Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-05-15 10:15:52

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

i co dalej???

Mam 23 lata. Pierwsze problemy z pecherzem zaczeły sie w tamtym roku w marcu. Trafilam na pogotowie z ostrym zapaleniem pecherza i cewki moczowej. Obudział sie rano i poszłam do kibelka a tu ból pod koniec oddawania moczu. Z upływem dnia coraz czesciej musiałam chodzic orpoznic pecherzem i odczuwałam straszny bol i pieczenie a wieczorem chodziałm juz co 5 min i oddawałam kilka kropelek. Pojechałam wiec na pogotowie i lekarz przepisał mi furagin i dał dożylnie nospe i kazał w domu robic nasiadówki z kory dębu. Po ok. miesiącu przeszło. Ta dolegliwość wiąże troche z tym iz zaczełam współżyć. No ale przeszło i było wszystko ok az do grudnia 2007 roku. Obudziłam sie rano, oprozniłam moj pecherz i powtorka z iprezy. Wstałam i znowu chciało mi sie sikac, ale tym razem bez bólu. Od tamtej pory nie zaznałam spokoju ze strony pecherza. Lecze sie u ginekolga. W tatym roku w wakacje miałam mrozona nadzerke. Mam tez problemy ginekologiczne w postaci grzybicy ktorej nikt do konca nie potrafi wyleczyc. Ale teraz zmieniłam ginekologa i mam nadzieje ze bedzie ok. Przepisał mi i mojemu partnerowi doustnie orungal a pozniej dla mnie dopochwowo gynofemidazol i pozniej lactovaginal a mojemu chłopakowi jakis zel do smarowania. Byłam tez u niejednego urologa. Wykryto u mnie chlamydie i dostałam sumamed (moj partner tez). Po ok. 3 miessiacach od przeleczenia zrobiłam ponowne badanie na chlamydie i inne badania na grzyby, mykoplazmy,ureoplazmy i pochwy i cewki i wszystko ok. Posiew takze wyszedł w miare dobry(tylko jakies niewielkie bakterie). teraz jestem w trakcie leczenia ginekologicznego i po skonczeniu tabletek mam znowu zrobic badania tylko one duzo kosztuja. Nie macie namiarów na jakis osrodek co robi bezpłatnie? Robiłam takze usg jamy brzusznej i wyszło ok. Zalegania moczu podobno tez nie ma.
Juz nie wiem co robic, bo objawy mam nadal. Czeste parcie na mocz. W zasadzie to cały czas tylko juz chyba troche sie przyzwyczaiłam. jak opróznie pecherz to nie odczuwam takiej ulgi. po oddaniu moczu przez pare chwil czuje jakby takie łaskotanie czy kłucie w cewce moczowej (taki jakby szybki i nieprzyjemny skurcz) ktore pozniej przechodzi. Takze mam uczucie jakby ciezkosci w podbrzuszu. Jak oprozniam pecherz to czasem wogole nie ma cisnienia jego oddawania i czasem jest on przerywany. Dodam ze nigdy nie miała krwi ani ropy w moczu. Co robic? jakie badania wykonac? Zastanawiam sie nad badaniamy w kierunku endometriozy i wirusa HPV. prosze o pomoc


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#2 2008-05-15 10:34:47

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

Dodam jeszcze ze w nocy nie musze wstawac do ubikacji. budze sie dopiero ok. 6 rano i wtedy czuje potrzebe udania sie do toalety. W ciagu dnia mocz oddaje róznie. raz co 30min, raz co 2h a czasem co 4h. Jedyne co mi wyszlo to w cewce moczowej grzyb Candidia albicnas w stopniu miernym. Zadnych badan typu urodynamika, urografia, cystoskopia nie robiłam, bo lekarz mi powiedział ze w moim przypadku to nie jest potrzebne bo nie miałam w moczu krwi ani ropy i ze jedynie mozna zrobic urodynamike ale narazie jeszcze sie wstrzymuje zeby zaczekac na wyniki badan po leczeniu. jeszcze jedno moje pytanie, czy tabletki dopochwowe moga pomoc na pecherz?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#3 2008-05-15 12:30:52

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: i co dalej???

hmm....wiesz, te "niewielkie" bakterie majÄ… napewno ogromne znaczenie. Wykryto je w zwykÅ‚am lab. co (wg mnie) Å›wiadczy o tym, że nie sÄ… takie "niewielkie" i od tego trzeba zaczÄ…c- od pozbycia siÄ™ ich. Candida w cewce to poważny problem i wnioskujÄ™, że jest sprawcÄ… dolegliwoÅ›ci cewki. doskonalne znam to uczucie - szybki, natychmiast ustÄ™pujÄ…cy skurcz w cewce, jakby ruch. Generalnie same leki dopochwowe nie dziaÅ‚aja bezpsrednio na pecherz - majÄ… dziaÅ‚anie miejscowe - tam, gdzie siÄ™ je wÅ‚oży:).  Na pÄ™cherz, z tych nieinwazyjnych sposobów, to tylko leki doustne. Dziewczyny robia również wlewki, ale ja nic o tym nie wiem i chyba bym sie nie odwazyla.
Sama sobie podalas odpowiedz ską to masz: zaczęło się od współżycia i drobnoustroje z pochwy przeszły do cewki i pęcherza. jak uda Ci się wyleczyc pochwę to napewno szybciej poczujesz ulgę ze strony pęcherza.

Offline

 

#4 2008-05-15 17:26:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: i co dalej???

Czesc. A moim zdaniem urodynamika jest potrzebna (Boze az nie wierze ze to mowie). Widzisz z tym strumieniem, gdy on nie ma cisnienia i gdy jest przerywany - tu na bank potrzebna jest diagnostyka urologiczna wg mnie.Zwlaszcza ze czujesz nie oprozniony pecherz mimo iz zaleganie nie wyszlo ja bym sie temu przyjrzala. Caly czas takie uczucie mnie nie odstepuje i po cystoskopii wiem ze mialam zwezenie cewki, mimo iz sikam lepiej uczucie nadal jest-dlatego po 3 latach prawie leczenia bakterii zgodzilam sie na urodynamike. Naprawde tego nie bagatelizuj.

A co do candidy to takie swinstwo ktore trzeba leczyc a dodatkowo zejsc na diete bez cukrow uwazac na produkty z konserwantami itp. Ja przeciwniczka zycia bez cukru od ponad pol roku nie jem slodyczy i dopiero teraz czuje ze drozdze z pochwy akurat w moim przypadku daly mi spokoj. Nie wstajesz w nocy wiec moze zwroc uwage na jelita rowniez, ponoc gdy nie wstaje sie w nocy siku problem moze lezec w jelitach drazliwych, moze tam namnozyly  sie drozdze. Tyle moge od siebie dorzucic.

Aha jeszcze jedno ja wkladalam rozne czopki na bakterie i drozdze dopochwowo i nigdy nie dalo mi to spokoju z pecherzem. Wiem jednak, co mnie zdziwilo ze na oddziale urologicznym daja czopki doodbytnicze z diclofenacu zeby lzej sie sikalo i niby taki czopek przeciwbolowy i przeciwzapalny ma na pecherz zadzialac. Ja mam po tego typu lekach mniejszy czestomocz. Musisz poprostu sprobowac.

Offline

 

#5 2008-05-15 18:40:25

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: i co dalej???

Z tym diclofenakiem to prawda. Tylko nie wiem czy tak działają wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne czy tylko diclofenac. mi profesor przepisał mocną dawkę i zalecił brać przy bólach i uporczywym częstomoczu.
Pimboli możesz mieć zwężoną cewkę, cystoskopia potrzebna. Pożądny posiew z antybiogramem i mykogramem, żeby nie leczyć się w ciemno. No i te niewielkie ilości bakterii które masz mogą jak najbardziej powodować dolegliwości.
aha, no i zmień lekarza bo brak krwi czy leukocytów w moczu nie decydują o tym że nie potrzebna jest dalsza diagnostyka. pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-05-15 18:49:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: i co dalej???

Tak ponoc wsz niesteroidowe przeciwzapalne daja ulge. Ja pytalam urologa o Dexak doustny bo jakos upodobalam se ten lek a on mi mowil ze tym bardziej bo nowsza generacja i to nawet lepiej. Gdzies widzialam tez wzmianke o tych lekach w gazecie lekarskiej i bylo o nich przy leczeniu ntm. Co ciekawsze zanim sie o tym dowiedzialam to z rok temu zauwazylam ze po wzieciu tabletki lepiej funkcjonuje i nawet mowilam pani D a ona kazala sprobowac z aspiryna jak jest po niej, niestety po aspirynie nie jest lepiej. Te leki wplywaja jakos na wlokna cos mi urolog tlumaczyl ale nie pamietam tych zawsilosci. Tak czy siak ciesze sie ze jest cos co choc troszke przynosi ulge.

Offline

 

#7 2008-05-16 10:37:45

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

no ale potrzebna jest cystoskopia czy urodynamika? moj urolog, który jest zastepca ordynatora w szpitalu Rydygiera w Krakowie powiedział mi ze zwezenie cewki raczej u mnie nie wchodzi w gre bo jeszcze nie rodziłam. A co do jelit to jakie badania w tym kierunku nalezy wykonac? bo ja jestem zielona w tym temacie


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#8 2008-05-16 10:40:50

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

i jeszcze jedno jak czułyscie sie po urodynamice i cystoskopii?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#9 2008-05-16 12:05:27

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: i co dalej???

Zwężenia cewki wcale nie wystÄ™puje jedynie u kobiet, które rodziÅ‚y, może ono być  np. nastÄ™pstwem stanu zapalnego czy raczej ostrego. Ja nie miaÅ‚am cystoskopii a po urodynamice przez parÄ™ dni piekÅ‚a mnie cewka szczególnie przy sikaniu, ale to raczej normalne z racji zakÅ‚adanego cewnika i ingerencji wewnÄ™trznej i tego nie da siÄ™ uniknąć a przy nawracajÄ…cych zapaleniach wiÄ™kszość lekarzy daje też po badaniu zapobiegawczo antybiotyk żeby nie doszÅ‚o do jakiegoÅ› stanu zapalnego.

Offline

 

#10 2008-05-16 12:35:10

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: i co dalej???

Pimboli w wieku 20 lat miaÅ‚am nacinanÄ… cewkÄ™ bo miaÅ‚am dość mocne zwężenie i zapewniam CiÄ™  że nie mam dzieci do tej pory. Ja też spotkaÅ‚am wielu ordynatorów- konowałów, wiÄ™c to że jest ordynatorem to nie znaczy że jest mÄ…dry i kompetentny

Offline

 

#11 2008-05-16 12:49:16

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: i co dalej???

Pimboli ja tez mam, mialam sama nie wiem zwezona cewke i szyje pecherza a jeszcze nie rodzilam. Cewke mi rozszerzano. Hanah czy moglabym Cie prosic zebys napisala moze u mnie w watku jak teraz jest po rozcieciu cewki u Ciebie? Ja sie cholernie boje powiklania wysilkowego ntm a lekarz tez moja cewke chce rozcinac. Czy czujesz roznice bo rozumiem ze najpierw byly kalibracje a potem rozciecie? Sama nie wiem czy sie na to decydowac

Offline

 

#12 2008-05-16 13:02:33

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

Aha. No to jak nastepnym razem pojde do mojego urologa do mu powiem ze chce isc na cystoskopie i urodynamike. zobaczymy co mi powie. No ale to nastapi dopiero w czerwcu.
magdalena czy ten Dexak mozna dostac w aptece bez recepty? pewnie nie sad
I jakie badania nalezy wykonac w kierunku tych jelit?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#13 2008-05-16 13:48:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: i co dalej???

Pimboli dexak jest na recepte jak sie domyslasz i nie tani bo 10 tabl okolo 30 zl z tego co pamietam, ale warto. Tylko wiesz jak jest z lekami na kazdego co innego mi akurat on jest rewelacyjny.

Co do badan jelit znam tylko kolonoskopie moze ktos inny cos podpowie. Zwroc moze uwage na diete bo czasem w pehcerzu mozna se troszke pomoc dieta

Offline

 

#14 2008-05-16 14:58:16

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

czytałam teraz troche o tym jelicie drazliwym. Powiedzcie do jakiego lekarza sie udac i jakie badania zrobic?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#15 2008-05-19 14:16:44

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co dalej???

a czy ktos wie jak skutecznie wytepic grzyba Candidia albicans?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson