Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#351 2007-11-25 11:10:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Plus koszty przesyłku. Ja kupuję w www.ai.doz.pl za 16,04 zł (strona nie chce się dziś otwierać, potem wkleję link) i odbieram za darmo. Oni mają sieć aptek w całym kraju.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#352 2007-11-25 14:38:18

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: pęcherz

Karolina usiłuje znaleść cynk Olimpu w necie i znalazłam tylko taki gdzie w tabletce jest 150 mg cynku a to za duzo to jaki Ty łykasz ?

Offline

 

#353 2007-11-25 15:23:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Teraz łykam Luteinę Bio-complex, też z cynkiem, ona kosztuje 16 zł. A sam cynk jakieś 8 zł mnie kosztował, ale to kilka miesięcy temu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#354 2007-11-25 15:57:52

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Karolino czy te luteinę zalecił ci dr R.? czy ona Ci pomaga? Pisałaś, że widzisz coraz gorzej, co dr na to?

Offline

 

#355 2007-11-25 16:09:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Dr R zalecił Nutrof, ale on był za drogi i trochę drażnił pęcherz, więc brałam krótko. Podobnie było z Adavinem i jeszcze czymś, czego już nie pamiętam. Poprawy specjalnej nie widzę wink, ale czego oczekiwać przy moich siatkówkach i po 3 tygodniach zażywania. Kupiłam, bo zainteresowało mnie (prócz dużego udziału luteiny), że ma taurynę (jako jedyny preparat) - aminokwas odpowiadający za odżywianie siatkówek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#356 2007-11-25 16:52:28

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Karolino a co dr na twoje siatkówki? Czy nie można zrobić nic (oprócz tych suplementów), by je odbudować? Nie da sie nic zrobić abyś lepiej widziała?To dr ci powiedział, ze przy pęcherzu nadreaktywnym nie można nosić soczewek?
Dziewczyny a nie wiecie, czy można przedawkować wit. A przez jedzenie marchewki? Właściwie chodzi mi o to ile tej marchewki można jeść "bezpiecznie".
Przepraszam za te wszystkie pytania, ale nie mam gdzie uzyskać odpowiedzi. W was jedyna nadzieja.

Offline

 

#357 2007-11-25 17:27:24

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: pęcherz

Marysiu według mnie pić soku z marchewki czy jeść w czystej postaci możesz ile chcesz najwyzej bedziesz zółto -pomarańczowa tzn skórę na dłoniach albo śluzówki w buzi bedą zażółcone.
Ja ostatnio sporo pilam soku z marchwi i własnie takie rzeczy zauważyłam.
Kiedyś moja córka( jak strasznie nam chorowała) też tak żłopała sok z marchwi i pomarańczy aż ja się któregos dnia wystraszyłam ,ze ma żółtaczkę ,potem pediatra mnie wysmiał.
Natomiast już sztuczna w kapsułkach to nad tą bym się zastanawiała.
Ifea kiedyś pamiętam coś pisała u siebie na temat witamin A i E i coś właśnie z tą A bylo nie tak.

Offline

 

#358 2007-11-25 17:31:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Przedawkować pewnie można, ale to trzeba większe ilości.

Nie, nie można nic zrobić, bo siatkówek się nie da odbudować. Można tylko próbować je odżywiać, ograniczać uszkodzenia.

To nie tak, że przy pęcherzu nadreaktywnym w ogóle nie można, tylko przy OAB jest ryzyko problemu niedotlenienia siatkówek, więc jeśli widzi się - nomen omen - pogorszenie wzroku, to warto zmienić kontakty na okulary.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#359 2007-11-25 18:39:27

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

DziÄ™ki dziewczyny. Karolino ja  w okularach też miaÅ‚am problem pogarszania wzroku, on mi sie pogarsza systematycznie. Teraz wiÄ™cej czasu spÄ™dzam przy komputerze-może to też przyczyna, że nabraÅ‚o to tempa. ZobaczÄ™ co ta dr powie, już nie mogÄ™ sie doczekać wizyty.

Soczewki były dla mnie zbawieniem. Bardzo dobrze je znoszę, ułatwiają mi życie: świat nabrał barw i kształtów. Nie zaparowują. Okulary sa bardzo ograniczające. Soczewki noszę najczęściej 8-9 godz., później zmieniam je na okulary.
Postanowiłam jesz też winogrona, ale po nich to latam siku juz zupełnie co chwilkę.

Karolino mam jeszcze pytanie do Ciebie, bo masz ogromną wiedzę - jak myślisz, czy nieleczone OAB może prowadzić do jakiś komplikacji? Niby rozmawiałam z lekarzami i mówią, że nie, że tak naprawdę to mnóstwo kobiet ma ten problem, ale że nigdy sie tego nie pozbędę, bo tylko w tym czasie kiedy będę brała leki (o ile podziałają ) będzie lepiej. A bez leków znów nadreaktywnosc - więc się nie leczę, na razie przynajmniej.

Offline

 

#360 2007-11-25 22:34:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Oczywiście! Nieleczone OAB może doprowadzić do przewlekłych patologii w przewodnictwie nerwowym, zmian w śluzówce pęcherza, w pewnych przypadkach nawet do kłopotów z nerkami. Nie mówię, że tak zawsze jest, ale ryzyko istnieje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#361 2007-11-26 08:30:19

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

To już nie wiem co zrobić. Ginekolog kazał mi na razie tego nie brać, urolog też mówił, że jesli planuję ciążę, to mam tego nie brać. Mówię o Vesicare, bo nic innego mi nie zaproponowali.Poczekam, jak w ciągu dwoch miesiecy nie zajdę w ciążę, to zacznę brać te tabletki.Może jeszcze uda mi się zapisać do innego urologa. Jak pisałam to u mnie trwa już ładne parę lat.Zaniedbałam sprawę, ale zupełnie nieświadomie. Trudno w to uwierzyć, ale ja sie do tego częstomoczu tak przyzwyczaiłam, że gdyby nie ten urolog i wy,pewnie nigdy bym się nad tym nie zastanawiała.
Karolino gdzieś przeczytałam, że Ty żyjesz z OAB już prawie 30 lat (?). Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jak to jest?Leczenie nie daje efektów?

Offline

 

#362 2007-11-26 12:39:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Fakt, przy ciąży leki raczej nie wchodzą w grę. Ale ja miałam na myśli takie ogólne zaniedbanie, nie brak terapii na czas ciąży.
U mnie OAB jest skutkiem, i to - jak się okazuje - najłagodniejszym wobec innych problemów z pęcherzem. Leczenie jest bardzo krótkie, raptem kilka lat, a i tak z przerwami i złymi diagnozami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#363 2007-11-26 12:47:25

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Karolino bardzo Ci współczuję sad U Ciebie z tego co zrozumiałam największym problemem jest ból na który nic nie działa sad Niby medycyna idzie do przodu, a tu nadal żadnej pomocy sad
Myslisz, ze mogę poczekać z tym braniem leków? Wiem, ze na 100% nikt mi nie odpowie, ale lekarze sa tak małomówni, że w sumie nic za wiele się nie mozna dowiedzieć. podejrzewam, że po prostu nie wiedzą.

Dziewczyny my narzekamy na naszą służbę zdrowia ale za granicą to jest jeszcze gorzej. W Anglii wyleczyć się to chyba cud, na wsz. zapisują paracetamol, nie mówiąc o kolejkach. Dlatego nasi lekarze tam robią furorę.A ceny...kosmiczne, nawet na tamtejsze zarobki.

Offline

 

#364 2007-11-26 13:55:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Wiesz, jeśli planujesz dziecko, to te parę miesięcy nie powinno Ci jakoś specjalnie zaszkodzić, zwłaszcza że w ciąży potrafi być lepiej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#365 2007-11-26 14:07:29

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Dzięki Karolino:-*

Offline

 

#366 2007-11-28 17:44:08

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Jednak udało mi sie dostać do dr R. Przy okazji mam złą wiadomość, dr raczej już nie będzie nigdzie przyjmował, tylko operował.
Dzięki dziewczyny za namiary na lekarza, jest przesympatyczny.

Offline

 

#367 2007-11-28 20:14:45

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: pęcherz

Czemu operował? MArysiu skad jestes?

Offline

 

#368 2007-11-28 20:26:31

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Będzie operował, bo jest w tym świetnym specjalistą. Dobrze, ze jesteście dziewczyny, bo to forum to skarbnica wiadomości.Karolina bukiet róż za założenie forum (podchwyciłam pomysł dziewczyn smile Dr powiedział, że mogę nosić soczewki i że sam pęcherz nie ma tu nic do rzeczy, tylko brane leki.U mnie są zmiany w dnie oka, dosyć spore, siatkówka ok.

Offline

 

#369 2007-11-28 20:36:36

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: pęcherz

Oj super Marysiu ,że udało Ci się załapać do dr no i przede wszystkim bedziesz teraz spać spokojnie smile

Offline

 

#370 2007-12-03 16:12:44

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Dana jak mama po wizycie?

Offline

 

#371 2007-12-03 17:19:17

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: pęcherz

Marysiu moja mama to dziwadło, napisze wrecz co usłyszałam:
dr jej nie pasuje bo fartucha białego nie miała no a wlosy miała na żel, więc dla niej juz przez to została zdyskwalifikowana.
Dr zrobiła wszystkie jej badania oprócz tego za kasę , powiedziała ,że musi o oczy dbać dużo witamin tych co oczy lubią jeść a zmiany te co ma to są już tzw starcze i tego się nie operuje tylko dba o oczki, a mama miała skierowanie na operacje z przychodni ,więc otoczenie zdrowo zatruwała, powinna się cieszyć ,ale ech, powiedziala też ,ze było kupę ludzi do tej pani dr, a teraz chyba jutro idzie do jakiejś innej co koleżanka jej poleciła. Ja jej jeszcze proponowałam profesora Szaflika ( uznany też autorytet) ale jakaś baba powiedziala ,że po operacji przeprowadzonej przez profes jej siostra stracila wzrok , wiec nie ma o czym gadać sad

Offline

 

#372 2008-03-29 18:38:13

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Dziewczyny a ja mam teraz jeszcze taki problem. Po przerwie w sikaniu (3-4 godz. np. podczas snu), to okropnie mnie boli podbrzusze. Czasem przechodzi po ucisku( leżenie na plecach). Przestraszyłam się. Co to może być?

Offline

 

#373 2008-03-30 11:32:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Marysiu nie wiem co to moze byc wiem jednak ze u mnie objaw ucisku na brzuch i parcia moze byc zw z uszkodzeniem nerwow, przynajmniej tak mowil urolog. Kiedys kolezanka mi mowila ze jak cos ja boli to kladzie sie na plecach i stara sie rozluznic. Rzekomo bol przechodzi. Bol podbrzusza to moze byc wiele spraw: jelita, pecherz czy tez nasze wnetrznosci babskie

Offline

 

#374 2008-03-31 10:31:02

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

dzięki Madziu:* obawiam się, ze to ewidentnie pęcherz, bo znów staję po 4 razy w nocy. Jak do tej pory, to było raz. W sumie o raz za dużo, ale teraz to już jest za często. A w dzień, też latam co chwilkę.

Offline

 

#375 2008-03-31 17:28:13

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: pęcherz

Jak leczyć uszkodzenia nerwów pęcherza? I czy kwas foliowy jest dobry na śluzówki? Czy to pic na wodę?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson