Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-07-20 14:42:33

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Nie musze nagle, to narasta. Wysikam sie, minie troche czasu i za chwile musze,mniej wiecej co 45 min. Jak sie wysikam to jest ok.
Po zurawinie jest tak msamo jak bez niej. Na czczo pije szklanke wody z wycisnietym sokiem z cytryny. Potem za jakis czas najczesciej kawe, pozniej zurawine lub pokrzywe i znow kawe. Roznie.
Ale sikam tak cale zycie, co mniej wiecej 45min.
Najbardziej mnie zdenerwowaly te rozne opinie:urologa i ginekologa.
Na to badanie nie moge sie teraz zapisac, na to sie czeka, moze w ciazy tez mi to zrobia.
ten pecherz to zawsze wydawal mi sie jakis maly. lekarz mowi,ze w powinno sie oddawac 300-500 mililitrow moczu, ja najwiecej to chyba 300 oddawalam i oddaje.
Teraz jeszcze oddaje ten mocz partiami.

Offline

 

#27 2007-07-20 14:45:14

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Piecze cewka, a w pecherzu czuje ucisk moczu.
Po tych napojach (cola, kawa,zurawina) po prostu czesciej mi sie chce.
Jestem tym wszystkim bardzo zestresowana, dotychczas nawet o tym nie myslalam.
Boje sie nasilenia objawow w ciazy, nie mam pojecia jak to bedzie:(

Offline

 

#28 2007-07-20 15:01:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Maryska ja mam identycznie tylko rozwlekl mi sie czas miedzy sikaniem. Teraz gdy naciskam na brzuch po mniej wiecej 2 godzinach mam parcie i mysle ze sie zsiusiam porostu. Mi sie wydaje ze jak jest pieczenie to grzyby lub bakterie tam zyja a nacisk kojarzy mi sie z podraznieniem sluzowki. Poza tym sikanie od dziecka tak czesto??? Nigdy nic w posiewach nie bylo? Karolino powiedz mi czy neurogenny pecherz (bo to chodzi o uszkodzenie nerwow) moze tak wygladac? Poprostu widze duze podobienstwo naszych dolegliwosci

Offline

 

#29 2007-07-20 15:05:16

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Magadalenko tak, od dziecka. W posiewach nic nie ma, ja z tym nie chodzilam do lekarza, bo nie czulam potrzeby, teraz przy okazji tej grzybicy, zapalenia pecherza zglosilam te objawy i od razu mnie wyslali do urologa. Podobno juz tam nic nie zyje, nie mam tez podraznienia, zaczerwienienia, ani nic.
Magadalenko Ty sie leczysz na to? Ginekolog mi dzis objasnil,ze przyczyny moge szukac dlugo+ leczenie i moze byc za pozno na ciaze, zwlaszcza na czeste zapalenia przydatkow.

Offline

 

#30 2007-07-20 15:06:27

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Ja tylko zaluje,ze poszlam do tego urologa, bo zylabym sobie nieswiadomie.
Karolino prosze sprobuj cos poradzic...

Offline

 

#31 2007-07-20 15:14:47

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Ma racje ten ginekolog to prawda. Ja tez mam problem z plodnoscia ale ja z powodu endometriozy. Widzisz bo grzybica tez moze tak dawac popalic. Tu moze byc szereg przyczyn i dlatego to wsz jest takie trudne. Ja tak obstaje za posiewem bo powtarzam sie ale robilam 6 posiewow i byly jalowe w moim miescie a w wawie jednak wyszly bakterie w szyjce macicy i cewce. To sa miejsca ktore bardzo blisko leza i jak jedno niedomaga to zaczyna drugie. Ciaza przy bakteriach to niedobry pomysl a przy samej nadreaktywnosci poprostu Tobie byloby ciezko.Jesli nie robilas badan na chlamydie to zrob przed ciaza jeszcze. Mam kolezanke kt wlasnie urodzila ale jak byla w ciazy to miala nietrzymanie moczu ze zdrowym cale zycie pecherzem. Czyli zdrowe kobiety tez czasem sie mecza. Natomiast slyszalam od paru lekarzy ze w ciazy ten klopot moze zupelnie przejsc czyli zadnego pieczenia i sikania non stop. Tak wiec widzisz moze natura zdzialac cuda.  Dlatego wg mnie najszybszym badaniem kt wykluczy jedno jest posiew w wawie bedziesz miec pewnosc ze to nie z tej str trzeba szukac. Trzymaj sie

Offline

 

#32 2007-07-20 15:22:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

No to nie masz pęcherza nadreaktywnego. Prawdopodobnie masz podrażnienia śluzówki lub jakieś zmiany, stąd te dolegliwości. Najpierw, jak pisze Magda, wyklucz bakterie (ale w porządnym posiewie), chlamydie, ureaplazmę i mykoplazmę. Te 3 ostatnie najlepiej robić pcr-em (metoda genetyczna), największa pewność wyniku. Jeśli tu wyszłoby jałowe, zrobiłabym nie urodynamikę, ale cystoskopię z biopsją, żeby sprawdzić, czy nie ma zmian zapalnych lub mutacji komórkowych. Ale to jeszcze nie teraz, zacznij od drobnoustrojów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#33 2007-07-20 15:26:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Zreszta mi tlumaczono marysiu ze pecherz nadreaktywny ma swoje przyczyny jedna z nich jest wlasnie zakazenie bakteriami, wiec byc moze nadreaktywnosc tez mamy(mi sie wydaje ze omnic jednak troche uspokoil ten moj pecherz).

Offline

 

#34 2007-08-20 12:13:27

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Niedawno pisałam na forum pęcherz nadreaktywny.
Zaczęłam się zastanawiać nad swoimi objawami i może wy mi coś poradzicie.
1.Sikam bardzo czÄ™sto, nawet wtedy gdy maÅ‚o pijÄ™-sprawdziÅ‚am. Przez kilka dni piÅ‚am 1 szklankÄ™ wody w ciÄ…gu dnia, żadnej kawy, ziólek. OdstawiÅ‚am lacto lady. W konsekwencji nadal musze chodzić co godzinÄ™- 1,5 do toalaty a i tak mnie boli podbrzusze (zwÅ‚aszcza  prawej strony), boli mnie przed sikaniem, pod koniec i po. Poza tym ciÄ…le czuje parcie na pÄ™cherz, czujÄ™ ze chce mi sie sikac,nawet zaraz po wyjÅ›ciu z  toalety. Najbardziej jest to uciążliwe podczas chodzenia, normalnie czujÄ™, że chce mi sie sikać(nawet od raz po wyjsciu z wc). Brzuch boli mnie bardziej jak maÅ‚o pijÄ™, niż jak pijÄ™ dużo.
2. W nocy wstaje najczesciej raz, czasem dwa- budzi mnie bol brzucha, no i oczywiscie ciagle czuje te chec sikania.
3.Sikam niewiele, nawet wtedy, gdy parcie jest już niedowytrzymania, maksymalnie do 250ml.No i odczuwam coś takiego (pod koniec sikania) jakby coś "tam" bylo i mnie uciskalo, pojawia sie taki charakterystyczny ból.
4.Uświadomiłam sobie, że jest dosyć długi problem, właściwie trwa "od dziecka", tylko go lekceważyłam, może nadal by tak było tylko, że zaczęliśmy sie starać o dziecko.
5. Jest to bardzo uciążliwe. Nawet picie bardzo małej ilości płynów zmusza mnie do chodzenia do WC często, przez okropny ból podbrzusza.
6. Problemy ginekologiczne-wykluczne przez kilku lekarzy. Problemy chirurgiczne(typu wyrostek-to przez ten bol brzucha-wykluczone przez chirurga).
7. U urologów na razie z braku funduszy byłam dwóch: zrobili mi usg (kazdy),badania moczu (dobre), posiew moczu(dobry) nic nieprawidlowego nie stwierdzili. Zrobilam badania na chlamydie(jakas metoda gdzie hoduja to z komórki DNA), mykoplazme i uroplazme -przez kilka tygodni okropnie piekla mnie cewka moczowa - wyniki ujemne.
8. Jeden urolog kazal mi zrobic badanie urodynamiczne, drugi odradziÅ‚. Ten drugi przepisaÅ‚ mi Versicare, którego w  konsekwencji nie braÅ‚am (wstrzymalam sie ze wzgl. na porade ginekologa).
9. Teraz internistka skierowala mnie do gastrologa,ze to mogą być problemy z jelitami. Ze wzgl. na ten ból brzucha.
Tylko jak sama mi powiedziaÅ‚a(internistka) nie wie co zrobic  tym czestomoczem i parciami na pÄ™cherz. Sugeruje mi wizyte u psychologa. Tyle lat by to trwaÅ‚o?

Proszę o poradę i cierpliwość...
Na inzynieryjną wybiorę się we wrześniu-październiku, na razie nie mam czasu, mozliwosci i pieniedzy.

Offline

 

#35 2007-08-20 15:14:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Maryśka, tak dobrze nie ma smile - każdy ma tylko jeden wątek. Połączyłam oba i przeniosłam w to miejsce. Twoja diagnoza dotycząca OAB nie jest potwierdzona, więc można uznać, że dopiero szukasz.

A co lekarze mówią o cewce? Dolegliwość pod koniec mikcji kazałaby wykluczyć jakieś zaburzenia cewkowe.
Możesz mieć coś ze śluzówką pęcherza.
Ale tego nie stwierdzisz bez obrazowania pęcherza.
Jelita też można wziąć pod uwagę, ale ja bym na to patrzyła wtórnie - skoro wstajesz w nocy, jelita raczej nie są przyczyną.
Rozumiem, że USG ginekologiczne nic nie wykazuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#36 2007-08-20 15:21:17

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Droga Redakcjo-dzięki smile
Nie chciałam już być w tamtym wątku,a nie wiedziałam jak się przenieśćsmile
Nic nie mam stwierdzonego, bo to nie takie proste. Z cewką już jest ok, nie piecze i nie boli.
Ja po prostu za często sikam, a jak się nie wysikam to boli mnie podbrzusze. Mój pęcherz jest albo mały albo jakiś wadliwy.
A co do lekarzy... to nie wiem co napisać.

Offline

 

#37 2007-08-20 15:24:56

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Usg nic nie wykazuje-zadne z nich. Co do jelit-to tylko taka wskazówka ginekologa i internistki- wlasnie ze wzgledu na bol podbrzusza i ból w prawej części brzucha, czasem z lewej. W sobote ide do gastrloga, moze cos pomoze.
Nie uwazam zeby to był problem psychiczny:(
Mnie zastanawia też to, czy to może już u mnie trwać tyle lat. I czy są jakieś inne metody leczenia niż te tabletki.

Prosze o pomoc.

Offline

 

#38 2007-08-20 15:35:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

A wiesz, cewka wcale nie musi boleć, żeby byÅ‚o z niÄ… coÅ› nie tak. Np. przy zwężeniu możesz odczuwać to, co piszesz,  i żadnego pieczenia. No ale tak w ciemno to sobie można tylko gdybać sad. ZwÅ‚aszcza że skoro trwa to tyle lat, to mogÅ‚aÅ› mieć jakieÅ› przeoczone przez pediatrów zaburzenia pÄ™cherza (zobacz na zaprzyjaźnionym ZUM-ie, jak tam rodzice latajÄ… po lekarzach z dziećmi i ich zaburzeniami pÄ™cherza - a kto o tym myÅ›laÅ‚ za dawniejszych czasów?).
Z tą psychiką nie tak prędko. Musiałabyś mieć ze dwadzieścia lat jakąś traumę, skoro miałoby Ci się to tak regularnie i niezmiennie utrzymywać smile. Trochę żartuję, ale do podłoża psychicznego trzeba mieć podstawy, a u nas to lekarze szafują psychogennością, jak nie umieją zaradzić. I przede wszystkim trzeba wykluczyć sprawy organiczne, a Ty, szczerze mówiąc, nie miałaś żadnych badań w kierunku zaburzeń układu moczowego (no, poza mało wymiernym USG).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#39 2007-08-20 15:48:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Czesc maryska. Wiez co psycholog to na pewno  bolu czloweikowi nie odbirze. Bierze mnie wscieklosc gdy lekarze do nich wysylaja bo psycholodzy i tak maja swoje dzilki w kt sa potrzebni a z pecherzem raczej nie dadza rady. smile Wg mnie masz cos ze sluzowka, chodzenie, ucisk na brzuch to char objawy, podobne do moich zreszta. Przyjrzyj sie czy jak niesiesz ciezka torbe to nie jest gorzej i jak wchodzisz po schodach. U mnie jest. Jednkaze w moim  przypadku to domysl z objawow ze podrazniona jest sluzowka. Jak sie wybierzesz juz pozniej na inzynierska to porozmawiaj z pania D na temat biofilmu kt tworza bakterie, taka otoczke na pecherzu. Ja nie wiem ale wydaje mi sie ze owy biofilm moze dawac objawy ze str sluzowki pecherza. Zwroc baczna uwage na diete, u mnie to podstwa w normalnej egzystencji z pecherzem. Najsmieszniejsze jest to ze bakterie mam w cewce a nigdy mnie nie piekla. Natomiast od jakiegos czasu, okresowo lecz nie zawsze jak koncze sikac mam takie wrazenie pieczenia, zdarzylo mi sie to parokrotnie. Aha dodatkowo wg mnie jesli masz problemy od dziecka (jak ja) to potwierdzam teze o bakteryjnym podlozu. Pozdrawiam

Offline

 

#40 2007-08-20 15:49:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Zjada mi literki jakos, ale mam nadz ze w miare czytelnie

Offline

 

#41 2007-08-20 16:21:42

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Dzieki za odpowiedzi. Mam nadzieję, że mi bardziej pomożecie niż Ci lekarze smile Przynajmniej będę wiedziała o czym z nimi rozmawiać.
A jakie badania mogę/powinnam wykonać? Takie mało inwazyjne. Internistka mi powiedziała: "Broń Boże cystoskopię, czy urodynamikę, bo jak sa jakieś bakterie, to przeniosą się wgłąb". Ja nie wykluczam, że mam jakąś wadę tego pęcherza, nikt się kiedyś tym aż tak nie przejmował. A teraz nie chce nawet o tym wspominać rodzicom, bo mama się popłakała, że co ona kiedyś mogła sad
KiedyÅ›  po prostu o tym nie myÅ›laÅ‚am. Zaczęłam jak doszÅ‚y mi te bóle brzucha, okropne czasami, żadne leki rozkurczowe nie pomagajÄ… (stÄ…d to podejrzenie, że a może jelita?)
Magdaleno czytałam różne wątki na forum, ale jeszcze nie trafiłam na całą Twoją historię, więc nie wiem jak to jest. Znalazłaś te bakterie i to one powodują u Ciebie problemy?
Tak jak pisałam wcześniej chce zajść w ciąże a nawet to mi nie wychodzi:(
Czy w ogóle ktoś się wyleczył z tego?

Offline

 

#42 2007-08-20 18:50:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz

Tyle że na razie nie wiemy, czy masz bakterie, czy ti inna wada sad.
A Ty nie masz jakiejÅ› endometriozy?
Tu BarBarella jest ekspertem od tego tematu, ale dawno nie zaglądała.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#43 2007-08-20 19:00:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Maryska wiesz co bakterie tez niezbyt wplywaja na plodnosc. U mnie daja czestomocz i ntm i pani D mowila ze te dwie co ja mam w cewce moga dawac takie objawy jak najbardziej czyli i feacalis i zlocisty. Z kolei mÄ…z tez je ma i ginek mowil jasno ze plemniki niestety ale slabna przy nich. Bakterie moga dawac szereg problemow i jak sa to w 1 kolejnosci lekarz kaze sie nimi zajac zeby je wykurzyc (nawet jesli chdzi o zajscie w ciaze dziewczyny robia posiewy sobie z szyjki i mezowi z nasienia). Stad moje napieranie na posiew smilei ja to widze w ten sposob

Offline

 

#44 2007-08-20 19:02:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Aha jesli bola jelita to leki rozkurczowe powinny troche zelzyc jednak wiec moze nie jelita. Dobrze by bylo to spr

Offline

 

#45 2007-08-20 20:35:18

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

PostanowiÅ‚am w  takim razie jutro zadzwonić na inżynieryjnÄ… i mam nadziejÄ™, że w tym tygodniu bÄ™dÄ™ mogÅ‚a siÄ™ udać na te badania. Jutro jeszcze spróbujÄ™ siÄ™ dostać do urologa na NFZ, ale nie bÄ™dÄ™ robiÅ‚a żadnych "inwazyjnych" badaÅ„ dopóki nie sprawdzÄ™, czy sÄ… tam te bakterie, czy ich nie ma. Powinnam zrobić wymaz z szyjki macicy i posiew z moczu, tak? CoÅ› jeszcze? Podpowiedzcie mi, proszÄ™.
Teraz zrobiłam dwa razy (w rożnych laboratoriach)biocenozę pochwy, mam grupę II(czyli podobno dobrą). Na wszelki wypadek wzięłam Flucofast, Gynoflor a zapobiegawczo biorę Lactovaginal.
Jeśli chodzi o endometriozę, to chyba ginekolog powinien ją wykryć. Nie znam się na tym, ale wykluczył u mnie jakiekolwiek problemy ginekologiczne(i to nie jeden). Zreszta owulację, menstruację mam modelową (ich zdaniem).
Dziewczęta niepokoi mnie jeszcze takie coś: ucisk w podbrzuszu (z prawej strony, blisko pępka)podczas sikania i to, że nie sikam jednym strumieniem, tylko ratami. No i czuję, dosyć szybko po wyjściu z toalety, ze powinnam tam wrócić, chociaż wiem,ze pęcherz mam pusty. A jak już sikam to mało, jak juz pisałam, jak już nie daję rady wytrzymać to tak ok. do 300zl (jak więcej piję). Nawet jak bardzo mało piję, to sikam tak samo często, tylko że jeszcze mniej. żurawina to chyba jeszcze gorzej na mnie działa.
Ten ból brzucha to ja czuję przez większą część dnia. Co do leków przeciwbólowych: nie jem ich za wiele, ograniczam się do apapu na ból głowy. Po nospie forte czasem przechodziło, ale nie będę tego jadła codziennie, mimo sugestii lekarza.

Chciałabym wiedzieć jakim cudem ktoś da radę nie sikać przez 8 godzin?

Offline

 

#46 2007-08-20 20:36:49

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Przepraszam. Komputer mi zdublował wypowiedź.

Offline

 

#47 2007-08-20 20:55:06

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Pomyłka-do 300ml smile

Offline

 

#48 2007-08-20 21:25:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Marysia wyglada na to ze sikasz pieniedzmi smile To tylko zart bo napisalas ze do 300zl. Powiem Ci, ze  bedzie super jak zrobisz posiew z szyjki, moczu a mezowi posiew nasienia i moczu. Jakby nie patrzec ponad 400zl mnie tez to czeka w sb. Jesli chodzi o nospe jest calkiem bezpieczna bo dostaja ja czasem kobietki w ciazy wiec nie ma sie czegos bac. Apap to strasznie slaby lek. Ten strumien moze swiadczyc o tym ze masz zwezona cewke np przez bakterie, wrazenie ze sie nie wysikalas do konca swiadczy wlasnie o zaleganiu moczu, choc pewnie nie tylko o tym.A co czujesz po zurawinie podraznienie? Jesli tak ,to moze byc sluzowka podrazniona, ja jej wogole nie moge tknac. Co do bolow brzucha nie wiem wiec nie chce gdybac

Offline

 

#49 2007-08-20 21:27:07

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz

Tobie sie zdublowala wypowiedz a ja dopiero zobaczylam Twoja poprawke.

Offline

 

#50 2007-08-20 21:40:43

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz

Magdalenko dziękuję za zainteresowanie:)
Męża na razie nie zrobię, bo on nie może jechać. Myślisz, że te bakterie to mogą we mnie siedzieć tyle czasu? Od prawie dwudziestu lat? czy Ty masz podobnie? To jest tylko wrażenie, ze pęcherz jest pełen, bo na usg wychodzi, że jest pusty a ja odczuwam parcie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson