Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2008-01-31 13:05:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Evi nie zrozum mnie zle ja nic nie sugeruje skoro zostalas przeleczona to bardzo dobrze. Wiem jednak jak ludzie sie z tym mecza nawet i po leczeniach. Ja akurat leczylam sie macmirorem bo tez mozna. Meza nawet nie badalam tylko od razu bral leki. Moga nie wychodzis w badaniu to wiem na bank. Evi ja tez sie nie znam na lambliach ale czytalam sporo w necie i straszne top cholerstwo

Offline

 

#152 2008-01-31 13:07:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Nie chce juz pisac u Pauliny o tym bo zasmiecamy jej watek niepotrzebnie

Offline

 

#153 2008-01-31 13:28:32

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

w sumie tak możemy na mój iść wink pisalaś, że ludzie si,e męczą ja nie mialam żadnych objawów.

Offline

 

#154 2008-01-31 17:24:11

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Odnosnie bakterii. Posiew moze wykazac ich obecnosc, a co wykaze ze to wlasnie one sa czynnikiem chorobotworczym??? Wiele dziewczyn z tego forum pogonila swoich chlopakow na posiew. Maja oni gronkowca w spermie ale nie maja objawow. Bkaterie to tylko jeden z wielu czynnikow powodujacych chorobe. Wezcie pod uwage psychogennosc , grzyby, alergie i wiele wiele innych mozliwych przyczyn choroby. Bo jak bedziecie uwazac ze jedyna przyczyna sa bakterie (a akurat nie sa) to walczac tylko na tym froncie nigdy nie pokonacie choroby.

Offline

 

#155 2008-01-31 19:19:39

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

mi też się tak wydaje, że trzeba wziąść wiele przyczyn pod uwagę, ale tak jak pisałam jakby się człowiek chciał badać na wszystko to całe życie by to robił i się leczyłwink a z badaniem faceta to jasne że trzeba sama swojego pogonię, ponieważ u mężczyzna niektóre choroby przebiegają bezobjawowo a zaraża.

Offline

 

#156 2008-01-31 19:25:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Zgadza sie z tymi bakteriami, tylko czesto jest tak ze sa one przyczyna niektorych schorzen (nadreaktywnosc, neurogennosc, opuchniecie cewek-ala zwezenie) i walczac z nim przyspieszamy mozliwosc wyzdrowienia. Mi pani D mowila apr mego meza bo on mial cala plejade w obfitym wzroscie w spermie i moczu a nie mial objawow nigdy - ze na starosc takie sprawy sie odbijaja u mezczyzn i ze to nie takie proste ze jak sie nie ma objawow mozemy tego nie leczyc. Zauwaz ze w zasadzie wiekszosc lekarzy jak sie dowiaduje o bakteriach w pecherzu czy tez innych wydzielinach staje z badaniami bo najpierw chce sie zajac bakteriami. Ale oczywiscie jasne jest dla mnie ze nie tylko bakterie sa czynnikiem chorobotworczym i jestem z dala od przesady w temacie. Co do grzybow to mysle ze sa one podstawa do zbadania a malo kto z lekarzy poleca takie badania, jakos chyba nie do konca wierzy sie w to ze grzyby moga nas meczyc. Zawsze jak czytam o ludziach walczacych z drozdzami to zanimmaja wykonane badania w kierunku grzybow bujaja sie po wsz specjalistach a czasem przyczyna jest prosta

Offline

 

#157 2008-01-31 22:09:58

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

A jak to jest z oddawaniem materialu na posiew np.moczem.Czy jak sikamy do kubeczka to bakterie nie moga sie tam dostac z powietrza, np. osiasc na sciance i przeniknac do materialu co zfalszuje nam wynik ??

Offline

 

#158 2008-01-31 22:14:51

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Mojemu chłopakowi, który badał się profilaktycznie ze względu na moją chorobę, w nasieniu wyszedł złocisty i jeden mój paciorkowiec, a nie ma objawów i urolog powiedział mu, że to prawdopodobnie materiał zebrany z zewnatrz, np. ze skóry.

Offline

 

#159 2008-01-31 23:04:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

A podobno panowie nie czują zp, więc chyba może być tak, że bakteria jest, a chłopak nie ma dolegliwości...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#160 2008-02-01 07:02:18

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Sluchajcie co do pobierania nasienia to najlepiej robic to w rekawiczkach gumowych niestety bo na dloniach jest duzo bakterii, no wlasnie i trzeba sie dobrze wyszorowac. U mojego meza wyszlo za 1 razem mnostwo bakterii tzn wiekszosc obfity wzrost ale taraz za drugim razem po 1 auto jakies poj kolonie chyba gronkowca epidermidisa i tez pani d mowila ze to z rak najprawdopodobniej. Nie wiem jak jest z bakteriami z otoczenia ktore przechodza na mocz ale wydaje mi sie ze nie ma to wiekszego znaczenia bo wsz co pobieramy byloby zafalszowane. Jesli mezczyzni nie czuja zapalenia pecherza to im zazdroszcze, ale wiem ze moj maz kiedys po cewnikowaniu narzekal ze zanim chce mu sie siku to cholernie go piecze, tylko nie wiedzial co. Cos tam go pieklo ale moze to nie pecherz. No moj facet nie mial zadnych objawow a jak zobaczylam jego wyniki to stwierdzilam ze ja ze swymi to jestem pikus. Tylko ze my mielismy dokladnie to samiutko ale inne ilosci

Offline

 

#161 2008-02-01 19:49:44

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Też tak słuszałam Redakcjo, chyba nawet od Pani D., ale jak mój chłopak był u urologa i opisał jak wygląda sprawa to ten stwierdził, że nawet badanie nie jest specjalnie potrzebne. Zaufałam.

Offline

 

#162 2008-02-01 19:53:40

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ale w badaniu z tego co się zdążyłam zorientować mogą mu wyjść, prócz twoich jeszcze inne bakterie...
a tak a propos to wątek Pauliny ale wiecie co mi się wydaje, że po tym co przeczytała, że "każemy" jej postępować tak albo inaczej ona nie wchodzi już na to forum.... ni jak je pomogłyśmy, a miałyśmy się wspierać a nie nakazywać....hmm//

Offline

 

#163 2008-02-04 16:04:58

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

byÅ‚am wÅ‚asnie przed chwila na usg i co ? wszytko dobrze nawet b dobrze sad jecsez tylko posiew musze zrobic i odÅ‚orzyc antybiotyk w piatek ehh tam szkoda słów. Jestem zaÅ‚amna wiecie co bo ja sie obserwuje i jest tak nic nie piÅ‚am nic nie jdaÅ‚am i wiem ze kibel mam na przeciwko siebie ale mój orgazim zaraz sie denrwuje ze musze isc zrobic siku a nie chce mi sie bo nie piÅ‚sm to czym mam sikac a czuje ze mie sie chce bo  ciagle o tym mysle sad nie umime o tym nie myslec jka sie zderewuje to zaraz pierwsza mysl kibel hmm nie wyrabima juz dÅ‚uze tak . Dlatego w ferie ide do psyhologa

Offline

 

#164 2008-02-04 18:24:52

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

miaÅ‚am identycznie jak ty Paulina, miaÅ‚am bo troche mi przeszÅ‚o ale nadal mam parcie na pecherz przez to wydaje mi sie ze zaraz peknie i dlatego musze chodzic do  Å‚azienki. na pocztku miaÅ‚am tak jak ty ze dosÅ‚ownie co 5 min musiaÅ‚am chodzic siku, ciagle myslaÅ‚am ze cos mi leci ze zaraz sie zsikam. teraz mi troche przeszÅ‚o bo odczuwam parcie na pecherz, najgorzej jest jak siedze, siedze 5 min i wydaje mi sie ze moj pecherz jest peÅ‚ny ale jak wsteje i sie przejde jest ok.
to ze wyszło ci usg dobrze to o niczym nie swiadczy. ja robiłam usg i wszystko wyszło ok pozniej zrobiłam gdzie indziej i wyszło ze mam mały kamyczek w nerce wiec z tymi usg jest roznie.
posiew moczu zrob na Inżynierskej tak jak inni ci radza. robiłam pare razy posiew u siebie i za pierwszym razem wyszła mi jakas bakteria (nie pamietam juz jaka), pozniej wyszło ze mam bakterie coli a miedzy czasie z 2 albo 3 posiewy nie wyszły. przeczytałam tu na forum ze najlepiej posiew robic na inżynierskiej zawiozłam mocz i jak narazie pani powiedziała ze mam bakterie ale czekam na ostateczny wynik. w tym badaniu moze ci wyjsc rowniez czy masz piasek w nerkach czy nie.
lepiej jest zainwestowac pieniadze i zrobic porzadne badania niz sie meczyc.

Offline

 

#165 2008-02-13 22:33:12

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Dokladnie, ja usg robilam 2 razy i tez wszystko bylo w najlepszym porzadku. Dlatego najlepiej jest zainwestowac w Inzynierska.

Offline

 

#166 2008-02-15 16:36:03

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Fala: Sluchaj praktycznie kazdy ma bakterie w ukladzie moczowo-plciowo albo lepiej kazdy je ma!!! Nigdy sie natomiast nie dowiesz czy sa one przyczyna choroby.

Offline

 

#167 2008-02-15 21:49:08

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Ale wiesz w takiej sytuacji w jakiej my sie znalazlysmy trzeba probowac wszystkiego i zrobic takie dokladne badania, poleczyc sie i właśnie sprawdzic czy jakies tam, nawet jezeli sladowe, ilosci bakterii nie sa przyczyna problemow.

Offline

 

#168 2008-02-17 15:12:14

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

dokładnie zgadzam się z Falą, skoro to tak boli trzeba szukać przyczyny
Do Ajpinusa: weź pod uwagę, że są bakterie u każdego, tak jak piszesz, ale nie które mogą lub powinny być, a dla niektórych nie ma w ukłądzie moczowo-płciowym miejsca i stanowią one zagrożenie.

Offline

 

#169 2008-02-17 23:54:40

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ja spotkałam sie z takim stwierdzeniem, że w pochwie moga byc tylko pałeczki kwasu mlekowego i nic poza tym!! wtedy mozna mówić, że jest ok. Jakakolwiek inna bakteria, choćby nieszkodliwa (wg uczonych) bytujaca np na skórze czy w odbycie, nie ma racji bytu w pochwie czy w moczu, bo to jest zły znak. Nawet jeśli nie ma objawów to powinno się takich bakterii pozbyc, bo potem są takie problemy jak u nas, ponad 200 osób z forum!!!!!! zaczyna sie od gadania że taka bakteria jest niegroźna.....a jednak...ZGADZAM SIĘZ POWYŻSZYM STWIERDZENIEM STUPROCENTOWO

Offline

 

#170 2008-02-18 00:50:28

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Zgadzam się z anaB również stu procentowo

Offline

 

#171 2008-02-18 15:25:56

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

tak jest dokładnie niektóre bakterie są na skórze i nie powinny być nigdzie indziej, np. coli masz w odbycie ale nie mają prawa nigdzie indziej występować i na tym polega właśnie problem. Na początku nie masz objawów, ale jak Ci się narozmnażają to w efekcie staną się groźne.

Offline

 

#172 2008-02-18 17:37:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

A nasze normy ciągle mówią, że mniej niż 10^5 to żaden problem...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#173 2008-02-18 19:05:26

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Z tego co ja slyszalam od lekarzy to nie mniej niz 10^3, a do 10^2 "to nie baterie", ile by ich nie bylo, szczegolnie jak sa objawy trzeba je leczyc. Czytajac najnowsze informacje, to obecnie stwierdza sie ze bakterie maja ogromny wplyw na niedonoszenie ciazy przez kobiety, w wiekszosci wykrywa sie gv i enterokoka, a niby on jest tak "przyjazny".

Offline

 

#174 2008-02-18 19:19:32

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Chodzi o to ze jezeli nie pomagaja antybiole, fagi i wszystko co jest przeciwbakteryjne moze nalezy walczyc z choroba na inne sposoby. Mi chinol od akupunktory powiedzial ze to nie jest kwestia wybicia bakterii, tylko stworzenia im srodowiska w ktorym organizm moglby z nimi zyc w symbiozie. Dodatnie posiewy na Inzynierskiej moim zdaniem nic nie sugeruja, szczegolnie osobom ktore przeszly kilkumiesieczna czy nawet kilkuroczna antybiotykoterapie. Ludzie usuwaja sobie gruczoly krokowe, pecherze moczowe, wyprowadzaja moczowody na zewnatrz by pominac pecherz i cewke, a objawy im zostaja. Trzeba walczyc z choroba na wszystich mozliwych frontach, bo wspolczesna medycyna w wiekszosci naszych przypadkow jest bezradna. Np. wspolczesna medycyna nie zna przyczyn IC, nie wiadomo czemu sluzuwka pecherza jest zniszczona i nadpobudliwa. Czesto jest tak ze zapalanie i dysfunkcja jakiegos organu czy jego fragmentu wystepuje tam gdzie jest jego zle dokrwienie, jakas wada anatomiczna, ucisk innego narzadu czy miesnia na nerw zaopatrujacy chory organ itp.
Przyczyna choroby dajacej objawy z drog moczowo-plciowych moze byc zupelnie nie zwiazana z tymi drogami i ich narzadami.

Offline

 

#175 2008-02-18 22:07:36

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Moze, ale po krotce strzeszcze Ci moja historie. Ja mialam stwierdzone IC, posiewy wykazywaly bakterie (czasem duze, czasem male ilosci, a czasem wcale), bralam rozne cuda wianki na kiju, antybiotyki lacznie dwa lata, najdluzej 5 miesiecy, rozne versicare, baclofeny, ditropany, kwasy foliowe, jak rowniez soki z noni, BioMarine i inne wyciagi i witaminy. Nic mi nie pomagalo, antybiotyki przynosily mi ulge przy ostrym ZP, jestem na 70 zastrzyku TFX (ktory jakby nie bylo powodujac wzrost limfocytow typu t ma zwalczyc bakterie) i mam poprawe, dawno nie czulam sie tak dobrze. Ja uwazam, ze przyczyna sa bakterie, ale antybiotyki nie pomoga przy przewleklym ZP, sluzowka pecherza i jego budowa to idealne srodowisko dla bakterii, biorac pod uwage biofilm nie do zdobycia dla lekow. Jesli chodzi o fagi to nie jestem przekonana, szczegolnie ze najczesciej w pecherzu mamy bakterie kalowe, a wtedy jelita moga zaczac szalec.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson