Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-05-04 20:38:16

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Witam serdecznie.
JakiÅ› m-Ä…c temu natrafiÅ‚am na to forum, poniewÄ…z mam nawracajÄ™ce zapalenie pÄ™cherza. NaczytaÅ‚am siÄ™ wiele wÄ…tków, ale zaprzestaÅ‚am po jakimÅ› czasie do nich wrać, gdyż przestraszyÅ‚am sie nie na żarty i  stwierdziÅ‚am, że opisywane tu choroby mnie nie dotyczÄ…. Aż do teraz, chyba siÄ™ myliÅ‚am.

Opisze swoją historię. Z zp borykam się od 2003 r. Początek zapalenia zawsze miał ten sam objaw tzn. przeszywające parcie na pęcherz, a moczu odrobina i ból na końcu mikcji. W posiewie moczu zawsze wychodziła e.coli 10 do 5. Kolejne zp pojawiało się średni co 2, 2.5 roku. Zazwyczaj brałam Nolicin, raz Bactrim i raz Macmiror. Zawsze po jednej tabletce przechodziły mi wszystkie dolegliwości i zapominałam, że w ogóle cos mi dolegało.

Jest kwiecieÅ„ 2011 r. sobota, znów czujÄ™, ze mnie Å‚apie, tylko z tÄ… różnicÄ…, że parcie jest tak naglÄ…ce, że nie wiem co mam robić. LÄ…dujÄ™ w szpitalu na caÅ‚odobowej pomocy lekarskiej. Lekarz zdiagnozowaÅ‚ kolejna infekcje i przepisaÅ‚ Nolicin na 7 dni.. Objawy byÅ‚y tak silne, że nie byÅ‚am w stanie czekać do poniedziaÅ‚ku aby wykonać posiew, wiÄ™c dlatego zaczęłam brać antybiotyk bez badaÅ„. Mimo, iż objawy byÅ‚y silniejsze niż w poprzednich latach, to dolegliwoÅ›ci minęły równie szybko. I znów zapomniaÅ‚am, że byÅ‚am chora. TydzieÅ„ po antybiotyku zrobiÅ‚am posiew, który nie wykazaÅ‚ wzrostu bakterii. Wciąż byÅ‚am nieÅ›wiadoma co to wÅ‚aÅ›ciwie za choroba  i czym ona grozi.

Jest grudzieÅ„ 2011r.  i znów jest powtórka z rozrywki. Porcie równie silne jak w kwietniu i na dodatek pojawiÅ‚a siÄ™ krew w moczu. Strach mnie sparaliżowaÅ‚, bo coÅ› szybko nastÄ…piÅ‚ powrót. Lekarz znów przepisaÅ‚ Nolicin i Furagin na 7 dni. Objawy ustÄ…piÅ‚y dość szybko, aczkolwiek teraz z perspektywy czasu, czuÅ‚am lekki dyskomfort w w... no wÅ‚aÅ›nie nie wiem gdzie... tak jakby srom mi dokuczaÅ‚. W sumie już nie pamietam , bo te objawy też minęły. Posiew po również ujemny.

Jest marzec 2012r. też sobota (złosliwość jakaś czy co) minęly ledwo 3 m-ące a mnie czyję, że ból łapie z minuty na minutę coraz silniejszy, z natychmiastowym krwiomoczem. Na pomocy lekarskiej znów dostaję Nolicin, mimo iż sugeruje lekarzowi, że może mnie już nie pomaga skoro coraz częściej pojawiają sie nawroty. Po pierwszej tabletce silne parcie przechodzi i nawet mogę zasnąć. Po trzech dniach nie jest już tak dobrze jak w poprzednich infekcjach. Zamiast skąpomoczu pojawił się częstomocz nawet do 12 razy na dzień i 2, 3 razy w nocy, oraz silne parcia. Oprócz tego piekła mnie cewka i całe jej okolice. Wybrałam Nolicin i poszłam do rodzinnej, która przepisała mi Furagin w dawce 3 razy dziennie po dwie tabletki, ale po takich ilościach czułam sie fatalnie. Waliło mi serducho, trzęsly mi się recę i nogi, pojawiły się też tiki różnych części ciała.

W miÄ™dzyczasie dostaÅ‚am siÄ™ do urologa prywatnie. StwierdziÅ‚, że mam skutki uboczne po Furaginie i w to miejsce przepisaÅ‚ Macmiror oraz Vesicare (1 tabl. dziennie), który miaÅ‚ zÅ‚agodzić silne parcia. WydawaÅ‚o mi siÄ™, że bardzo lekko sie poprawia, ale za to żle też znosiÅ‚am Vesicare. Znów, po chyba tygodniu, wróciÅ‚am do urologa i zmieniÅ‚ dawkÄ™ Vesicare z jednej na pół tab. Do tega, ze wzglÄ™du na brak poprawy kazaÅ‚ wziąć Monural. Za jakies dwa dni czujÄ™, że mniej sikam i że mogÄ™ bez biegania do toalety wytrzymać nawet 3 godz. Niestety to byÅ‚ dosÅ‚ownie jeden taki fajny dzieÅ„. Kolejne dni sÄ… bardzo w kratkÄ™. raz wytrzymam 3-4 godz. bez siusiania, a zaraz muszÄ™ biegać co godzinÄ™ a nawt co pół.  Niekiedy prawie nie czujÄ™ dolegliwoÅ›ci cewki i sromu, a czasami piecze i mam takie uczucie jakby coÅ› mnie ciÄ…gnęło od doÅ‚u. I tak w kółko. Obecnie zażywam tylko suplementy w postaci soku z Noni, urowalu manosy, żurawiny i iskialu i jeszcze Furagin biore raz na noc.

Ponieważ jestem spod Warszawy, wykonałam sobie badania na Lelka (Info z tego forum:)) Posiew moczu dokładnie 11 dni po Monuralu, który wykazał, że jestem, jak to stwierdziła p. Dorota, doszczętnie wyjałowiona. Zrobiłam też wymazy z cewki i szyjki na bakterie tlenowe, oraz wymaz z cewki na Mycoplasy i ureaplasmy. Na atypówki test nie wykazał obecności szczepu. Z kanału szyjki wyhodowano Lactobacillus sp. - flora fizjologiczna, z cewki Streptococcus viridans - flora fizjologiczna.

Wszystko byłoby ładnie, pięknie, gdyby nie to, że wciąż czuję się nie komfortowo, czyli w kratkę, tak jak pisałam wyżej. Po raz kolejny poszłam do urologa, który stwierdził tzw. zespół cewkowy, którego objawy mogą trwać bardzo długo.

I teraz nie wiem, czy pogodzić się z tym stanem, czy jednak przyczyn szukać gdzieś dalej. Wiem z tego forum, że częstymi kłopotami z zp są między innymi chlamydie. Ponoć lepiej zrobić przeciwciała z krwi, bo wymazy mogą byc niewiarygodne nawet te wykonywane metodą PCR. Czy to prawda?
Czy na mycoplasmy i ureaplasmy też można wykonać przeciwciała z krwi?
Jeśli chodzi o przeciwciała na chlamydie, to już znalazłam miejsce, gzie mogę je wykonać. Natomiast co do tych pozostałych nie mam pojęcia. Może ktoś wie gdzie w Wawie mogę je wykonać?

Cholercia trochę dużo mnie tego wyszło. Przepraszam za rozciągłość, ale i tak w wielkim skrócie się wyraziłam:). Jeśli ktoś bedzie miał chwilkę czasu dla mojej osoby, to proszę o jakieś info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2012-05-04 23:26:53

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Coś czułam, że nie wszystko jeszcze napisałam.Chcę dodać jeszcze, iż:

- nie miałam wykonanego badania urodynamicznego oraz cystoskopii
- mąż jak na razie nie miaÅ‚ żadnych robionych  badaÅ„, jesteÅ›my 20 lat po slubie i jesteÅ›my jedynymi partnerami seksualnymi, od prawie 2 m-cy nie współżyjemy
- mam podwyższony poziom TSH i wynosi 4,020 (wizyta u endokrynologa mam 12 maja) mam 42 lata. Ft3, Ft4, oraz przeciwciał jeszcze nie wykonałam
- wynik badania ogólnego moczu z 10.04.2012
   - barwa - żółty
   - przejrzysty
   - ph- 5
   - ciężar - 1,015
   - biaÅ‚ko- neg
   - glukoza - norm
   - bilirubina - neg
   - urobilinogen - norm
   - ciaÅ‚a ketonowe - neg
   - azotyny - neg
   - leukocyty - neg
   - erytrocyty - neg
   osad mikroskopowy:
   - nabÅ‚onki pÅ‚askie - poj. w preparacie
   - leukocyty - j.w
   - erytrocyty - 0-1 wpw
   - bakterie - poj. w preparacie
   -pasma Å›luzu - nieliczne pasma

- nie zauważyłam aby po pewnych posiłkach nastąpiło pogorszenie, nie piję alkoholu, palenie rzuciłam od momentu ostatniego zp
- najlepiej sie czuję podczas siedzenia, w pozycji pionowej jest gorzej, bo wtedy odczuwam, że już mi sie chce siku (ale nie zawsze). Czasami łapię sie na tym, że chodzę z zaciśniętymi zwieraczami
- w nocy wstaję raz czasami 2 razy na siusiu, wcześniej było gorzej, nawet co 2 godz.
- od jakichś 3 dni czuję umiarkowany ból w podbrzuszu, nie przez cały dzień, ale dość często
- biorę pigułki antykoncepcyjne Yaz
- mam małą torbiel na jajniku
-
Trochę chaotyczna ta wyliczanka, ale tak na szybko mi się przypominało. Może te wiadomości będą pomocne.

Offline

 

#3 2012-05-04 23:28:50

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

EdyÅ›, przeciwciala na atypowki sa podobno najbardziej wiarygodne.
Chlamydie i mykoplasme zrobisz jak najbardziej w Warszawie. Gorzej z ureaplasma - ja nigdzie nie znalazlam (wszedzie robia badania tylko z wymazu). Duzo osob z forum wysylalo krew do Bytomia do dr Wielkoszynskiego (w necie bez problemu znajdziesz jego strone), wiec jesli chcesz zrobic komplet to moze warto wlasnie u niego.

Offline

 

#4 2012-05-04 23:36:16

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Witaj Majka i dzięki za odpowiedź.
Majka czy Ty robiłaś przeciwciała na chlamydię i mykoplasme w Wawie? Jeśli tak to gdzie?
O dr. Wielkoszyńskim juz troche czytałam, ale jeszcze nie do końca rozkminiłam jak mam mu tę krew przesłać. Bo z Wawy do Bytomia jechać to nielada problem. Znów urlop, a dyra już i tak patrzy na mnie krzywo. Niby mi współczuje, a jak proszę o dzień wolny to strasznie kręci nosem.

Offline

 

#5 2012-05-04 23:45:34

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Wszystkie atypowki robilam w Bytomiu.
W Warszawie chlamydie i mykoplasme robi np. Diagnostyka. Z chlamydia nie ma w ogole problemu - raczej wszystkie wieksze laboratoria ja robia.
Z dr Wielkoszynskim jest tak, ze wysyla ci specjalny zestaw, z ktorym idziesz do laboratorium (musisz sama znalezc takie, w ktorym pobiora ci krew i ja odwiruja). Potem nadajesz paczke kurierem, tak aby szybko dotarla do doktora. Jesli zdecydujesz sie na badania u niego to dostaniesz cala instrukcje postepowania smile

Offline

 

#6 2012-05-04 23:48:57

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Jeszcze zapomniałam dopisać o badaniach z krwi.
Wyniki z 10.04.2012:
  - glukoza 93.0 mg/dl
  - kreatynina 1,2 mg/dl a za 2 tyg. 0,82 mg/dl (norma 0,6-1,1)
  - EGFR 48,31ml/min a za 2 tyg. 76,8 ml/min
  - potas 4,24 mmol/l
  - sód 138 mmol/l
  - bilirubina caÅ‚kowita 0,4 mg/dl (norma 0,0-1,0)
  - CRP 5,25 mg/l (norma <6,00)
  - mocznik 18,5 mg/dl (norma <48,0)
  - cholesterol 155,8 mg/dl (norma 140,0-200,0)
  - trójglicerydy 155,5 mg/dl (norma 0,0-150,0)
  - HDL 63,9 mg/dl (norma >35,0)
  - Ldl 60,8 mg/dl (norma <155,0)

Ufff....to by było na tyle:)

Offline

 

#7 2012-05-05 00:01:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

EdyÅ›, kwestia zasadnicza:

- a badania hormonów płciowych? Wchodzisz w wiek zmniejszonego poziomu estrogenów, co odbija się negatywnie na układzie moczowo-płciowym (śluzówki).

Dwa: ten profil hormonów tarczycy przyda się, fakt. Ale ja bym popatrzyła jeszcze na napięte mięśnie dna miednicy (co daje dyskomfort w cewce). No i na ocenę ginekologa - co masz w badaniu, usg?

I trzecia rzecz: YAZ jest moczopędny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2012-05-05 00:02:40

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Dzięki Majka.
Fakt na chlamydię tez znalazłam labo Alfa-Lek w Wawie na Nowym Świecie. Tam też pobierają wymazy z cewki i szyjki w kierunku chlamydii metodą PCR.
W sumie to nie zapytaÅ‚am siÄ™ czy  można u nich wykonać przeciwciaÅ‚a na myco i urea. W przyszÅ‚ym tyg. zadzwoniÄ™ i zapytam siÄ™. A nóż widelec pobierajÄ….
Czy przeciwciała należy wykonać we wszystkich trzech klasach?

W tej chwili łykam mega żurawine, urowal manosę, sok noni, iskial, vesicare i jeden raz na noc Furaginę już od prawie 30 dni. Czy po tych lekach też muszę odczekać 2 tyg. albo i więcej aby wykonać przeciwciała i wymazy, żeby nie zafałszować wyników?

Offline

 

#9 2012-05-05 00:20:02

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Ciesze się Redakcjo, że poświęciłaś mi chwilę czasu.
A więc po kolei:
- Yaz biorÄ™ dopiero 3 opakowanie (wczeÅ›niej byÅ‚ Yasminelle) i faktycznie niedÅ‚ugo po tym jak skoÅ„czyÅ‚am pierwsze opakowanie przyplÄ…taÅ‚o mi siÄ™ zp  z czÄ™stomoczem. Do tej pory nie wiÄ…zaÅ‚am tych tabletek z zp. no bo przecież infekcje mam już od 10 lat. Czy ten Yaz może aż tak bardzo gonic do kibelka?

- hormonów płciowych jeszcze nie robiłam, ale mam zamiar (czy wystarczą prolaktyna, progesteron i estradiol?)

- jak mam zdiagnozować napięte mięśnie dna miednicy?

- u gina byłam dokładnie rok temu (teraz ide 12.maja) Z USG dowcipnego wynika: Trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach 57x40x49 mm. Endometrium szer. 6mm. Jajnik lewy z torbielą prostą śr. 32 mm. W rzucie przydatków prawych zmian patologicznych nie uwidoczniłem. Zatoka Douglasa wolna.

Offline

 

#10 2012-05-08 20:52:08

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Odebrałam dziś wyniki badań tarczycy.
PrzypomnÄ™, że pierwsze TSH miaÅ‚am robione 10.04 i wynosiÅ‚o   --  4,020
7.05 powtórzyÅ‚am TSH jeszcze raz  i wynosi   --  2,710   dodatkowo FT3 - 3,69pg/ml oraz FT4 - 0,96 ng/dl
I tu mam pytanie jak majÄ… sie te wyniki do siebie?
I czy w ciągu tak krótkiego czasu mogło TSH sie tak diametralnie zmienić?

Idę do endokrynologa w tę sobotę i chiałabym do tego czasu być bardzo mądra w tej kwestii:)

Offline

 

#11 2012-05-08 21:05:18

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

EdyÅ›, moze zrob dla pewnosci aTPO, bedziesz miala juz jakis komplet. W sumie dziwny ten skok TSH. Jakie masz normy FT3 i FT4?

Offline

 

#12 2012-05-08 21:11:45

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Co prawda jeszcze głąb jestem jeśli chodzi o tarczycę, ale tak na zdrowy rozum to faktycznie dziwne. Może to labo jest do kitu?
Norma labo. dla FT3 to 2,30 - 4,20 a dla FT4 to 0,90 - 1,90

Offline

 

#13 2012-05-08 21:13:29

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Chciała zrobic też anty-TG i anty- Tpo ale każde z nich kosztuje 60 zeta i mi kasy zabrakło, buuu....

Offline

 

#14 2012-05-08 21:30:06

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Tu by sie przydala wypowiedz Astrid, ktora jest dobra w temacie tarczycy smile

Nie wiem, czy roznica miedzy FT3 i FT4 nie jest zbyt duza.
Jesli masz wizyte prywatnie, to ja bym chyba zrobila na twoim miejscu  chociaz antyTPO, bo i tak lekarz ci moze kazac to zbadac.

Offline

 

#15 2012-05-08 21:35:55

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Astrid ....halooooo....smile
Czy wynik tych -anty będę miała na drugi dzień, czy się czeka dłużej, bo nie wiem, czy zdążę do soboty.

No własnie gdzies tu na forum czytałam, że FT3 iFT4 powinny byc do siebie zbliżone.

Offline

 

#16 2012-05-09 13:06:43

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Hejka.
Od jakiegoÅ› tyg. boli mnie podbrzusze i to jest ból ciÄ…gÅ‚y i w dzieÅ„ i w nocy. czasami tylko boli trochÄ™ mniej, a czasami dość mocno. Do tego mam wrażenie jakby mnie cość rwaÅ‚o tudzież ciÄ…nęło od doÅ‚u. WczeÅ›niej oprócz pieczenia i wzdymania cewki nie miaÅ‚am żadnych dolegliwoÅ›ci bólowych, aż do teraz. A jak byÅ‚am 2 tyg temu u urologa to nic mnie nie bolaÅ‚o, ech... 

Bardzo mnie już korci porobić kolejne badania, na początek przeciwciała na atypówki, ale mam jeszcze przez m-ąc brać Furagin 1 tabl. na noc. W sumie nie chciałabym przerywać tej kuracji. Ale z drugiej strony czekać jeszcze miesiąc aż skończę furagin, który i tak nie wiem, czy mi coś pomoże? Nie wiem jaką podjąć decyzję.

Rozumiem, że po tak długim stosowaniu Furaginy muszę odczekać aby porobić jakiekolwiek badania. Czy 2 tyg. wystarczą czy jednak z m-ąc?

Mój urolog w ogole nie widzi potrzeby wykonywania innych badań, więc nawet nie przyszło mi do glowy aby się zapytać.

Offline

 

#17 2012-05-09 15:14:52

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Mysle ze nie ma zadnych przeciwskazan do robienia badan na przeciwciala z jedna furagina na noc. Ja macmirror biore 3x2 i zrobilem badania na atypowe.

Offline

 

#18 2012-05-10 20:12:52

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Dzięki Dodan. Ktoś tu na forym wypowiadał się, że jednak najlepiej jakby wszysto poodstawiać, nawet żurawinę. Juz sama nie wiem jak mam się do tego ustosunkować. Nie chcę na darmo wydawać kasy, bo to wszystko trochę kosztuje jakby nie było.

Alw już chyba do wykonania posiewu moczu furagina jest już przeciwwskazaniem nawet w tak małych ilościach jak ja biorę?

Offline

 

#19 2012-05-11 08:22:12

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

EdyÅ›, przy furaginie posiewu moczu nie wolno robic. Odczekaj minimum tydzien.

Nie wiem, jak z przeciwciałami na atypowki - jesli bedziesz robila w Bytomiu, najlepiej zapytac doktora.

Offline

 

#20 2012-05-11 09:02:45

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Offline

 

#21 2012-05-11 12:29:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

A jak wyjdzie tak, że furagin zmniejszy ilość do np. 10^3 i to nie zostanie oznaczone albo zostanie zignorowane przez lekarzy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2012-05-11 13:35:22

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

zawsze mozna zaznaczyć ze bierze się furagin, wtedy w labo chyba jakos podkręcają tę próbkę na obecnosc furaginy zeby nie zaklócała wzrostu bakterii, w koncu po to zapisuje sie czy jest sie w trakcie antybiotykoterapii.

Offline

 

#23 2012-05-11 21:36:51

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

Offline

 

#24 2012-05-17 11:00:08

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

No i masz babo placek:) Ile ludzisków tyle opinii.
I tak na razie muszę wstrzymać sie z jakimikolwiek badaniami, gdyż byłam u gina i zastosował u mnie nowe leki i tak:
1. najpierw Macmiror globulki na małą infekcje w pochwie (już wybrałam)
2. po Macmirorze stosować Ovesti - krem do aplikacji dopochwowej (jestem bardzo wysuszona) który stosuje      sie  przy nawracajÄ…cych zakażeniach dróg moczowych i ma za zadanie odbudować Å›luzówkÄ™. Jeszcze nie stosuje, bo mam okres.
3. dziÅ› jest 5 dzieÅ„ jak Å‚yknęłam  Seroxat, (o,5 tabl. rano) którego strasznie sie baÅ‚am.

No i wnioski: od wczoraj czuję tak ogromną poprawę, że mogłabym ze szczęścia góry przenosić.smileW ogóle nie czuję, że mam pęcherz, nie czuję parć, ani żadnego innego gmerania w cewce. Nie wiem co mi pomogło. Podejrzewam Seroxat, a może Macmiror wyleczył infekcje w pochwie, która dawała dolegliwości?
Dodam jeszcze, że biorę Magnez z wit. B6 i w dalszym ciągu Vesicare 0,5 tabl.

No i zapomniałam dodać, iż od 2 dni łykam niestety, a może stety, Euthyrox (na razie 0,5 tabl. a po tyg. mam przejśc na 1 tabl). Pani endokrynolog bardzo kumata, bo powiązała problemy z pęcherzem z niedoczynnością tarczycy:)
Jest mi dużo lepiej, szczególnie psychicznie. Trzymajcie za mnie kciuki proszęsmilesmile

Offline

 

#25 2012-05-17 11:07:23

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Niewyleczone zapalenie pęcherza, czy coś jeszcze?

No to super Edys, ze jest lepiej smile
Dawaj co jakis czas znac jak sie czujesz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson