Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-07-26 15:36:26

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

IC a ciąża

Mam pytanie: Czy jeśli się ma IC można zajść w ciążę??? Jak ta sprawa wygląda??? czy to wpływa na płodność itd????

Offline

 

#2 2006-07-26 17:00:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

Przeniosłam Twój post do właściwego działu.
Można, chyba że akurat bierzesz leki (wiadomo). No i zależy od dolegliwości. U mnie np. ból jest tak silny, a jeszcze nasilający się tuż przed miesiączką, że ja sobie po prostu nie wyobrażam przetrwania ucisku na pęcherz tylekrotnie powiększonej macicy. O wpływie na płodność nie słyszałam. Skądinąd tylko słyszałam, że poród naturalny może pogorszyć sytuację z pęcherzem i bezpieczniejsza jest cesarka. Na marginesie: "mój" urolog pociesza mnie, że matka natura dba o przetrwanie gatunku, więc może się okazać, że na sam czas ciąży dolegliwości się uspokoją. Niestety, gwarancji nie ma.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-07-28 17:42:38

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: IC a ciąża

Ja już miaÅ‚am pierwsze objawy IC przy pierwszej ciÄ…zy, a byÅ‚o to pietnascie lat temu, urodziÅ‚am jeszcze jedno dziecko, ale dolegliwoÅ›ci wtedy byÅ‚y caÅ‚kiem do wytrzymania, tzn. ciÄ…gle chodzilam i sikalam, ale nic mnie jeszcze wtedy nie bolaÅ‚o, podczas porodu, naturalnie nie sikaÅ‚am, dopiero pod koniec poÅ‚ozna spytaÅ‚a siÄ™ mnie czy nie chce mi sie siku, a mnie troszke jakby juz  bolaÅ‚o, ale nie zwracaÅ‚alm na ten ból uwagi, bo poród bolaÅ‚ jeszcze gorzej, wtedy wydawaÅ‚o mi siÄ™, ze czeste sikanie to z powodu ciÄ…zy, z drugim dzieckiem (po 3 latach) tez jeszcze nie odczuwaÅ‚am silnych bóli ze strony pÄ™cherza, natomiast teraz nie wyobrażam sobie ciÄ…zy i porodu. Mysle ze przy zaawansowanej chorobie to tylko bardzo silne pragnienie kobiety, zeby miec dziecko, pomoże jej przetrwac trudy ciąży i porodu, ale na stronie amerykaÅ„skiej czytaÅ‚am o kobietach które urodziÅ‚y dzieci i jakoÅ› przez to przeszÅ‚y.

Offline

 

#4 2006-07-28 18:15:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

Tak, tylko weź pod uwagę, że u nich nie dostaje się pomocy z łaski i przez przypadek po 10 latach, bo akurat jakaś pacjentka miała to samo (przecież lekarz wie lepiej, że sobie wymyślasz). Zauważyłaś na ic-network, że w ich tabelce nikt nie zgłaszał problemów po jedzeniu, które powoduje wzdęcie jelit? Bo u nich pewnie nie ma czegoś takiego, że pacjentowi najpierw rzeczone rozwala się chaotycznie dobieranymi lekami, to i mogą sobie jeść rzeczy, po których nas by ze ściany zdrapywano... I myślę, że z ciążą też tak jest. Po prostu polskie pacjentki z IC i amerykańskie to dwa różne światy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2006-07-30 16:23:07

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: IC a ciąża

tez tak mysle, i bardzi im zazdrosze tego portalu i przede wszystkim tej pomocy, jedno u  nich jest tylko podbne do nas, ze kobiety opisujace swoje "przygody" z pÄ™cherzem tez nie od razu byÅ‚y diagnozowane pod katem IC, rez przechodziÅ‚y przez różnych lekarz i różne sposoby leczenia, z tym ze u nich trwa to srenio okoÅ‚o roku, a kiedy juz wiedzÄ… ze  to IC to jakie majÄ… wsparcie! naprawde zazdroszcze, dobrze ze chociaz u nas powstaÅ‚o to forum, (dzieki Karolino), bo dalej kobiety by cierpiaÅ‚y nie wiedzÄ…c co im jest, a tak przynajmniej wiadomo chociaż, że jest taka choroba i to wcale nie tak rzadko wystÄ™puje, i mam nadziejÄ™, że bedzie coraz lepiej

Offline

 

#6 2006-07-30 16:24:37

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: IC a ciąża

Optymistka ze mnie, ha ha

Offline

 

#7 2006-07-31 09:27:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

One - rok, ja - pięć lat. Wy też nie krócej. Rzeczywiście, Aga, jesteś optymistką smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2006-08-04 20:16:47

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: IC a ciąża

A u mnie ropoznanie choroby trwało 17 lat! dzisiaj mam doła, bo wiecej sikam i nie wiem juz co jeść, podobno chleb ciemny z maki zytniej jest zakazany, pełnoziarnisty tez, a ja jadłam go ze względu na moje jelita, szlag by to trafił

Offline

 

#9 2007-12-13 03:00:03

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a ciąża

A ja dodam, ze czy w Polsce czy w Stanach nie ma znaczenia jesli sama sobie terapi nie wymyslisz  to lekarze maja cie gdzies... Truja  cie lekami, ktore guzik pomagaja a wrecz skutki uboczne dobijaja pacjeyta. Tak wiec edukujcie sie panie  z zakresu medycyny swojej choroby a lekarzy proscie o zastosowanie dostepnej terapji i lekow. Znajdzcie lekarza, reformowalnego, ktory bedzie z wami wspolpracowal nad forma leczenia waszego bolu. Co do djety to w moim przypadku  wszystko co na kwasach oparte musi byc odstawione, Lipton ICE tea polecam brzoskwiniowa i green  obydwie mi  nie  szkodzily  a poniewaz je pije  jak  szalona bo wrecz  czuje  ze  mi pomagaja- to  mi zastepuje brak cocacoli...
Pozatym jest wiele tematow  tabu jak np SEX a IC.
Sama przyjemnosc ehe! wiecie PANIE o czym  mowie...
A sa pomoce, ktore sa skuteczne w bolu, tylko trzeba o tym wiedziec a z kad  Jak to temat tabu. Lekarze nie zabardzo wygodnie chca na ten temat rozmawiac.  Ja zakupilam ksiazke na ten temat i teraz jestem madra  prucz technicznych wskazowek :)Lekarzowi kazalam wypisac mi recepte na zel znieczulajacy lidocaine (polecany z ksiazki hehhehe jak  mnie zapytal DR poco mi ten zel zaczelam tlumaczyc heheheh w polowie zdania juz byl tak skrepowany ze nie swarzal dalszych problemow hihi) plus do tego mam wlewki poczatkowo co tyczej potem co 2 a w koncu co miesiac (lidocaine+heparin+bicarbonate). Nie ma 100% poprawy ale na to nie licze narazie  mnie satysfakcjonuja przerwy w bolu jake mam dzieki tej terapji. Pozdrawiam...

Offline

 

#10 2007-12-13 10:05:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

Podaj te metody na seks smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-12-13 10:35:31

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: IC a ciąża

Dziewczyny, ale to jest dziwne, mi po Nestea i Lipton Ice Tea tez jest lepiej. Mi sie wydaje, ze dlatego ze zawiera kwas akrobiowy czyli witamine C. Mi ogolnie jest lepiej po kwasnym. Znaczy to wyglada tak, jak mam przerwe w zurawinie i wezne pierwsze dwie tabletki to jest gorzej, jest wiekszy czestomocz i bol, ale pozniej jest tylko lepiej.

Offline

 

#12 2007-12-15 19:38:06

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a ciąża

No wiec generalnie tutaj we wszystkich dietach IC w USA zurawine i kwasy sie powinno odstawic!!! Co do ICE TEA mi naprawde nie szkodzi wrecz jak pisalam pomaga... Green tea pisza w sprawozdaniu ze  zjazdu IC  ze jej skladniki pomagaja...
CO DO SEXU TO POCZEKAJ Karolina to poczekaj przynose ksiege, przetlumacze co nieco i puszcze nowego posta ...

Offline

 

#13 2007-12-15 19:54:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

Poczekam... czekałam tyle czasu, to i parę dni zaczekam wink


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-01-09 16:51:53

kamiviolina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 2

Re: IC a ciąża

Mam IC. leczylam sie ostatnimi czasy Vesicare. jestem w ciazy. koncze drugi miesiac. bole przyszly ponownie. jestem zrozpaczona. bole juz sa straszne a co bedzie potem. z pecherzem walcze 8 lat. mam 25 lat. czy ktos wie co mam robic???

Offline

 

#15 2010-01-09 16:55:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: IC a ciąża

Nie mam pojęcia. Z tego powodu nie jestem w stanie być w ciąży.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-01-09 19:50:34

kamiviolina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 2

Re: IC a ciąża

Moja przyjaciolka jest w ciazy. Ma IC. Ktore leki moze przyjmowac podczas ciazy?

Offline

 

#17 2010-08-15 20:20:05

annaansarov
Użytkownik
SkÄ…d: USA
Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 35
Serwis

Re: IC a ciąża

A mi podczas ciazy obiawy ustapily. Znaczy ciaza na IC wink hheee  teraz niestety wrocily ;( chyba znowu musze zajsc w ciaze wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson