Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-04-20 13:16:35

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

czy to pecherz nadreaktywny?

Przez caÅ‚y czas byÅ‚am przekonana, że moim problemem jest pÄ™cherz nadreaktywny, co z resztÄ… oznajmiÅ‚ mi jeden z lekarzy i przepisaÅ‚ driptane. Ponieważ jednak lek mi nie pomagaÅ‚ postanowiÅ‚am poszukać innego specjalisty. Ten powiedziaÅ‚ mi z kolei ,ze to wcale nie jest pÄ™cherz nadreaktywny. OpowiedziaÅ‚am mu, ze biegam do toalety Å›rednio co godzinÄ™, że najgorzej jest gdzieÅ› tak do drugiej, ze nie potrzebujÄ™ korzystać z Å‚azienki w nocy i ze najgorzej jest w tych miejscach gzie nie mam dostÄ™pu do toalety. StwierdziÅ‚, ze mój te same objawy ma rzesza kobiet w na caÅ‚ym Å›wiecie i że mój problem leży w psychice, w stresie i swiadomoÅ›ci, że w ajkiejÅ› tam sytuacji nie mogÄ™ zaÅ‚atwić swej potrzeby.  PostanowiÅ‚ leczyć mnie psychotropami. Nie wiem co o tym sÄ…dzić/ Może ktoÅ› miaÅ‚ podobnÄ… sytuacjÄ™ i mógÅ‚by mi powiedzieć czy takie leczenie moze pomóc?

Offline

 

#2 2007-04-20 14:02:53

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

wedlug mnie nie pomoze, zreszta ze statystyk wynika ze pomaga ok 10 % z takimi problemami, mi tez jak i kiku inny forumowiczom proponowano taki leczenie, ja nie skorzystalem.
temu lekarzowi pomylil sie tylko skutek z przyczyna (nie jemu pierwszemu)
to straszne jak ludzie inteligentni jakimi powini byc lekarze nie potrafia wyciagac wnioskow i myslec logicznie
owszem pewnie teraz psychik ajest wyczulona na okreslone sytuacje jak zreszta u wiekszosci z nas,trudno sie jednak dziwic majac problem jak opisany.

na moj gust masz 90% szans ze masz zakarznie i 10 % ze cos innego np. problem z psychika
zrob porzadne badania a pozniej sie zobaczy

Offline

 

#3 2007-04-20 14:07:17

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

wiesz Alter swietnie ujeles ten roblem tzn mylenie skutku z przyczyna i udzial psychiki w tym.podpisuje sie pod tym co napisales.

Offline

 

#4 2007-04-20 14:12:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Ewa, podaj jeszcze:
- ile razy chodzisz do toalety (tak circa),
- jakie miałaś badania, co w wynikach,
- co zaobserwowałaś po Driptane,
- czy na pęcherz ma wpływ jedzenie (po jakichś pokarmach, posiłkach jest inaczej? jak?),
- ile dziennie pijesz, kiedy jakie ilości,
- jak opisałabyś ból i parcia (cały czas takie same, zmiana nasilenia - jak?, gdzie odczuwasz itd.).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-04-20 18:08:19

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Jeżeli chodzi o badania, jestem na 7 maja umówiona na usg, urografiÄ™ i cystografiÄ™. JakiÅ› już czas temu miaÅ‚am robione te badania (oprcz urografii) i wszystko byÅ‚o ok. ale muszÄ… powtórzyć. MiaÅ‚am też zrobione badanie moczu i posiew w którym wyszÅ‚y Å›ladowe iloÅ›ci bakterii (Wzięłam już Monural i biorÄ™ Furaginum). Do toalety chodzÄ™ Å›rednio co godzinÄ™, półtorej, w ciÄ…gu dznia ten czas wydÅ‚uża mi siÄ™ do ok.3 godzin. Czasem nasila  siÄ™ przed snem. Najgorzej jest w miejscach gdzie nie mam dostÄ™pu do toalety. Pogarsza mi siÄ™ też w pierwszych dniach cyklu (czego też nie rozumiem). Driptane użyÅ‚am dwa razy ale po przyjÄ™ciu tego leku miaÅ‚am parcie na pÄ™cherz bez przerwy, czy skorzystaÅ‚am z toalety czy nie, uczucie to utrzymywaÅ‚o mi siÄ™ jeszcze jakieÅ› dwa dni potem, a później wszystko wróciÅ‚o "do normy". Czy na pogorszenie problemu ma wpÅ‚yw jakieÅ› jedzenie - nie zauwazyÅ‚am. Jak już pisaÅ‚am w innym poÅ›cie- pijÄ™ niezbyt wiele - od 1 do 1,5 litra, choć ostatnio (po waszych poradach) - wiÄ™cej. Parcia sÄ… różne, czasem rosna powoli, czasem pojawiajÄ… siÄ™ nagle i sÄ… bardzo silne. Jest to ból jakby ktoÅ› mi sciskaÅ‚ i rwaÅ‚ pÄ™cherz, czujÄ™ go nisko w dole brzucha i czasem promieniuje mi aż do cewki.  Mimo iż parcie jest zawsze tak samo silne, nie ma to znaczenia przy iloÅ›ci moczu - czasem jest to faktycznie zawartoÅ›c caÅ‚ego pÄ™cherza, a czasem (znacznie czÅ›ciej) dosÅ‚ownie kilka kropel. Faktem jest również, ze zaczęło siÄ™ wszystko jakieÅ› trzy lata temu, kiedy miaÅ‚am w szkole wiele stresów, zjÄ™cia trwaÅ‚y do 14.00, 15.00 czyli do godziny kiedy jest z moim pÄ™cherzem najgorzej...ZresztÄ… teraz na studiach wcale nie jest lepiej, też żyje w permanentnym stresie. Ale problem nie znika nawet w wakacje. Już nie wiem co o tym wszystkim sÄ…dzić...

Offline

 

#6 2007-04-21 12:36:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to pecherz nadreaktywny?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2007-04-23 16:01:01

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Szczerze mówiąc nie wiem jak z cytrusami, bo ich nie lubię i rzadko je spożywam :-). Natomiast żurawinę z chęcia wypróbuję. A te bakterie to był chyba proteus

Offline

 

#8 2007-04-23 16:24:10

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Oj cytrusy szczerze odradzam, a szczególnie grejfruty. Żurawina ma inne dzialanie na pecherz, ona go osłania.

Offline

 

#9 2007-05-07 21:09:45

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Zrobiłam już badania(posiew,usg, urografia i cystoskopia) i okazało się, że wszystko jest w porządku, może więc to faktycznie na tle psychogennym...

Offline

 

#10 2007-05-07 22:36:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

A biopsja pęcherza była? Co Ci wyszło w wyniku histopatologicznym?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-05-07 23:39:10

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

obawiam się, że jakie badania do kitu, to i wyniki podobne. Posiew na ilu pożywkach na agarze? wiadomo że jałowy, urografia dobra, bo jak kamicy nie ma, to jest ok, a cystoscopia bez biopsji, to już zupełne nieporozumienie. Biopsja jest najwazniejsza, ponieważ w biopsji jest widoczny obraz trójkata pecherza i jego GAG, tam wychodza torbielki, torbiele, bruzdy, ubytki i inne zmiany w pęcherzu, które świadczą o stanie zapalnym i jego stopniu zaawansowania. Opis histopatologiczny powinien być bardzo dokładny, po pobraniu wycinków pacjent powinien być zacewnikowany dopóki pęcherz nie oczyści sie z krwi, powinien być zabezpieczony Nolicinem przed stanem zapalnym, przed wyjsciem z zabiegu powinien mieć zrobione USG, miałas to wszystko zrobione? Jesli nie, to dalej nic nie wiesz o swoim stanie zdrowia.

Offline

 

#12 2007-05-08 14:25:24

ewa20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 12

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Nie przerażajcie mnie! Zobacze, jeżeli nie pomogą mi proponowane leki zrobie więcej badań.

Offline

 

#13 2007-05-08 19:54:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to pecherz nadreaktywny?

Aha, czyli biopsji nie było? Zobacz tu:
http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=255
ile zależy od biopsji!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson