Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-07-12 18:08:17

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

ewenement medyczny

karolina rzeczywiscie moja historia nadawalby sie na dreszczowiec medyczny . ale to jeszcze nic.gdybym nie przezyla tego sama , powedzialabym ze komus cegla na glowke spadla , a jednak nie . moze zaczne od 7 miesiaca ciazy mojego pierwszego dziecka michala. trudno w to uwierzyc , ale lekarz ginekolog dr. zdanowicz nie poznal sieze mam zatrucie ciazowe, zaczelam doslownie puchnac , cisnienie swoje mam 80/40 zas wtedy zaczelo siegac 150/140 . pod koniec 7 miesiaca zaczelam dokladnie studiowac ginekologie bo czulam ze cos jest nie tak i wtedy wyszlo szydlo z worka . wpadlam do gabinetu i bez ogrudek poprosilam o skierowanie do szpitala . zdanowicz zaproponowal mi ze jesli zaplace mu 1500 zlotych to pod koniec maja 2001 roku zrobi mi cesarke ( termin mialam na 1 czerwiec ). nie zapomne tego dnia jak dzis 23-04-2001 rok , okolo poludnia zglosilam sie na ginekologie i tu byl pierwszy szok . polozna ktora mnie przyjmowala myslala ze popsul sie aparat do cisnienia . mialam 170/150 , powiedziala mi ze jeszcze w swojej 20 letniej praktyce z czyms podobnym sie nie spotkala. odrazu skierowanoi mnie na oddzial ginekologiczny z patologia ciazy i tu kolejne zamieszanie . lekarka ktora robila usg nie mogla uwierzyc wlasnym oczom . okazalo sie ze nie mam wogole wod plodowych , a mimo to dzicko zylo . wszystkie wody sie wchlonely w organizm , malo tego dziecko w tym stanie byÅ‚o przynajmniej 2 tyg. Bardzo szybko zebrano konsylium i podjeli decyzje by przeprowadzic cesarskie ciecie . nastepnego dnia czyli 24 -04-2001 rok rano trafilam na porodowke , gdzie podlaczyli mi ktg i czekali na akcje porodowa . akcja zaczela siÄ™ owszem ale ze mna i michalkiem , bodajże o godz. 18,30dziecku zatrzymala siÄ™ akcja serca i mi także , zaczeli cos robic i na chwile przywrócili krazenie , ale w ciagu nastepnych kilku minut stracilam przytomność dostalam drgawek ( rzucawka  ). O 20,30 przyszedl na swiat michal a ze mna zaczely siÄ™ dziac cuda . w momencie podania analestetyku , zatrzymala siÄ™ u mnie akcja serca i nastÄ…piÅ‚a zapasc . przez półtorej godziny mnie reanimowali i dopiero o 24 odzyskalam przytomność. Lekarze oniemieli kiedy okazalo siÄ™ ze mialam wode w plucach , sercu i nie wiedzieli jakim cudem dziecko przez tyle czasu zylo i rozwijalo siÄ™ . nazwali to ewnemenem medycznym , teraz kiedy mam być usypiana caly zespol reanimacyjny i anestezjologiczny stoi na bacznoÅ›ci .

Offline

 

#2 2007-07-12 18:21:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ewenement medyczny

Kasiu, Ty naprawdÄ™ jesteÅ› szamankÄ… smile!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-07-12 19:20:37

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: ewenement medyczny

Kasiu a może zaczniemy książki pisać z podtytułem " Z życia wzięte- Co mogą nam zrobić lekarze ?"
Zgroza to co Ciebie spotkało !
Dzielny dzidziuś ,że sobie poradził i Ty też jesteś twarda sztuka.
Ale wiesz witaj w Klubie ja też jestem takim cudem niepasujacym do przyjetych norm.
I też już mogÅ‚abym takie kryminaÅ‚y pisać, jak narazie też już raz serducho  mi stanęło w czasie operacji a miaÅ‚o być bezproblemowo sad
Zresztą ja na odmianę jestem maniaczką od krwotoków i tu jest pies pogrzebany, kazdy zabieg i już jestem jedną nogą u aniołków i nigdy nie wiadomo dlaczego , dobrze , ze mam dobrą grupę krwi ( którą ma wiekszość) i jest czym robić mi transfuzje sad

Offline

 

#4 2007-07-14 10:45:41

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: ewenement medyczny

czesc dana ! wiesz co a ja myslalam ze jeswtem prtawdziwym fenomenem medycznym , bo posluchaj . nie dosc ze mam bardzo , ale to abrdzo niskie cisnienie ( 80/40 )czasami mniejsze to na dokladke jestem prawdziwym alergikiem u mnie wstrzas anafilaptyczny nastepuje po jakimkolwiek kontakcie z jodem , miodem , sulfamidami . silnymi torsjami reaguje na najmniejsza ilosc czegokolwiek co sie nazwya mlekiem krowim , kozim , sojowym , olejem , jajkiem itd. ostatnio zastanawiam sie nad swoim zyciem i nad tym dlaczego nie moge zyc normalnie , w domu mam prawdziwego aniola ( mojego meza piotrka  ) mnóstwo znajomych , klientow i pacjentow . tylko co ztego jak moj pecherz jest do wywalenia , czy znacie osoby ktore przeszly rekonstrukcje pecherza moczowego i wrocily do normalnego zycia . ludze sie resztka nadziei ze moze bede sie jeszcze usmiechac . buziaki dla ciebie bo jestes naprawde fajna dziewczyna . a jesli chodzi o ten porod to jeszcze jest nic w porownaniu z tym co wydarzylo sie rok przed porodem michalka , ale o tym opisze w poczekalni , jestem pewna ze bedziecie jezdzic na brzuchach .

Offline

 

#5 2007-07-14 13:48:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ewenement medyczny

Jakbym nie przeszła tego, co przeszłam, pomyślałabym, że założyłaś wątek "medical fiction w odcinkach" sad
Zacytuję bohatera mojej własnej książki:
"Trzyma się ciebie życie, oj, trzyma".
Przebiłaś mnie smile!
Ale Twój mąż to ma niezły hard core i stalowe nerwy, wiedząc, że każdy Twój kontakt ze służbą zdrowia może mieć skutek śmiertelny sad

Na marginesie: ja po każdym prawie leku mam reakcję alergiczną. Wstrząs tylko po niektórych (głównie po sulfonamidach), ale po większości nabawiam się jakichś problemów z niewydolnością krążenia, co doprowadza lekarzy do szału, zwłaszcza gdy dany lek miał w skutkach ubocznych obniżyć ciśnienie. Zresztą tak mi poleciały siatkówki. Miałam całe życie 90/60 (choć zdarzało się i 70/45), a po 3 miesiącach "leczenia" pęcherza miałam 180/120. Na szczęście pozostałe alergie są kotnaktowe i mniej groźne, więc nie trzeba mnie leczyć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-07-14 14:40:26

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: ewenement medyczny

Karolino jak dobrze ,że tu weszłam do Twojej "krainy" smile
Może to nie jest  w porzÄ…dku ale jest mi trochÄ™ rażniej z Wami wiedzÄ…c ,że nie jestem sama w tym popieprzonym Å›wiecie. Ile można sÅ‚yszeć ,że jestem patologicznym przypadkiem.

Dziewczyny tylko my wiemy ile się nacierpiałyśmy ile różnych banialuków już się nasłuchałyśmy.
Ja już jestem na tym etapie , że idąc do lekarza ze strachu jestem ciężko chora.
BojÄ™ siÄ™ tych pataÅ‚achów  jak ognia.
Co następny to lepszy.

Kasiu caÅ‚e szczęście ,że masz wspaniaÅ‚ego męża bo jest to najważniejsze wsparcie zwÅ‚aszcza jak już siÄ™ ma dzieci,  doskonale o tym wiem bo mój mąż też jest bardzo kochany. MyÅ›lÄ™ , że bez nich by siÄ™ nie daÅ‚o istnieć w tym wszystkim.

Podobno nadzieja umiera ostatnia , na dzieÅ„ dzisiejszy tÄ… nadziejÄ™ ma mój mąż ja już prawie nie i coraz bardziej  nie wyobrażam sobie dalszego życia sad  z tymi wszystkimi chorobami , dolegliwoÅ›ciami .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson