Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2012-06-16 23:16:21

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

a te bakterie atypowe robi siÄ™ jak? z wymazu czy z krwi?

Offline

 

#77 2012-06-16 23:37:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Z obu, ja preferuję z krwi (u mnie pcr wyszedł fałszywie ujemny i na urea, i na hsv, mimo że obie miałam).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#78 2012-06-21 16:06:17

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

obiecalam, że napiszę o mojej środowej wycieczce do medicalu. Otóż wizyta wyglądala bardzo prosto. Najpierw udałam się do pani dr która wypytała mnie w czym leży problem. Opowiedziałam o wszystkich moich dolegliwościach: parcie na pęcherz, ból przy oddawaniu moczu, bóle pleców szum w uszach i zawroty głowy. Doktor uznała, ze zbadamy dwa miejsca: uszy i układ moczowo-płciowy pod kątem wszelakich drobnoustrojów, bakterii, pierwotniaków i grzybów. Badanie wyglądało następująco: kładłam stopy na czymś metalowym a miła pani dotykała mnie czymś podobnym do długopisa w małego palca u nogi. Uczucie nie było miłe, bo jakby mi ktoś igłę wbiłam i czułam trochę prądu.. Badanie wykorzystywało fale magnetyczne czy coś. Na ekranie komputera miałam napisane jaki rodzaj grzyba czy bakterii mam teraz sprawdzany a po dotknięciu mnie do palca u nogi pani zapisywała ile wynosi wskaźnik zanieczyszczenia daną bakterią i gdzie ona znajduje się w organiźmie. Po 15 min badania wyszłam z pełnym plikiem wyników. Uszy czyste za to w układzie moczowo- płciowym 8 gadów i 5 grzybów. Nie mam tych badań przy sobie bo zostały na miejscu, ale pamiętam niektóre bakterie: e.coli, helicobacter,chlamydia:/ to w układzie mocz-płc; a gronkowiec zieleniejący w limfie czyli chyba w krwi. Pani doktor powiedziała, że grzyby które mi wyszły są z oslabienia organizmu po antybiotykach i że najwięcej jest tego helicobacteru.
Dostałam: Garlic Caps czyli czosnek 2x3; coś mocno moczopędnego, nazwa jakaś chińska, ale nieźle goni.. zostały również zamówione dla mnie tabletki z zza granicy na to całe gadostwo, ale do czasu gdy one przyjdą Pani doktor uznala, że muszę wziąść antybiotyk bo za dużo tego mam... Ciphin 500. Mówiłam o moich dolegliwościach z Cipronexem bo to przecież to samo.. Pani doktor powiedziała, że jest to najlepszy lek w tym wypadku i jeśli tak mi się dzieje pierwszą dawkę przyjmę przy niej i będzie do 250. W razie czego będą mnie ratowaćsmile Nic złego sie mi nie stało, może jestem osłabiona, ale przecież Ciphin to nie witaminki.. Do kontroli mam za tydzień, pani doktor jest ciągle pod telefonem. Dzwoniła nawet dziś z pytaniem jak się czuję po tym Ciphinie. Wizyta 80 zł, badanie 100 zł; Czosnek 100 zł; więc trochę wydałam + dojazd ale myślę że nigdzie nawet za 100 zł nie dowiedziałabym się ile i co tam mam. W trakcie badania było również odtruwanie organizmu jonami. Trochę źle się podczas tego czułam, podobno byłam zielona.. mam nadzieję, że cały ten zestaw rzeczy ktore mam jeść doprowadzi mnie do zdrowia

Offline

 

#79 2012-06-21 16:55:17

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

i dodam jeszcze, że pani doktor była baaardzo zdziwiona i wręcz zniesmaczona tym, że w posiewie moczu nic mi nie wychodzilo tylko ujemne i ujemne.. westchnęła na jakoś badań w laboratoriach..

Offline

 

#80 2012-06-21 17:51:15

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Jakie tabletki zostały dla ciebie zamówione?
Ile tego czosnku kupiłaś?
100zł za czosnek to strasznie dużo. Chyba musiałać przyczepą z nim jechać żeby go całego przewieźć ;p
Pani doktor wystawia recepty, więc jest lekarzem. Zwróciłaś uwagę jakiej specjalizacji?
Czy ośrodek ma stronę internetową? Bo nie mogą znaleźć.

Offline

 

#81 2012-06-21 18:43:09

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

też jestem zainteresowana gdzie się udałaś na te badania, bo jestem z okolic Tarnobrzega i chętnie bym się takiemu poddała by już przestać cierpieć sad

Offline

 

#82 2012-06-21 20:50:35

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Kokoszko nie pamiÄ™tam teraz nazwy tych leków, bo to takie dziwne nazwy, ale jak tylko mi przyjdÄ… napisze ci na forum nazwÄ™. Czosnek w tabletkach 90 sztuk.smile Pani doktor jest endokrynologiem, ale z takÄ… maszynÄ… jakÄ… oni majÄ… to stażysta by wypisaÅ‚ receptÄ™..smile Jako takiej strony internetowej nie ma bo szukaÅ‚am sama. Trzeba jechać i spróbować tak jak ja. http://www.rynekmedyczny.pl/NZOZ_MEDIKAL,Rzesz%C3%B3w,Wierzbowa,ZOZ,3882260,3882261/kontakt  To tyle co udaÅ‚o mi siÄ™ znaleźć. Tylko tam sÄ… same dzieci:) pacjentami:) ale dorosÅ‚ym też nie odmawiajÄ….

Offline

 

#83 2012-06-21 21:19:15

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

hmm czyli to w Rzeszowie, jakies 100km ode mnie,koniecznie napisz jak siÄ™ czujesz!!
ja z ph pochwy 7...jestem prawie pewna o infekcje.

trzymam kciuki za Ciebie smile

Offline

 

#84 2012-06-21 21:35:23

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

dopiero pierwszy dzień jem ten ciphin i ten czosnek i to moczopędne więc narazie bez zmian.. ale na wszystko trzeba czasu, będę pisać czy coś się zmienia..

Offline

 

#85 2012-06-21 21:40:51

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Czosnek nie jest drażniący ani moczopędny, za IC Network. Cyprofloksacyna nie wiem, ale bardzo wątpię.

Offline

 

#86 2012-06-21 21:45:47

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#87 2012-06-21 22:04:46

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

tamto co mi zamówili już ma nie być takie drogie w okolicach 50 zł za pewnie też coś koło 90 kapsułek. Choć mam nadzieję, że do środy ciphin załatwi sprawę. Mam taką nadzieję, ze podziała na to gadostwo.. Bo to chyba dobry lek o szerokim spektrum działania..??

Offline

 

#88 2012-06-21 22:11:55

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#89 2012-06-21 22:33:21

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Z niecierpliwością Zmartwiona czekam teraz na efekty towjego leczenia. Jeśli Ci pomoże, jak Boga kocham wsiadam w pociąg i przyjeżdzam tam z drugiego końca Polski !smile

Offline

 

#90 2012-06-21 23:42:32

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

bo właśnie jedynym minusem tego wszystkiego jest to, że badanie które mi robili określiło mi tylko rodzaj i ilość bakterii i innego gadostwa ale bez antybiogramu i boję się, że ciphin zawiedzie, choć doktorka zapewniała, że da radę. Ale po tym co ja przeszłam jestem sceptycznie nastawiona prawie do wszystkiego, wszystko roztrząsam i analizuje i histeryzuje ostro.. a co będzie jak nie pomoże i wgl.. Ale jak ktoś nie przezył, nie zrozumie.. Nie, nie Ciphin dostałam na receptę, poszłam wykupiłam, wrociłam do medikalu, łyknęłam, posiedziałam tam z godzinę, gdzie doktorka ciągle mi się pytala czy wszystko ok.. Nie spodziewajcie się jakiegoś kolosalnego centrum medycznego. To kilka małych pomieszczeń, ale atmosfera jak w domu, każdy miły, współczuje.. Niby nic wielkiego, ale daje choremu komfort psychiczny, że ktoś o niego dba, czego ja w żadnym wypadku nie doświadczyłam w mojej miejscowości. Ashannte, myślę, że nawet nie będziesz musiala. Poszukaj w internecie, może bliżej twojej miejscowości jest centrum gdzie wykonują takie badanie chyba to się nazywa biorezonans, ale pewna nie jestem.. test obciazen to podobno to samo..

Offline

 

#91 2012-06-21 23:44:29

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

ja sobie tez bardzo zycze byc dla was i dla siebie wybawieniem..

Offline

 

#92 2012-06-22 01:03:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Nie zgadzam się, czosnek jest drażniący. Ale ma silne działanie p/wirusowe i p/bakteryjne, więc nierzadko przerasta ono działanie drażniące. Natomiast ja kupuję czosnek z olimpu, za 7 zł:

http://www.doz.pl/leki/p3552-Olimp_Garlicin

Natomiast czytam na stronie CaliVity, że cena klubowa Garlicu to 39 zł, CaliVita ma 33% rabatu dla dystrybutorów, czyli dla klienta ten Garlic powinien kosztować ok. 60 zł. Co Ty za wersję kupiłaś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#93 2012-06-22 08:08:34

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Offline

 

#94 2012-06-22 11:48:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Kokoszka, czosnek sam w sobie zawiera substancje o działaniu drażniącym, i to są opinie z literatury medycznej w zakresie diety (nawet w klinice urologii to słyszałam). Ale są substancje drażniące jako takie, które mają dodatkowo działanie przewyższające skutkiem to działanie drażniące. Np. kapsaicyna - ostra papryczka jest drażniąca, ale jej działanie potrafi zablokować przewodzenie nerwowe. Albo alkohol - drażni jak nie wiem co, ale jest stosowany do blokady nerwów.

A z listą - jak każdą - jest tylko wytycznymi, każdy dobiera sobie sam. Taki miód jest wysokohistaminowy sam w sobie i sporo alergików będzie drażnił. Ale zawiera też substancje p/histaminowe (to dość paradoksalne, produkt, który zawiera histaminę, ma też działanie p/histaminowe smile) i u mnie miód nie tylko nie szkodzi, ale też poprawia stan.

Dlatego nie można mówić, że ktoś na pewno nie czuje pogorszenia po czosnku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#95 2012-06-22 11:51:58

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

tak tu się czosnkowo zrobiło, chyba też sobie kupie ten z Olimpu wink

Offline

 

#96 2012-06-22 22:48:21

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

Ja jadłam olimp garlicin, ale tylko miesiąc, o rezultatach raczej ciezko mi sie wypowiadac bo takowych nie odczułam. Natomiast z tych czosnków dostepnych na polskim rynku farmaceutycznym ten z olimpu ma bardzo korzystny skład i cenę, wiec polecam - zrobiłam dość obszerny research co do składu i ceny wink

Offline

 

#97 2012-06-23 09:23:15

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

ja bralam cipropol z cyprofloksacyna, powiem Ci, że widzialam poprawe:) przyjmowalam 10 dni, czestomocz zmniejszyl sie z 50 do okolo 25 na dobe...a czosnek tez zaczelam brac tzw. Alitol, ale to bardziej na drogi oddechowe, ktore znowu nie daja mi spokoju-gardlo sad

czekam na pozytywne efekty Twojego leczenia:))))))!!!!!!!

Offline

 

#98 2012-06-23 15:47:53

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

niestety nie będę dalej jadła ciphinu bo wystąpiła u mnie reakcja alergiczna- wysypka, świad, zawroty głowy, normalnie czułam sie jakbym umierałasmile . byłam znowu w rzeszowie i zrobili mi badanie tym komputeterem czy jestem uczulona na ciphin i wyszło, że tak;( w zamienniku dostałam zinnat, na który już nie jestem uczulona (od razu sprawdzili) , ma wytłuc wszystko oprócz chlamydii to będzie odrębne leczenie..

Offline

 

#99 2012-06-23 16:02:20

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

hmm kolejna pozytywna strona:) u mnie wybil e.coli 10^3 a czy bakterie z cewki okaze sie we wtorek....powodzenia:)

Offline

 

#100 2012-06-23 16:26:54

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Dziwne objawy, lekarze bezradni, pomocy!!

i zapomnialam dodać, że nic nie zaplaciłam ani za wizytę ani za to badanie, bo uznali, że to ich wina, że nie sprawdzili mojej reakcji na tak mocny lek:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson