Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-11-18 13:57:18

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Problemy zpęcherzem a Cpn

Witam wszystkich!
Moja historia.
Od dwóch lat mam problemy z cewką i pęcherzem. Dolegliwości nie są bardzo silne, ale jednak dokuczliwe. Na początku odczuwałam ogólny dyskomfort w cewce. Po przyjęciu autoszzcepionki na Enterococcus faecalis (śladowe ilości w wymazie z cewki) pojawiły się problemy z pęcherzem. Okres zażywania auto wspominam tragicznie. Po odstawieniu ww. preparatu dolegliwości pozostały, jednak w lżejszej formie niż podczas przyjmowania auto.
Zrobiłam szereg badań. Ogólne moczu nigdy nic nie wykazało, zero bakterii, podwyższonych leukocytów. Zrobiłam również mnóstwo, tak myślę, badań na obecność bakterii atypowych. No właśnie.
2 x PCR mocz : ctr, urea, myko – wszystko ujemne;
1 x PCR krew: ctr, urea, myko – wszystko ujemne;
Badanie u p. Doroty: ctr, urea – ujemne;
Test Elisa: urea – IgG +, pozostaÅ‚e wskażniki -;
          ctr – we wszyskich klasach -;
                  cpn – IgG i IgA +
10 dni temu okazało się, że mój partner ma zapalenie najądrza. Przeczytałam, że winna tej dolegliwości moze być Ctr.
Zrobił badania:
ogólne moczu - wzorcowe;
Test Elisa na Cpn i Ctr w dwóch klasach: IgG i IgA, Wyszły ujemne. Lekarz przepisał mu jednak na 5 dni antybiotyk z grupy markolidów.
Mam pytania:
Czy możliwe jest, że to ja zaraziłam mojego partnera Cpn, a objawy u niego pojawiły się po 2 latach?
Czy Cpn może dawać takie objawy jakie mam ja, czy on?
Czy jest sens robić jeszcze dodatkowe badania na wykrycie Ctr (w poniedziałek chcę się wybrać)?
Mieszkamy za granicą, antybiotyki są bez recepty. Na lekarzy nie mamy co liczyć, dla nich problem chlamydii to 5 dni antybiotykoterapii.
Będę wdzęczna za wszelke rady/sugestie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia i wytrwałości:)

Offline

 

#2 2012-11-18 14:31:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Cpn jest chlamydią płucną, nie genitalną. Natomiast bywa tak, że przy przewlekłej infekcji ciężko ją "wyłapać" pcr-em, bo w pobranym materiale już jej nie ma. Dlatego jeśli masz ujemny wynik, ujemne inne parametry mogące być przyczyną danego zapalenia, to może pomyśl o zrobieniu przeciwciał na atypówki?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-11-18 15:11:54

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Redakcjo, przeciwciała pozytywne tylko dla Cpn w klasach IgG i IgA. U pratnera już ujemne. Zastanawiam się na ile wiarygodne są te badania i czy mnie i mojemu partnerowi dokucza ta sama cholera....ehhh dużo tych wątpliwości.
Jutro jeszcze raz zrobię przeciwciała na atypówki.

Offline

 

#4 2012-11-18 17:01:11

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Offline

 

#5 2012-11-18 18:36:53

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Nie, ale jak dla mnie też egzotycznie - Ukraina.

Offline

 

#6 2012-11-18 20:23:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Och, moja ukochana Ukraina smile.

A gdzie mieszkacie?

PS. Macie zarejestrowaną minocyklinę? Jeśli tak, to pod jaką nazwą i za ile? A valacyclovir? U nas mino ma dziwny status prawny i sprowadzenie jej potrwa chyba do emerytury, a valtrex zniknął z hurtowni, nie wiedzieć czemu. Próbowałam orientować się w Niemczech, mam znajomych znajomych, tyle że to też długo; ale zapomniałam o Ukrainie...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-11-18 20:53:43

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Kirovograd:) SprawdzÄ™ i dam znać. WÅ‚aÅ›nie patrzÄ™ w necie, nazwa ta sama: МИНОЦИКЛИН, jest też Valtrex - ВАЛТРЕКС. Jutro siÄ™ dowiem, czy te preparaty sÄ… dostÄ™pne w aptekach.

Offline

 

#8 2012-11-18 21:02:42

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Spotkałam się z poglądem lekarza, że Chalmydia Pneumoniae może "wędrować" po organiźmie, aczkolwiek to jednostkowy pogląd.

Spytaj się odnośnie chlamydii i bakterii atypowych na forum chlamydioza.pl oni tam ogarniają temat.

Abstrahując od przyczyny, dużo dobrych materiałów jak żyć z chorobą zapalną pęcherza jest na icnetwork.com. Bez względu na przyczynę, czy to jest pęcherz śródmiąższowy czy wielomięsieczna infekcja bakteryjna, pacjentki jak jeden mąż odczuwają pogorszenie objawów po niektórych lekach, drażniących produktach spożywczych (np. kawa, żurawina, witamina C, B6) i po seksie. Z tą wiedzą można polepszyć sobie życie w chorobie.

Offline

 

#9 2012-11-18 21:34:09

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Dzięki, Kokoszka! Niestety mam problemy z rejestracją na tym portalu. Bedę próbować.

Offline

 

#10 2012-11-18 21:34:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Martyszka, dzięki smile.

Kokoszka - tak, ale ja bym nie upatrywała się w cpn jedynej sprawczyni zapalenia układu moczowego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2012-11-20 15:15:57

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Redakcjo, tego antybiotyku nie ma w ukraińskich aptekach. Valtrex jest i kosztuje ok. 120 zł.

Offline

 

#12 2012-11-20 16:21:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

valtrex - za ile sztuk?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2012-11-20 18:10:32

martyszka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 7

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Prapart nazywa siÄ™ Valtrex 500, 10 tabletek.

Offline

 

#14 2012-11-20 22:01:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Aha, czyli taki jak u nas był. Dzięki smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2012-11-21 09:32:22

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Ja najbardziej Cpn moze dawac takie objawy, plucna znaczy tyle ze jest przenoszona drogą kropelkową. Ja jestem tego zywym przykladem. Mam Cpn w IgG 144, a IgA tez dodatnie i wlasnie te IgA jest najwazniejsze, bo jednoznacznie stanowi o infekcji ukladu moczow-płciowego. Cpn poprostu wedruje z limfocytami i zajmuje inne komorki tkanki wywolując stan zapalny, szczegolnie lubi atakowac gruczoly tarczycy, prostaty...

Offline

 

#16 2012-11-21 19:06:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problemy zpęcherzem a Cpn

Dodan, ale na 100% masz samą cpn? Bo ja też miałam cpn (klasy A nikt mi za czasów leczenia nie robił), a potem okazało się, że to akurat jeden z najmniej istotnych patogenów z całej plejady.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson