Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-05-10 13:07:43

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Witam, jak wielu z forumowiczów od lat zmagam się z dolegliwościami pęcherz-cewka. jednak od listopada 2011 powróciły stałe bóle, pieczenie, kłucie, parcie na pęcherz i ogólne złe samopoczucie. Schorzenia się mnożyły: ból stawów, bolesne guzki na twarzy i szyi aż do bólów w prawym podżebrzu (szczególnie w nocy), drętwienia nóg, szczypania oczu, chudnięcia, zapychania uszu bo spływa jakaś gęsta wydzielina. Wszystkie te dolegliwości nasiliły się po śmierci mojej Mamy tj. od 2 tygodni, zmarła 19 kwietnia 2012. Udałam się do lekarza, który nie słuchał mnie wcale, dał skierowanie na mocz i morfologie krwi. Badanie krwi wyszło raczej w normie tylko niski poziom WBC (3,98) I HDW (2,18) natomiast wynik moczu był gorszy:
ciężar - 1.020
krew - ślad
ph - 5,5
białko - nieobecne
urobilinogen - 0,2 E.U./dl
azotany - obecne
leukocyty - dużo
barwa - żółta
osad:nabłonki płaskie pojedyncze wpw
krwinki białe - 18-20 wpw
krwinki czerwone 1-2 wpw
pasma śluzu - liczne
flora bakteryjna - bardzo obfita
USG wykazało złogi na nerkach 4-5mm oraz zwapnienie nerek. Wróciłam do lekarza, spojrzał i wręczył receptę na Augmentin 2 razy 1. Tyle z leczenia. Czuję się okropnie i fizycznie i psychicznie, nie wiem co mam robić, cewka kłuje, pali nadal. Mama zmarła na niewyjaśniony typ nowotworu ale główną przyczyną była niewydolność nerek, którą poprzedziło wodonercze prawej nerki. Boję się, że ta choroba się rozwija w nerkach a ja nie działam. Podejrzewam, że to ropomocz, cukrzyca albo jakaś inna poważna choroba nerek. Proszę o pomoc w jaki sposób dokonać diagnozy i rozpocząć skuteczne leczenie. Martwią mnie te leukocyty i erytrocyty w moczu, jeszcze te bakterie, śluz, azotany, urobilinogen! czy to jest bardzo zły wynik?

Offline

 

#2 2012-05-10 13:33:34

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

U mnie część objawów jest podobna. Zdjagnozowano chorobę autoimmunologiczną. Robiłaś kiedyś przeciwciała przeciwjądrowe ANA itp.?
WBC czyli leukocyty (białe krwinki) powinny znajdować się w przedziale 4-10. Mieścisz się w dolnej granicy. Mnie zwykle wychodzi 1,9-2,3.
Bóle stawów i słabe samopoczucie jak najbardziej można łączyć z autoagresją.
W chorobach autoimmunologicznych duże znaczenie ma stan psychiczny - negatywne emocje wpływają na aktywnośc choroby.
Wiele osób mającychautoagresję ma również probelmy z pęcherzem. Ja do nich niestety należęsad

Offline

 

#3 2012-05-10 13:47:32

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Nie nigdy nie miałam robionych badań innych niż morfologia, mocz, USG. Lekarz nie widzi potrzeby robienia innych badań. Gdybym chciała zrobić takie badania o których piszesz to jakie są koszty ich wykonania prywatnie?

Offline

 

#4 2012-05-10 13:48:04

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Bardzo współczuję z powodu śmierci mamy.

Trochę Ci się namnożyło tych choróbsk.
Skoro wyszły ci bakterie w ogólnym, to należałoby wykonać jeszce posiew z antybiogramem i tępić bakterie wg. niego. Skoro juz zaczełas brać Augnentin, to odczekaj 7-10 dni i dopiero wtedy zrób posiew.

Krwinek białych może być 1-4 wpw większa ilość świadczy o stanie zapalnym dróg moczowych lub nerek.
Podwyższone azotany też mogą świadczyć o zakażeniu dróg moczowych. Ale jeśli masz złogi to raczej nie ma sie co dziwić, że masz te dolegliwości i złe badania.
To samo erytrocyty
Koniecznie powinnaś pójśc do urologa oraz chirurga coby zrobił porządek ze złogami i to czym prędzej.

Offline

 

#5 2012-05-10 14:02:41

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Przeciwciała przeciwjądrowe robi się z krwi. Badanie kosztuje kilkadziesiąt zotych.
Można je również wykonać bezpłatnie na skierowanie od reumatologa.

Offline

 

#6 2012-05-10 16:57:59

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

DziÄ™kujÄ™ EdyÅ›! przeczytaÅ‚am gdzieÅ›, że taka ilość leukocytów może Å›wiadczyć o nowotworze i tym bardziej mnie to przeraziÅ‚o. U mnie w Poznaniu jest podobno bardzo dobry  nefrolog-transplantolog, czy jest sens wybierać siÄ™? Wizyta kosztuje 200 zÅ‚. Nie wiem tylko czy iść tylko z tymi wynikami jakie mam czy zrobić dodatkowe np. posiew albo szczegółowe krwi. Urolog, Nefrolog czy Chirurg?

Offline

 

#7 2012-05-10 17:24:23

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Belly, dzięki za podpowiedź. Zrobiłaś sobie przeciwciała i jaki wyszedł wynik? raczej co oznaczał? I jak sobie radzisz z Twoją chorobą?

Offline

 

#8 2012-05-10 17:45:46

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Na stronie głównej w dziale o IC znajduje się informacja:
Charakterystyczny dla śródmiąższowego zapalenia pęcherza jest nagły początek choroby (bez konkretnej przyczyny), a także samoistne ustępowanie objawów na kilka miesięcy, po których następuje nawrót choroby i jej ustabilizowanie na dłuższy czas. Pacjenci z IC często w dzieciństwie przechodzili infekcje dróg moczowych, prawie połowa z nich cierpi na alergie lub choroby autoimmunologiczne.
Ja mam zespół Sjogrena - suchość śluzówek (oczy, usta, okolice intymne).
Na razie nie przyjmuję leków, staram się jak najdłużej bez nich funkcjonować.
Mam bóle stawów, które dotyczą głównie nadgarstków i dłoni (palcy u rąk) i nie są silne. Raz się pojawiają na jakiś czas, potem ustępują.
Jak na razie największe zmiany wychodzą mi w krwi - w leukocytach (mocno obniżone) i stąd m.in. skłonność do infekcji - w tej chwili mam zapalenie gardła i antybiotyk:(
Przeciwciała:
w maju 2011 - wykryto przeciwciała przeciwjądrowe o typie świecenia homogennym w mianie 1:1000 i ziarnistym w mianie 1:320 oraz p.przeciwplazmatyczne w mianie 1:320.
w grudniu 2011 - przeciwciał nie wykryto. I tu pozytywne zaskoczenie:)
Układ immunologiczny jest inny każdego dnia, więc wyniki nie są stałe.
Aha w maju wyszły mi jeszcze przeciwciała ASMA (z panelu wątrobowego), ale rezonans magnetyczny nie wykazał zmian w wątrobie.
Przeciwciała ANA oznaczają, że organizm sam produkuje przeciw sobie przeciwciała - sam się niszczy. Choroba może obejmować różne organy.
U mnie na razie przebiega Å‚agodnie. FunkcjonujÄ™ prawie normalnie.
Pozdrawiam:)

Offline

 

#9 2012-05-10 17:52:34

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Edyś, od stycznia byłam już u 3 urologów. Każdy zbywał mnie, levoxa, furaginum, urosept, furoxin... Byłam u nich przy okazji z Mamą. tak na marginesie podejrzenie u Mamy, że ma jakaś chorobę padło w styczniu tego roku. zmarła po 3 miesiącach. NIEPRAWDOPODOBNE, STRASZNE, OKRUTNE. Dlatego boję się, że w tym kraju się nie leczy ludzi. Moja mama nigdy nie piła alkoholu, nigdy nie paliła, aktywna ruchowo, nastawiona na dietę lekkostrawną (nic ciężkiego, smażonego, grill - nigdy!!), piła dużo płynów, nie piła wcale kawy zdarzało się jej pić herbatę. Nastawiona na bezinteresowną pomoc dla ludzi, szczególnie oddana dzieciom (swoim i obcym) tzw. matka polka. badała się systematycznie, niektóre badania robiła prywatnie. Pod stałą opieką lekarską. Miała 70 lat! Nie wierzę, że można umrzeć na w takim tempie, prowadząc taki styl życia. Nigdy nie dowiedziałam się gdzie znajdowała się źródło pierwotne. Jak postępować aby profilaktyka była skuteczna.

Offline

 

#10 2012-05-10 17:57:38

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Belly, jak doszłaś do tego, że to takie schorzenie? Masz dobrego lekarza czy samodzielnie doszukiwałaś się przyczyn swojego stanu zdrowia? A jak się w ogóle zaczęło u Ciebie, ZUM czy od razu pakiet dolegliwości?

Offline

 

#11 2012-05-10 18:03:17

Belly
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 441

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Ja byłam u kilkunastu urologów. Nie załamuj się, tylko walcz o swoje zdrowie.
Na początku trzeba zająć się infekcją, bo liczba leukocytów w moczu świadczy o zakażeniu.
Zrób posiew moczu w porządnym laboratorium + wymaz z cewki (można jeszcze dorziucić wymaz z pochwy za jednym zamachem) i dopiero z tymi wynikami idź do lekarza, aby dostosował leczenie do antybiogramu.
Bez posiewu nie wiesz jakie masz bakterie i jest to leczenie na zasadzie uda siÄ™ trafic, albo siÄ™ nie uda.
Podczas brania antybiotyków pamietaj o zabezpieczeniu flory probiotykami.
Życzę zdrowia. Powodzenia.

Offline

 

#12 2012-05-10 18:23:22

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Belly, fantastyczna jesteś! Dziękuje za tyle wskazówek. Pomęczę Cię jeszcze ponieważ nie wiem czy wymaz z cewki i pochwy pobiera urolog czy muszę iść do gina a może pobrać ten materiał samemu? Jak odbywa się to we własnym zakresie to zanieść do labo i poprosić o posiew z antybiogramem?

Offline

 

#13 2012-05-10 19:55:21

EdyÅ›
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 25

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Chantala, tak jak pisałam wczesniej i potwierdziła to Belly najpierw musisz zrobić posiew moczu ale w takim labo, w którym określą ci szczep bakterii nawet tak małych ilościach jak 10do3 czy nawet 10 do2. Twój organizm może być tak wrażliwy, że naewt mała ilość bakterii może powodowac u Ciebie infekcję.

JÄ™sli chodzi o wymazy to warto zrobić jÄ™ na bakterie tlenowe i atypowe typu mykpolasmy i ueraplasm, w szczególnoÅ›ci z cewki. Tu na forum jest wiele osób w tym Redakcja, które twierdzÄ…, że lepsze od wymazów na atypówki jest badanie krwi na przeciwciaÅ‚a w 3 klasach (IgG, Igm i Iga). PrzeciwciaÅ‚a na chlamydie i mycoplasmy  zrobisz w wielu labo. Gorzej jest z urea. Ale jest labo w Bytomiu u dr. WielkoszyÅ„skiego gdzie możesz wykonać caÅ‚y pakiet. Wielu forumowiczów z caÅ‚ej Polski korzystaÅ‚o z jego usÅ‚ug. Ja tez mam zamiar siÄ™ tam wybrać mimo tego, że jestem spod Wawy.

Napewno jeśli będziesz chciała iść do nefrologa to musisz mieć aktualne badania takie jak: oczywiście mocz, mocznik, kreatynina, kwas moczowy oraz elektrolity.
Mnie sie wydaje, że chirurg cie nie ominie. Przecież trzeba sie tych złogów pozbyć.

Wymaz może pobrać gin lub w niektórych labo. Musisz podzwonić po labo i zapytać się czy robią. Są zestawy do samodzielnego pobierania, ale ja im nie ufam, lepiej jak zrobi to fachowiec.

Offline

 

#14 2012-05-10 22:22:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Chantala, a w jakich okolicznościach zaczęły się i w jakich wróciły dolegliwości?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2012-05-10 22:57:03

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Dolegliwości rozpoczęły się około 12 lat temu i trwały kilka lat (2-3), wróciły pół roku temu. 13 lat temu zmarł mój tata a mama zachorowała w styczniu 2012 zmarła w kwietniu 2012. Czy ma to związek z tymi wydarzeniami?

Offline

 

#16 2012-05-10 23:08:46

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Edyś a złogi mozna tylko chirurgicznie usunąć? nie ma preparatów lub mniej inwazyjnych działań na pozbycie się tego świństwa z nerek? A jeszcze jedna sprawa: na ile niebezpieczne jest zdiagnozowanie - zwapnienia nerek?

Offline

 

#17 2012-05-11 23:44:42

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Redakcjo, dlaczego padło pytanie w jakich okolicznościach rozpoczęły się i powróciły dolegliwości jakie opisałam? czy jest jakiś schemat dla tego typu schorzeń?

Offline

 

#18 2012-05-12 11:54:26

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Witam, na podstawie jakich badań określany jest rodzaj złogów w nerkach i jakie są możliwości ich usunięcia?

Offline

 

#19 2012-05-12 20:14:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: złogi w nerkach, zakażenia układu moczowego a cukrzyca

Chantala, nie dubluj wątków w Co mi jest?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson