Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2007-08-21 00:05:49

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Betty, u mnie lepiej, ale boje sie cieszyc.... wole poczekac. Nadal robie wlewki ze strydow (patrz wyzej) i teraz zaczelam nowy lek doustny UROTRIM. Jestem zmeczona tym leczeniem, chodzeniem po lekarzach, martwieniem sie, ze wydalam juz ze 2 tys. na leki i lekarza.... Ale coz zrobic. Co do Twojego pytania o okresy remisji, to nie ma reguly niestety. Moj pierwszy okres remisji byl bardzo dlugi bo trwal ladnych pare lat! potem byl nawrot, ktory trwal troche mniej niz rok, potem przerwa chyba 1,5 roku i teraz od nowa to samo....
Jak sobie radzilam z zyciem i praca - a jak sie dalo. Przy pierwszym razie popoludnia i wieczory spedzalam u lekarzy, urlop 1 dzien i szpital - cystoskopia pare razy tak, jak bylo tragicznie to urlop, oczywiscie leki przeciwbolowe caly czas, a jak bylo bardzo zle w pracy, to nawet bylo tak, ze zwalnialam sie na 2 godz. i jechalam do szpitala na zastrzyk p/bolowy do mojej Pani doktor kochanej. Pozniej przy nastepnym nawrocie, prace stracilam, ale nie zalowalam bo i tak nie chcialam tam pracowac, a ostatnia prece tez stracilam, bo w czasie dluuugiego zwolnienia mnie wygryzli, ale tez nie zaluje, bo pozniej moje zycie potoczylo sie b. ciekawie smile  Tak wiec nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo smile

Offline

 

#52 2007-08-21 00:06:59

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

sorry, jestem zmeczona i zgubilam po drodze jeszcze jeden nawrot choroby w opiesie, ale co tam, mi juz zadna roznica ile ich bylo smile

Offline

 

#53 2007-08-21 09:19:51

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Ja Ci zycze tylko Elu by ten nawrot byl ostatni:).

Offline

 

#54 2007-08-22 12:43:08

Ela
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 3

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Witam. Stwierdzono u mnie również IC. Elu, czy moge cię poprosić abys podała mi u jakiej dr się leczysz? Ja mieszkam w Stargardzie i tu chodzę do urologa, jednak on mówi, że jego rola już się kończy i nie mam pojęcia gdzie mogę szukać pomocy. Cierpie coraz bardziej.

Offline

 

#55 2007-08-22 15:24:01

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Kochana, polecam dr Mizerska, ktora przyjmuje na NFOZ - gdzies w moich postach w tym watku jest numer telefonu do tej przychodni na Lokietka.
Przyjmuje takze prywatnie tel. 914344694, wtorki i soboty

Offline

 

#56 2007-08-22 15:26:54

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Zapomnialam Wam doniesc, ze od 2 tygodni biore takze suplementy: Calivita: Virago i Joint ProteX (ma kwas hialurinowy i aminoglyco....) oraz z apteki pycnogenol. Moze to tez cos pomaga, bo czuje sie dobrze smile Zeby tylko tak dalej.....

Offline

 

#57 2007-08-22 15:29:59

Ela
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 3

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Dziekuje Elu, zapewne sie do niej udam. Pozdrawiam

Offline

 

#58 2007-08-22 15:55:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

EluSzczecin (bo wy już dwie imienniczki smile ), pycnogenol bierzesz z Unipharmu (Active Live Anti Age)? Jest najtańszy i ma największą dawkę substancji czynnej. Joint Protex to ten z HA?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#59 2007-08-23 00:53:02

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Pycnogenol 25 mg, 60 tabl. producent UNIA Warszawa, a Joint ProteX to Calivita i on ma HA 50 mg i glycosaminoglycan 150 mg i wiele innych skladnikow jeszcze ma.

Offline

 

#60 2007-08-23 07:50:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Unipharm ma pycnogenolu 30 mg i kosztuje 18 zł/miesiąc.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#61 2007-08-23 15:50:53

betty80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 9

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Witam.Za radą mojego lekarza zdecydowałam się na zastosowanie metody TENS.Jest to urządzenie które za pomoca elektrod wysyła impulsy i podobno lagodzi ból.Metoda ta najczęsciej jest stosowana u pacjentów z nietrzymaniem moczu ale podobno na IC też dobrze dziala jesli chodzi o łagodzenie objawów.Jak jest w rzeczywistości?Opowiem jak sie dowiem,czekam na przesyłkę.Pozdrawiam.

Offline

 

#62 2007-08-23 16:33:39

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Karolina dzieki za info o tanszym pycnogenolu smile kupie

Offline

 

#63 2007-08-23 18:40:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Ela, tańszy i większa dawka, żal nie skorzystać smile

Betty - to różnie. Jednym pomaga, innym zwiększa nietrzymanie moczu. Chyba to zależy od stopnia wrażliwości bólowej, zaawansowania i przebiegu choroby itd. Ale trzymam za Ciebie kciuki i napisz, jak Ty reagowałaś.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#64 2007-08-23 18:47:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Elu Szczecin mam pytanie do Ciebie czy te suplementy mowie o Joint Protex to jest do lykania? I czy dostalas to u nas? Bo rozumiem ze ma kwas hialuronowy a ja bym chciala sprobowac jak by na mnie wplynÄ…l. Nawet napisalam do kolezanki ze stanow zeby popytala u siebie czy cos takiego jest.

Offline

 

#65 2007-08-23 19:49:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Elu Szczecin - nie wiem, co na to Twoja pani dr, ale znalazłam w necie lek o nazwie Hylase (150 j.m.), to jest hialuronidaza (wyciąg z grzebieni koguch, to, co w USA sprzedają w kapsułkach). Występuje w formie iniekcji, czyli do wlewki się nada, w opakowaniu jest 10 ampułek, a apteka netowa sprowadza to albo za ryczałt, jak dostaniesz refundację, albo pełnopłatnie - 249 zł/10 ampułek. Niemieckie amteki donoszą, że 1 ampułka to 1 ml. Nie wiem, jak to dawkować, czy wystarczy 1 ampułka na wlewkę?
Na import docelowy są też dostępne do wstrzykiwań HYALURONIDASE CHOAY (250 j.m.), 10 fiolek w opakowaniu, też hialuronidaza, nie mogę znaleźć ceny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#66 2007-08-23 23:59:54

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Magdalena - tak, Joint ProteX to tablety do lykania. Mozna kupic na necie w sklepie Calivity, ale na specjalne zamowienie, bo sciagaja to z Holandii. Biore, bo postanowilam, ze bede brac wszystko co moze pomoc.

Karolinka, moja Pani doktor mowi, ze niestety to nie moze byc HA w jakiejkolwiek postaci np. injekcji do stawow jak HYALGAN lub inne.
To musi byc HA wyraznie okreslony  jako w formie dopecherzowej! Na poczatku wrzesnia doktor jedzie na zjazd urologow do Francji, to moze jakies newsy przywiezie i takze o HA dopecherzowym.

Nie mozna wlewac do pecherza jakiegokolwiek preparatu zawierajacego HA, poniewaz moze miec inne skladniki niszczace dla pecherza.

Ja poczekam co powie jak wroci. Teraz mam duza poprawe, wlasciwie nie boli mnie juz prawie wcale..... ale boje sie cieszyc jeszcze, bo moze byc za wczesnie. W dalszym cioagu robie wlewki ze sterydow i biore leki doustne (wymieniione powyzej w postach)

Aha, dzisiaj mialam robione badanie krzywej cukrowej, zeby wykluczyc cukrzyce ukryta. Jak sie ma taka cukrzyce to miedzy innymi wlasnie bardzo trudno leczy sie pecherz moczowy......
Ja cukrzycy nie mam na szczezscie smile

Offline

 

#67 2007-08-24 07:54:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Ela dzieki bardzo za informacje

Offline

 

#68 2007-08-24 09:38:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Szkoda, Elu, myślałam, że może to Ci się przyda smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#69 2007-09-08 10:50:06

betty80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 9

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Witam.Pragnę donieść że po cudownych 3 tygodniach wolnych od bólu niestety znów obserwuje nawrót choroby.Również przez 3 tyg stosuje metodę TENS o której pisalam wcześniej.W zasadzie myslalam że brak dolegliwosci to wlasnie zasluga tego urządzenia ale teraz już nie jestem taka pewna.Od kilku dni stopniowo ból się nasila a przestalam tolerować ketonal.Czy macie może jakis pomysl na przeciwbólowy zastępczy(oprócz tramalu)?Ela!Jak się czujesz?nadal dobrze?3mam kciuki za wszystkich.

Offline

 

#70 2007-09-08 16:21:03

romka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-08
Posty: 5

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

drogie kolezanki, widze ze po 8 latach chorowania jestem jak dziecko we mgle, bylam leczona zupelnie inaczej i bez sensu jak sie okazuje, cierpie  nadal, a mam wszczepiony stymulator!!! juz zyc sie odechciewa-romka,
moze poradzicie  do kogo kompetentnego mam sie udac we Wroclawiu?

Offline

 

#71 2007-09-08 16:40:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Betty ja przeszlam z ketonalu na dexak przy bolach miesiaczkowych. Dla mnie bomba i szybciej zaczyna dzialac. Ostatnio znow zaczelam uzywac ketonalu, ale wczesniej zrezygnowalam z niego bo zaczelo mi byc slabo i sie trzeslam jak galareta. Teraz moglam do niego  wrocic ale dexak dziala szybciej i chyba dluzej trzyma w moim przypadku.

Offline

 

#72 2007-09-08 16:41:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Romka opisz swoj przypadek a w dziale lekarze moze cos znajdziesz

Offline

 

#73 2007-09-08 16:57:30

romka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-08
Posty: 5

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Dzieki Magdalena, po tych wszystkich pobytach w szpitalu, tzw rozciaganiu pecherza, zainstalowaniu miniaturowego stymulatora, pozostalam z pieluchami, srodkami przeciwbolowymi, na rencie i bez mozliwosci prawie normalnego zycia, Od czego zaczac? Okresow poprawy w ogole nie znam!

Offline

 

#74 2007-09-08 18:20:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Rozumiem za masz ic tak ? Bo skoro w tym miejscu piszesz. Najlepiej zacznij od poczatku. Chetnie posluchamy

Offline

 

#75 2007-09-11 00:11:07

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Leczenie IC - wÄ…tek EliSzczecin

Dziewczyny! U mnie jest dobrze, mysle, ze jestem naprawde na finiszu mojego obecnego nawrotu choroby! Mysle, ze pomogly te zmasowane dzialania tzn. antybiotyki doustnie, we wlewkach no i wlewki ze sterydow - duzo wlewek!!!

Teraz czuje sie dobrze. Dodalam jeszcze jedna czynnosc - zabieg, ktora moze miec wplyw na leczenie pecherza. Mialam konsultacje u gastrologa, zeby miec caly obraz sytuacji w tym dolnym rejonie ciala smile No i okazalo sie, ze przy chorobach pecherza wazne jest niedopuszczanie do zaparc i zalegania wiadomo czego w jelitach. Ja wprawdzie nie mialam zaparc, ale mysle, ze mozna miec zalegania, z ktorych czlowiek nie zdaje sobie sprawy bo nie czuje tego! Po zastosowaniu lewatyw, ktore trzeba stosowac regularnie (tak zreszta zaleca np. profesor TOMBAK), uzyskalam znaczaca poprawe! Teraz juz w ogole nie czuje pecherza! To jest tak, ze jesli pecherz jest chory, to wszelki dodatkowy ucisk ze strony przepelnionego jelita grubego sprzyja stanom zapalnym pecherza! Ma to sens!

Tak w ogole to polecam Wam ksiazki profesora Michala Tombaka - rewelacyjne metody leczenia naturalnego! Mozna sobie pomoc, bo zaszkodzic to nie moze napewno.

Co jeszcze kojarze, co mi moglo pomoc? Poprawa zbiegla sie z uzywaniem przez jakis czas specyfiku VIRAGO Calivita. Moze to tez pomoglo? Pewnosci nie mam, ale nadal biore, moze pomaga, a napewno nie zaszkodzi smile

Tak wiec mysle, ze wszystkie moje zmasowane dzialania przyniosly efekt, boje sie powiedziec... wyleczenia. Mam nadzieje, ze uzyskalam remisje, wszystko na to wskazuje smile

Jutro ide do p. doktor i pewnie jeszcze bede brac przez jakis czas dawke podtrzymujaca antybiotyku dla zabezpieczenia.

Dam Wam znac, co powieziala p. doktor.

pozdrawiam goraco i zycze Wam szybkiego wyleczenia!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson