Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-12-21 18:27:50

ania_78_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-23
Posty: 24

Re: Mam problem od ponad roku..

Jak czytam, że ludzie chorują po kilka lat to mnie przeraża. Ja po tym roku jestem tym wykończona, nie wspomnę o tym ile było stresujacych sytuacji, że myślałam, że za chwilę się zesikam w gatki. Dla mnie to jest dziwne, bo nie spotkałam w kręgu moich znajomych osoby z podobnymi objawami. Chociaż np. moja koleżanka w dzień mało sika, za to w nocy wstaje po kilka razy - ile razy się obudzi to do kibelka musi biegnąć.

Offline

 

#27 2007-12-21 18:54:53

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Aniu ja kiedys czytalam bo mam zapisane w kajecie swoim od pecherza, ze sikanie w nocy po kilka razy a w dzien norma jest charakterystyczne przy nadreaktywnosci wypieracza w pecherzu neurogennym, to tak apr Twojej kolezanki. A co do alfablokerow ja tez jestem w kregu osob ktore braly leki na prostate. Mi daly ulge o tyle ze rzadziej sikalam po nich i juz po tygodniu brania czulam ze moge pojechac do sklepu a nie nasikac w spodnie. Powinny przyniesc troche ulgi. Tylko ze u mnie w zaden sposob nie wplynely na utrudniony odplyw moczu ale to inna bajka. W czestomoczu pomogly. Ja bralam cardure i omnic z tej grupy

Offline

 

#28 2007-12-21 19:16:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mam problem od ponad roku..

To chyba też kwestia tego ucisku na nerwy w pozycji leżącej? Wiem, że mnie zawsze pytano, czy pogarsza się, gdy leżę.
Z alfa-blokerów to też Zoxon.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2007-12-21 19:33:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Wiesz co Karolina ja cale zycie nosze sie z korzonkami wystarczy nieopatrzny ruch a maz prowadza mnie siku. Mi powiedziala kiedys lekarka zebym cwiczyla prawidlowa postawe bo jestem wysoka, dwa lata pracowalam nad odruchem prawidlowego siadania podnoszenia przedmiotow itp i pomoglo mi na tyle ze teraz korzonki i bole po nocy mam rzadziej. Ale zaczynam teraz sie zastanawiac nad pecherzem i zw tego z tym, czemu nikt mnie nigdy nie pytal o plecy i inne sprawy to nie wiem. Jak przeczytalam to co Ania napisala to pomyslalam ze mam tak samo, wiecznie po nocy wstaje pokrecona a gdy sie ruszam problemu nie ma.Zawsze musze sie rozruszac rano jak baba 100 letnia zeby moc umyc sie. Te bole z rana nie sa tak silne jak klasyczne korzonki ale utrudniaja zycie.  Masazysta mi mowil ze mam na dole plecow taki troszke nierowny krag i ze to sprawa do wymasowania. W kazdym razie chcialam powiedziec ze u mnie nikt nie pytal o lezenie ale mam rzeczywiscie tak ze w pozycji siedzacej dluzej utrzymam mocz.

Offline

 

#30 2007-12-21 19:54:02

ania_78_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-23
Posty: 24

Re: Mam problem od ponad roku..

Ja też jestem wysoka, ba, nawet bardzo. Prowadzę raczej "siedzący"tryb życia. Stąd chyba te problemy z kręgosłupem. Do tego mało ruchu. A co do sikania - ja czuję tylko parcie, nie ma tak, że jak siadam na kibelek to czekam i czekam, i czekam. Właściwie to robię siku od razu (tzn. te parę kropelek, czy więcej - w zależności od ilości wypitych napojów).

Offline

 

#31 2007-12-21 20:01:04

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Mam problem od ponad roku..

To ze sikasz od razu swiadczy ze nie masz przeszkody podpecherzowej np.zwezonej cewki. Wydaje mi sie ze masz raczej cos z ucieskiem na nerwy, a jak zdiagnozowac na ktory nerw??

Offline

 

#32 2007-12-21 20:25:53

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Ajpinus tylko ja na poczatku choroby to sikalam  z grubej rury z parcia czyli chcialo mi sie bardzo mocno i jak nie zdolalam dobiec to sikalam po nogach to nie byl cieniutki strumien, jednoczesnie miewalam momenty z utrudnionym rozpoczeciem mikcji. Cewka moze otwierac sie gdy z nia cos nie tak i nawet jesli jest zwezenie cewki to nie znaczy ze odplyw zawsze jest utrudniony. Ja mialam dwie sprzecznosci sikanie z parcia nagle w kilka sekund i ta opozniona mikcja nastepnym razem. To chyba nie jest takie proste z tym zwezeniem cewek. Przynajmniej mi sie tak wydaje.
Ania to ponoc schorzenie wysokich ludzi i tak naprawde malo w tej kwestii mozna zrobic masaze, cwiczenia i prawidlowa postawa. Mi lekarka mowila zebym glowe myla w wannie na kucaka albo najlepiej na kolanach a nie schylona. Dobila mnie wtedy. Mi ulge przynosi seria masazy. Moim zdaniem ten lek na prostate powinien Ci przyniesc ulge, bo ja na poczatku tez mialam mocne parcie i od razu sikalam

Offline

 

#33 2007-12-21 22:25:02

ania_78_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-23
Posty: 24

Re: Mam problem od ponad roku..

No dobra, załóżmy...to na tle nerwowym...i co dalej? jak siÄ™ "wyciszyć"? Gdy chodziÅ‚am na rehabilitacje to pomimo tych fajnych i przyjemnych masaży dolnej partii pleców niezbyt odczuÅ‚am poprawÄ™. O jakiej serii masaży piszesz Magdaleno? (wybaczcie, ale jestem w sumie laikiem w tych sprawach, bo ponad rok to nic z niektórymi z Was). Nie chciaÅ‚abym brać leków uspokajajÄ…cych silnych, a muzyka olivera shanti - no ile można tego sÅ‚uchać??? Jestem skÅ‚onna uwierzyć, że mam to ze stresu (bo nadal siÄ™ stresujÄ™ z różnych powodów). Dieta? ..hmmm...tak siÄ™  przyzwyczaiÅ‚am do diety na kamicÄ™, ze już mi wszystko smakuje i odpowiada.
Miałam kiedyś taką sytuację, że wracałam z zakupów do domu, chciało mi się siku, ale mówię sobie: co tam, idę, jak się zesikam to trudno, mam długi płaszczyk nie będzie widać (no ale kozaki byłyby chyba do prania) i zajęłam się rozmową z córką...no i udało się dojść bez niespodzianek.

Offline

 

#34 2007-12-21 22:46:26

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Mam problem od ponad roku..

Jezeli masz parcia naglace , czyli chce ci sie nagle siku, a oddajesz z latwoscia male ilosci moczu a czasem nawet nie mozesz powstrzymac checi oddania moczu to mozesz miec  wysokociÅ›nieniowy pÄ™cherz neurogenny ze sÅ‚abym napiÄ™ciem zwieracza cewki. Zrob cystografie mikcyjna i badanie urodynamiczne i bedziesz mogla cos wykluczyc. Jak dla mnie nie masz przeszkody podpecherzowej, nie masz kamieni, wykluczylbym tez IC i infekcje bakteryjne. Ale pecherz neurogenny moze byc, mozesz miec tez cos z kregoslupem albo zespol dna miednicy to juz jest bardziej schorzenie psychogenne. Mozesz np. miec jakis problem z ukladem moczowym np. infekcje, twoj uklad moczowy reaguje odpowiednimi skurczami podczas tej infekcji, infekcja mija a organizm utrwala skurcze.

Offline

 

#35 2007-12-22 07:20:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Aniu mowie o zwyklych masazach plecow (najlepiej calych plecow) taki duzy cykl rehabilitacyjny. Z 10 razy. Wiesz co ja pare razy w swoim zyciu nie moglam chodzic tak mnie pokrecilo i lekarz mowil ze to slabe przyczepy miesni kregoslupa wiec sciagam co jakis czas do domu masazyste ktory smieje sie i mowi ze takie sprawy trzeba rozmasowywac co pol roku i nie bedzie takich incydentow i ze mnostwo ludzi z tym sie nosi. Ja mam jedna lopatke nieznacznie obnizona w stosunku do drugiej(wiadomo torebka) ale zdj kregoslupa ok. Chce Ci powiedziec jeszcze apr tego ile to razy lekarze wciskaja czlowiekowi ze ma pecherz na tle nerwowym. Kazdy pecherz nadreaktywny jest czyms spowodowany nie ma tak ze bierze sie sam z siebie, czesto sa to bakterie, moze byc zwezenie cewki ktorego raczej nie masz. To nie jest tak ze on sie bierze z przezyc traumatycznych lub stresu. On moze w stresie reagowac zle ale to wtorna sprawa, bo chory zoladek tez odzywa sie czasem w stresie. Sprobuj z alfablokerem a bedziesz wiedziec czy pomaga czy nie. Wiesz co ja juz kiedys pisalam ze sobie bardzo odpuscilam i wmowilam sobie ze trudno najwyzej sie zleje na miescie bo musze jakos zyc przeciez a nie mozna ciagle wszystkiego unikac (co nie znaczy ze nie sikam we wsz sklepach )
Ajpinus napisz cos wiecej o zespole dnia miednicy jesli mozesz.  Infekcje moga tez spowodowac pecherz neurogenny, bo bakterie moga uszkodzic nerwy.

Offline

 

#36 2007-12-22 10:27:29

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Mam problem od ponad roku..

Zespol dna miednicy wystepuje u ludzi ktorzy reaguja na stres spinaniem miesni dna miednicy. Potem spinaja te miesnie juz niezaleznie od sytuacji np miesnie sa w stalym spazmie podczas snu. Spiete miesnie powoduja ich staly skurcz i skracanie sie oraz powstawanie punktow spustowych w ich wloknach, guzkow wielkosci od glowy szpilki do ziarnka grochu, ktore powoduja takie objawy. Skrocone miesnie uciskaja na nerwy w dnie miednicy oraz narzady, powoduja nieprzyjazne srodowisko dla obiegu krwi w dnie miednicy. I z tad biora sie bole oraz dyskunkcje ukladu moczowo plciowego. Rehabilitacja polega na przywruceniu miesni dna miednicy do normalnej dlugosci przez ucisk punktow spustowych ktore po takim ucisku zanikaja oraz oduczenia takiej osoby ciaglego spinania miesni dna miednicy poprzez odpowiednie relaksacje i stosowaniu cwiczen  majacych na celu rozciaganie miesni miednicy poprzez odpowiednie siady typu yoga. Usuniecie punktow spustowych nie dziala bez relaksacji i vice versa. Jednak ze wzgledu ze jest to zaburzenie psychogenne w moim mniemaniu wystepuje bardzo zadko. pozdrawiam

Offline

 

#37 2007-12-22 18:12:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Dzieki sliczne. Ja tak pytam o to bo ostatnio w brukowcu mignely mi cwiczenia Kegla i tak jakos skojarzylam. Wogole jakos napotykam artykuly ostatnio w temacie

Offline

 

#38 2007-12-22 18:37:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mam problem od ponad roku..

Ajpinus, a jak to ma się do schorzeń takich, jak IC, gdzie wskutek przewlekłego bólu i parć (skurcze) dochodzi do tzw. zespołu bolesnej miednicy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#39 2007-12-22 18:44:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

I ja spytam o jeszcze jedno czy taki zespol moze przebiegac bez bolu zupelnie

Offline

 

#40 2007-12-22 20:27:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mam problem od ponad roku..

Zespół bolesnej miednicy? Nijak smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#41 2007-12-22 20:46:49

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Mam problem od ponad roku..

Zespol bo tak naprawde nie wiadomo jaki miesnien lub jaki nerw powoduje dysfunkcje, jest to brane pod uwage jako calosc. Moze przebiegac bez bolu, u niektorych moga wystepawac tylko objawy z drog moczowych u innych tylko bolowe u jeszcze innych i jedno i drugie.
Redakcja: Nie mam pojecia jak to sie ma do srodmiazszowego zapalenie pecherza, zespol dna miednicy maja osoby ktore na stres reaguja spinaniem miesni dna miednicy jednoczesnie je skracajac i utrzymujac w ciaglym spazmie. Taka osoba nie ma pojecia ze te miesnie sa cigle spiete, nie czuje tego, nawet spi na spietej miednicy, a miesnie swym uciskiem na cala zawartosc miednicy powoduja takie objawy.
Podaje sie ze w kliniece w USA w stanford psycholg Wise i urolog Anderson lecza 70 % mezczyzn z zapaleniem gruczolu krokowego swoja metoda usuwania punktow spustowych w meisniach dna miednicy i oduczaniem tych osob spinania miesni dna miednicy przez odpowiednie relaksacje. Moim zdaniem statystyka grubo zawyzona, ale niby wiarygodna. Lecza rowniez kobitey z IC. proponuje zaopatrzyc sie w ksiazke   A HEADACHE IN THE PELVIS David Wise i rodney Anderson, moze komus to pomoze. Swietnym specjalista w Polsce od stosowania takiej metody jest Pan Andrzej Rakowski sprawdzcie ctm.home.pl pojedzcie na 5 dni moze wam pomoze, ja bede napewno sie tam jeszcze wybieral ale w nowym roku, pozdrawiam

Offline

 

#42 2007-12-22 20:55:01

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Mam problem od ponad roku..

Redakcja: Jeszcze jedno mysle ze jezeli ktos ma np. infekcje drog moczowych przez dlugi okres, to wiadomo ze reaguje na objawy bolowe lub z dolnych drog moczowych spinaniem sie i skurczami. Infekcje moze wyleczyc ale w czasie jej trwania moze utrwalic nieprawidlowe reakcje organizmu takie jak spinanie miesni czy nieprawidlowa koordynacje wypieraczowo-zwieraczowa (ale tylko tak mysle)

Offline

 

#43 2007-12-23 07:42:51

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Ajpinus to jest bardzo logiczne jak dla mnie a jeszcze przyszlo mi do glowy ze osoby kt mialy parcia naglace z ntm mogly utrwalic w glowie ze nie moge teraz sikac (ja tez robilam wsz zeby sie nie zsikac poprostu) stad byc moze spina czlowiek te miesnie a potem juz tego nie czuje. To mi pasuje do przeszkody czynnosciowej i problemow z oproznieniem pecherza bo wkoncu organizm utrwala niektore rzeczy jak piszesz

Offline

 

#44 2007-12-23 14:52:19

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Mam problem od ponad roku..

Ja też zazwyczaj wstawalam w nocy raz, albo w ogole, a w ciagu dnia latalam. Mowili mi, ze to na tle psychicznym, nerwowym jak zwal tak zwal wiadomo o co chodzi. A ja wiedzialam, ze to nie moze byc tak, bo jak sobie wyluzowana siedzialam w domu, nic stresowaego sie nie dzialo, to ja tez latalam, to teraz, jakby to byla psychika, to powinnam latac co 20 min, gdy siedze w pracy i walcze o kolejne zamowienia. A przez 8 godzin w pracy pojde 3 albo 2 razy.

Offline

 

#45 2007-12-23 15:59:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Zgadzam sie Fala, nam wsz wciskaja ze to tlo nerwowe a tak jak piszesz czlowiek nie sikalby co 20 min w spokojnych sytuacjach, w domu na luzie. Tylko podejrzewam ze ludzie bez innych problemow urologicznych i bez bakterii moga dorobic sie tego zespolu. Ja np jak mam ogromny stres to spinam miesnie plecow czego efekty mam juz po kilku dniach bo mnie bola i tylko mnie przewieje lub zle spie od razu wstaje jak polamana. To jakby slaby punkt. Wydaje mi sie ze miesnie miednicy tez moga siadac . Tak sobie teraz mysle o sikaniu z napinaniem sie przy uzyciu tloczni, co sie dzieje wtedy z miesniami miednicy?

Offline

 

#46 2008-01-16 15:28:53

ania_78_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-23
Posty: 24

Re: Mam problem od ponad roku..

Witam Was wszystkich ponownie. Od miesiąca biorę Tamsulek. I w sumie jest tak, że w domu u mnie, czy u kogoś wytrzymuję dłuuugo bez sikania. Potrafię iść tylko kilka razy w ciągu dnia do ubikacji. Zauważyłam, że jak się denerwuję to chodzę częściej. W sytuacji zanim wyjdę z domu muszę iść "na wszelki wypadek" dwa razy do ubikacji, potem na mieście obowiązkowo lokalizacja kibelka, siku i mam z głowy. Może głupie pytanie z mojej strony, ale "co robić?" Wizytę u urologa mam za 3 tygodnie, kończą mi się te leki. Urolog mówił, że jak będzie poprawa to biorę ten lek 3 m-ce, jak nie, to po miesiącu zmiana. Czy lekarz rodzinny przepisze mi to, czy jest sens....Czy poprosić też o coś lekkiego na uspokojenie?

Offline

 

#47 2008-01-16 18:19:53

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Mam problem od ponad roku..

Mysle ze rodzinny Ci wypisze tzn przedluzy jak wezmiesz opakowke a z tym lekiem  na uspokojenie sama musisz zdecydowac

Offline

 

#48 2008-06-26 21:34:05

ania_78_25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-23
Posty: 24

Re: Mam problem od ponad roku..

Witam po długiej przerwie.
u mnie nic się nie poprawiło. W sumie jestem w punkcie wyjścia. Dalej latam po miejskich kibelkach.
Byłam u nowego urologa: dał mi skierowanie na urografię i na jeszcze jedno badanie (podobne do urodynamicznego - facet strasznie niewyraźnie napisał). Kazał też sprawdzić czy to nie chlamydie. Przepisał unidox. I jeszcze zostaje problem kręgosłupa, czy to aby nie przez kręgosłup, który uciska mi na nerwy. To mi się wydaje teraz najbardziej prawdopodobne.
A wracając do chlamydii, czy kot może je roznosić? Bo od 3 lat mam w domu kotkę...

Offline

 

#49 2008-06-27 14:11:39

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Mam problem od ponad roku..

kot raczej nie roznosi chlamydii, kot to toksoplazmoza moze zarazic

Offline

 

#50 2008-06-27 20:07:00

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Mam problem od ponad roku..

Ania ,a to skrzywienie kregoslupa masz w odcinku ledzwiowym ? Ja tez mam skrzywienie ,ale w odcinku piersiowym .Tez mam problemy z siusianiem .Biegam czasami co pare minut i niestety musze wstawac trzy a czasami i 4 razy w nocy .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson