Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-04-17 20:24:09

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Moje niekończące się problemy

Wszystko zaczęło siÄ™ 3 lata  temu. Zaczęłam czÄ™sto oddawać mocz ale nie przejęłam sie tym za bardzo, gdyż nie odczuwaÅ‚am przy tym     Å¼adnego  bólu, poza tym w tym czasie miaÅ‚am guza na jajniku i wyleczenie tego byÅ‚o najważniejsze. Jednak w miarÄ™ upÅ‚ywu czasu byÅ‚o coraz gorzej, prócz czÄ™stomoczu dostaÅ‚am strasznych  bóli w podbrzuszu i miaÅ‚am duże  problemy żeby oddać jakÄ…Å› wiÄ™kszÄ… czy raczej normalnÄ… ilość  moczu. UdaÅ‚am sie do lekarza, który odrazu bez badan zapisaÅ‚ mi Furaginum i powiedziaÅ‚ Å‚askawie że powinno być lepiej. Faktycznie ból powoli minÄ…Å‚, ale moje potrzeba czÄ™stego oddawania moczu nie zmniejszyÅ‚a sie wcale, do tego doszÅ‚o uczucie parcia na pÄ™cherz - czuÅ‚am sie jakbym miaÅ‚a skurcze porodowe. Zaczęły sie moje wÄ™drówki po lekarzach,  leki za lekami, żaden nie pomagaÅ‚ na dÅ‚użej, co chwila dolegliwoÅ›ci wracaÅ‚y, a antybiotyki pomagaÅ‚y tylko w tym że nie bolaÅ‚o, bo mocz nadal oddawaÅ‚am tak samo czÄ™sto. Badanie USG wykazaÅ‚o że mam dwa zÅ‚ogi w nerce i podejrzenie podwójnego ukÅ‚adu kielichowo -miedniczkowego. ZostaÅ‚am skierowana na urografie a ta zaÅ› wykazaÅ‚a że nie ma żadnych zmian ,żadnych zÅ‚ogów. Dziwna sprawa bo na usg byÅ‚y widoczne ,ale lekarz nie przejÄ…Å‚ sie tym i nie potrafiÅ‚ wyjaÅ›nić mi czemu tak byÅ‚o. StwierdziÅ‚ że urografia jest wiarygodniejsza i tego trzeba siÄ™ trzymać że jest ok. Znów zostaÅ‚am z niczym Posiewy wychodziÅ‚y nadal jaÅ‚owe a u mnie wciąż ból , parcie i czÄ™ste oddawanie moczu.  MiaÅ‚am robione Badanie urodynamiczne,  które wykazaÅ‚o , że mam zmniejszonÄ… pojemność  pÄ™cherza, ok250ml.czucie przyspieszone pierwsze juz po 50ml, silne po 100.Mimo silnego parcia ciÅ›nienie byÅ‚o prawidÅ‚owe. OkazaÅ‚o sie, że mimo,  iż ja odczuwaÅ‚am że nie mogÄ™ wytrzymać i zaraz oddam mocz to nie zaobserwowano popuszczania moczu, tylko dużą trudność z rozpoczÄ™ciem mikcji po napeÅ‚nieniu pÄ™cherza. UdaÅ‚am siÄ™ z wynikiem do urologa on stwierdziÅ‚ , że wszystko jest prawidÅ‚owo, mam tylko czuciowÄ… nadwrażliwość pÄ™cherza na rozciÄ…ganie, co pewnie spowodowane jest przewlekÅ‚ym zapaleniem okolicy trójkÄ…ta pÄ™cherza. PrzepisaÅ‚ mi jedynie  lek dla facetów na prostatÄ™ Omnic, który miaÅ‚ zwiÄ™kszyć strumieÅ„ moczu i uÅ‚atwić sikanie . I faktycznie byÅ‚o trochÄ™ lepiej bo strumieÅ„ faktycznie byÅ‚ wiÄ™kszy(wczeÅ›nie oddawaÅ‚am mocz jedynie przez parcie i w postaci kropelkowej) i przestaÅ‚a wstawać sikać w nocy ale w dzieÅ„ nadal byÅ‚o beznadziejnie. Po 3 miesiÄ…cach zmieniÅ‚ mi Omnic na taÅ„szy odpowiednik Tanyz i z racji tego, że posiewy wychodziÅ‚y wciąż jaÅ‚owe żadnych antybiotyków nie dostawaÅ‚am. Powoli przyzwyczaiÅ‚am siÄ™ do tego, że tak już bÄ™dzie wyglÄ…daÅ‚o moje życie. Spacery jedynie w miejscach gdzie jest wc , życie z bólem, ciÄ…gÅ‚e parcia i chodzenie do ubikacji w najlepszym razie to co godzinÄ™, ciÄ…gÅ‚e problemy po i w czasie współżycia . Od pół roku  mój stan wciąż ulegaÅ‚ pogorszeniu, bo w nocy wstawaÅ‚am  równie czÄ™sto co w dzieÅ„, odczuwam pieczenie w czasie sikania,  i  sikam co pół godziny Wciąż zastanawiam siÄ™ jak można tak czÄ™sto sikać skoro tak maÅ‚o siÄ™ pije, caÅ‚y czas mam wrażenie, że mocz mi zalega, bo jak można sikać caÅ‚y czas po szklance czy dwóch herbaty? Do tego ten wÄ…ski strumieÅ„, a czasem nawet tego nie można nazwać strumieniem jedynie oddawaniem moczu kropelkowo,  a wieczorem potworne skurcze w dole brzucha . CaÅ‚y czas byÅ‚am i jestem osÅ‚abiona , od Tanyzu mam strasznie niskie ciÅ›nienie i ciężko tak dÅ‚użej funkcjonować, Bardzo maÅ‚o pijÄ™ , bo jak pijÄ™ wiÄ™cej , to już w ogóle nie mogÄ™ opuÅ›cić ubikacji a wiem, że musze pić jak czÄ™sto sikam, bo bÄ™dÄ™ miaÅ‚a niedobory potasu, co mnie spotkaÅ‚o 2 miesiÄ…ce temu.
     2 miesiÄ…ce temu trafiÅ‚am na ten portal i zaczęłam w wolnej chwili czytać wasze posty. Z racji tego, ze wielu osobom wychodziÅ‚y jaÅ‚owe posiewy a po udaniu siÄ™ do laboratorium na Inżynierskiej okazywaÅ‚o siÄ™, że bakterie sÄ…, postanowiÅ‚am przemierzyć te ponad 200 kilometrów i  sprawdzić jak sytuacja wyglÄ…da u mnie. Teraz czekam na wyniki, powinny dojść dziÅ› bÄ…dź jutro na maila, bo pocztÄ… zapewne później.
     CieszÄ™ siÄ™, że jest takie forum, gdzie myÅ›lÄ™, iż można siÄ™ poczuć nareszcie zrozumianym smile

Offline

 

#2 2008-04-17 20:56:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Moje niekończące się problemy

Tak pokrótce:
zdarza się, że na usg wychodzi jakiś cień sugerujący nieprawidłowość, a rzeczywiście dokładniejsza urografia ją wyklucza.
Skoro lekarz podejrzewa zapalenie trójkąta, powinien dać Ci skierowanie na cystoskopię. Z biopsją! Omnic tu nic nie da.
Możesz mieć już bóle neuropatyczne, więc być może potrzebujesz już leczenia p/bólowego.
Nie rozumiem - wstępnie diagnozują Ci w urodynamice OAB (abstrahując od tego, czy to przyczyna - w co trochę powątpiewam - czy rzecz wtórna), ale nie dostajesz nawet na próbę ŻADNEGO leku na OAB. Zwłaszcza że masz te skurcze!
A z tym potasem może być problem: jeśli masz zmiany w śluzówce, potas może Ci dołączyć bólu.
Ale - zrób sobie test, napij się na czczo wody z rozpuszczoną tabletką musującą z potasem (dużo, ile producent pozwala) i spróbuj przez co najmniej godzinę nic nie jeść i nie pić. To mało miarodajne, ale może wyjdzie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-04-17 21:26:20

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Właśnie wciąż zastanawiam się nad zmianą lekarza, z tym, że z tego co czytałam tutaj to głownie polecacie lekarza z Wawy a mnie bardziej interesowałby Wrocław, bo znacznie bliżej. Sugerowałam lekarzowi cytoskopię, ale stwierdził, że to bardzo inwazyjne badanie jak tak młodą osobę jak ja i może wiązać się z komplikacjami, więc narazie warto próbować z lekami. A co do leków to brałam przez krótki okres czasu Driptane(nie wiem czy to lek na OAB), ale czułam się po nim gorzej, praktycznie całkowicie zatrzymał mi się mocz i nie mogłam go oddać, w konsekwencji chodziłam z pełnym i bolącym pęcherzem. Dostałam też Valium( ale to uspokajający więc nie wiem po co ?) ale przy moim niskim ciśnieniu byłam nie do życia więc też odstawiłam.
Z tym potasem to spróbujÄ™, aczkolwiek byÅ‚am  dziÅ› rano zrobić kontrolny jonogram, bo potwornie sÅ‚abo sie czujÄ™, ale może to przez ciÅ›nienie.

Offline

 

#4 2008-04-17 21:49:21

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: Moje niekończące się problemy

Polecam prof Zdrojowego. Informacje o nim masz w dziale - lekarze

Offline

 

#5 2008-04-17 21:50:40

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: Moje niekończące się problemy

Oczywiście to urolog z Wrocławia

Offline

 

#6 2008-04-17 22:24:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Moje niekończące się problemy


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2008-04-18 00:12:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Czesc imienniczko. Mamy troche wspolnego ze soba: ta utrudniona mikcja i sikanie na sile, dobrze to znam. I te spadki cisnienia przy lekach i spadki potasu. Nazbieraloby sie. Po Ditropanie myslalam ze zejde tak mnie wysuszyl kiedys. U mnie w cystoskopii wyszlo zwezenie cewki, ale nie jestem pewna czy po kalibracji oprozniam dobrze pecherz. Natomiast nie napinam sie a to juz duzo. Kurcze dziwie sie ze nie zaproponowano Ci cystoskopii naprawde. Madzia a jak sie skonczyla historia tego guza to byla torbiel?

Offline

 

#8 2008-04-18 08:46:00

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Offline

 

#9 2008-04-18 08:57:44

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Offline

 

#10 2008-04-18 10:43:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia pytam o ta torbiel bo ja jestem po laparoskopowym usuwaniu torbieli i pecherz tez zaczal wariowac od tamtej pory. Ale ja mam endometrioze w tej chwili po niespelna 2 latach od zabiegu torbiel odrosla na 2,5 cm ale znow jestem na hormonach i mam nadzieje ze sie jej pozbede.  Robilam przed operacja markery i wyszly za duze zdaje sie Ca 125 wyszlo 48 z tego co pamietam a lekarz mi powiedzial ze endometrioza podnosi markery i ze dziewczyny niektore maja po 300. Po zabiegu mialam norme wiec sie uspokoilam. Ale po cewnikowaniu do zabiegu dostalam ostrego zapalenia pecherza i do tej pory cos z nim nie tak. Z tego co moge Ci doradzic to z tym utrudnionym oddawaniem moczu dobrze by bylo jednak zrobic cystoskopie pod narkoza i zobaczyc czy nie ma zwezenia cewki. Ja sodu mam zawsze gorna granice a potasu tez dolna, nie wiedziec czemu

Offline

 

#11 2008-04-18 17:48:44

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Dziś dostałam moje wyniki z Inżynierskiej na maila

          W posiewie moczu i w rozcieÅ„czeniach- Streptococcus Faecalis , w osadzie moczu również ta sama bakteria.                                                             

  Wydzielina z kanaÅ‚u szyjki
leukocyty: liczne
nabłonki: liczne , pokrywaja cale pole widzenia
śluz: dość obfity
liczne paleczki Lactobacillus sp.
liczne ziarniaki Gram (+) ukladajace sie w dwoinki
   posiew:
Streptococcus Faecalis -  obfity wzrost
Statylococcus epidermidis - kilka kolonii


     I jednak bakterie sÄ…, sama nie wiem czy siÄ™ cieszyć, czy nie. Bo w sumie po dwóch latach  jest jakiÅ› punkt zaczepienia i można wreszcie leczyć jakÄ…Å› przyczynÄ™ a nie objawy. DzwoniÅ‚am do Pani  Doroty odnoÅ›nie autoszczepionki i powiedziaÅ‚a, że niekoniecznie jedna może pomóc  ale zaryzykujÄ™ i zamówiÅ‚am. Powiedzcie mi, czy w takiej sytuacji jak sÄ… bakterie upierać siÄ™ i zaÅ‚atwiać  skierowanie na cystoskopie czy zabrać siÄ™ za to po skoÅ„czeniu antybiotyku i autoszczepionki ?
I w ogóle długo czeka się na ten zabieg, miałyście go wykonywane prywatnie czy na NFZ? I czy duży problem jest by mieć pod narkozą ?
Magdalena czy po tej cystoskopii nadal masz częstomocz?

Offline

 

#12 2008-04-18 18:17:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia ja sie bardzo wzbranialam od cystoskopii o czym wszyscy tu wiedza. Tez mam min streptokoka feacalisa i w moczu i w szyjce. Posluchaj z perspektywy czasu patrzac na walke z bakteriami, gdy wzielam autoszczeponke troche rzadziej sikalam ale ciagle napinalam brzuch. Wiem ze gdy masz bakterie a przy tym ewentualne zwezenie to te bakterie maja utrudniony odplyw z pecherza. Teraz wiem ze na cystoskopie trzeba bylo wczesniej sie zgodzic. Od namnozenia bakterii jestes zabezpieczona po badaniu dostajac do zyly antybiotyk. Ja nie mialam po badaniu zadnych bolow pecherza i bralam antybiotyk jeszcze tydzien. Nie ma tez problemu jesli jest podejrzenie zwezenia cewki -wykonania cystoskopii pod narkoza normalnie bezplatnie. Dlatego ze kalibracje cewki wykonuje sie w znieczuleniu i z reguly lekarz jak to podejrzewa woli zrobic badanie pod narkoza i przy okazji zalatwic sprawe rozszerzenia. Ale oczywiscie zdecydowac musisz sama. Auto mozesz zamowic ona ma dlugi termin waznosci, sprobuj porozmawiac z lekarzem o tym.
Co do mojego samopoczucia to sikam co ok 1 godzine czasem wytrzymam. Nie bylam jeszcze na kontroli ide 28 kwietnia wiec  porozmawiam o tym odczuciu zalegania moczu, ktore nadal mam. Wogole widze ze jak sie ruszam (mam taki sprzet w domu do cwiczen), wtedy od razu chce siku i lece jak opetana. Wtedy tez wiecej wysikuje i mam silny strumien. Mysle ze ma to zwiazek u mnie ze sciana pecherza ktora rzekomo jest pogrubiala z przerostem miesni. Wiesz ja sie ciesze z jednego bo kalibracja pomogla mi o tyle ze nie napinam sie, wczesniej wysikanie sie bylo niemozliwe w naturalny sposob ani troche. Tak wiec pogadaj z bliskimi i przemysl dokladnie co najlepiej byloby zrobic wczesniej.

Offline

 

#13 2008-04-18 18:51:33

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Czyli radzisz jednak jak najszybciej cystoskopiÄ™. Zastanawiam siÄ™ bo wciąż mam nadziejÄ™, że może takie dolegliwoÅ›ci mogÄ… dawać te bakterie zgromadzone w cewce i jakby udaÅ‚o mi siÄ™ je choć trochÄ™ zwalczyć to odczuwaÅ‚bym poprawÄ™. Dodatkowo Pani Dorota powiedziaÅ‚a, że moja nadżerka wyglÄ…da okropnie i , że jak najbardziej od niej mogÄ™ tez mieć nasilone problemy. MówiÅ‚a, że zna takie babki, które jak tylko ja usunęły to przestaÅ‚y mieć dolegliwoÅ›ci , gdyż ona byÅ‚a głównym źródÅ‚em bakterii. WiÄ™c sama nie wiem od czego powinnam zacząć

  Magdalena zmartwiÅ‚o mnie, że nadal masz czÄ™stomocz, co go w koÅ„cu powoduje? Å»eby tak ktoÅ› daÅ‚ gwarancjÄ™, że to na pewno bakterie i z chwilÄ… ich odejÅ›cia problem zniknie.  Tez sikam co godzinÄ™, a ostatnio częściej, z tego też powodu wciąż odwlekam usg z ocenÄ… zalegania moczu po mikcji , bo jak tu utrzymać ten peÅ‚ny pÄ™cherz. A odnoÅ›nie tej cystoskopii to dÅ‚ugo siÄ™ czeka, bo kiedyÅ› lekarz mówiÅ‚, że kilka miesiÄ™cy, dlatego zastanawiaÅ‚am siÄ™ czy robiÅ‚yÅ›cie prywatnie ?

Offline

 

#14 2008-04-18 18:57:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Moje niekończące się problemy

To nie tak prosto. Po tylu latach patologicznego funkcjonowania trzeba czasu, żeby organizm się zregenerował.

Wszystkie 3 cystoskopie na NFZ.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2008-04-18 19:36:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia jednak nasze przypadki sa bardzo podobne. Tez mam okropna nadzerke mialam raz przez bakterie III cytologie. Ja mialam cystoskopie w przeciagu moze dwoch tygodni ale to pewnie dlatego ze trafilam na urologa ktory jest ordynatorem oddzialu. Ja jak mialam usg dawno temu to nie miaalam pelnego pecherza ale juz mi babka powiedziala ze pecherz mam jakby rozlazly a mocz gromadzil sie w jakby to ujac obrazowo zagieciach. Teraz wiem ze juz wtedy zalegajacy mocz poszerzyl pecherz i rozciagnal sciany. Madzia ja tez tak samo myslalam ale wiesz tu nikt nie da gwarancji na nic.Nawet najlepszy lekarz bez diagnostyki nie pomoze. Z tymi bakteriami w szyjce cos jest, ja nadal mam uplawy ktore po czopkach z antybiotykiem przechodza na jakis czas i znow sa jak bumerang. Teraz za jakis czas tez bym chciala zrobic posiewy znowu, ale najpierw musze zobaczyc co z ta moja cewka i pecherzem bedzie. Ja wiem od czego mam czestomocz teraz od tego, ze wczesniej jak sikalam napinajac sie to oproznialam pecherz mocniej teraz pewnie mniej wysikuje. Ponoc zanim pecherz wroci do normy u mnie ma minac troche czasu - ale jak bedzie nikt nie wie. Wiem ze jest rozciagniety i nie bedzie funkcjonowal prawidlowo teraz bo jest za szybko. Madzia to nie znaczy ze Ty tez bedziesz miec czestomocz, moze u Ciebie bedzie zupelnie inaczej.  Ja normalnie mialam cystoskopie  za darmo panstwowo pod narkoza bez problemow.

Offline

 

#16 2008-04-18 21:41:12

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Magdaleno a robisz coś z tą nadżerką, próbowałaś usuwać ?

Offline

 

#17 2008-04-19 06:56:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madziu to temat rzeka, zeby ja usunac to dobrze byloby nie miec bakterii, bo moze sie rozbabrac. Mi powiedziano zeby jej nie usuwac, mam 31 lat (na Dzien Matki skoncze) i u mnie jakby wiodacym jest zajscie w ciaze, zwlaszcza ze sa problemy z endometrioza a to moze  dawac nieplodnosc. Zdecydowalam sie nie ruszac tej nadzerki tylko kontrolowac cytologie, ale tak naprawde nie wiem czy to dobrze. Pani D tez mi mowila ze nadzerke mam nieciekawa, czasem podkrwawia. Nawet widzialam ja na monitorze w powiekszeniu u ginekologa - rzeczywiscie niefajnie to wyglada i jest rozlegla na calej szyjce jak mi tlumaczono. Z tym ze w nadzerce moze siedziec zrodlo zakazenia to mozliwe pewnie jak najbardziej. Widzisz ja troche odeszlam od myslenia ze bakterie to podstawa problemu u mnie bo przy zwezonej cewce, gdy mocz zalega zawsze sa bakterie to normalne. Nie wiem tak naprawde co bylo 1-sze. Zreszta wypilam jedna autoszczepionke, potem wzielam sie za druga i tak naprawde jej juz nie skonczylam bo bardzo zle sie czulam. Wiecznie mialam jakies meczace objawy a to angina ropna, a to chore zatoki i nie dalam rady chodzac do pracy. Szczerze mowiac - moja jedyna walka w tej chwili sa czopki dopochwowe z antybiotykiem.

Offline

 

#18 2008-04-19 13:03:07

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moje niekończące się problemy

magdalena ale czy nie bedziesz miec aby wiekszych problemow z zajsciem w ciaze, prawidlowa, np. nie pozamaciczna jezeli masz nadzerke?? czemu nie chcesz usunac??
a jezeli chodzi o potas to powiedzcie mi dziewczyny czy znacie jakies objawy, ktore sugeruja brak albo niedobor potasu???? pytam ponieważ od jakiegos tygodnia mam skurcze w nogach najczesciej w stopach i podobno to jest z niedoboru potasu i magnezu??
MAdzia bakterie masz liczne wiec wydaje mi sie ze powinnas sie jednak przeleczyc ale o tym zadecyduje lekarz.

Offline

 

#19 2008-04-19 13:38:27

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Też tak wÅ‚aÅ›nie zastanawiam siÄ™ nad tÄ… nadżerkÄ… i ciążą… Magdaleno a krioterapia?SÅ‚yszaÅ‚am, że ta metoda jest wÅ‚aÅ›nie polecana dla dziewczyn , które jeszcze nie rodziÅ‚y i nie ma później problemów z zajÅ›ciem w ciąże czy z samym porodem, wiÄ™c jeÅ›li bakterii bÄ™dzie mniej to niby nie ma przeciwwskazaÅ„.
 
  Co do objawów niedoboru potasu to : sÅ‚abość, zmÄ™czenie bez powodu oraz opóźniona reakcja na bodźce, bóle zawroty gÅ‚owy, spadek ciÅ›nienia, koÅ‚atanie serca. A te bóle i kurcze mięśni to zwykle pojawiajÄ… siÄ™ później, przynajmniej tak byÅ‚o u mnie, czyli jak ten niedobór byÅ‚ już bardzo znaczÄ…cy

Offline

 

#20 2008-04-19 15:45:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Evi juz o tym myslalam, ale widzisz rzekomo moja nadzerka jest zbyt duza aby ja normalnie usuwac, cos tam musieliby robic nie pamietam, (chyba skracac szyjke) w kazdym raze musieliby podszywac jÄ… a tego nie chce wiadomo dlaczego - potem cala ciaze stres ze ona poleci. Dlatego nie zdecydowalam sie na zabieg. Madzia chyba zamrazaniem sie nie da. Sa rozne zdania na temat nadzerki jedni zeby usuwac a inni -kategorycznie nie. Jesli nadzeka mialaby byc u mnie przeszkoda w zajsciu w ciaze to chyba najlzejszy scenariusz bo zawsze zostaja inseminacje. Naprawde mam wieksze problemy od dolu.
Ja np z braku potasu i magnezu przez dore dwa tyg mialam zaburzone czucie w skorze- jakby dretwiala, i wlasnie stopy i dlonie. A gdy sie zaczyna problem mam skurcze przepony, bardzo nieprzyjemna sprawa

Offline

 

#21 2008-04-19 16:17:06

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Tak siÄ™ zastanawiam czekajÄ…c na oryginaÅ‚ tych moich wyników z Inżynierskiej  do kogo w pierwszej kolejnoÅ›ci powinnam siÄ™ udać. Bakterie sÄ… wszÄ™dzie i w cewce i w moczu i w pochwie. W sumie najwiÄ™cej  wyszÅ‚o w wymazie z szyjki, ale wiÄ™ksze dolegliwoÅ›ci mam ze strony pÄ™cherza i już sama nie wiem czy urolog czy ginekolog czy do obydwu. Powiedzcie mi jak sÄ…dzicie? Czy urolog przepisze taki antybiotyk, który teoretycznie wytÄ™pi je zewszÄ…d czy muszÄ™ udać siÄ™ na odrÄ™bne leczenie do ginekologa ?

Offline

 

#22 2008-04-19 16:35:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia najpierw poszlabym do urologa, potem do ginekologa - a ten z kolei powinien wypisac czopki z antybiotykiem dodatkowo. U mnie tez w szyjce najwiecej a problemy pecherzowe dlugo trwaja. Generalnie mozna wziac antybiotyk z antybiogramu na ktory sa wrazliwe bakterie zewszad poprostu wspolny dla wszystkich

Offline

 

#23 2008-04-19 21:19:05

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moje niekończące się problemy

dokladnie magdalena ma racje, lepiej isc do obu, tez bym zaczela od urologa. Magdalena to rzeczywiscie masz inaczej tylko qrcze tak sie zastanawiam czemu nikt wczesniej ci nie wykryl ze ona jest!! przeciez to nie rosnie z dnia na dzien!! ja mialam zdejmowana laserem, nie wiem wydaje mi sie ze dobrze zrobilam, kilku lekarzy mi mowilo ze trzeba usunac w tym tez zaufany, bo jak jest nieduza mozna globulkami zaleczyc. aj przekichany my kobitki mamy;(

Offline

 

#24 2008-04-19 22:14:59

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Evi ta twoja nadżerka byÅ‚a duża? Pytam, bo też powinnam usunąć, a zastanawiam siÄ™ nad skutecznoÅ›ciÄ… metod. O laserze czytaÅ‚am, że sprawdza  siÄ™  raczej w przypadku pÅ‚ytkich i niewielkich zmian i dlatego raczej myÅ›laÅ‚am o wymrażaniu.

Offline

 

#25 2008-04-20 00:24:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Evi mowil mi lekarz juz dawno o nadzerce, ale jakos nikt nie wspominal o usunieciu. Jedna znajoma polozna powiedziala zeby to usunac bo nie ma sensu tego nosic w sobie i wlasnie ona mi mowila o tym szwie. Sama juz nie wiem, jakos teraz nie mam sil grzebac jeszcze w nadzerce, juz nie dam rady Evi  z tym wszystkim- jem hormony bo rosna torbiele, mialam kalibracje, nie wiadomo czy nie bede musiala znow isc na jakis rozszerzanie, ja juz nie daje rady. Jeszcze jakby ktos mi kazal zakladac szew na szyjke to nie wydole. Bardzo dobrze ze usunelas bo masz klopot z glowy, ja akurat trafiam na takich lekarzy co mowia nie usuwac. Opinie ich sa bardzo rozbiezne, a moze to tez zalezy od przypadku, nadzerki nie wiem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson