Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-01-16 18:23:09

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Emolium

Obojętnie które omega czy któreś zwłaszcza? Cynk mam do ssania i ciągle zapominam. Nie ma różnicy chyba forma podania?

Offline

 

#27 2011-01-16 18:26:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Emolium

forma chyba nie, ale postać chemiczna - najlepszy jest chelat i coś jeszcze.

kwasy - no, ja to konopie, len albo ogórecznik.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2011-01-25 20:59:45

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Emolium

Kiedy skóra zaczęła mnie od suchości swędzieć, z impetem wparowałam do znanego z dobrego zaopatrzenia sklepu zielarskiego w mieście i zdobyłam to:
http://greenworld.sklep.ogicom.pl/img/958/products_large/biofuturo-tluszcz-kokosowy-250g2_2.jpg

Masa twarda jak nie wiem co, trzeba się ładnie nagrzebać łyżeczką, żeby coś wyskrobać, ale efekt wszystko rekompensuje.
Konsystencja lżejsza od balsamów Dove (!), szybko się wchłania. Tłuste bo tłuste, a jaki ma być czysty olej. Skóra - rewelacja, nie dopomina się o nową porcję nawilżenia między jednym a drugim nałożeniem. Porozdawałam balsamy do ciała i kremy do twarzy, wystarczy mi to. wink
Przechowuje się w lodówce.

Gdybyście testowały na sobie, nie zamawiajcie od razu przez internet. Najtańsze co znalazłam do zamówienia to allegro - zapłaciłabym 9 zł za olej 50 g + 12 za przesyłkę, a za ten słoik 250 g dałam 10,50 zł.
Tutaj strona producenta: http://www.biofuturo.pl/ rolnictwo ekologiczne, widzę, że są bogato zaopatrzeni, muszę się zainteresować.

Podobno świetnie wpływa też na kondycję włosów, ale trochę się boję czy będzie się dało całkiem spłukać.

Offline

 

#29 2011-07-09 18:39:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Chciałabym spytać kobietki o dobry preparat w płynie do demakijażu??? Nie wiem czemu ale zauważam, że mnie nic nie pasuje. To znaczy - nie domywa dobrze makijażu.

Nie mogę mleczka, bo widzę na biało i drażni mnie, po płynach dwufazowych - szczypie. Może macie jakis rewelacyjny specyfik? Chodzi mi o taki, który naprawde usunie makijaż bezproblemowo, znaczy bez tarcia przez 5 minut.

W końcu wnerwiłam sie i używam chusteczek do demakijażu. Po płynach, nawet tych micelarnych -wstaję rano i mam podbite oko sad Nie wiem czy one do bani wszystkie, czy ja taka wymagająca.
Dzięki z góry dziewczyny za propozycje

Offline

 

#30 2011-07-09 19:57:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Emolium

Ja ostatnio używam płynu micelarnego z AA, seria z kolagenem i HA, ta ultrasensitive, niebieska, z napisem - 0 parabenów, 0 barwników, 0 środków zapachowych. I nawet daje radę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2011-07-09 20:07:06

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Emolium

Oczy zmywam Ziają, najtańszym płynem do demakijażu oczu.
Płyny dwufazowe są z olejami, wlać to do oka - maskara.
Nie każdym płynem micelarnym można zmywać oczy.


A całą twarz - żelami, mleczkami, mam tego multum, jak mam grubszą tapetę, to zmywam dwa razy i jeszcze później przecieram tonikiem.

Offline

 

#32 2011-07-09 20:08:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Ale musisz szorować, że tak powiem, czy naprawde dobrze zmywa? Nie wstajesz rano z oczami podkrążonymi?

Kurde naprawdę zastanawiam się co ze mną nie tak. Wiem, że te płyny należy najpierw przytrzymać a potem zmywać, ale i tak jestem niezadowolona.

Teraz kupiłam nie tak dawno z Ives Rocher micelar tez i pani tak zachwalała, że ekstra zmywa nawet najmniejsze resztki usunie - a dla mnie jest beznadziejny. Nie piecze, nie szczypie, oczy nie są czerwone, ale...nie domywa. Zmarchy będa jak nic sad

Offline

 

#33 2011-07-09 20:16:05

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Emolium

madzia, testowałam płyny do demakijażu oka z loreala i garniera po ok 10-14 zł i wypadły troszkę lepiej od Ziaji, ale ziaja kosztuje 4,50 więc używam właśnie jej. Lirene prawie taki sam jak Ziaja (zmywalność)
Przykładam do oka i chwilę czekam, pocieram lekko, ale nie żebym tarła... a żadnej zmarchy jeszcze nie mam, więc delikatnie się obchodzę ze skóra pod/ nad/ obok oczu wink

dla mnie bomba jest płyn micelarny Vichy! dwie wady: szybko ubywa, jak dla mnie za drogi...
ale jak będę bogata to tylko Vichy wink

kiedyś chciałam kupić płyn micelarny ziaja, chyba sopot, ale pisze, aby nie zmywać nim oczu, wiec nie kupiłam

Offline

 

#34 2011-07-09 20:41:35

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Emolium

Madziu ja mam podobny problem, tusz niby zmyty a rano po umyciu twarzy czarne podkówki pod oczami sad
Próbowałam chusteczek w takim zielonym opakowaniu i plastikowym otwieraniu (chyba Cleanic ale głowy nei dam), nawet fajne i wygodne w stosowaniu, ale mnie niestety wszystko po nich piekło (moja koleżanka z pracy non stop używa), najdłużej stosowałam właśnie z Ziai dwufazowy i ten zwykły niebieski bo tani (tak jak Sonja), nawet fajny był z Bielendy z awokado (ale on też dwufazowy) i ostatnio kupuję ten najtańszy Rossmanowski Rival coś tam, ale własnie niestety rano po umyciu jednak pozostają ślady pozostałości tuszu, ale chociaż mnie kompletnie nie uczula, także jak znajdziecie jakiś ideał w przystępnej cenie to dajcie znać big_smile

Z kolei mogę śmiało polecić mleczko do mycia twarzy (normalnie wodą się nim myje twarz a nie wacikiem) z Avonu o takie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=41879 dla mnie jest świetne (cera mieszana), ale moje koleżanki z pracy też używają: jedna z cerą normalną a druga z dojrzałą i też bardzo chwalą. Buzia pozostaje aksamitna w dotyku i kompletnie mnie nie wysusza co przy cerze mieszanej takiej jak moja było zazwyczaj standardem smile
Aha i tutaj macie forum KWC czyli Kosmetyk Wszech Czasów gdzie dziewczyny piszą opinie nt. różnych kosmetyków, czasami z niej korzystam choć wiadomo, trochę tak z przymrużeniem oka należy na to patrzeć smile
http://wizaz.pl/kosmetyki/

Offline

 

#35 2011-07-09 21:24:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Dzieki dziewczyny. Sonju też dobrze wspominam Vichy, miałam miniaturke i dobrze zmywał. No ale jak piszesz, ciutk kieszeń obciąża. Wiecie własnie po tej Ziaji dwufazowej mam okropne pieczenie oczu. I to nawet gdy zmyje i potem chodze a wokół oczu mam tłusto piecze mnie nadal. Fuj, nie lubię go.

Loni nie próbowaÅ‚am tych chusteczek, chwyciÅ‚am jakies tanie o nazwie Tami, cokolwiek to jest sprawdza siÄ™ dla mnie lepiej niż pÅ‚yny i wogle mnie nie piecze. Twarz myje żelem Perfecta a moim ulubionym żelem do wody oczywiÅ›cie byÅ‚a seria Aksamitna cera, tylko nie pamiÄ™tam firmy, bodajze Marion, w zielonej tubce. Ale cera po tym żelu byÅ‚a rzeczywiscie aksamitna.  Nie moge go teraz dostać nigdzie, pewnie wycofany.

Jeszcze co do demakijażu oczu. Kiedys kupiłam żel Ziaja taki biały z pompką, tez nie dobry. Jakby cos Wam wpadło do głowy jeszcze piszcie, bo niedługo chyba przestane sie malowac.

A dziś zmywałam oczy chusteczkami dla niemowląt i powiem szczerze, że nie są gorsze od płynów, które używałam. Nieźle chusteczki do tyłka a ja na oczy. Ale wcale nie piekło smile

Offline

 

#36 2011-07-09 22:13:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Emolium

Ten Kolagen z AA naprawdę dobrze zmywa, wyjątkowo jest to micelak do wszystkiego, oczu też, niedrażniący i dający radę. I mówię to ja, którą do tej pory wszystko z AA, jak leci, uczulało. Widać w tej serii "3x0" usunęli z bazy jakiś podrażniacz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#37 2011-07-09 22:50:08

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Emolium

Offline

 

#38 2011-07-09 22:51:32

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Emolium

Offline

 

#39 2011-07-10 13:18:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Emolium

Ja mam okropne problemy ze zmywaniem skóry twarzy czymkolwiek - wrażliwa, alergiczna, atopowa. O wodzie mogę zapomnieć - od razu czerwone i swędzące plamy. Przetestowałam już sporo kosmetyków, ale mam jeden ideał - nadaje się i do demakijażu i do zwykłej higieny twarzy: Płyn Micelarny Bioderma Sensibio H2O. Póki co nic lepszego nie znalazłam, tani nie jest, ale jak się trafi promocja np. dwie butelki w cenie jednej, to nie ma tragedii. smile
Jeśli chodzi o mniej wymagającą skórę, to mojej mamie bardzo odpowiadał Płyn Micelarny La Roche - bardzo często jest promocja, do tego ładnie pachnie, mi niestety przesuszył lekko skórę, ale mama była bardzo zadowolona. Teraz ma AA złoty i mówi, że jest odrobinę oleisty, ale nie narzeka.

Offline

 

#40 2011-07-10 14:51:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Sonju zwykÅ‚a Ziaja pÅ‚yn też mnie nie zadowala  -poprostu nie zmywa makijazy dobrze. Co z tego, że nie piecze.
Czyli mam do sprawdzenia AA oraz Bioderma, La roche firme tez dobrze wspominam używałam serii gdy walczyłam z gronkowcem, ale równiez wali po kieszeni. No..to dzięki kobietki

Offline

 

#41 2011-07-15 13:38:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Nie mogłam znaleźć w aptekach Biodermy ani AA akurat tego, zaproponowano mi i wzięłam - dziś użyję po raz 1szy - Dermedic Laboratorium - Tolerans clear.
No, zobaczymy jaki on tolerans bedzie. Jest napisane żelowy płyn micelarny. Nawet nie ma napisane, że nadaje sie do oczu. Baba w aptece powiedziała, ze naprawdę nie drażni oczu.

Offline

 

#42 2011-07-15 19:57:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Emolium

Moge już napisać, że tolerance clear nie podrażnia moich oczu wogle. Nie czuję nawet pieczenia, więc jest plus. Zmywa dużo lepiej niz Ziaja, wiec jest spoko. Moge polecić smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson