Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-06-15 18:01:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

Nika sprawdaj co mozesz moje miesiaczki byly zawsze jak w zegarku nigdy sie nie spoznialy i ich jakosc i czas trwania tez byl jak trzeba. A endometrioza jak wół. Lekarz powiedzial ze pierwszy raz ma taka pacjentke. Ja teraz tez przerwalam branie hormonow by zbadac ich poziom. Dziewczyny ktos tu gdzies pisal o prolaktynie i funkcjonowaniu pecherza, moze wiecie dokladnie jak ten hormon ma sie do pecherza, i o co tu chodzi konkretnie?

Offline

 

#27 2007-06-16 19:46:27

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Nika33 - mój wątek

Mi kiedyś jedna lekarka kazała sprawdzić prolaktynę, ale zupełnie nie wiem jak to sie ma do pęchrza, tego mi juz nie powiedziala smile

Offline

 

#28 2007-06-16 19:47:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nika33 - mój wątek

Za wysoki poziom potrafi wywoływać kłopoty z pęcherzem, ale nie mogę sobie przypomnieć, o co dokładnie chodziło smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2007-06-16 20:20:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

Rozumiem dzieki. Czyli jakby wyszedl za wysoki to bede gnebic ginekologa o wyjasnienia

Offline

 

#30 2007-06-17 19:50:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nika33 - mój wątek

Dalszy ciąg rozmów na temat PRL przeniosłam do Laboratorium - informacje zasługują na odrębny wątek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2007-06-19 14:34:54

Nika33
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-03
Posty: 17

Re: Nika33 - mój wątek

cześć Witam wszystkich
byÅ‚am dziÅ› u ginekologa i stwierdzil ze jest jakas wydzielina w pochwie mogÄ…ca wskazywac na grzybicÄ™, szyjka po wypalance wygoiÅ‚a siÄ™. DaÅ‚ mi krem dopochwowy i do smarowania. Na moje pytanie odnoÅ›nie palenia poÅ›ladków odpowiedziaÅ‚ ze nie ma tam zadnego zaczerwienienia nawet tylko przedsionek pochwy jest troche podrażniony. Nie mam żadnych upÅ‚awów wskazujÄ…cych na grzybicÄ™, a te upÅ‚awy  sÄ… bardziej ropne niż grzybicze. Zastanawiam siÄ™ czy jest sens szpikować siÄ™z nowu lekami przeciwgrzybiczymi jeÅ›li nie ma pewnoÅ›ci. DostaÅ‚am też skierowanie na  posiew z szyjki macicy, ale mam zrobic go po leczeniu. MyÅ›lÄ™ jednak ,że może powinnam go zrobić teraz i bÄ™dÄ™ miaÅ‚a jasność czy sÄ… tam grzyby , czy może tylko bakterie tak mi życie "umilajÄ…". Zrobilam też wymaz w kierunku chlamydii - ujemny. Co radzicie?

Offline

 

#32 2007-06-19 15:01:41

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Nika33 - mój wątek

Ja  bym zrobila posiew , uwielbiam lekarzy z mikroskopem w oczach.
A niby  odbyt to od czego Ciebie piecze od powietrza, no rÄ™ce opadajÄ….
Klajstrować się zawsze zdążysz , najpierw trzeba znalezc przyczynę.

Offline

 

#33 2007-06-23 14:53:52

Nika33
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-03
Posty: 17

Re: Nika33 - mój wątek

witam
zrobilam posiewy  i niestety ureaplazmÄ™ mam w dalszym ciÄ…gu. Antybiotyki nie zadziaÅ‚aÅ‚y na to. Nie wychodowano za to streptococcusa agalactae. Mam za to drożdżaki i stÄ…d pewnie to palenie caÅ‚ego sromu  Å‚Ä…cznie z odbytem. BiorÄ™ teraz leki przeciwgrzybicze, ale po maÅ‚u opadam już z siÅ‚. Pozdrawiam.

Offline

 

#34 2007-06-24 16:47:16

Nika33
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-03
Posty: 17

Re: Nika33 - mój wątek

witam ponownie!
Chciałam zapytać czy ktoś stosował krem dopochwowy Dafnegin i Travocart do smarowania. Ja sobie na noc zaaplikowałam ten Dafnegin i cała noc nie spałam. Pieła i pochwa i cewka. Cały dzień zresztą też. Mam uczucie przy siusianiu jakby ten mocz był gorący, nie wiem czy to wynik podrażnienia sluzówki sromu i cewki, czy może coś z pęcherzem. Nie wiem już co robić, czy odstawić te leki czy brać nadal. Biorę też fluconazol doustnie. Co o tym myślicie?

Offline

 

#35 2007-06-24 17:02:53

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Nika33 - mój wątek

Patrząc od mojej strony powiedziałabym ,że to może być uczulenie.
Ja akurat nie mogę używac żadnych gotowych masci , jestem uczulona na konserwanty i niektóre zaróbki maściowe. Może i u Ciebie coś takiego sie dzieje.
My przez te wszystkie infekcje i inne problemy mamy bardzo sciachane śluzówki stąd dodatkowa ich nadwrażliwość.
Mogłabys spróbować w aptece kupić tabletki antyhistaminowe , są już też bez recepty a farmaceutka doradzi które beda najlepsze ja niestety znam tylko te na receptę.
Zimne okłady , moga byc też z jogurtem albo zrób sobie krochmal moze to złagodzi odczyn zapalny.

Offline

 

#36 2007-06-24 19:16:12

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

Ja stosowalam travocort w kremie taka mala tubeczka i drogie to bylo. Jednak u mnie objawow tego typu nie bylo a w zasadzie bardzo mi pomogl kiedys dostalam go od lekarza przy drozdzach i bakteriach i to chyba steryd tak? Dobrze pamietam? Wiec podpisuje sie pod dana ze byc moze to jakis rodzaj nietolarancji

Offline

 

#37 2007-06-24 23:14:52

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Nika33 - mój wątek

Uważaj z tym travocortem, on ma  w sobie lek anty grzybiczy ale tez silny steryd! ja mialam po nim niezle uczulenie... takze nie jestes sama... poza tym nie wiem czy jesli masz tez bakterie sterydy sa wskazane????

Offline

 

#38 2007-06-25 06:54:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

I jeszcze mi sie przypomnialo apr tego leku, ze lekarz do kt pozniej poszlam stwierdzil ze mam ektopie i stad ciagle lapanie drozdzy i stwierdzil ze travocort to byl glupi pomysl bo mogl mi tylko zaszkodzic ale ja tego wÄ…tku nie pociagnelam wiec nie wiem o co chodzilo

Offline

 

#39 2007-06-25 06:55:32

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

Ja chyba mialam jeszcze go w tabletkach dopochwowych tylko nie wiem czy nie myle ale raczej to byl travocort i pomoglo mi bardzo

Offline

 

#40 2007-06-30 19:10:26

Nika33
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-03
Posty: 17

Re: Nika33 - mój wątek

Cześć kochani
poszłam z moim wynikiem ureaplazmy > 10,4 cfu do urologa, właściwie nie wiem po co. Powiedział mi, żebym sie zastanowiła nad wizytą u psychiatry. Czy wszystkie te konowały jak nie umieją czegoś wyleczyć to mają ludzi za wariatów, Chyba nie pozostaje mi nic innego jak jechać do Warszawy do dr Borowicza, bo wiem że on potraktuje mnie poważnie. Pozdrawiam

Offline

 

#41 2007-06-30 19:45:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nika33 - mój wątek

No to brawo dla doktora. A ja z kolei slyszalam od pediatry kiedys ze 10 do 3 juz trzeba koniecznie leczyc( bo przypadkowo stal w rejestracji i uslyszal rozmowe). Tak wiec sa lekarze jednak na tym swiecie ktorzy rozumieja ze trzeba cos z tym robic. Ale kogo obchodza nasze objawy jak normy leczenia sa nie wiadomo jakie

Offline

 

#42 2007-06-30 20:16:05

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Nika33 - mój wątek

Ja tez nie raz usÅ‚yszaÅ‚am takie sÅ‚owa... Może stad moj pseudonim. W domu tez wszyscy patrza na mnie jak na wymuÅ›lacza chorób, a ja wtedy nie daje rady, bo mam dolegliwosci i jeszce musze sie  z nich tlumaczyc...

Offline

 

#43 2007-07-01 07:08:35

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Nika33 - mój wątek

Jest to dla mnie straszne.
Ja też dostaÅ‚am od lekarza  wizytówkÄ™ i namiar na psychologa i psychiatrÄ™, no niestety jak konowaÅ‚y nie potrafiÄ… nas wyleczyć to wmawiajÄ… nam inne rzeczy.

Moja mama która od lat bója się z zapaleniami pęcherza została już tak przeszkolona przez lekarzy, że jak ma wzrost 10 do 5 to mi mówi , że nie rozumie dlaczego ja piecze bo ona jest zdrowa i nie ma bakterii no bo tego się nie leczy, ręce opadają.
I nic nie pomaga moje tłumaczenie ,ze podstawą są objawy kliniczne , najważniejszy jest jej zdaniem wynik który zawsze omalże jest dobry.

A ja też słyszałam od pediatry ,że 10 do 2 trzeba leczyć bo mocz powinien być jałowy.
Pediatra mojej córki pracował przez kilka lat na oddziale nefrologicznym na nasze szczęście i te choroby są jego konikiem, pare razy słyszałam od niego ,że najgorsze jest jak zaniedba się zakażenie u dziecka ,że prowadzi to do strasznych powikłań.

Offline

 

#44 2007-07-01 11:17:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nika33 - mój wątek

Cóż, mój ginekolog mówi, że wg psychiatrów 10% ludzi to osoby chore psychicznie, a 90% - jeszcze niezdiagnozowane smile. Ja też byłam niby "psychol", a histopatologia wykazała, że ta psychika przybrała bardzo konkretny wymiar patologicznych zmian. Wot, siurpryza, nie? Powiem więcej: ja nawet kiedyś usłyszałam, że to, iż za pierwszym podaniem Driptane mi pomogło, wynika z efektu placebo - bo zapisał mi ten lek lekarz, do którego mam zaufanie. Mają konowały wyobraźnię, powinni bajki pisać!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson