Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-06-08 13:47:16

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Cześć,
chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat (lekarz prowadzący już zna wyniki):
barwa: słomka mętny
odczyn: kwaśny
ciężar: 1.006
Białko: 0,033 o/oo (promila?)
cukier: -
urobilinogen: w normie
bilirubina, ciała ketonowe: -
nabłonki: dość liczne, okragłe 0-2
Krwinki białe: pola usiane
Krwinki czerwone: 2-4 wyługowane, 0-2 świeże
Bardzo obfita flora bakteryjna

Ciąża 36 tydzień (wszystko jest w porządku, poza tymi wynikami), problemów wcześniej nie było, zaczęły się mniej więcej tydzień temu, lekarz trzyma rękę na pulsie, teraz żona łyka amoretaks (jakiś antybiotyk) i urinal. Przed chwilą dostała tez zalecenie łykania witaminy C.

Czy ilość biaÅ‚ka i leukocytów może/powinna stać siÄ™  przyczynkiem do obserwacji w szpitalu?

Pozdrawiam,
Zbyszek

p.s. a mój proteus sp., o którym niedawno pisałem, już wybity wink

Offline

 

#2 2007-06-08 13:48:32

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

jeszcze jedno - nie wyhodowano żadnych bakterii w próbce moczu

Offline

 

#3 2007-06-08 14:02:45

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Ja nie jestem specjalistą w tym temacie ale nie rozumiem jak mogli nie wychodować żadnych bakterii jak w badaniu ogólnym jest napisane bardzo obfita flora bakteryjna.
Jak dla mnie przede wszystkim żona powinna powtórzyć badanie - posiew moczu i zrobić to w porządnym wiarygodnym laboratorium. Tym bardziej ,że jest w ciąży.
Moja córcia jak miała problemy z pęcherzem to po badaniu ogólnym kiedy wychodziło np. nieliczna flora bakteryjna momentalnie dostawała skierowanie na posiew.
Tak ,ze coś tu jest nie tak no ite krwinki białe, ach ci lekarze.

Offline

 

#4 2007-06-08 14:05:16

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

a i jeszcze nie dodalam ,ze  w tym posiewie córki wyÅ‚aziÅ‚y oczywiscie bakterie.

Offline

 

#5 2007-06-08 14:07:19

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

w posiewie sprzed tygodnia nic nie wyszło, a w ostatnią srodę posiew został powtórzony, być może coś będzie wiadomo w poniedziałek...

Offline

 

#6 2007-06-08 14:08:43

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

a laboratorium chyba w porzÄ…dku, raczej renomowane - ALAB

Offline

 

#7 2007-06-08 14:30:28

Magda_21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-07
Posty: 64

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Witam! Ja też miałam robione w ALAB-ie w Lublinie i w badaniu moczu ogólnym wyszły liczne bakterie,a w posiew był jałowy.Dopiero jak wysłałam na Inżynierską to w posiewie wyszły bakterie.Więc jak nic nie wyjdzie to spróbujcie może wysłać do wawy.Pozdrawiam

Offline

 

#8 2007-06-08 14:31:11

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Ja nie znam tego laboratorium, od lat wszystkie bakteriologiczne badania robię na Inżynierskiej w Warszawie. Z tego co wiem tutejsi forumowicze robia tu właśnie badania zjeżdzając ze wszystkich stron Polski. Można też mocz do badania przesłać. Wszystko w odpowiednich wątkaćh jest tutaj opisane. Ja na Waszym miejscu nie ryzykowałabym z dzidziusiem w drodze i powtórzyłabym badanie na Inżynierskiej. Sami musicie zdecydować.
Onegdaj kiedys zrobiÅ‚am badanie też niby w dobrym laboratorium Bacterze oczywiscie nic nie wyszÅ‚o  a mnie mÄ™czyÅ‚o a na Inżynierskiej obficie wylazÅ‚a escheriha coli.

Offline

 

#9 2007-06-08 14:39:22

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Dokładnie chodzi o ALAB w Lublinie. Co do Inżynierskiej - nie ma szansy, żeby mieć na poniedziałek wynik, bo najpierw trzeba skończyć kuracje antybiotykową.

Offline

 

#10 2007-06-08 14:58:50

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Wydaje mi się ,że po skończonym antybiotyku żona powinna powtórzyć posiew na Inżynierskiej .
5-7 dni przerwy i wtedy powtórzyc.
Mocz możecie wysłać. Zadzwoń do P. Doroty Kostrzenskiej ( właścicielki Laboratorium) ona Ci wszystko wytłumaczy.
Potem robi się błędne kolo, a czas plynie.
Antybiotyki w ciąży kolejna nieciekawa sprawa, ale jak ma je zona łykać na pałę albo na wyimaginowane bakterie no to jak dla mnie to kolejny horror.
Życzę zdrówka , pozdrawiam

Offline

 

#11 2007-06-08 15:23:20

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Ja mysle ze podstawe stanowi tutaj dobry ginekolog, ktory musi trzymac reke na pulsie... tylko on jest w stanie dac antybiotyk ktory w ciazy dawac można... Musisz wierzyc, ze akurat antybiotyk zostal wcelowany dobrze i zadziala i powtorzyc badanie ogolne... Nie pozwol sie zonie denerwowac!!!Wiem ze wyjazd na inzynierska moze byc trudny... a moze sprobujcie poprosic o posiew w szpitalu??? Chyba tam maja dobre pozywki???Mozecie zrobic badanie ogolne i sprawdzic czy leukocyty znikaja, jesli tak to z pewnoscia zapalenie ustępuje... Mysle jednak ze podstawa jest tu madry ginekolog...

Offline

 

#12 2007-06-08 15:41:20

guit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 10

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

Ginekolog to bardzo dobry fachowiec i zdecydowanie trzyma rękę na pulsie. Jak pisałem, czekamy na wynik posiewu. W poniedziałek znowu robimy badania i idziemy na wizytę, zastanawiałem się tylko, czy żona słusznie przeczuwa, że profesor zostawi ją w szpitalu, bo Ona tego się boi najbardziej. Chociaż ten strach jest trochę irracjonalny, bo za tydzień-dwa przecież poród smile

Offline

 

#13 2007-06-08 18:35:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Interpretacja wyników analizy moczu - ciąża

A czy ALAB w Lublinie to filia ALAB-u we Wrocławiu? Jeśli tak, to zmień laboratorium smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson