Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-07 14:02:09

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Bromelina.

Znalazłam jescze kochani takie cos moze w problemach cewkowych sie przyda

Bromelina jest enzymem, który występuje głównie w znanym wszystkim świeżym ananasie. Ma zdolność rozkładania i ścinania białka, a jego główna właściwość związana jest z silnym działaniem przeciwzapalnym, dlatego też chętnie stosowany jest w przypadku urazów sportowych, obrzęków różnego pochodzenia oraz stanów zapalnych stawów.

Bromelina hamuje wytwarzanie związków wywołujących ból oraz stan zapalny, a jednocześnie stymuluje produkcję tzw. prostaglandyn (substancji podobnych do hormonów), które mają właściwości przeciwzapalne. Bromelina będzie więc zbawieniem dla osób, których tryb życia naraża na częste urazy.

Ponadto Bromelina wykazuje korzystne działanie w przypadku problemów trawiennych, zapalenia żył lub zatok, w infekcjach przewodu moczowego. Preparat ten warto również wykorzystać po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych, albowiem przyspiesza gojenie i zrastanie się tkanek.

Offline

 

#2 2012-06-07 14:04:50

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Bromelina.

zapozno przeczytałam tamtego posta o cytatach wiec dla poprawy wklejam jescze raz ale poprawnie:


"Bromelina jest enzymem, który występuje głównie w znanym wszystkim świeżym ananasie. Ma zdolność rozkładania i ścinania białka, a jego główna właściwość związana jest z silnym działaniem przeciwzapalnym, dlatego też chętnie stosowany jest w przypadku urazów sportowych, obrzęków różnego pochodzenia oraz stanów zapalnych stawów.

Bromelina hamuje wytwarzanie związków wywołujących ból oraz stan zapalny, a jednocześnie stymuluje produkcję tzw. prostaglandyn (substancji podobnych do hormonów), które mają właściwości przeciwzapalne. Bromelina będzie więc zbawieniem dla osób, których tryb życia naraża na częste urazy.

Ponadto Bromelina wykazuje korzystne działanie w przypadku problemów trawiennych, zapalenia żył lub zatok, w infekcjach przewodu moczowego. Preparat ten warto również wykorzystać po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych, albowiem przyspiesza gojenie i zrastanie się tkanek."

Offline

 

#3 2012-06-07 17:19:28

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Bromelina.

wszystko sie zgadza tylko w polsce takiego leku nie kupisz, musialem prosic kolezanke, zeby mi w Paryzu kupila lek nazywa sie Extranase kosztuje ok 6 euro w zaleznosci od apteki i jest bezrecepty opakowanie 8o tab a le dawkowanie 3x3 wiec szybko go ubywa:-) co do efktow? Trudno powiedziec to lek ziolowy wiec trzeba go dlugo przyjmowac zeby uzyskac jakis efekt

Offline

 

#4 2012-06-07 19:07:26

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Bromelina.

Offline

 

#5 2012-06-07 19:22:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bromelina.

Bromelina jest w ananasie. I w preparatach na odchudzanie, poszperajcie. Ja to brałam na unormowanie cukru i insuliny - zero efektów poza zwiększeniem łaknienia sad.

Z takich supli to ja p/bólowo polecam duże dawki selenu, ale nie z drożdży. Selen ponoć działa na ból neuropatyczny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-06-07 22:34:09

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Bromelina.

Offline

 

#7 2012-06-07 22:35:12

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Bromelina.

Offline

 

#8 2012-06-08 01:30:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bromelina.

No, właśnie. Ale na opakowaniu enzyvitu, gdzie były też inne enzymy, stało, że zwiększa wydzielanie żółci? soków trawiennych? nie pamiętam. Ale może to powodowały pozostałe enzymy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2012-06-08 09:11:35

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Bromelina.

A może takie połączenie z kurkumą byłoby lepsze:
http://allegro.pl/turmeric-bromelain-kurkuma-bromelaina-stawy-i2391019238.html
Produkty Now Food bardzo sobie cenie bo nie mają różnych świństw w wypełniaczach. Spokojnie kupuję na allegro u różnych sprzedawców suplementy znanych marek. Jeszcze się nie nacięłam:) Niektóre są lepsze niż suple z polskiej apteki.

Redakcjo, chyba to te enzymy:) Chociaż... na mnie wyciąg z morwy białej (też na insulinę i cukier) działał podobnie+ból głowy.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson