Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-12-30 20:41:00

ewelinek
Użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 18

Re: zespół bolesnego pęcherza

Dziękuję smile

Offline

 

#27 2010-12-30 21:02:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespół bolesnego pęcherza

Ewelinek, przypadkiem zauważyłam, że Ty już byłaś tutaj 3 lata temu i masz swój wątek w dalekiej historii działu. Tylko dlatego, że uzyskałaś już kilkanaście odpowiedzi, nie skasowałam nowego, chociaż powinnam i to było nieładne z Twojej strony sad. Nie rób tak, w tym dziale każdy ma jeden własny wątek, nieważne, po ilu latach do niego wraca. Zmyliłaś mnie wpisem, że zakładasz własny wątek, bo nie chcesz się przekopywać przez 400 innych, na tyle, że byłam pewna, żeś nowicjuszka i nie sprawdzałam Twojej historii. Teraz jednak zawsze trzymaj się tego wątku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2011-03-31 21:22:38

ewelinek
Użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 18

Re: zespół bolesnego pęcherza

Witam serdecznie,
z tego, dlaczego założyłam nowy wątek, wytłumaczyłam się Redakcji w mailu smile Ale jeśli stary i nowy muszą być jednym, to niech i tak będzie.

Chciałam przede wszystkim bardzo podziękować za wysłanie mnie na Lelka - długo się zbierałam (a to dlatego, że nauczylam się żyć tak, żeby mnie pęcherz nie bolał - po prostu staram się pilnować, żeby nigdy za długo nie był pusty...), w końcu się wybrałam i rzeczywiście okazało się, że sa bakterie. Wyszły dwa szczepy: Streptococcus agalactiae i Staphylococcus epidermidis. Gdzieś w sieci przeczytałam o obu, że w zasadzie są nieszkodliwe, bo streptococcus stanowi element flory bakteryjnej pochwy, więc tępienie go jest absurdem, a i gronkowiec skórny jest stałym mieszkańcem dróg moczowo-płciowych. W dodatku wyszło tego mało, dało sie wyhodować z próbki dopiero po zagęszczeniu...
Mimo to wciąż, kiedy akurat trochę mniej w danym dniu piję albo więcej się pocę, powraca ból. Czy powinnam pomyśleć o dalszych badaniach (chlamydia? mykoplazma? ureaplazma? czy wszystkich naraz?)
Będę wdzięcza za odpowiedź.

Offline

 

#29 2011-03-31 21:30:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespół bolesnego pęcherza

Ewelinek, to jest dopiero początek badań... Te wszystkie zrób, ale to wcale nie musi być koniec diagnostyki...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#30 2011-03-31 22:17:47

ewelinek
Użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 18

Re: zespół bolesnego pęcherza

Dziękuję smile Czy to oznacza, że żadna z tych bakterii nie jest przyczyną mojego (sporadycznego, ale jednak uciążliwego) bólu i mam szukać dalej?

Offline

 

#31 2011-10-18 11:01:15

ewelinek
Użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 18

Re: zespół bolesnego pęcherza

Witam ponownie, chciałabym zapytać, gdzie najlepiej - w Warszawie lub Łodzi - zrobić PCR na myko- i ureaplasmę? Też na Lelka? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Offline

 

#32 2011-11-04 18:07:05

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: zespół bolesnego pęcherza

dołączam się do pytania smile

Offline

 

#33 2011-11-04 19:15:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespół bolesnego pęcherza

Olka, my teraz nastawiamy się na atypówki w p/ciałach, nie pcr-y - mamy złe doświadczenia z pcr-ami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#34 2011-11-04 21:57:26

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: zespół bolesnego pęcherza

czyli Redakcjo rozumiem, że są to badania z krwi? jest większe prawdopodobieństwo wykrycia? czemu p/ciała a nie pcr?

Offline

 

#35 2011-11-04 22:21:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: zespół bolesnego pęcherza

Olcia, przejrzyj wątki, bo ja tylko dzisiaj pisałam już na forum o tym dwa razy smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2014-01-20 14:42:52

ninek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-08
Posty: 41

Re: zespół bolesnego pęcherza

Ewelinek - czy możesz proszę napisać jak u Ciebie wygląda sytuacja pęcherzowa? Znalazłaś jakąś inną przyczynę czy tylko te bakterie? U mnie też wychodzi Streptococcus agalactiae, teoretycznie niegorźny, a objawy mam okropne. Dlatego ciekawa jestem jak to u Ciebie się potoczyło - mam nadzieję, że nic już nie pisałaś, bo coś w końcu pomogło Ci na stałe.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson