Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-07-27 21:28:40

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

Buziaczek - co mi jest?

Moja przygoda z pęcherzem zaczęła się w dzieciństwie, chorowałam przez 2 lata będąc w wieku 6-8 lat. Bardzo długo mnie leczono, po czym wykryto mi jakąś bakterie. Zwalczono ją wtedy Zinatem, sprowadzanym z daleka. Następnie przez wiele lat był spokój. Niestety to wróciło. Wiąże to z rozpoczęciem współżycia seks. Jakieś 2 lata było narmalnie. Ale potem było wiele infekcji.Wiele antybiotyków, a w posiewie nic nigdy nie wychodziło. Ginekologicznie jestem przebadana jest ok, miałam zrobione przeróżne badania- m.in. USG pęcherza, nerek, badania na chlamydie, posiew z cewki, pochwy. Urolog zlecił mi cystoskopię, oto wyniki:
W ujściu wewnętrznym i trójkącie pęcherza śluzówka z metaplasją płaskonabłonkową. Wycinku nie pobrali. Sama nie wiem czemu.
W ostatnim czasie nie miaÅ‚am infekcji, jakieÅ› pół roku. Wspomagam siÄ™ żurawinkÄ…, wit.  C. Martwi mnie  Å›luzówka z metaplazjÄ…. Nie mam żadnych parć na pÄ™cherz, oddaje mocz normalnie.

Co sÄ…dzicie na ten temat???

Offline

 

#2 2006-07-27 22:46:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Buziaczek - co mi jest?

Metaplazja to taka patologia: prawidłowy nabłonek przejściowy mutuje się (? - nie wiem, czy to dobre określenie) w nabłonek płaski. To oznacza, że w śluzówce dzieje się coś niedobrego. Może masz jakiś stan zapalny wywołany "niedobitą" bakterią? (Na marginesie: IC to uszkodzenia śluzówki, ale skąd one się biorą - nie wiadomo). Dlatego bardzo źle, że nie pobrano wycinka. I - nie wpadaj w panikę - ale ją trzeba obserwować, żeby się nie zezłośliwiła. To znaczy, że raz na jakiś czas trzeba kontrolować to histopatologicznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-07-28 11:37:43

Johanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-15
Posty: 43

Re: Buziaczek - co mi jest?

Karolina, a jak ma się metaplazja do IC? Wykluczają się warunkują czy jeszcze cos innego? Bo mi w wycinku wyszła metaplazja płaskonabłonkowa bez oznak złośliwości - ponoć to sygnał, że pęcherz jest jednak męczony przez nieustanne ZP, a więc jednak nie IC...?A moze IC + ZP? Zgłupieć można sad(

Offline

 

#4 2006-07-28 16:17:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Buziaczek - co mi jest?

Żeby było ZP, musisz mieć bakterie w posiewie. Aczkolwiek z tymi posiewami różnie bywa - jedno laboratorium "wysieje", inne nie. A metaplazja - u mnie wystąpiła obok zdiagnozowanego w histopatologii stanu zapalnego, ja zaś jestem teraz leczona na IC, dlatego o tym wspominam. W sumie pamiętajcie, że IC to raczej zespół objawów niż konkretna choroba - i takim objawem są konkretne dolegliwości bólowe wynikające z uszkodzeń śluzówki. Ale skąd one się biorą, nie wiadomo. Toteż jeśli masz metaplazję, a wykluczysz ZP, zmiany nowotworowe itp., to raczej ona potwierdzi IC. Na marginesie: IC+ZP to wcale nie jest głupie. Przecież na innych forach są dziewczyny, które po bezskutecznym leczeniu wyszły z IC, gdy wreszcie w lepszych laboratoriach zdiagnozowano im jednak jakąś bakterię (choć wcześniejsze posiewy w innych ośrodkach diagnostycznych wychodziły jałowe).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2006-07-28 17:36:35

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Buziaczek - co mi jest?

ja tez mam zdiagnozowaną metaplazję pałskonobłankowa z wycinka z pecherza ( to było jakies 3 lata temu) i stwierdzone IC, wydaje mi się ze metaplazja świadczy o stanie zapalnym, tylko nie wiadomo z jakiego pwoodu, u jednych moe sa to bakterie, u nas IC, lekarz ktory ostatni w Wraszawie na Lidleya robił mi cystokopie powiedział mi przed badaniem, po obejrzeniu moich wyników, ze wyglada to na IC, i to samo powiedział po cystoskopii, a jak powiedziałam ze mam ta metaplazje w wywiadzie (akurat nie miałam przy sobie), to tylko pokiwał głowa na tak, ja z jego reakcji zrozumiłam, że ona jeszcze dodatkowo potwierdziła IC, jestem leczona na IC lub tak tez to lekarz nazwał "zespó bolesnego pęcherza", a bakterii w moczu nigdy nie miałam, a Buziaczek niech sie cieszy ze nie ma parć i sika normalnie.

Offline

 

#6 2006-07-29 09:19:54

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

Re: Buziaczek - co mi jest?

Witam! DziÄ™ki za info. Czyli dobrze myÅ›lÄ™, że ten antybiotyk może podleczyć to trochÄ™ skoro jest coÅ› w rodzaju stanu zapalnego. Czy jest szansa, że ten nabÅ‚onek siÄ™ odbuduje??? Nie mam żadnych dolegliwoÅ›ci bólowych. CzujÄ™ siÄ™ dobrze.  Narazie nikt u mnie nie stwierdziÅ‚ IC. BiorÄ™ Oflodinex i Furagin. Dodam, że planujÄ™ zajÅ›cie w ciążę, ale nie wiem czy z czymÅ› takim można. Czy któraÅ› z Was z IC i takimi dolegliwoÅ›ciami urodziÅ‚a już dziecko???? Być może z tÄ… metaplazjÄ… w pÄ™cherzu??? Jak przebiegaÅ‚a ciąża???? Pozdrawiam

Offline

 

#7 2006-07-29 11:10:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Buziaczek - co mi jest?

To zależy. Jeśli Twoja choroba spowodowana jest działalnością bakterii, na które działa ten antybiotyk, to Cię podleczy. Co do ciąży - sama metaplazja Ci w niczym nie przeszkodzi, rzecz rozbija się o zażywane leki i/lub intensywność bólu. Ale o ciąży rozmawiajmy jednak w poświęconym jej temacie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2006-07-30 16:26:18

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Buziaczek - co mi jest?

W dziale o ciązy napisałam co nieco o moich ciązach i IC

Offline

 

#9 2006-08-08 16:13:47

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Buziaczek - co mi jest?

ja metaplazję miałam wypalaną 2 lata temu, ale jednocześnie często mam baterie w pęcherzu, czasami one są w tej "dozwolonej" ilości, czy to oznacza, że u mnie też można podejrzewać IC?

Offline

 

#10 2006-08-08 18:01:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Buziaczek - co mi jest?

Być może, ale załóż swój wątek, opisz dokładnie dolegliwości, badania, spróbujemy się zastanowić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2006-08-10 13:25:36

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

Re: Buziaczek - co mi jest?

Ja równiez jadę do Warszawy na badania. Zrobię posiew moczu, posiew z pochwy, zastanawiam sie żeby jeszcze mój mąż zrobił posiew nasienia. Ale nie wiem czy to konieczne, jak nie ma żadnych dolegliwości.

Mam prośbę o podanie (mniej więcej) lokalizacji tego laboratorium. Dla kogoś z poza Warszawy. Jak tam najlepiej dojechać, blisko czego jest-jakieś punkty. Już się z Panią umówiłam.

Offline

 

#12 2006-08-10 13:58:00

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Buziaczek - co mi jest?

Offline

 

#13 2006-08-10 16:24:58

KATE
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 6

Re: Buziaczek - co mi jest?

Od której strony pojedziesz?Blisko jest Stadion 10 lecia a więc trafić nie jest trudno.Od stadionu jest jakieś 5 min.drogi samochodem.Napisz czy jedziesz autem czy innym środkiem transportu.W razie czego na stronie www.badbak.pl jest mapka jakl tam trafić.Samo laboratorium mieści się w nieco dziwnym jak na owe czasy(stara zniszczona kamienica) miejscu ale widać że przychodzi tam sporo osób.Najważniejszy jest efekt.Pzdr.

Ostatnio edytowany przez KATE (2006-08-10 16:28:29)

Offline

 

#14 2006-08-28 10:52:23

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

Re: Buziaczek - co mi jest?

ZrobiÅ‚am badania na Inżynierskiej: eÅ‚nych badaÅ„ jeszcze nie mam- ale już wiem, że mam z moczu i z pochwy: Streptoccocus Fecalis i Paciorkowiec kaÅ‚owy, a w gardle gronkowiec zÅ‚ocisty. Natomiast u męża - Strectoccocus Fecalis, gronkowiec zÅ‚ocisty i e'coli ( a żadnych objawów nie miaÅ‚, badania zrobiliÅ›my profilaktycznie-u niego ponoć wyszÅ‚o tego wiÄ™cej niż u mnie). Czyli mąż wymaga pożądnego leczenia. I tu chyba przyczyna. Ja ciÄ…gle siÄ™ leczyÅ‚am- wszystkie posiewy jaÅ‚owe, flora bakteryjna. Natomiast po każym barabara coÅ› mi dolegaÅ‚o- czasem gorzej, czasem mniej. A tu pies pogrzebany!!! Mój mąż ciÄ…gle mnie zarażaÅ‚, bo jego nie leczyliÅ›my. Kilka razy tez mu zrobiÅ‚am posiew moczu(w zwykÅ‚ym laboratorium), ale wychodziÅ‚ zawsze jaÅ‚owy. Dziewczyny przebadajcie swoich mężów, partnerów- koniecznie!!! Bo tak bÄ™dziecie lczyć siÄ™ w nieskoÅ„czoność. Teraz potrzebny nam dobry urolog dla męża.  Pozdrawiam.

P.s. Czy brałyście antybiotyki na zwalczanie tych bakterii? Czy leczycie się tylko autoszczepionką??

Offline

 

#15 2006-08-28 16:19:20

buziaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 25

Re: Buziaczek - co mi jest?

Małe sprostowanie- Streptococcus faecalis to paciorkowiec kałowy, a gronkowiec złocisty- strephylococcus aureus.

Offline

 

#16 2006-08-28 17:13:13

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Buziaczek - co mi jest?

możesz brać antybiotyki i szczepionkę, o ile masz mocna watrobe, tylko, żebyś grzyba nie zlapala , bo ja i Aga to mamy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson