Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-21 19:21:31

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

Witam,blagam przeczytajcie tÄ™ wyczerpujaca lekturei sprobujcie mi pomoc........
coraz częściej odwiedzam to forum, gdyż od marca próbuję znaleźć przyczynę swoich problemów z pęcherzem.

Zacznę od tego, że nigdy wcześniej nie miałam zapalenia pęcherza, miewam częste infekcje pochwy, w lipcu 2011 usuwałam centymetrową torbiel z pochwy, leczyłam też nadżerkę (grudzień, styczeń 2011/2012). Od maja 2011 przyjmowalam tabletki antykoncepcyjne Marvelon i Qlaira , ostatni miesiac marzec 2011 plastry EVRA(1 opakowanie). Od 25 kwietnia nie mam miesiaczki. Od marca współżylam tylko raz, tydzien temu(czerwiec). Nie zauwazylam zadnych objawow nasilajacych. Infekcji od marca rowniez nie wiaze z sexem, gdyz dwa tygodnie wczesniej okolo 15 lutego byl ostatni stosunek.



Infekcja(okolo10 marca) zaczela sie bardzo silnym czestomoczem, nigdy nie mialam wczesniej takich objawow,wiec to zbagatelizowalam. Dzien przed mialam robione usg dopochwowe, ktore bylo w porzadku, tego dnia tez odkleilam ostatni plaster i wystapila trwajaca 7 dni miesiaczka, czestomocz nadal sie utrzymywal....dopiero 2 kwietnia udalam sie z placzem do urologa, z silnym bolem podbrzusza. Okazalo się, że mam piasek w nerkach, bardzo wysuszone nerki, gdyz malo pilam sad nie wiedzialam o witaminie C, zurawinie(nikt nie mial u mnie dolegliwosci z pecherzem, teraz pluje sobie w brode:(......
przed pierwsza tabletka zrobilam posiew z pochwy(zalecenie lekarza)-streptoccoccus b-hemolityczny(wzrost sredni)
dostalam Cipropol(10 dni) +fitolizyne
17.04 - wizyta kontrolna ( nerki zdrowe, minimalny piasek) - picie dalej fitolizyny, kalendarz mikcji ( do 30 razy na dobe czestomocz- wylacznie dzienny)
24.04- wizyta u ginekologa(usg wszystko dobrze, augmentin +dalacin C)
badanie moczu ogolne+posiew
2.05- klebsiella pneumoniae 10^4
lekarz rodzinny:furaginum
16.05-wizyta u urologa(innego) brak piasku, nerki zdrowe, pecherz zdrowy, brak zalegania moczu po mikcji
30.05
posiew moczu- E.coli 10^3 +staphyloccoccus b-hemolityczny(obfity)
30.05- lekarz ginekolog(zinnat 7 dni +flumycon)
20.06 badanie ogolne moczu(wszystko dobrze, posiew-wynik jutro) jednak ph w pochwie az 7...czyli pewnie infekcja

brak chlamydii, wyniki ureo i myco we wtorek.
Ginekolog jeszcze nie zrezygnowal, urolog polecil badanie urodynamiczne. Jednak przy bakteriach chyba nie jest wskazane?
Nic mnie nie boli, dyskomfort ze strony pochwy, parcie na pecherz, jednak nie naglace....czestomocz co 30 do godziny.
Nie sikam w nocy(choc spie po 10h), jednak jest to dziwne uczucie jakbym miala jakis ciezar przy pecherzu, musze spinac miesnie....boje się, że to pecherz neurogenny, bo powatpiewam, ze bakterie daja takie uczucie, nie widze poprawy ani po zinnacie ani po augmentinie. Kreatynina62,5 i mocznik w normie 6,4, TSH 2,53, prolaktyna 14, estradiol 48,24.- ostatnia miesiaczka 25 kwietnia

przepraszam za ten chaos i blagam o pomoc sad(((((((

Offline

 

#2 2012-06-21 20:55:35

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

ostatnia miesiączka 25 kwietnia?! to mi pachnie zaburzeniami hormonalnymi.. co prawda nie znam się na tych parametrach od hormonów, ale nie zostawiłabym tego faktu bez zainteresowania..

Offline

 

#3 2012-06-21 21:16:18

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

caly czas mowie o tym ginekolożce i ona mowi, ze to moze poczekac...martwi ja bardziej czestomocz:(

Offline

 

#4 2012-06-21 22:55:13

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

Hej, a streptococcus b hemolityczny z pochwy wyszedl ci tez w posiewie moczu ? bo widze ze napisalas ze staphylococcus ci wyszedl. Ja z tym pierwszym sie mecze od pol roku i tez mialam na poczatku takie objawy i bralam te same antybiotyki. teraz jest lepiej ale czy antybiotki pomogly to powÄ…tpiewam bo bakterie tÄ… mam nadal obfitÄ… w pochwie.

Offline

 

#5 2012-06-22 00:50:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

Kink, pomijam, że wcale nie jestem przekonana, czy dwumiesięczny brak miesiączki jest normą - jeśli masz zaburzenia estrogenów, prl, a nie pamiętam, czy też progesteronu - to może być to albo wprost przyczyną częstomoczu (tzw. hormonalne zapalenie pęcherza), albo, poprzez negatywny wpływ na śluzówkę pęcherza, może ułatwiać rozwój infekcji...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2012-06-23 09:53:44

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

1) agnes1991

Streptococcus b-hemolityczny wylacznie w pochwie...i caly czas mi to wychodzi (pomylilam sie za drugim razem;/)
w pierwszym posiewie wyszedl srednioobfity a w kolejnym -obfity, mi po augmentinie i zinnacie nic sie nie poprawilo...jak sobie poradzilas? i jakie masz dolegliwosci, jesli jest lepiej?


2)  Redakcjo-czekam na wynik testosteronu i SHBG

nie wiem, ktory to byl dzien cyklu(jaka faza), bo miesiaczka ostatnia 25 kwietnia, ale moje wyniki z krwi 9.06 to :

prolaktyna 13,97  - kobiety miesiaczkujace 4,79-23,3

TSH -         2,53                 0,3-4,0

estradiol  48,24                   faza folikularna       12-166
                                          owulacja                85,8-498
                                          f.lutealna                43,8-211



i tu nasuwa sie pytanie przedostatnia miesiaczka 11 marca i ostatnia 25 kwietnia, ilosc nie zgadza siÄ™ jesli bylaby to owulacja....ale juz nie mam pojecia jak zdiagnozowac ile dni ma moj cykl sad


dodam, ze cytologia grupa II- zawsze taka mialam, w styczniu usunelam nadzerke, ale bylam u dwoch ginekologow i powiedzieli, ze wszystko jest w porzadku ;] co robic? udac sie znowu do ginekologa czy do endokrynologa i jakich badan mi brakuje?

Offline

 

#7 2012-06-23 09:56:01

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

z posiewu moczu nic nie wyhodowano- miesiac temu e. coli 10^3- przyjmowalam zinnat, wyniki z pochwy beda we wtorek....ale ja nie czuje zwiazku z pochwa, gdyz nie mam pieczenia...

Offline

 

#8 2012-06-23 10:41:09

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

Offline

 

#9 2012-06-23 12:46:09

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

ale od stycznia nie biore tabletek, objawy czestomoczu pojawily sie w ostatnim dniu plastra antykoncepcyjnego...ktorych bralam 1 opakowanie

Offline

 

#10 2012-06-23 14:04:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

Kokoszka, ja mówię, oczywiście, o "prawdziwych" miesiączkach smile.

Kink, prl przydałaby się z obciążeniem. Ale to tylko takie okrążanie tematu na razie. A co brałaś przed plastrami? Czy problemy miałaś też przed antykoncepcją?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2012-06-23 14:56:28

kinksbay
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 14

Re: infekcja moczowo-plciowa,CZESTOMOCZ :((((((((((((((((((

wczesniej nie mialam problemow, czestomocz zaczal mi sie w ostatnim dniu przyjmowanego plastra, od marca nie stosuje hormonalnej antykoncepcji...

prolaktyna z obciazeniem z krwi ? maja sens teraz te badania, jesli nie wiem ktory to dzien cyklu ? i czy udac sie do jakiegos endokrynologa czy dac znowu misje ginekologowi ? juz mam dosc tego sikania sad

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson