Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2008-01-10 09:46:12

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Wiecie dla mnie to jest toche dziwne. Paulina pisze ze jak siedzi czy lezy to czuje wzmozone parcie, a w nocy nie wstaje wogole. Jak mozna w dzien biegac co 15 minut gora co 20 a w nocy nie wstawac wogole majac zapalenie pecherza ?? MOze mi to ktos wytlumaczyc. Bo mnie parcie poprostu wybudza ze snu i niezalenize od pory dnia korzystam tyle samo z toalety. Niby w nocy sie nie pije wiec mocz sie zageszcza i nie trzeba chodzic do wc, ale mysle ze przy zapaleniu pecherza ilosc wody jaka sie pije nie ma duzego wplywu na parcia naglace. Po za tym majac zapalenie pecherza parcie ejst tak czeste ze czlowiek nie pozwala zagescic sie moczowi gdyz zbyt czesto go oddaje. Dla mnie wszystkie przypadki z ludzmi majacymi parcia w dzien a wnocy wogole moga wtornie miec charakter nerwicowy.

Offline

 

#52 2008-01-10 10:05:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Niekoniecznie. Brak parć w nocy jest objawem ZJD.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#53 2008-01-10 13:00:06

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

anaB -- w dni wolne od szkoÅ‚ niee to jest tak jka nie ide do szkoÅ‚ jest sobota np to robie siku  ale nie latam a jka juz ide np na solarium czy do sklepu to juz pojawia sie problem bo mam parcie w szkole dzis lataÅ‚am dosÅ‚owie co 5 minut hmm nauke juz i tak zawaliÅ‚am ale jescze musze isc w paietek i jescze caÅ‚y tydzien po tem to nie chce siedze co chce hmm.
ajpinus--według mnie to ja mam to na tle psychicznym nerwowym jeju w nocy nie wstaje ale przed zasnieciem robie 2 3 razy i mam parcie wg to jest dziwne w domu jka siedze to mi sie nie chce tak jka w szkole sad
Redakcja co to jest ZJD ???

Offline

 

#54 2008-01-10 13:06:42

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

przed wczoraj robiłam badania moczu bo byłam u lekarza i jeszcze tego samego dnia kazała mi przyjsc z wynikami . Ja sie tam nie znam ale twierdzi ze sa dobre.
GLU negatywne
BIL negatywne
KET negatywne
SG <= 1.005
BLD negatywne
pH 8.0
PRO negatywne
UBG 3.2 umol/L
NIT negatywne
LEU negatywne

i to wszytko to było badanie moczu przed wczorajsze i dała mi witamine C i Furagin <-- wg co to za lek który nie pomaga sad

Offline

 

#55 2008-01-10 13:20:14

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Oj Paulinka piszesz ze co to za lek ktory nie pomaga? a co powiesz ze ja sie lecze 3 lata i bralam wiekoszosc lekow i zaden nie pomogl ani na moment???? dla mnie to jest bledne kolo wiem ze sie nie wylecze;/ biore augumentin od jutra bede brala po polowce rano i wieczorem ale nie widze zadnej poprawy:((

Offline

 

#56 2008-01-10 13:26:23

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

wiem ze topie jest jeszcze ciezej bo ja mam 4 miasiace a ty 3 lat naprawde cie podziwiam smile ja juz sobie rady nie daje . a wałsnie pytanie TENA LADY SUPER to choci o popuszczaniu mczu tak ? bo ja ecsez nigdy nie popusiłam to co mam zrobic wołam bym miec jakos podopaskie ale zebym wrazie czego mogła sie tez zsikac ale chyba nie ma nic innego niz pampersy a ja tego nie załorze hmm

Offline

 

#57 2008-01-10 13:40:18

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Sluchaj nie masz co mnie podziwiac, bo uwierz ze ja rowniez sobie rady nie daje;/ i nie raz przeplakalam nie jeden dzie i noc;/ to ze 3 lata a 4 miesiace to nie ma roznicy, no moze jest mniej czasu na cierpienie;(
A wogole co Twoji rodzice na Twoja chorobe? wiem ze zamiast sie cieszyc zyciem mlodzienczym, szkolnym to taki problem;( ja niewiem co dalej bedzie..
pozdrawiam

Offline

 

#58 2008-01-10 14:05:16

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

moji rodzice nie sa razem juz od 7 lat niestety mama twierdzi ze to na tle nerwowym a tata on ze mna nie mieszka nie rozmawia ale powiedizłm ze powinnam isc do urologa ale ja juz dłuzej nie moge a jka jestem w domu to nie mam parci ani skiku mie sie nie chce sad

Offline

 

#59 2008-01-10 14:05:39

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Jak nie idziesz do szkoly  czy nie wychodzisz z domu to co ile minut/godzin odczuwasz parcie ???
Aha jeszcze nie mozliwym jest oddawanie co 15 minut 50 ml moczu musialabys pic tak z 5 litrow dziennie i jeszcze bys sie odwadniala. Po prostu jak idziesz co 5 minut to zdaje sie puszczasz tak z 10 - 20 ml wiec w zasadzie kilkadziesiat kropelek. Czy po samym wysiusianiu sie czujesz ulge, czy wogole nie czujesz. Poobserwuj sie lepiej i opisz to wszystko. czy jak nie wychodzisz do szkoly mozesz np. wytrzymac bez sikania kilka godzin ?????? mozesz przespac cala noc np. 8 godzin nie wstajac w nocy do ubikacji ????
jezeli bylby to pecherz neurogenny czyli reagujacy nie adekwatnie do stopnia wypelnienia to skurcz pecherza przy niewielkiej ilosci moczu budzilyby cie w nocy. Dziwnie opisujesz to wszytsko. Odpowiedz mi na powyzsze pytania.

Offline

 

#60 2008-01-10 14:24:26

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

wiec tak :
jak wstaje rano spie 8 godzin a w szkole sikam co 5 minut dosłwie albo co 10 leci mi troche po wysikaniu jezeli mozna to tak wg nazwac hmm nie czuje ulgi tylko tak jka by mi sie chcaiło jescze raz i jka siadam na kibel to musze oddczekac zani sie wysikam nawet rano z nocy sikam tez nie duzo z nocy z tych 8 dodzin sikam ale nie duzo hmm jka wychodze do szkoł musze wychodzic tak jka powiedizłam co 5 10 minut hmm i tak latam a juz w domu nie moge wytrzymac nawet 2 godziny bez sikania

Offline

 

#61 2008-01-10 14:26:34

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

a jescze przed wyjsciem z domu do szkoły a mam blisko dostyc 5 miut trogi to robie w domu 3 razy siku zaraz jka wstane jka juz myje zamby i przed wyjsciem hmm

Offline

 

#62 2008-01-10 14:48:48

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Mimo wszystko zrob to badanie kontrastowe wydzielania moczu przez nerki i przebiegu  moczu z nerek do pecherza przez moczowody co ci mowilem. Teraz powiedz mi czy cos waznego dla twojego zycia stalo sie w pazdzierniku tamtego roku. Mialas wypadek ?? Umarl ci ktos z rodziny, przezylas jakis szok ??? Stosunki z rodzicami ok??
Czy oby napewno nie masz jakis innych objawow ktorych nie mialas przed pazdziernikiem ???
Niech sie wypowiedza inne osoby na temat pecherza neurogennego, bo ja za wiele nie wiem, czy przy pecherzu neurogennym mozliwe jest nie sikanie w nocy tylko w ciagu dnia.
mozesz miec po prostu tak ze twoj pecherz kurczy sie juz przy malej ilosci moczu czyli nie adekwatnie do stopnia wypelnienia, w niektorych sytuacjach mozesz odczuwac parcie bez wzlgedu czy jest tam mocz czy wogole go nie ma. Musisz  przedewszystkiem sie obserwowac. Czy np. wplyw na czestotliwosc chodzenia do ubikacje ma to co jesz czy to co pijesz. Nie mozesz w dzien wytrzymac dluzej niz 20 minut bez sikania ??????? A co bedzie jak przetrzymasz, puszcza ci zwieracze i zesikasz sie w majtki????? Prubowalas przetrzymywac mocz jak najdluzej ???? zrob se test co sie stanie jak sprubujesza przetrzymac te 50 ml dluzej niz 20 minut. I zabierz sie za badania zeby wykluczac pokolei rozne przyczyny. Obserwuj sie, rob badania a na poczatek popros lekarza o ditropan.

Offline

 

#63 2008-01-10 15:05:31

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

nie nikt mi nie umarł z rodzicami jest OK szczerze mówiac zyce z mama b dobrze wink we wrzesniu miłam biegunkie w szkole cały miesiac potem zrobiłam sobie 3 dniowy post nic nie jadłam i biegunka przeszła ale to tez był koszmar. teraz zrobiłam siku 2 godziny bez sikania wytrzytmałam ale zrobiłam i mam parcie ale wiem ze sie nie zsikam bo jestem w domu a wszkole to co innego sad w nocy jka mówiłam 2/3razy jka leze na łózku to ide własnie wtedy tak hmm aa własnie jka ide do szkoły to ja sniadan nie jem i nic nie jem nic nie pije a w szkole na lekcji nadali mi sie chce i mam wrarzenie ze sie zaraz zsikam i tak wstytd przed cała klasa hmm podemna mokro i co wtedy sad nie nie nie moze tak byc zawsze wychodze wczesniej do wc w czasie lekcji nigdy nie popusicłam ani sie nie zsikamłam jka mówiłam w domu nie robie 2godziny nie mam tez duzego parcia natomiast jka siedze na lekcji to mam wrzrenie ze zaraz sie zsikam ale na pierwszej lkecji jest ok 1 czy 2 razy wyjde ale potem to koszmar co 5 minut sad to jest okropne

Offline

 

#64 2008-01-10 16:19:46

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Czyli robisz siku i po wysikaniu sie dalej czujesz parcie. To nie jest kwestia psychiki po pierwsze wiec musisz to zdiagnozowac i leczyc. Po drugie poki jestes na to chora dam ci rade staraj sie zachowywac w szkole tak jak w domu czyli jestes w domu wysikasz sie i mozesz 2 godziny wytrzymac bo wiesz ze jestes w domu. W szkole przeciez tez masz kible wiec zachowuj sie jak w domu. Poprac poki co lekarza o ditropan moze ci pomoc.

Offline

 

#65 2008-01-10 17:05:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Ja nie wiem, ale:
a) albo masz zapalenie pęcherza, które Cię psychicznie nakręca,
b) albo masz zapalenie pęcherza nałożone na pęcherz nadreaktywny o podłożu psychogennym.

Ogólnie objawy masz jednego i drugiego, badanie moczu ok, tylko odczyn trochę niefajny, mogący sugerować zapalenie pęcherza.

Jeszcze raz:
- pij dużo wody niskozmineralizowanej niegazowanej,
- kup sobie Urinal (żurawina),
- idź do urologa. Może dostaniesz Driptane, a może lek antydepresyjny - TLPD działają na przewodnictwo nerwowe, uspokajając pęcherz, a przy okazji trochę wyciszają. Tylko zwróć uwagę, że się uczysz, więc prosisz o taki, który najmniej zaburza psychomotorycznie. Przy okazji weź zaświadczenie, gdzie będzie informacja, że choroba ma charakter długotrwały, wymagasz częstego korzystania z toaltey i bierzesz leki upośledzające sprawność psychoruchową. Żeby Ci w szkole nie stawiano gorszych ocen, jak będziesz wolniej kojarzyć smile.

No i - jak mówi Ajpinus - przestań jęczeć, a zacznij robić badania.

Tena Lady Super to chyba za duże, mają rozmiar regularnego pampersa. Kup sobie Mini, ta wersja wygląda jak podpaska (z tych grubych).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#66 2008-01-10 20:31:33

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

wiem juz namówiłam mam na urologa prywatnego bo jka prywatnie to chociasz w dupie mie nie beda mieli bo im zapłace a moja lekarz to cigle posiew i badanie na mocz a
zapalenie pęcherza nałożone na pęcherz nadreaktywny o podłożu psychogennym co to zanczy ? nie roumiem i albo masz zapalenie pęcherza nałożone na pęcherz nadreaktywny o podłożu psychogennym tez nie wiem o co chodzi ze co musze isc do psychiatry albo do psychologa tak ?

Offline

 

#67 2008-01-10 20:47:10

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulina, nie nakrÄ™caj sie że to psychika!!! zrób porzÄ…dny posiew moczu i najlepiej wymaz z pochwy, bo to zazwyczaj idzie w parze. gwarantuje Ci, że w DOBRYM LABOLATORIUM  wyhoduja Ci niezÅ‚e żyjÄ…tka;/ i jak dostaniesz antybiotyk na owe bakterie to stan ostry napewno przejdzie!! co nie znaczy, że zniknie caÅ‚y problem. uwierz mi, że jak bedziesz wiÄ™cej pić, to i objawy nieco siÄ™ zaÅ‚agodzÄ… (bedziesz czuc parcie, ale lepiej jest czuć parcie i mieć czym siusiać, niż mieć parcie i wydalać kilka kropel). MyÅ›lÄ™, że skoro trafiÅ‚aÅ› no forum, to chcesz uzyskać radÄ™, a Ty tymczasem tylko stawiasz na swoim i uparcie mówisz, że to psychika. poczytaj nasze wÄ…tki!! każdy z nas twierdziÅ‚, że nie ma bakterii a potem sie dopiero okazuje z czym walczymy.najczęściej jest juz za późno. Redakcja wypisaÅ‚a Ci wczesniej serie badaÅ„ jakie Cie być może czekajÄ…. póki co zadbaj o posiewy: mocz i wymaz z pochwy! dobrze jest też sprawdzic chlamydie. ale myÅ›lÄ™, że Twoj pÄ™cherz zachorowaÅ‚ od biegunki! to dość czÄ™ste. z tym czÄ™stszym sikaneim w miejscach publicznych to siÄ™ zgodzÄ™. odkÄ…d mam problemy z pÄ™cherzem,  to poprostu za dużo o tym myÅ›lÄ™ i zawsze jak wychodze chce mi sie siusiu. ale nauczyÅ‚am sie to opanowywać. musisz sie zmobilizować i nie stresować. dÅ‚uga droga, ake uwierz, że sporo z nas przez takie coÅ› przechodzi. nie jesteÅ› odosobnionym przypadkiem.
3maj sie i powodzenia!

Offline

 

#68 2008-01-10 20:53:16

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paula, to że prywatny, to naprawdę nic nie daje!! jak nie masz zrobionych badań to Ci nie pomoże, bo albo w ciemno przepisze leki albo zwali na psychikę. no nic. idz do lekarza i zdaj nam relacje, choć nie wróże sukcesu niestety. jak sama nie bedziesz szukać i prosić sie o konkrety to nikt Cie nie wyleczy, bo lekarze badaja tylko pobieżnie. jeśli kazdy prywatny lekarz by umiał wyleczyc, to to forum by nie istniało.zastanów się. nie oczekuj cudów od lekarza. zrób posiewy!!!

Offline

 

#69 2008-01-10 21:06:16

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ale ja posiem mam dobry i badania moczu tez ! tagze nie wiem ale pujde do tego urologa da mi jakies leki i napewno na jalies badania

Offline

 

#70 2008-01-10 21:11:44

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

myslicie ze to nie przez psychikie sory ale jetm juz tak przyzyczajona matka caigle mi gada ze to przez nerwy i cigle o tym mysle hmm i samo sobie to wpojiłam no cóz ale mam juz poprostu dosyc tego wszytkiego sad i sie załałam . Moje lkearz rodzinna tak sie przejeła tym ze szok ^^ powiedizła 'no tak dziewczynki to maja takie problem b czesto' i dała mi własnie furagin hmm i tak sie mam z tymi lekarzami tz lekarka . Dobra jutro pujde do tego urologa oo ile pujde wg bo mame mam w robocie i nie wiem czy ja zwolnia wczesniej no nic . Dzieki za pocieszenie i DOBRANOC smile

Offline

 

#71 2008-01-10 21:54:22

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Pulina, napisze Ci jeszcze raz, ja (i chyba wszycsy na forum) robiÅ‚am posiewy w różnych lab. i mi nigdy nic nie wychodziÅ‚o. dopiero w warszawie na inżynierskiej wyszÅ‚y cuda w moczu;/  To, że jest to czÄ™sta choroba kobiet to prawda, ale jak sie dobrze zdiagnozuje na poczatku-tzn przepisze dobry antybiotyk, to mozna sie wyleczyc szybko. jak nie uda sie za pierwszym razem to sa tego konsekwencje--->patrz, dziesiÄ…tki kobiet na forum. furagine czesto sie przepisuje i czesto jest skurteczna w Å‚agodzeniu ibjawów, ale nie znam chyba przypadku aby wyleczyÅ‚a. ja bardziej stosowaÅ‚am furagine jako profilaktyke

Offline

 

#72 2008-01-10 22:15:45

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

te laboratoreium na inzynierskiej w wawie to ma strone moze ?

Offline

 

#73 2008-01-10 22:43:32

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

http://badbak.pl/  oto stronka. nie wiem skÄ…d jestes, ale jesli z daleka od warszawy to materiaÅ‚ do badania mozna wyslac pocztexem. z tym, że badania sa tam sporo droższe ok 100zÅ‚ za każdy posiew. ale warto!! jesli wyjda Ci bakterie, to mozna zamowic autoszczepionke. my tak robilismy.

Offline

 

#74 2008-01-10 22:45:29

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

oo dziekuje smilei co pomogło po tej autoszczepionce ? ja jestem dokładnie to z marek ale mieszkam tu dopiero od wrzesnia

Offline

 

#75 2008-01-10 22:50:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

www.badbak.pl

Wyjaśniam:
- ogólnie wygląda, jakbyś po biegunce przeniosła sobie bakterie (dlatego stawiam na faecalisa, który jest paciorkowcem kałowym) do pęcherza,
- jednocześnie zgłaszasz objawy sugerujące pewien związek z psychiką (brak objawów nocnych, nasilanie w chwilach aktywności w szkole).

Dlatego myślę o zapaleniu pęcherza, nie wykluczając (choć to w drugiej kolejności) jakiegoś podłoża nerwowego, ale raczej wtórnego: sytuacja, ból dysfunkcjonalność, Cię nakręca... Ale sprawdzić zp to punkt pierwszy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson