Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-06 19:17:21

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Od czasu rozpoczęcia współżycia mam cały czas jednego partnera, Na początku wszystko było dobrze, dlatego uważam, że mój problem nie kwalifikuje się do leczenia u seksuologa, tak jak to zalecił mi jeden z ginekologów ;P Zaczęło się od kłopotów z pęcherzem. Zapalenia potrafiły męczyć mnie po 3 razy w miesiącu, ale furagina i picie żurawiny  zwykle pomagało. Do pewnego czasu. W końcu zaczęłam odczuwać praktycznie ciągłe pieczenie cewki moczowej i przedsionka pochwy, furagina, żurawina ani nawet antybiotyki na pęcherz nie działały. Udałam się z wizytą do urologa, który polecił mi abym zbadała się ginekologicznie oraz skierował na cystoskopie, która nic jednak nie wykazała. Ginekolog stwierdził, że mam ostre zapalnie i skierował mnie na posiew pochwy. Posiew okazał się JAŁOWY. W związku z tym przepisał mi  clotrimazolum w globulkach, jednak nie pomogło. Skonstruował mi więc jakiś dziwny lek, który zrobiono mi na zamówienie. Poprawa jednak nie nastąpiła. Teraz zdarza mi się nawet, że w zwyczajnej codziennej sytuacji odczuwam dyskomfort w formie pieczenia. Drugi ginekolog kazał powtórzyć posiew , a on znów wyszedł JAŁOWY. Test na chlamydię, którą również podejrzewał również był ujemny... Obydwaj rozłożyli w mojej sprawie ręce, nawet nie nie potrafili mi powiedzieć w jakim kierunku mam się dalej badać skoro zwykły wymaz z pochwy nic nie wykazuje ( nie będe nawet wspominać ile mnie kosztowały wizyty u nich i zakupy leków, które mi przepisywali oczywiście w ciemno:) ). Mam od jednego z nich recepte na leczenie grzybicy, ale czy warto truć organizm skoro nie mam konkretnej diagnozy a na wynikach drożdżów brak? Nie wiem już do kogo mam się zwrócić o pomoc. Ból przy stosunku jest do tego stopnia dokuczliwy, że nie mogę od kilku miesięcy prowadzić normalnego życia seksualnego. Jakie powinnam przeprowadzić badania? Czy mój partner również powinien się zbadać? Co robić w takiej sytuacji? Miałyście podobne problemy ?

Offline

 

#2 2012-06-06 19:54:50

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

jakiekolwiek posiewy czy wymazy powinny być wykonywane najmniej tydzień po spożywaniu antybiotyku, choć ja jestem zwolenniczką odczekania 10 dni. Wtedy wynik jest stuprocentowo wiarygodny.

Na twoim miejscu zrobiłabym: posiew moczu i spytała w laboratorium czy możliwe jest aby określili każdą ilość bakterii i wykonali anybiogram. Niektóre laboratoria uznają posiew za dodatni gdy jest w nim 10^5 bakterii, a jak mówi mój lekarz bakterii może być 10^2 i dają niepokojace objawy bo są  "zgryźliwe".

Kolejny krok: posiew z pochwy, powtórz go prosze w innym laboratorium. Najlepiej na grzyby i bakterie.
Kolejny krok: posiew z szyjki macicy i cewki moczowej. Najlepiej na grzyby i bakterie.

Bóle przy stosunku to sprawka bakterii lub grzybów. Partner powinien sie zbadać: posiew moczu, posiew nasienia, wymaz spod napletka.

Offline

 

#3 2012-06-06 19:57:38

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

i nigdy nie lecz sie w ciemno na oko, pamiętaj, że oni przepisują leki, wychodzisz z gabinetu, zapominają o tobie, a trujesz się TY. Badania to podstawa, tylko tak możesz się wyleczyć. Nie każdy lekarz jednak jest do tego chętny, dlatego proponuję poprosić ginekologa o zrobienie konkretnych wymazów i koniec bez tego nie wychodź;)

Offline

 

#4 2012-06-06 21:07:12

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Obydwa badania posiewu z pochwy miałam robione na grzyby i bakterie i nie stosowałam wcześniej antybiotyków. Mam jedno laboratorium w mieście... W tym również tkwi problem.
Czyli posiew z pochwy a z szyjki macicy i cewki moczowej to zupełnie co innego? Dlaczego żaden z ginekologów na to nie wpadł, tylko muszę dowiadywać się o tym z forum. Normalnie ręce mi opadają, a lekarze z kolei je rozkładają.
W piątek zrobię kolejny posiew bakteryjny moczu, mimo że wcześniejsze nic wykazywały oraz mój partener zacznie się badać tzn zrobi wymaz spod napletka i badanie moczu. Z tego co czytam tu i ówdzie po forach internetowych, nie jestem jedynym przypadkiem przykrych dolegliwości podczas gdy wymaz jest jałowy, a moi lekarze twierdzą, że po raz pierwszy się spotykają z takim czymś. Wychodzi na to , że jestem w takim razie psychiczna smile

Offline

 

#5 2012-06-06 21:33:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Z pochwy czy z kanału szyjki macicy? Lepszy jest ten drugi. Do tego wymaz z cewki.

Lekarze to jakaś bardzo dziwna nacja. Pół babskiego świata na to choruje co najmniej raz w życiu, a oni jak zwykle niezorientowani hmm.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-06-06 21:35:38

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

oczywiście, że posiew z pochwy a szyjki macicy i cewki to co innego! Niby blisko, ale jednak co innego.. Ogólnie lekarze w Polsce to porażka... więc się nie dziw, że rozkładają ręce, a my leczymy się na forum. Jeśli masz jedno laboratorium w mieście wejdź na stronę www.badbak.pl. To najlepsze laboratorium o jakim słyszałam:) poczytaj:)

Offline

 

#7 2012-06-06 22:43:28

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

A wymaz z szyjki macicy mogę też pobrać u ginekologa? Jestem tak niedoinformowana, że aż wstyd tongue Miałam robione wyłącznie wymazy z pochwy, a o wymazie z cewki i szyjki macicy nic nawet nigdy nie słyszałam ;[ Kiedy pokazałam lekarzowi kolejny jałowy wymaz przepisał mi jedynie tabletki na grzybicę. Na pytanie co mam zrobić jeśli nie pomogą nie potrafił mi odpowiedzieć, stwierdził jedynie że nie jest wszechmogący smile Według jego rozumowania w takim razie powinnam pogodzic się z wiecznym bólem i pieczeniem smile Dodam jedynie, że jest to renomowany lekarz w moim mieście któremu zapłaciłam niemałe pieniądze, napawdę liczyłam na to, że mi pomoże i po raz kolejny się zawiodłam.

Offline

 

#8 2012-06-06 22:48:55

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Do Warszawy niestety mam całą Polskę do przejechania... Więc póki co jestem zmuszona korzystać z usług miejskiego labolatorium.

Offline

 

#9 2012-06-07 13:26:25

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

ale do tego laboratorium można badania wysłać!! Nie trzeba być osobiście. Zadzwoń tam i spytaj a zobaczysz..  Ciekawe czy gdyby twojego "cudownego,renomowanego" lekarza piekło i bolało pogodziłby się z tym. Zmień go czym prędziej. Wymazy możesz zrobić tylko u ginekologa albo w laboratorium z punktem pobrań.

Offline

 

#10 2012-06-08 23:38:17

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

ashannte a słyszałaś o wkładkach higienicznych dla kobiet FUDELE? Jeśli nie poczytaj o nich w internecie, ja je bardzo chwalę, wyleczyły mnie z uporczywych uplawów i grzybicy:) są tanie i łatwo dostępne. Jedynie ich zapach.. są w końcu mieszanką ziół, więc gdy je założysz pod wpływem ciepła uwalnia się zapach. Pachnie to jak dopiero co podlana ziemia w doniczce;D i pachnie tak w całym domu;)wink ale najważniejszy jest skutek;)

Offline

 

#11 2012-06-09 17:25:52

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Wkładki na pewno wypróbuję wink W poniedziałek idziemy z partnerem robić kolejne badania, dam znać co z tego wyjdzie;)

Offline

 

#12 2012-06-10 01:16:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

A nie lepiej zwykłe Teny albo Seni? Mają wkład pochłaniający zapach moczu i wiążący wilgoć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2012-06-10 13:16:07

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Nie, nie lepiej bo tamte są lecznicze. Poczytaj.

Offline

 

#14 2012-06-10 13:28:03

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Jak już jesteśmy przy medycynie alternatywnej, to czy ktoś stosował Kordiceps?

Offline

 

#15 2012-06-10 20:15:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2012-06-10 20:47:44

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Offline

 

#17 2012-06-10 21:03:13

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

To sobie zmieniaj codziennie droga Redakcjo. Osoba, która mi poleciła ten produkt mówiła aby zmieniać codziennie mimo, że pisze że co 3 dni. Widocznie zapomniałam o tym napisać.

Offline

 

#18 2012-06-11 08:42:14

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Zamówiłam sobie te wkładki, nie wiem ile one normalnie kosztują, ale na allegro razem z przesyłką wyszło 29 zł / 6 sztuk.
Ja bardzo sobie chwalę podpaski anionowe, mam nadzieję że na tych wkładkach też się nie zawiodę.
Pozdrawiam!

Offline

 

#19 2012-06-11 11:23:09

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

Ja zanim wydam pieniądze na kolejne cudo, chce mieć wyniki badań. Już za dużo poszło funduszy na leki w ciemno... Mam nadzueje, że dzisiejsze badania w końcu rozwiążą mój problem hmm

Offline

 

#20 2012-06-11 13:50:58

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

do loni: podczas używania FUDELE możesz odczuwać lekkie pieczenie, taki miętowy powiew:D więc nie przejmuj się, nie oznacza to, że jesteś uczulona tylko te zioła tak działają. Po drugie, na wkładkach może pojawić się ciemniejszy nalot. Ewidentnie oznacza to, że pochwa czyści się z "brudów". Ja tak miałam i myślałam, że to ziola pod wpływem mojego ciepła tak barwią wkładkę, ale użyła ich moja mama która jest zdrowa i u niej wkładka była czyściutka.

Offline

 

#21 2012-06-11 14:04:29

ashannte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 51

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

I pomogły Ci one całkowicie zlikwidować problem czy tylko złagodziły przykre objawy?

Offline

 

#22 2012-06-11 14:05:14

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

zmartwiona spokojnie, podobne efekty jak Ty opisujesz ja odczuwam przy stosowaniu podpasek czy wkładek anionowych (chodzi o to lekie pieczenie i "miętowy" powiew wink
Dzięki!

Offline

 

#23 2012-06-11 14:50:57

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

całkowita kuracja to 18 wkładek czyli 3 opakowania. Ja kupilam tylko jedno i jedno wykorzystałam i jeśli chodzi o pieczenie, szczypanie i upławy miałam spokoj na miesiącsmile pewnie gdybym użyła 3 opakowania było by jeszcze lepiej;) ale człowiek zawsze skąpy:D

Offline

 

#24 2012-06-11 15:09:23

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

a skąd wiesz, że całkowita kuracja to 18 szt?
Gdzie można o tym przeczytać bo za bardzo nic nie mogę znaleźć...

Offline

 

#25 2012-06-11 17:38:28

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Sprawa pęcherza czy ginekologiczna? Lekarze bezradni, posiewy ujemne..

ja to wiem od technika homeo-farmako akupunktury, który mi to polecił, dał mi nawet taką ulotkę tych FEDULE na ktorej pisało, że zalecany czas kuracji do osiagnięcia pełnego efektu to 3 opakowania.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson