Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-06-26 20:57:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Ból (i inne objawy)

Wprawdzie część z nas ma już zdiagnozowane dolegliwości, ale ten dział cieszy się największą popularnością i wątek tu umieszczony może pomóc tym niezdiagnozowanym. A zatem, drogie pęcherzowiczki, tu opisujemy nasze dolegliwości ze szczególnym uwzględnieniem określenia bólu (mam na to pewien pomysł i jestem ciekawa wyników). Dla ułatwienia - klucz.

1. Ból (lokalizacja, stały/okresowy, charakterystyka). DO CZEGO MOŻECIE GO PORÓWNAĆ.
2. Parcia, częstomocz (stałe/naglące/z nietrzymaniem moczu/bez ntm/ustępujące w jakichś okolicznościach, częstomocz - co ile, dzienny/nocny itd.)
3. Cewka (dokucza/nie/jak).
4. Czy są różnice w "codziennym" bólu/parciach w stosunku do dolegliwości spowodowanych np. miesiączką, stresem, zmianami temperatury, wzdęciem jelit itp.?

To tak wstępnie, jeśli macie jeszcze jakieś propozycje - piszcie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2006-06-26 21:11:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból (i inne objawy)

To ja zaczynam.

1. Ból stały, rozrywający ból (powtórzę: od cewki po podbrzusze i aż do odbytu). Uczucie rozsadzania w pęcherzu i wrażenie, jakby wypalała mi wnętrze pęcherza jakaś żrąca substancja (albo jakby ktoś "ścierał" mi pęcherz od środka). Dwa ostatnie trochę zelżały po heparynie (30 dawek, codziennie), a potem po Elmironie (biorę go już 5 miesięcy).

2. Parcia: stałe, tak jakbym cały czas miała maksymalnie wypełniony pęcherz (nawet gdy jest pusty). Do tego zmieniające się pod względem natężenia uczucie skurczów pęcherza, którym towarzyszy zwiększony wyciek moczu.

Częstomocz - dzienny i nocny. Trudno mi określić liczbę mikcji, bo mnie się chce cały czas, non stop, 24 na dobę, a do toalety idę, kiedy już kompletnie nie mogę wytrzymać. Czasem jest to pół godziny, czasem jeszcze dobrze nie wyjdę z toalety, a już wracam (ok. 1 minuty). Na pewno jest to kilkadziesiąt mikcji na dobę, z czego w nocy - kilkanaście.

Nietrzymanie moczu - tak, zwiększa się przy tych "skurczach", one zaś są silniejsze na pewno tuż przed miesiączką i gdy jest mi zimno,  pozostałe okoliczności nasilania nie układają się w żadne kryteria.

Ani częstomocz, ani parcia nie zmieniają się jakoś istotnie w sytuacjach stresowych. W przypadku, gdy zjem coś, po czym buntują się jelita, odczuwam dodatkowy ucisk.

3. Pulsujące kłucie (kiedyś powiedziałam: jakby mi ktoś wpychał drucianą szczotkę, dziś mogę zaszpanować: jakby ktoś mnie nieudolnie usiłował zacewnikować smile, okresowe, przy czym nie stwierdzam żadnych czytelnych okoliczności pojawiania się tej dolegliwości.

4. Tak. Inny jest ból i parcie "codzienne", inne - przedmiesiączkowy, z podenerwowania, przy niskich temperaturach, "jelitowe" itp. Co więcej - odczuwam rożnice, gdy te dolegliwości mi się nakładają.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-06-28 22:49:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból (i inne objawy)

Dziewczyny, uaktywnijcie się w tym wątku, bo to dla Waszego dobra smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2006-06-30 21:09:07

Johanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-15
Posty: 43

Re: Ból (i inne objawy)

To teraz ja smile
1. Ból zmienny - raz silniejszy, raz słabszy, ale cały czas jest. Nie zauważyłam powiązań z żadną sprawą (no może z długim pozostawaniem w pozycji siedzącej), choć w okolicy miesiączki boli bardziej, ale to pewnie dlatego, że dochodzi ból jajników. Cecha charakterystyczna: NIE BOLI MNIE CENTRALNIE ZA SPOJENIEM ŁONOWYM, TYLKO JAKBY PO OBU JEGO STRONACH (ale jajniki ginekolodzy wykluczają, zresztą objawy mam typowo pęcherzowe). A jaki jest ból..? - taki trochę pulsujący, piekący, uczucie takiej strasznej ciężkości w pęcherzu. Dodatkowo - mocny ból z tyłu pleców w dole, ale niby nie nerki (tak twierdzą na podst. obdukcji)... Ten ból też jest często, współwystępuje z tym okołopęcherzowym.

2. Parcia - średnio co godzinę, półtora; są cały czas, póki co bez ntm. Ilośc mikcji na dobę - ok. 10-12 (średnio). Parcia są zmienne - niekiedy jest okres, gdy mam je bardzo często, kiedy indziej sie trochę uspokajają. Ilośc wydalanego moczu - niewielka, ale nie kropelkowa, "strumyczkowa"; słaby strumień moczu; częstomocz nocny - to się zmienia, czasem 3 razy w ciągu nocy, ale często też 1 raz.

3. Cewka boli - bólem kłującym, nie piekącym, niekiedy tak dotkliwie, że są trudności z chodzeniem. Ból pojawia się nagle, trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Często ten ból pojawia się PO oddaniu moczu.

4. Ból i nasilenie problemów uzależnione jest częściowo od (jak wspominałam) pozycji siedzącej, miesiączki, gdy mam danego dnia silne problemy z jelitami i "częstokał" (słowotwórstwo wink) to od razu z pęcherzem jest dużo gorzej.

Offline

 

#5 2006-06-30 22:30:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból (i inne objawy)

Mnie też w cewce często kłuje po oddaniu moczu. A i takie uczucie ciężkości w pęcherzu mam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2006-07-03 17:38:53

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Ból (i inne objawy)

To teraz ja:
1. ból - staly, w okolicy spojenia łonowego najsilniejszy, ale rozszerzajacy się na całe podbrzusze, kiedy nie moge sie wysikać, ostry ból, kłujacy, prawie chodze zgięta w pół, i w momencie wzdeć okropne bóle skurczowe w okolicy pecherza, w momencie skurczów jelita, kiedy masa kałowa przechodzi "obok" pecherza okropny ból skurczowy który nieraz spowodował moje omdlenia, przy tym nudności, i spadek cisnienia, na co dzien ból "staly"
2. parcia - srdenio co godzine, ale zdarzają sie i co 5 minut, w nocy róznie w zalezności od jakiego okresu tej choroby, np. 3 razy w  nocy, ale czasmi tylko raz, albo nawet nie wstaje, ale zanim zasne potrafię byc w łazience z 10 razy, i oczywiscie leci po kropelce lub leciutkim strumieniem, nie popuszczam moczu
3. cewka - raczej piecze, kłuje w momencie jak za długo przetrzymam mocz i zanim się wysikam wówczas mocno  zakłuje
4. ból jest mocniejszy kiedy robi się stan zapalny bo wtedy automatycznie doluczaja mi jelita, rozowlnienia, wzdecia, a to podarżnia pęcherz i boli juz wtedy wszystko, no i ostatnio przed miesiączką (przez spiralę) bolesne skurcze,  a co za tym idzie ból pecherza, pomaga narazie ketonal, ale od hjakis 10 miesiecy moja choroba jakby się zaostrzyła, a jak sie denerwuje ze gdzies muszenp.  iść to wtedy sikam dodatkowo "z nerwów" i parcia sa co minute, wiekszy ucisk na pęcherz przy zaparciach

Offline

 

#7 2006-07-03 19:20:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból (i inne objawy)

Dzięki za opinie, ale mam jeszcze prośbę - uzupełnijcie pytanko "do czego mogę porównać ból (w pęcherzu)"? Na kafe dziewczyny pisały o tym (nie pamiętam, czy Wy też): jakby mi ktoś robił peeling pęcherza, Dan-Rom pisała gdzieś - jakby ktoś jej jodynę wlał (ja też odczuwam to jak rodzaj wypalania w pęcherzu czymś żrącym albo jakby ktoś rozpychał mi pęcherz; ok, Johanna też pisała o ciężkości pęcherza). Pytam o to, bo na podstawie wypowiedzi z kafe przyszedł mi do głowy pewien pomysł i chciałabym coś sprawdzić smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2006-07-03 20:05:23

Joanna24
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-28
Posty: 66

Re: Ból (i inne objawy)

no to ja smile
1. ból zminyy-raz boli mocno i długo trzyma, raz jakby ból przytłumiony ale stały(długo się utrzymuje). Czuję się jakby mnie ktoś ogniem przypalał od dołu, albo zamiast moczu miałabym jakiś kwas, który wypala mnie od środka. Ból utrzymuje się w dole i ciągnie, aż do odbytu. Czasami łapie mnie ostry kłujący ból pęcherza, aż muszę się schylić ( po chwili przestaje, ale powtarza się jakies 4 razy pod rząd)
2. Parcia mam częstte, czasami muszę co pól godziny chodzić do toalety ( ale zdarzają się dni, zę pęcherz jest "spokojny"). Muszę chodzić do tolatety także w nocy ( przed spaniem to 3x co 20 minut chodzę)
3. Cewksa dokucza czasami kilka minut po wysiusianiu się-bolące kłucie, skórcze pęcherza ciągnące się aż do cewki
4. mam często problemy jelitowe ( urozmaicenie życia poprzez wzdęcia, zaparcia i biegunki - po prostu poezja) i to potęguje prawdopodobnie ból
pęcherza
5. Ból w pęcherzu moe porównać do ognia albo kwasu ( czasami mam też wrażnie, że pęcherz mi się przekręca wink - bosko! )

Offline

 

#9 2006-08-27 17:47:30

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: Ból (i inne objawy)

a u mnie jest tak:
1.bol-klujacy bol pecherza,najczesciej wieczorem gdy leze rozluzniona w lozku wtedy bardzo kluje i tak jakby cos ciagnelo mi pecherz w dol+uczucie jak by moj pecherz byl bardzo czyms wypelniony i ciagnal sie w dol-bardzo nieprzyjemne!u mnie duzo czesciej wystepuje pieczenie cewki,pochwy i wtedy takze utrzymuje sie taki palacy bol w dole brzucha.mam tez problemy z jelitami gdy zlapie mnie bol jelit wtedy boli ogolnie caly dol brzucha nawet juz nie potrafie wtedy powiedziec czy pecherz tez(brzuch jest bardzo wzdety,napiety i nie moge go dotknac nawet ani wciagnac bo boli jescze bardziej najlepiej jak leze nawet siedzenie sprawia bol).
2.parcie na pecherz:zalezy od dnia!nieraz moge wytrzymac bez siusiania nawet trzy godziny a sa takie dni ze co pol godziny musze isc siku.ale tak generalnie bardzo czesto mam wrazenie pelnego pecherza podczas gdy sikam odrobinke.w nocy wstaje srednio raz,dwa razy siku.
3.cewka:piecze i to niestety bardzo czesto!pieczenie jest silniejszy po wysikaniu sie mniej boli jak siedze i sie nie ruszam gorzej jest jak chodze.ulge przynosza napiadowki i garace kapiele(ale niestety na krotko:()
4.zdecydowanie bardziej nasilaja mi sie objawy gdy :zmarzne,zmokne,w zwiazku ze stresem,podczas podrozy gdy kilka godzin siedze w jednej pozycji,zmiany klimatu,przed miesiaczka,po wspolzyciu(ale tylko czasem)

Ostatnio edytowany przez cierpiaca (2006-08-27 17:50:10)

Offline

 

#10 2006-08-27 21:49:17

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Ból (i inne objawy)

Ja tylko dodam ze mój ból pecherza przypomina jakby miała tam bardzo ciężki kamień, kóry ciąży w dół

Offline

 

#11 2006-08-28 19:24:27

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: Ból (i inne objawy)

ja mam bardzo podobnie jak aga,tzn.czuje jakby moj pecherz byl bardzo ciezki tak jak balonik napelniony duzo iloscia wody ciagnie w dol!i dodam,ze dol brzucha czesto jest wrazliwy na dotyk nie wiem czemu ale czesto jest obolaly i az ciezko dotknac.

Offline

 

#12 2006-09-11 00:56:25

kasablanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-11
Posty: 5

Re: Ból (i inne objawy)

1. Ból-  od cewki w stronę pęcherza rzadki i słaby

2.Parcia- uczucie ciągłego wypełnienia pęcherza przy czym oddawanie moczu częste i w małych ilościach, czasem nietrzymanie moczu w trakcie np kichnięcia

3.Cewka- piecze, szczypie, biała wodnista wydzielina

4.Przed miesiączką wszystko mi narasta tzn cewka piecze na maxa i jest więcej wydzieliny

Offline

 

#13 2007-07-30 00:25:51

Nika
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 61

Re: Ból (i inne objawy)

1. Ból - to zależy kiedy teraz ból krzyża i uczucie że mam pęcherz i jakbym miala wypełniony brzuch. Czasem mam wrażenie że mam coś w macicy jakiś balon który się rozszerza. Mam okresy remisji ostatni trwał 7 miesięcy bez żadnych odczuć.
2. Stałe parcie na pęcherz ale do toalety idę tylko wtedy kiedy już naprawdę muszę. W nocy różnie od 0 do maksymalnie 2 wyjść. Kiedy pracuje mogę czasem zapomnieć o tym parciu.
3. Cewka często prawie zawsze piecze ale czasem to pieczenie przenosi się na pochwę.
4. Wg mnie ma to związek z: miesiączką, dużym wysiłkiem fizycznym, seksem, podróżą, stresem i zawsze po chorobie

Offline

 

#14 2007-07-30 02:00:41

ElaSzczecin
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Ból (i inne objawy)

Stwierdzilam, ze moze tez napisze jak jest u mnie, bo mysle, ze moge cos dodac do tematu.

Po czym poznawalam zawsze nawrot choroby? Mialam wrazenie spuchnietego brzucha (bez gazow) tylko tak jakby sie powiekszal i troche bolal, no i zaczynalo sie utrudnione oddawanie moczu - takim malym strumykiem, jakby cewka byla spuchnieta mocno (bo pewnie byla).

No a pozniej juz jazda na calego, czyli bol jakby ktos drutem jezdzil tam i z powrotem. Charakterystyczne jest takze takie uczucie jątrzenia w pecherzu, takie ze czasami az czuje takie drzenia pecherza. Czesto bol calego "dolu" - tak jakby tam sie wszystko rozlecialo, takie uczucie. Ledwo chodze wtedy, jak staruszka, powolutku. Co jeszcze? Pulsujacy bol czesto, niespodziewane tepe bole przeszywajace z pecherza w dol cewki. Parcie - roznie, generalnie chwila ulgi po sikaniu (ok. 10 min) i potem od nowa.... Czasem parcia jakby ustepuja, po to zeby wrocic po chwili przerwy. Na noc od dawna stosuje w czasie nawrotu choroby Tramal, bo inaczej chyba nie spalabym, a pracowac trzeba od rana smile Cewke bolaca smaruje najczesciej kremem Clotrimazol, lub aplikuje zel Lignokaina lub Salcoseryl

Nasilenie bolu pojawia sie ewidentnie tuz przed i w czasie okresu - wtedy jest najgorzej.

Nietrzymanie moczu? - normalka - jak kicham musze uwazac, jak kaszle tez, a jak jestem przeziebiona i duzo kaszle to musze zostac w domu, bo nie trzymam wcale..... No i tez przy naglym wysilku - np. gdzies podbiec czy cos - to raczej nie, bo tez poleci.....

Zauwazylam, ze bol powoduje spiecie miesni, z ktorych nie zdajemy sobie sprawy. Nauczylam sie relaksowac sie gleboko w czasie bolu - klade sie na wznak i gleboko oddycham brzuchem, pozostaje na wydechu dlugo i staram sie swiadomie rozluzniac wszystkie miesnie na dole. W rozluznianiu tych miesni pomaga krzyk, ale niestety mieszkam na obszarze zabudowanym smile i nie moge, ale chetnie pojechalabym na pustkowie, zeby sie wykrzyczec.  W domu robie wiec tak, ze nabieram duzo powietrza i wypuszczam wydajac niskim dzwiek, takie hmmm smile Pomaga mi to, bol sie zmniejsza wtedy na jakis czas.

Offline

 

#15 2007-09-27 15:12:04

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: Ból (i inne objawy)

To teraz ja:
1. Ból - umiejscowiony w dole brzucha. Uczucie ciężkości, mam wrażenie jakby ktoś mnie bił w nocy po brzuchu  (jakby brzuch był jednym wielkim siniakiem)a potem wypełnił go kamieniami. Kiedy dochodzi do zaostrzenia objawów ból przenosi sie na plecy w okolicach nerek. Najwększy jest po oddaniu porannego moczu, wtedy muszę łykać tabletki rozkurczowe bo wariuję.
2. parcie ne pęcherz -  w zasadzie cały czas chce mi się sikać. Do toalety chodze róznie co 5, 15, 60 min. Zależy od nasilenia objawów i od ilości wypitych płynów (to może dawać zafałszowany wynik ale piję dużo żeby cewka nie piekła )Nie mam na razie problemów z n.m. W nocy chodzę min. 1 raz opróznić pęcherz.
3. cewka - piecze bardzo mocno po oddaniu porannego moczu, czasami takze w ciągu dnia i w ciągu nocy, wrażenie jakby ktoś przejechał mi po niej papierem ściernym a potem nasypał na nia soli.
4. podczas miesiączki bywa róznie raz objawy nasilają się raz słabną, zauważyłam, ze jest gorzej po wypiciu alkoholu, ale tez nie zawsze, po stosunku objawy czesto zaostrzaja sie ale tez nie zawsze, jak jest zimno na dworze objawy zawsze zaostrzaja się, po sytuacjach stresowych objawy zaostrzaja się, na razie nie zwróciłam uwagi na to jak czuje sie po zjedzeniu kwaśnych rzeczy, staram sie jedzenia nie przyprawiać ale to musze jeszcze poobserwować - moją reakcje na to co jem i co  piję. Jelita-ogólnie mam czeste zaparcia ale ostatnio jakś sobie z tym radzę - nie zaóważyłam związku z pęcherzem i cewką.

Offline

 

#16 2007-09-28 12:19:40

ewelinek
Użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 18

Re: Ból (i inne objawy)

1. Ból: pojawia się falami, z przerwami co kilka miesięcy, raz na kilka dni, znikąd. Czasem jest do wytrzymania, ale nie wtedy, gdy stopniowo się zwiększa, a POTWORNIE nasila się po oddaniu moczu. Nie pomagają środki przeciwbólowe, pomagają rozkurczowe (jeśli wezmę odpowiednio wcześnie, gdy ból jeszcze mnie nie rozrywa). Porównanie? - nadziewanie na rozżarzony pręt. najsilniejszy ból w cewce, nieco mniej silny w całym pęcherzu.

2. Parcia na mocz mam zupełnie normalne, NIE MAM Z TYM ŻADNEGO PROBLEMU.
3. Cewka dokucza - patrz pkt 1.
4. Mam wrażenie, że nasilenie bólu MIEWA związek z aktywnością seksualną. Bywało, że ból pojawiał się dzień po stosunku, kiedy robiliśmy przerwę - było lepiej, i później znowu. Poza tym - o czym pisałam już w innym wątku - od kilku miesięcy (czyli jakieś 4 miesiące po tym, jak zaczęły się te bóle) mam problemy ze współżyciem - wejście do pochwy jest tak obkurczone, że czasami w ogóle uniemożliwia to stosunek. Za każdym razem boli, jakbym była dziewicą... sad Niektóre próby współżycia kończą się bólem i krwawieniem. Ginekolog powiedział, że ginekologicznie wszystko jest ok...
Poza tym nie stwierdzam żadnych innych okoliczności, które mogłyby mieć wpływ na występowanie tego bólu.

Offline

 

#17 2007-11-07 21:52:16

Dotka
Użytkownik
Skąd: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Ból (i inne objawy)

Postanowiłam ulżyć sobie w bólu, więc ośmielam się wypowiedzieć w tym wątku:

1. Mój ból to właściwie nie ból, a pieczenie. Znacie to uczucie, kiedy sól dostanie się do otwartej rany, kiedy kapusta kiszona podrażni rankę w dziąśle lub, kiedy szampon dostanie się do oka? Czuję się tak, jakby mój pęcherz produkował silnie żrący kwas atakujący dotkliwie cewkę moczową. Czasami jest mnie wyraźny (ale zawsze jest). Czasami (tak jak w tej chwili) pieczenie jest tak silne, że mam wrażenie, że moja cewka ma wielkość pięści i cala jej powierzchnia to jednak wielka piekąca rana. Pęcherz troszeczkę dokucza, ale przy tym silnym pieczeniu cewki moczowej nie zwracam na pęcherz uwagi.

2. Nie mam już częstomoczu. Straciłam jednak poczucie tego, kiedy naprawdę chce mi się do toalety. Czasem poznaję, że mam pełen pęcherz, kiedy zaczyna mnie on piec nie do wytrzymania. Najczęściej jednak chodzę do toalety z rozsądku, a nie przymusu. Oczywiście przy każdej wizycie w toalecie okazuje się, że pęcherz rzeczywiście jest pełen. Czasem nie jestem w stanie opróżnić go do końca i mogę na zwykłym sikaniu stracić pół godziny walcząc z zalegającymi pozostałościami.

3. Jak już wcześniej wspomniałam, przede wszystkim dokucza mi cewka. Piecze 24 godziny na dobę, nie pomagają żadne maści, żadne kremy, czasem rivanol, czasem zioła, ale wszystko to ma działanie łagodzące na krótką chwilę, a ból staje się lżejszy o jakieś 10%. Środki przeciwbólowe, rozkurczowe, antybiotyki, furaginum, żurawina - stoją w szafce i się śmieją, że niepotrzebnie wydałam na nie kasę, skoro i tak nie skutkują.
Cewka piecze czasami przy siusianiu, czasami nie. Czasem zapiecze pęcherz, czasem nie.

4. Mam wrażenie, że jest mi lepiej, kiedy opróżnię jelita. Ale nie jest to regułą. Najczęściej rano czuję się lepiej niż wieczorem. Zwykle w czasie okresu jest bardzo źle. Co do stresu - myślę, że też może mieć znaczenie. Kiedyś przestrzegałam nawet diety, ale na dłuższą metę przestałam wierzyć w jej skuteczność.

5) Życie intymne.
Zwykle pieczenie nasila się też ok. 2 - 3 dni po stosunku. Seks bywa bardzo bolesny, nic dziwnego, skoro mój organizm niemal całkiem przestał produkować kobiece płyny. Moje libido umiera. Umiera też we mnie poczucie kobiecości, unikam flirtu i spotkań towarzyskich. Nie zależy mi na tym, jak wyglądam. Przestałam się malować, a moje włosy są w opłakanym stanie (myślę, że to także zasługa leków). Nie to, że nie dbam o siebie - bardzo przestrzegam higieny. Jest mi jednak obojętne, czy mam ogolone nogi, czy nie (i tak ich nie odsłaniam), przestałam depilować brwi, żadko wychodzę z domu, nie cieszą mnie już zakupy i zakładanie podkreślających figurę ciuszków.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#18 2007-11-08 10:21:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból (i inne objawy)

Na włosy kup sobie cynk chelatowany.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2007-11-08 21:37:09

Dotka
Użytkownik
Skąd: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Ból (i inne objawy)

dziekuje pani dr;) chociaz jednemu mozna zaradzic:) kupie jak bede w Polsce (juz w tym mesiacu). poki co wlosy przerzedzily mi sie o jakies 50% (kiedys mialam piekne, geste wlosy, ostatnio slysze wciaz od fryzjerek, ze mam cieniutkie wloski:( ), a wypadaja mi garsciami tak, ze sa wszedzie - na dywanach, na szafkach, a nawet w lodowce. zapchal nam sie nawet odplyw prysznica.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#20 2008-08-25 21:59:03

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Ból (i inne objawy)

ból- bóle podbrzusza, ciągły stały ból nie do wytrzymania, mam wrażenie jakby mi się mięśnie napinały,  silne skurcze pęcherza
parcia- w zasadzie to przeważnie chodzę do toalety co jakieś 30 minut, ale i często zdarza się tak, że czuję parcia co 5 minut lub od razu po opróżnieniu pęcherza czuję że muszę oddać ponownie mocz, w nocy budzę się często 2 rano i chodzę kilka razy pod rząd do toalety. 
częstomocz- chodzę do toalety gdzieś tak kilkanaście razy dziennie, trudno mi dokładnie określić ile, ale bardzo często, w nocy też się często budzę.
cewka- raczej kłuje, czasami mnie piecze
Ani częstomocz, ani parcia nie zmieniają się jakoś istotnie w sytuacjach stresowych. Jednak zauważyłam, że jak mam miesiączkę to wtedy chcę mi się przeważnie sikać cały czas co 5 minut non stop, mam bardzo dużą wydzielinę i piecze mnie czasami cewka.

Offline

 

#21 2008-08-26 11:10:02

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: Ból (i inne objawy)

zapomniałam jeszcze dodać, że przy miesiączce kłują mnie jeszcze jajniki.

Offline

 

#22 2009-07-13 14:44:21

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Ból (i inne objawy)

O! Wlasnie odkrylam ten dzial. To ja szybciutko napisze:
1. Mama mowi, ze bol jest taki, jak przy zapaleniu cewki moczowej, jak nie jest na antybiotykach. Jak bierze anty, to kilka a nawet kilkanascie minut po sikaniu - a nie w trakcie...podobno jest taki bol ciagly, nie strasznie intensywny, ale uporczywy.
2. parcie na mocz jest ciagle - wiele razy na dobe, rzadko w nocy, ale zdarzaja sie nieprzespane noce(nieczesto)z powodu parcia i czestomoczu.
3.cewka dokucza najbardziej. bakterie i jakies patogeny odkryte tez w narzadach rodnych(ale nic zlosliwego, 2 grupa cytologii), zaczerwienione i obrzmiale narzady i cewka. Wycinek ze scian pochwy nie wskazuje na nic zlego.
4.mama miala problemy z wyproznianiem sie przez wiele lat(przez tabletki liczne),a le odkad zaczela brac antybiotyki to wrecz przeciwnie...Aktivia tez pomogla. Lepiej - jak wiecej pije, wiecej sie rusza i stoi a nie lezy, a zwlaszcza siedzi. Ginjal nieco pomaga i podmywanie sie po siku(ale po kapieli gorzej)

Offline

 

#23 2009-08-12 09:46:11

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Ból (i inne objawy)

to teraz ja:
ból-okresowy, całe podbrzusze jakby czymś było wypełnione od środka i rozpycha brzuch.ostatnio w tym mcu od dwóch tyg. ciągłe pobolewanie podbrzusza.a jeszcze po nocy, jak wstaje raz to rano mam aż takie kolki, i sikam bardzo często, boli od środka i tak po bokach nawet0 okolice jajników
parcia-sa ciągle, z częstotliwościa oddawania moczu róznie-są dni, że co2-3godz. nawet sikam, a czasem co 15min nawet, w nocy 1-4 razy.
cewka-najbardziej dokucza cewka, czuję taki dyskomfort, jakby tam była jeszcze jakaś kropelka moczu do wysikania a tam nic nie ma, bo nieraz wracam do toalety, przez to ciągłe parcie czuję, mam wrażenie, jakby ciągły skurcz, nic nie pomaga, ani przeciwbólowe ani rozkurczowe leki. samo przychodzi, nie wiem, czy po jakichs pokarmach, jeszcze nie wyczaiłam.
pogarsza sie na pewno: w sytaucjach stresowych ( moge co chwilke sikac), po stosunku zwykle na drugi dzień, gdy zmarznę sikam częściej, ostatnio częśto mam zaparcia-i po wypróznieniu odczuwam jakby ulgę,po wypiciu kawy, koli, herbaty-umieram, sikam non stop, przed okresem też bardzo często sikam no i pogorszyło mi się zupełnie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych natomiast czasem mi pomagały takie uspokajające.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#24 2009-08-12 09:48:06

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Ból (i inne objawy)

acha jeszcze podczas siedzenia i leżenia jest lepiej, natomiast najgorzej jak stoje, tak jakby mi ciągło do dołu,
to samo jak np. noszę dziecko czy cos cięzkiego robię,to potem tez zauważyłam pogorszenie


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#25 2009-08-25 18:39:05

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Ból (i inne objawy)

Witam,jestem nowa na forum,zalozylam topik o swojej chorobie,ale odpisze  w tym temacie:)

1. Ból: ból pochwy staly,w trakcie i postosunkach sie nasila,cewki glownie po stosunku,po sikaniu,(jest to bol taki dziwny,polaczonyz pieczeniem i kluciem)bol pecherza gdy jest bardzo pelny(napelnia sie bardzo szybko,pije duzo) po oddaniu moczu ustaje, boli tez mnie przy nacisku na dolna czesc brzucha(na pecherz)odczuwam go wtedy,nawet jak nie czuje potrzeby pojscia do toalety
2. Parcia: gdy jest ostry stan parcie i bol nawet gdy nie ma moczu w pecherzu,gdy przewlekly parcie jest wtedy kiedy sie napelni,ale wtedy parcie jest bolesne w inny sposob(tak jakby pecherz nie mogl sie rozciagnac w stosunku do ilosci moczu), w nocy musze wstac zawsze 1 , 2 razy bo boli az caly brzuch z powodu pelnego pecherza
3. Cewka: po stosunku,po sikaniu,bol bardzo przykry,piekaco-klujaco-nieokreslony
4. Czy są różnice w "codziennym" bólu/parciach w stosunku do dolegliwości spowodowanych np. miesiaczka,stresem... na tydzien przed miesiaczka dolegliowsci sie nasilaja i pod koniec okresu, stres tez mam wrazenie troche wplywa, zauwazylam tez ze czasami po wyproznieniu nasila mi sie bol cewki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson