Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-07-24 21:30:07

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Dalacin C

probowal ktos moze? nie mam go w prawdzie w antybiogramie w ogole, ale to co mialam w antybiogramie nie pomoglo, wiec moze...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#2 2007-07-24 22:42:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dalacin C

A co to jest?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-07-25 08:50:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dalacin C

Dotka ja kiedys przy okazji gronkowca na skorze bylam tym leczona dalacinem c z tego co pamietam to bardzo silny antybiotyk a ja chyba wlasnie nim rozwlilam wtedy brzuch bo jak mama zobaczyla ze chodze po scianach a dermatolog wypisal z tego zatrzyki to stwierdzila ze trzeba szukac pomocy u mikrobilogow i wtedy zrobilam autoszczepionke. Dotka jesli dasz rade to probuj a noz widelec pomoze. Ja osobiscie stronie od antybiotykow ale moze u Ciebie pojdzie gladko

Offline

 

#4 2007-07-26 21:43:00

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Dalacin C

Wklejam informacje o lektu ze strony http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=197&idnlek=673&menu=3:

Lek należy do antybiotyków z grupy Linkozamidów.
Silnie działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii (gronkowce, paciorkowce i inne).

Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zwłaszcza gronkowcem złocistym, zapaleń gardła i migdałków podniebiennych oraz zakażeń dróg moczowych.

Jakie mogą być niepożądane skutki? Nudności i wymioty.
Biegunka.
Bóle w obrębie jamy brzusznej.

Stosowanie leku może również wywołać: Odczyny uczuleniowe (pokrzywkę, gorączkę, świąd).
Zaburzenia czynności wątroby.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#5 2007-07-26 21:49:27

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Dalacin C

A oto troche wiecej info ze strony: http://www.jestemchory.pl/inter.via?id=262&VSID=92400aac375dda46:

Antybiotyk z grupy linkozamidów. Działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Jest skuteczny w zakażeniach beztlenowcami (ziarenkowce, pałeczki Gram(-), Bacteroides fragilis, laseczki G(+), bez Clostridium difficile), tlenowcami (gronkowce, paciorkowce, Campylobacter jejuni, Helicobacter pylori, Gardnella vaginalis). Działa także na Toxoplasma gondii i Pneumocystis carinii. Mała skuteczność wobec Moraxella catharralisi, Neisseria meningitidis. Nie działa na Enterobacteriaceae, Hemophilus influenzae, Pseudomonas aeruginosa, enterokoki. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Dobrze przenika do tkanek i narządów, a także do kości. Nie przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Lek wydalany jest przez nerki i z żółcią.
Wskazania: Zapalenie płuc. Ropień płuc. Ropniak opłucnej. Zakażenia skóry i tkanek miękkich. Zapalenie kości. Ostre i przewlekłe zapalenie szpiku. Zakażenia wewnątrzbrzuszne. Posocznica. Miejscowo w leczeniu trądziku.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek. Noworodki do 1 miesiąca życia. Ciąża. Karmienie piersią. Upośledzenie czynności nerek i wątroby. Choroby przewodu pokarmowego. Podeszły wiek.
Działania uboczne: Biegunka, bóle brzucha, metaliczny smak w ustach, nudności, wymioty.
Wysypka skórna, podrażnienia przy stosowaniu miejscowym. Przejściowa leukopenia, neutropenia, trombocytopenia, gorączka polekowa. Podwyższenie parametrów wątrobowych i bilirubiny. Przy stosowaniu domięśniowym bolesność w miejscu wstrzykiwania i naciek zapalny. Po podaniu dożylnym może wystąpić zakrzepowe zapalenie żyły. Grzybice.
Interakcje: Lek nasila działanie środków zwiotczających. Nie należy go mieszać w roztworze z: wit. B, ampicyliną, barbituranami, fenytoiną, aminofiliną, glukonianem wapnia, siarczanem magnezu. Nie należy stosować łącznie z erytromycyną, tetracyklinami oraz lekami przeciwbiegunkowymi (ryzyko wystąpienia rzekomobłoniastego zapalenia jelit).


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#6 2007-07-26 21:53:00

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Dalacin C

wzielam sie za niego i dostalam biegunke. jeden lekarz powiedzial mi, ze mam przestac go brac, drugi lekarz zalecil brac go do konca, biegunka to podobno zadna dolegliwosc... (w sumie zgadzam sie - wole miec biegunke niz pieczenie cewki i pecherza)... ten sam lekarz, ktora zalecila kontynuowac antybiotyk (dodam, ze zaaplikowalam go sobie na wlasna reke i wlasna odpowiedzialnosc) zupelnie nielogicznie dodala, ze nie widzi sensu brania czegos, czego nawet nie mam w antybiogramie. ale ja sie nie poddam, wezme go do konca i dam Wam znac, czy zadzialal, czy nie. jak narazie czuje, ze dziala (efekt placebo wedlug tejze pani doktor)


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#7 2007-07-26 23:09:31

ElaSzczecin
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 50

Re: Dalacin C

Dotka, przeczytalam troche o tym jak zmagasz sie z choroba. Czy masz IC? Przeczytaj moje posty w dziale Srodmiazszowe zapalenie pecherza. Ja jak widze teraz z tego co pisza ludzie, mam chyba najlepsza Pania doktor. Ona jezdzi na rozne sympozja miedzynarodowe i tam rozmawia z zagranicznymi lekarzami. Jest przekonana, ze IC ma podloze bakteryjne (jak twierdza w USA) i konsekwentne wybicie bakterii ma sens. W Polsce niestety nie potrafia zrobic posiewu w kierunku IC - wszystkier wychodza czyste. Najlepszy obraz choroby widac w  czasie cystoskopii.

Ja w okresach choroby (teraz moj trzeci nawrot IC) zawsze leczona byla antybiotykami, ktore w koncu po paru miesiacach dawaly rezultat i moglam cieszyc sie okresami remisji (w tym pierwszy najdluzszy prawie 10 lat!). Teraz koncze wlasnie walke z 3 nawrotem choroby i najlepiej pomogl mi lek Metronidazol oraz wlewki do pecherza z gentamecyny i lignokainy.

Sprobuj moze akurat u Ciebie tez zadziala? Sciagnij sobie tez z Polski Zel lignokaina urologiczny, ktory mozna aplikowac do cewki - pomaga doraznie smile

Rozumiem jak to jest, a jeszcze tym bardziej za granica..... trzeba sobie jakos radzic smile

Nie trac nadziei! pozdrawiam Ela

Offline

 

#8 2007-07-27 21:22:30

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Dalacin C

Hej Elu:) Ciesze sie, ze masz taka dobra pania doktor. Moi lekarze nawet nie slyszeli o IC, szkoda slow. Nie wiem narazie czy to mam, bo oprocz posiewu nie robiono mi zadnych badan, bede musiala troche sobie na nie poczekac. Czy lignokaina jest na recepte? W sierpniu bede w Polsce, dziekuje serdecznie za rady.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#9 2007-07-28 01:31:43

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Dalacin C

Lignokaina jest na recepte

Offline

 

#10 2007-07-29 02:54:33

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Dalacin C

zaczelam brac bodajze w srode dzisiaj juz w sumie niedziela (hehe, u mnie 2 rano), nie czuje zeby dzialal. efekty uboczne daly o sobie znac, a jakze. biegunka ustala, bo serwuje sobie gorzka czekolade smile, ale za to pojawily sie zawroty glowy, dusznosci, poce sie jak mysz, no i do tego chce mi sie bardzo spac (no dobra, chcialo podczas dnia, teraz nie moge, bo za bardzo mnie piecze cewka:( ). wczoraj mialam silny bol w okolicach lewego pluca, promieniujacy na zebra i lopatke. do tego bolaly jelita. doszedl bol w dole brzucha, z boku po prawej i lewej stronie. mam nadzieje, ze to nie nerki. za dwa dni bede po kuracji tymze antybiotykiem. chyba jednak nie polecam.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#11 2007-07-29 06:55:19

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Dalacin C

Dotka dół brzucha po lewej i prawej stronie to albo jelita a może jajniki napewno nie nery.
Kup sobie jakieś Lactobacilusy i jedż ile się da, dobre jogurty itp bo jak już siadły Ci jelita to koniecznie odbuduj florę bakteryjną jelit. Ja kiedyś po kuracji Augmentinem 3 x 675 mg dorobiłam się rzekomobłotniastego zapalenia jelit. Z kibelka w ogóle nie złaziłam , kurcze jakbym siusiu robiła na okrągło tylko odbytem , a tak mi się przelewało w brzuchu i jeszcze miałam gorączkę także na to trzeba strasznie uważać, bo to cholerstwo też się potem leczy antybiotykami i garsciami Laktobacilusów ale najgorsze , że do szpitala chcą zamknąć.
O bólu brzucha już nie wspomnę sad

Offline

 

#12 2007-07-29 07:03:30

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Dalacin C

Dalacin C tak naprawdÄ™ jest to antybiotyk pierwszego rzutu w stomatologii.
Moja dentystka już wielokrotnie mi o tym mówiła ,że on tam bardzo ładnie działa, napewno dobry jest też na skórę przy różnych gronkowcowcowych i paciorkowcowych infekcjach.
Wiem też ,że jest w postaci kremu do pochwy ze specjalnymi aplikatorami , można  go podawać w tej postaci w ciąży i podobno jest bardzo dobry.
Moja poprzednia ginekolozka twierdziła ,że nie ma lepszego leku na gronkowce.
Ale przede wszystkim trzeba mieć wiarygodny wynik posiewu i dopiero zacząć go aplikować tu czy tam bo ja po gałkach dowcipnych z tym antybiotykiem chodziłam po scianach takie miałam uczulenie sad

Offline

 

#13 2007-07-29 09:35:29

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Dalacin C

Ja stosowalam Dalcin C i w tabletkach i w kremie dwa razy z odstepem pol roku, po tabletkach nie mialam zadnych skutkow ubocznych (ale wtedy mialam silny organizm, kiedys Efectin mnie nie ruszyl teraz umieram z bolu), za pierwszym razem odczulam ulge, ale to dlatego ze ja mialam gardenelle vaginalis, ale bol pecherza zostal. Za drugim razem stosowalam sam krem i musialam przerwac bo na ulotce pisze ze musi byc pewnosc ze nie ma Candidy, a jak sie okazalo ja ja mialam i pozniej byl taki bol ze nie umialam chodzic. Dalcin C w Polsce jest tylko na zamowienie, kwota za tabletki jest okolo 100zl, a za krem 80zl, jesli dobrze pamietam.

Offline

 

#14 2009-07-14 16:42:25

bartosz_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 1

Re: Dalacin C

Dzieki Dalacinowi C dostałem "rzekomobłoniastego zapalenia jelit" , co skończyło się 2 tygodniowym pobytem w szpitalu. Zalecam ostrożność w stosowaniu Dalacinu C (wg. innych forum moj przypadek nie jest odosobniony).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson