Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2008-05-19 20:52:35

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

hej mamba ja robilam duzo badan tylko napisalam te ktore lekarce sie nie spodobaly. a mocznik mam 19,0 kreatynina 0,70 kwas moczowy 2,48.Zelazo 3 michy temu mialam 30 a teraz wzroslo do 89, ale mowila mi abym dalej zazywala zelazo.bilirubina 0,68. A co do alergii nie robilam testow, ale w sumie nie mam zadnych objawow. Dostalam ziola i jakies krople na pecherz i jest gorzej tzn. po tych kroplach ganiam do ubikacji czesto i mam uczucie ze mam mocz w cewce. Ale moze to przejdzie

Offline

 

#52 2008-05-31 16:25:58

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

No i spoko juz sama nie wiem  co mam. Bylam dzis u urologa i opisalam objawy zapytal czy rodzilam bo ze czesto tak maja kobiety po ciazy. Ach i czy mam popuszczanie moczu ja ze nie powiedzial ze moze mi sie to po ciazy przytrafic, i odezwie sie to spowrotem ( nie jestem w ciazy) Zapytalam co to jest  oczywiscie ciezko z niego cos wyciagnac powiedzial cos o "poluzowaniu"? dna miednicy i cos zwieracz. Powiedzial ze mam cwiczyc miesnie i duzo jezdzic na rowerze. Czy wychodzi na to ze mialabym to o czym pisze ajpinus? Jej juz nie wiem sama co mam robic. Doslownie juz zyc mi sie niechce. I powiewdzial  ze to jest rzadko spotykana choroba. Mam uroton i kwas foliowy. Na drugi raz musze zanotowac co gada. Niewiem moze pojde jeszcze do innego urologa zobaczyc co powie.

Offline

 

#53 2008-06-11 22:40:54

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

dzis wybralam badanie posiewu moczu u siebie z laboratorium i mam 10^4 mam napisany wynik watpliwy flora mieszana i zaleca sie powtorzyc badanie. Pytalam jakie bakterie sa ale oni mi mowili ze nie mogli okreslic bakterii poniewaz  od 10^5 bierze sie pod uwqage. Mam pytanie czy moje objawy mogly by powodowac bakterie, obecnie czuje sie gorzej tzn mam ciagle mocz w cewcei takie uczucie jak bym miala popuscic. Zaluje ze sluchalam wczesniej urologa ktory mowil mi ze nie warto robic posiewu bo wyszlo by cos w moczu ogolnym gdyby byly bakterie. Zastanawiam sie nad ta inzynierska. Urolog mowil ze bede sie tak czuc bo mam zaleganie moczu i ze cos tam sie poluzowalo i mocz splywa po sciankach do cewki ale ja nie kapuje o co to chodzi. Bakterie calkowicie wykluczyl. Ale ja juz nieweim czy go sluchac, bo nic nie robi tylko jeszcze mnie doluje. typu ze po ciazy bede popuszczac mocz lub nietrzymanie:(

Offline

 

#54 2008-06-11 22:43:12

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

beata82 - ja mialam zaleganie moczu i to spore i urolog wyleczyl mnie z tego doxycyclina (bralam przez miesiac), a objawy mialam podobne do Ciebie. To zaleganie moczu samo nie minie, trzeba brac leki.

Offline

 

#55 2008-06-12 20:10:36

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Powtórz badanie moczu tzn. posiew i jak coś wyjdzie to idź do urologa. Jak znowu będzie Ci oczy mydlił to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zmienić lekarza. Ja zanim znalazłam ginekologa, który zrobił mi posiew i cytologię to zwiedziłam pół Wrocławia...

Offline

 

#56 2008-07-10 21:49:20

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

hej! Mam wyniki z urodynamiki a wiec: profilometria spoczynkowa i wysilkowa w granicach normy. Pojemnosc pecherza moczowego prawidlowa, czucie pecherzowe wzmozone podatnosc scian pecherza w granicach normy, w trakcie wypelniania wypieracz stabilny.
Faza mikcji: mikcja wyzwolona skurczem wypieracza, cisnienie prawidlowe, przeplyw cewkowy prawidlkowy, brak relaksacji zwieraczy. Mam pytanie co to znaczy brak relaksacji zwieraczy? Czy to mozna wyleczyc? ja jestem juz zalamana. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Offline

 

#57 2008-07-11 07:42:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Beato a moze to jest wlasnie ten brak korelacji miedzy zwieraczem a wypieraczem? Bo jesli wypieracz dziala prawidlowo i wypycha mocz to w tym momencie zwieracz  powinien go puszczac. Pisze o tym Tobie choc nie wiem czy to dobra interpretacja tak na moj babski rozum bo wiem ze u mnie jak wypieracz wypiera to zwieracz sie zaciska, tak ja to zrozumialam. A lekarz Ci nic nie mowil? W sumie pojemnosc dobra, cisnienie dobre wiec chyba jest ok

Offline

 

#58 2008-07-11 12:34:04

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

On wogole jest malo gadatliwy i musze zmuszac go do odpowiedzi. W sumie powiedzial ze gdy pecherz sie kurczy, to zwieracze powinny sie otwierac na mocz. Zapytalam o diagnoze a on ze nadal nie moze postawic konkretnej, dal mi skierowanie na posiew moczu, wymaz z cewki i chlamydie. I dostalam omnic, po nim czuje sie gorzej tzn biegam ciagle sikac (praktycznie z paroma kroplami) i mam ucvzucie ze nie wysikalam sie do konca. mysle ze to przejdzie. Ale zastanawia mnie czy te zwieracze dawaly by takie objawy jak ja mam: czyli mocz w cewce, musze zaciskac miesnie bo mam takie uczucie ze sie posikam, i po wysikaniu za 2 min mam juz lekkie parcie w cewce , ale pecherz jest pusty. Doslownie wolalam jak bolal mnie ten pecherz juz. O teraz mam taki bol jak po cewniku , jak po cystoskopi.(moge do tego przyrownac) Ja juz sie poddaje powoli doslownie. Interesuje mnie czy to jest latwe w wyleczeniu? (chcialabym uslyszec tak) pozdro

Offline

 

#59 2008-07-11 13:16:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Kurcze moze en omnic Ci troche pomoze ile go bierzesz czasu? Wiesz co ten lek powinien pomagac w oproznianiu pecherza i wlasnie nie powinno sie za moment chciec siku znowu. Mi kiedys bardzo pomogl w czestomoczu w tej chwili juz mi nie pomogl nie wiedziec czemu zero reakcji. Z tymi zwieraczami to chyba wlasnie ten brak korelacji. Mocz w cewce ta kropla drazniaca gdzies o tym czytalam nie wiem czy nie przy nadreaktywnosci wlasnie, zreszta ciagle mam to uczucie. Beata mi lekarz mowil ze te zaciskanie miesni  (tez tak robilam zebys ie nie zsikac) powoduje wlasnie dyssynergizm zwieraczowo wypieraczowy, ze one przestaja wspolgrac. No i niby omnic powinien pomoc w tym problemie

Offline

 

#60 2008-07-14 18:20:05

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Madziu ja biore ominc od wtorku lub srody w piuerwszy dzien mialam zawroty, ale pozniej sie to uspokoilo. Tylko niepokoi mnie ze teraz mam uczucie ze mocz mam w cewce i ze sie p[osikam, i mniej sikam niz wczesniej tylko ciagle mam uczucie ze nie wysikalam sie do konca. Sama nieweim czy brac go dalej. Czy moga wystapic takie objawy przy zazywaniu omnicu? a dzis mialam wymaz z cewki i doslownie boli mnie teraz przy sikaniu, uczucie jak bym ciagle miala pelny pecherz. A ty madziu tez masz cos z tymi zwieraczami?

Offline

 

#61 2008-07-14 19:23:05

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Beata wiesz co, no niby omnic ma likwidowac takie objawy jakie Ty masz jako skutek uboczny...dziwne. Ale kazdy jest inny, wiesz jak z tym jest u kazdego co innego. Kurcze lek ma powodowac oproznianie pecherza latwiejsze a Ty masz odwrotne odczucia. Ja za tydz ide do szpitala na rozciecie szyi pecherza u mnie nie tylko problem w zwieraczu i wypieraczu moczu. Nie wiem co Ci doradzic z tym lekiem naprawde. Ja mialam przy tego typu tabsach z kolei uczucie, ze jakby mi sie rusza cewka jakby miala skurcze, cos w tym stylu

Offline

 

#62 2008-07-16 19:56:33

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Hej mam pytank bo zastanawiam sie juz nad jakas klinika ze moze w koncu tam by mi ktos pomogl przynajmniej zdiagnozowac co ja mam, porobic badania itd. Z pieniedzmi ciezko moze znalazly by sie.  Moze polecicie jakas klinike ? ja sie juz zalamuje. Jeszcze mam goraczke po tym wymazie z cewki a ona mnie tak cholernie boli  ze szok. Bede wdzieczna

Offline

 

#63 2008-07-22 11:31:36

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Hej bylam 2 dni temu u ginekologa i doslownie po tej wizycie sie zalamalam. Ogladnal urodynamike i stwierdzil ze to bedzie pecherz neurogenny bo wyszlo wzmozone parcie i brak relaksacji zwieraczy. (tylko troche mnie dziwi ze urolog ktory jest dobrym specjalista powiedzial mi ze jeszcze nie moze postawic konkretnej diagnozy) zrobil usg dopochwowe zachwycal sie moimi jajnikami i macica ze sa przepiekne i powinnam zachodzic w ciaze bo nie bede miec takich objawow , ze nie bede miec czasu na myslenie, i ze nie ma sensu chodzic po lekarzach bo tylko stane sie nerwowa i ze juz jestem nerwowka, a tego sie nie leczy bo jest ciezkie do wyleczenia. Gdy powiedzialam ze lzami w oczach ze ja juz nie moge ze ciagle czuje to parcie i ze mam mocz w cewce powiedzial ze tak ale nie ma co tym sie przejmowac tylko ciaza, ze on mi zaklada juz karte itd. Powiedzial ze na moje dolegliwosci jest wesicar ja powiedzialam ze wogole nie dzialal na mnie on sie zdziwil. Dziewczyny czy to rzeczywiscie wskazuje na pecherz neurogenny to z urodynamiki? Czy on ma racje ze te dolegliwosci moje sie nie leczy? zalamal mnie totalnie. Pozdrawiam mam nadzieje ze u was  przynajmnmiej lepiej. Nieweim czy szukac juz prywatnej kliniki. Wkurza mnie tak wolno strasznie idzie to leczenie, w czwartek sprobuje isc do urologa

Offline

 

#64 2008-07-22 19:26:59

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Beatko nie zaÅ‚amuj siÄ™ tylko idź do urologa, a takich, którzy twierdzÄ…, że nie ma sensu siÄ™ leczyć omijaj z daleka. Nawet jeÅ›li jest to pÄ™cherz neurogenny to przecież osoby cierpiÄ…ce na tÄ™ dolegliwość tez siÄ™ leczy a nie pozostawia samym sobie. Jak ten ginekolog może radzić zajÅ›cie w ciąże, motywujÄ…c to tym, że  nie bÄ™dziesz miaÅ‚a wtedy czasu myÅ›leć o swoich dolegliwoÅ›ciach- chore !!!  Czy jemu dajÄ… jakieÅ› profity za każdÄ… kolejnÄ… ciężarnÄ… ? Nie mówiÄ…c już o tym, że jak bÄ™dziesz mogÅ‚a cieszyć siÄ™ później z macierzyÅ„stwa majÄ…c takie dolegliwoÅ›ci, bo jakoÅ› nie wierzÄ™ , że dziecko jest lekiem na neurogenność i urodzenie go sprawi, że twoje problemy jak za dotkniÄ™ciem różdżki nagle siÄ™ wycofajÄ….

Offline

 

#65 2008-07-22 21:49:29

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Heh intrygujace, juz kilka razy spotkalam sie z tym tutaj na forum, ze lekarze na nasze problemy zalecaja zajscie w ciaze. Mi tez w czasie mojej cystoskopii "na oko", bez biopsji, lekarz powiedzial, ze skosmacona sluzowka wroci do siebie juz po urodzeniu pierwszego dziecka i to jest w zasadzie antidotum na moje problemy z pecherzem. Åšmieszne, co oni wszyscy do tego maja...

Offline

 

#66 2008-07-24 20:54:08

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Hej dziewczyny znow mecze bo jestem ciemna z tych tematow smile robilam ostatnio badanie moczu i tak
ph 6,0, glukoza neg, bialko neg, ciala ketonowe neg, ciezar wlasciwy 1,025, bilirubina neg, urobilinogen neg, nitraty+, barwa j.zolta, klarownosc lekko metny, bakterie nieliczne. Co oznaczaja te nitraty co to jest? Kurde od tego wymazu z cewki mam ciagle goraczke i boli mnie krzyze. Jutro ide na badania i wybiore posiew moczu. Z cewki wiem ze nic nie wyszlo i chlamydia ujemna. Obysmy juz szybko  wyzdrowialy:)

Offline

 

#67 2008-07-24 22:05:42

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

nitraty to obecnosc bakterii

Offline

 

#68 2008-07-26 17:54:15

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Hej mamba dzieki  mialas racje co do tych nitratow dostalam antybiotyk i mam pytanie kurde od 2 tyg boli mnie krÄ™gosÅ‚up czy ma cos to wspolnego z ukladem moczowym. Nieweim czy szukac w tym jakiejs przyczyny? smile

Offline

 

#69 2008-07-26 18:33:32

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Ja nie pisalem nic o poluzowaniu miednicy, tylko o przewleklym napieciu miesni dna miednicy co jest zupelnie odwrotna sprawa. Zanim mnie przytoczysz to przeczytaj dokladnie o czym napisalem bo odwracasz kota ogonem. Miesnie dna miednicy moga miec prawidlowe napiecie, obnizone napiecie co daje efekt wysilkowego nietrzymania moczu oraz chronicznie podwyzszone napiecie przejawiajace sie bolami, oraz problemem z oddawaniem moczu (dlugie czekanie na mikcje, slaby strumien, bole podczas mikcji itp.). Ja pisalem o 3 przypadku. Ty piszesz o drugim. A to zupelnie odwrotny problem. W przypadku onizonego napiecia dna miednicy nalezy cwiczyc nad wzmocnieniem napiecia. W przypadku chronicznego podwyzszonego napiecia trzeba uwolnic punkty spustowe powodujace bol i skurcze miesni w celu onizenia napiecia.

Offline

 

#70 2008-07-26 18:56:12

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

beata - to moze miec cos wspolnego z pecherzem, bo to moga bolec nerki a nie kregoslup. Latwo to sprawdzic u lekarza - on opukuje odpowiednio w okolicach nerek i jak odczuwasz wtedy bol to znaczy, ze bola nerki.

Offline

 

#71 2008-07-28 00:27:57

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

mam jednak kregoslup poniewaz promieniuje az na posladki i nie moge sie schylac , dal mi jakies tablety ale ciagle boli. Ajpinus masz racje  nie czytalam do konca jesli cie urazilo sorki. Poprostu przerazilam sie ze moge cos takiego miec , ale w obecnej chwili nieweim juz co mi dolega wiec nie ma sensu roztrzasac tamten temat bo  i tak jestem zdolowana brakiem diagnozy i wogole. Chyba pojade do tej kliniki do wawy i spotkam sie z tym dr co polecil mi moj urolog. Pa

Offline

 

#72 2008-07-28 11:45:09

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

beata82: znajdz dobrego terapeute manualnego z doswiadczeniem w pracy z dnem miednicy. Niech sie za Ciebie zabierze. Pewnie sobie myslisz, co masaz ma mi pomoc, tylu rzeczy juz prubowalam to i masaz nie pomoze. Taki masaz polegajacy na uciskaniu punktow o podwyzszonym napiecu, ktore powoduja bole i skurcze miesni a w rezultacie dysfunkcje struktur w obrebie miednicy, jest o wiele trudniejszy niz lykanie antybiotykow. Kiedy dojdziesz do wniosku ze lekarze sa juz calkowcie bezradni co do Twojego przypadku, proponuje zabrac sie w koncu za Stamford Protocol. Jezeli urolodzy nie wiedza co Ci dolega, prawdopodobnie masz problem zdrwotny ktory nie nalezy do kategorii urologii, a bardziej podchodzi pod dysfunkcje neuromuskularna i to wszystko z mojej strony.

Offline

 

#73 2008-08-02 11:34:04

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

U mnie troche lepiej tzn. po tym omnicu nie mam tego dziwnego bolu w cewce (uczucia ze jest tam mocz, ze sie posikam) fakt chodze czesto sikac ale czuje w pecherzu i to jest calkiem inne uczucie. To moze te zwieracze dawaly takie obajwy? W koncu cos przynioslo lekka ulge, i zauwazylam tez jak zazywam antybiotyk jest lepiej , moze rzeczywiscie sa jakies bakterie. Acha robilam badania i dalej IgE poszlo w gore 155, prolaktyna 40,80. Acha urolog kazal mi jezdzic duzo na rowerze ze sa to cwiczenia na  miednice. Acha powiedzial ze rok czasu ze choruje to wcale nie jest duzo i ze on robi wszystko aby mnie wyciagnac z tego. Pojade jeszcze do wawy zobaczymy. Dzieki ajpinus za rade smile

Offline

 

#74 2008-08-02 15:01:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

Beata, trochę się pogubiłam: a co z tą prolaktyną?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#75 2008-08-02 16:27:21

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Choroba ktora mnie dobija!!!!!!!!

urolog ci powiedzial ze jazda na rowerze to cwiczenie na miednice??? Pozostawiam to bez komentarza. Sama sprubuj znalezdz w tym sens.
Nie sluchajajcie na slepo lekarzy tylko ruszcie sami torche glowa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson