Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-01 10:39:07

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Po wielu latach tułania sie od lekarza do lekarza, trafiłam w koncu do urologa. przedstawienie objawów, wywiad, badanie i diagnoza: nadreaktywność pęcherza. Na poczaku przepisał mi Vesicar (wzięłam 1 opakowanie - 10 tabletek), potem przeszłam na Ditropan. Nawet pomogło,więc byłam bardzo happy, ale zauważyłam,że jak nie mam możliwości skorzystania z toalety to jak na zawołanie mój pęcherz żada wypróżnienia. Bardzo przeszkadza mi to szczególnie w pracy.Co mam powiedzieć klientowi? proszę poczekać,bo muszę siusiu. Moi współpracownicy patrzą na mnie jak na dziwoląga. Ile razy można chodzić do toalety- patrzą z niedowierzaniem. A ja? Poprostu chce mi się wyć. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy moje problemy nie mają podłoża psychicznego. Tylko jakoś nie znam dobrego specjalisty w tej kwestii. A może inne rozwiązanie, tylko na nie jakoś nie mam odwagi. Ja poprostu mam już dość. Pomóżcie!!!!!

Offline

 

#2 2007-04-01 11:15:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Opisz trochę dokładniej objawy, leczenie, wyniki badań. U jakiego urologa byłaś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-04-02 22:01:39

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Jak czytam, ile badan przeszÅ‚y niektóre z obecnych tu osób, to mam wrażenie,że wogóle mnie nie badano. MiaÅ‚am robione badania moczu -posiew jaÅ‚owy, USG przed oddaniem moczu i po. a reszta to takie badania ogólne. W pewnym momencie zaczęło siÄ™ strasznie, wstawaÅ‚am w nocy do toalety nawet  8 razy. w dzieÅ„ godzina to byÅ‚ maksymalny czas jaki wytrzymywaÅ‚am bez toalety. zdarzaÅ‚o siÄ™ też tak, że oddawaÅ‚am mocz dosÅ‚ownie co chwile - trwaÅ‚o to na ogół 30 minut i potem spokój. takie coÅ› zdarza mi siÄ™ raz na jakiÅ› czas. ginekologicznie niby wszystko jest ok. poszÅ‚am do urologa , spytaÅ‚ o objawy i stwierdziÅ‚,że to nadreaktywność pÄ™cherza. dostaÅ‚am tabletki. Nie powiem jest lepiej, zdarza mi siÄ™ nawet przespać caÅ‚Ä… noc, bez korzystania z toalety. obecnie biore ditropan, wczeÅ›niej vesicare (ale tylko 1 opakowanie 10 tabletek). myÅ›enie o tym powoli staje siÄ™ mojÄ… obsesjÄ…. a najgorzej jest kiedy nie mogÄ™ skorzystać z toalety,wtedy najbardzej mi siÄ™ chce:) a wiecie co jest "najÅ›mieszniejsze", że za parÄ™ miesiÄ™cy wychodzÄ™ za mąż,a już zastanawiam sie co bÄ™dzie jak mi siÄ™ zachce siusiać w KoÅ›ciele. ja chyba powoli popadam w paranoje:)
pozdrawiam:)

Offline

 

#4 2007-04-02 22:59:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

O, następna zestresowana panna młoda smile. Porozmawiaj z milagross, wesprzyjcie się smile.

Na jakiej w sumie podstawie masz zdiagnozowany OAB? Rozumiem, że tylko objawowo? Możesz mi opisać, jak przebiegają (?) te Twoje parcia (stałe/co jakiś czas/spokój i nagle nie możesz wytrzymać/dolegliwości uspokajają się po mikcji itd.?). Jak wygląda bolesność Twoich dolegliwości - opisz ból. Czy widzisz jakieś powiązania między dolegliwościami a stresem, pewnymi posiłkami? U kogo się leczysz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-04-03 16:05:37

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

DokÅ‚adnie, tak naprawde diagnoza zostaÅ‚a postawiona na podstawie wywiadu ze mnÄ….  z tymi parciami jest różnie, ale jedno jest pewne nasilaja siÄ™ w sytuacjach stresowych, gÅ‚ownie wtedy kiedy nie mogÄ™ skorzystać z  toalety, wtedy najbardziej mi siÄ™ chce. po oddaniu moczu mam wrażenie,że nie oddaÅ‚am go do koÅ„ca, choć nie zawsze. te parcia  może nie sÄ… ciÄ…gÅ‚e,ale ciÄ…gle mam uczucie jakby mi coÅ› siedziaÅ‚o w podbrzuszu. odczuwam silne parcie na pÄ™cherz, biegne do toalety,a tam odrobina. ObserwowaÅ‚am też czÄ™stość i objÄ™tość oddawanego moczu. i tu też wyszÅ‚o różnie. Bo raz odczuwaÅ‚am silne parcie przy 50 ml,a innym dopiero przy 110 ml. przy samym oddawaniu moczu nie odczuwam pieczenie itp,ale np jak za dÅ‚ugo przetrzymam mocz, to w trakcie oddawania boli mnie w podbrzuszu. te wszystkie objawy nie sÄ… jednakowe za każdym razem i tak naprawde trudno to okreÅ›lić. np. też parcie na mocz jest silniejsze wtedy kiedy jade samochodem,albo siedze w autobusie (jak stoje jest lepiej)smile lecze siÄ™ u Otlewskiego.

Offline

 

#6 2007-04-03 20:10:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Otlewskiego nie znam. Możesz go opisać w "Lekarzach". A czy lekarz sugerował neurogenne podłoże? Przeszkoda nadpęcherzowa? Ucisk na pęcherz lub nerwy odpowiedzialne za pęcherz? Czy odczuwasz jakąś różnicę, jak napijesz się kawy, soku z cytrusów, zjesz pomidry, coś ostrego?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2007-04-03 21:48:10

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

nie, nic innego nie sugerował. napewno kawa działa na mnie moczopędnie. Jeżeli chodzi o inne potrawy to nigdy nie zastanawiałam sie nad tym, jak wpływają na mój pęcherz.

Offline

 

#8 2007-04-04 11:02:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Spróbuj poobserwować. Hm, nie jestem lekarzem, ale zastanowiłoby mnie to, że w pozycji siedzącej jest gorzej. Jeśli masz finansową możliwość, radziłabym Ci konsultację u prof. Zdrojowego, nie jest tak "wąskomyślący", jak wielu innych urologów, i myślę, że powie Ci, czy to, co napisałaś, wymaga jakichś badań neurologicznych, czy nie ma to większego znaczenia. A czy brałaś jakieś leki antydepresyjne (niektórym pomagają uspokoić wariujące nerwy pęcherza smile, a w dodatu wpływają na psychikę)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2007-04-04 16:07:08

wroclawianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 8

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

nie brała żadnych takich leków,ale ostatnio właśnie zastanawiałam się czy te dolegliwości nie mają podłoża psychicznego. a jeżeli chodzi o konsultacje u prof. Zdrojowego, to zastanawiałam się nad pójściem do niego, jak przeczytałam o nim tu na forum. inny lekarz może mieć inne spojrzenie i może to wcale nie jest to co podejrzewa u mnie obecny lekarz.

Offline

 

#10 2007-04-04 19:31:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Niekoniecznie chodzi o podłoże psychiczne (choć to też). Antydepresanty blokują jakieś tam receptory, co w efekcie u niektórych przekłada się na "zablokowanie" bólu. Na mnie nie zadziałało, ale może Tobie pomoże?
Chyba - ale nie pamiętam - Imipraminę stosuje się też u dzieci z moczeniem nocnym... tam też troszkę psychika wchodzi w grę, zwłaszcza przy efekcie błędnego koła...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-04-05 09:20:55

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

To tam Imipramina ma działanie bardziej na psychikę, nie wiedziałam o tym. Lekarz, który leczył mnie przez cały rok bezskutecznie, zapisał mi ją na koniec. Jak widać stwierdził, że ten problem siedzi wyłącznie w mojej głowie.

Offline

 

#12 2007-04-05 09:39:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Niby zdiagnozowane,ale leczenie mało skuteczne

Imipramina to lek antydepresyjny starej generacji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson