Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-08-27 21:58:04

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Moje problemy to czÄ™ste zapalenia pÄ™cherza,  teraz dokucza mi czÄ™stomocz i parcie (bez bólu). Obecnie po poÅ‚kniÄ™ciu 3 szt odstawiÅ‚am vesicare, biorÄ™ trimesan,  biorÄ™ yasmin- odstawiÄ™ go jak tylko wybiorÄ™ to opakowanie (muszÄ™ sprawdzić czy te piguÅ‚ki wpÅ‚ywajÄ… u mnie moczopÄ™dnie).
Dziś rozbolały mnie plecy, z lewej strony w okolicach nerki, boli jak siniak, zapisałam się na jutro do urologa.
Do tego od trimesanu (tak myślę), mam upławy i 'dyskomfort na zewnątrz hmm ' czyli obstawiam grzybicę. Zdobyłam lekarstwa od lekarza dyżurującego . Internista potraktował mnie zdawkowo, przepisał lekarstwo (to co chciałam), jak powiedziałam o pęcherzu, bolących plecach, popatrzył na mnie jak na symulantkę i powiedział "po kolei". Dał receptę i się pożegnał.
Odebrałam wynik moczu ogólnego, nie ma nic co wskazywałoby na zapalenie.
Czekam na wynik posiewu, kolejnego bo poprzedni nie wyszedł- adnotacja z labo żeby powtórzyć.
Zastanawiacie się skąd to choróbsko ? te objawy, za co ta kara. Mi przychodzą do głowy różne rzeczy...
Słyszeliście, że wit E może zatrzymać częstomocz ? Moja mama gdzieś to usłyszała, no więc łykam wit E.

Offline

 

#2 2008-08-28 03:37:06

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

ja przy yasmin mialam nasilone objawy zapalenia pecherza, jak odstawilam bylo duzo lepiej
a jakie masz ph ?

Offline

 

#3 2008-08-28 07:27:04

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

No a na mnie jasmin nie dziala moczopednie bo przerwalam go raz na rzecz femodenu-bylo tak samo. Po odstawieniu jasminu tez zawsze mialam to samo, wiec u mnie to bez roznicy akurat, ale chyba jestem tu wyjatkiem

Offline

 

#4 2008-08-28 09:07:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Założywszy, że ten posiew faktycznie jest jałowy...
Ureaplazmę, mykoplazmę, chlamydie obie miałaś? Posiew mykologiczny moczu?
Że nie wspomnę o bardziej wysublimowanej diagnostyce.
Co ci lekarze wyprawiajÄ…... hmm


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2008-08-28 10:11:41

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

pH moczu mam 7. Mamba o czym świadczy obojętny wynik?
Nie miaÅ‚am żadnych badaÅ„. Jeszcze 'wczoraj' pÄ™cherz nie byÅ‚ moim zmartwieniem. Co jakiÅ› czas miaÅ‚am zapalenie i zwykle znaÅ‚am powód (przeziÄ™bienie, szalony seks, stringi, zimne siedzonko), wtedy lekarz kierowaÅ‚ mnie na posiew (E.coli)  i dostawaÅ‚am antybiotyki.
Zapobiegawczo brałam przez dłuższy okres furagin, ginjal, zioła, fitolizyne, trimesan, szczepionkę doustną.
Czas leciał, a ja nie miałam czasu się nad tym rozwodzić. Szczególnie, że byłam pod opieką urologa który nie widział nic dziwnego w częstych zapaleniach. Tłumaczył to anatomiczną budową, częstymi zap. pochwy. Skierował mnie na usg które było w porządku.

Na dziś wieczór jestem zapisana do urologa z powodu bólu pleców. Zapisałam się do innego lekarza... Przejrzę dział o badaniach, przeszukam sieć, postaram się żeby mnie nie zbył byle wyjaśnieniem.

Offline

 

#6 2008-08-28 12:40:24

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Ph masz zdecydowanie za wysokie - to moze byc przyczyna czestych zapalen, bo to idealne srodowisko dla bakterii. Bedziesz musiala go zakwasic vit C albo zurawina. Byc moze masz jakis piasek lub kamien, skoro odczuwasz przy tym bol w okolicy nerek (chociaz teoretycznie powinny byc wtedy erytrocyty w moczu z powodu malych krwawien i szczawiany lub fosforany). Zrob dzisiaj u urologa usg na pelen i potem na pusty pecherz, zeby sprawdzic, czy nie masz zalegania moczu. Powiedz zeby opukal Ci nerki, sprawdzil kostki i cisnienie. I tutaj to, co pisala redakcja - dobrze by bylo zrobic dodatkowe badania typu chlamydia itp.

Offline

 

#7 2008-08-28 14:09:00

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Tak powinnaś zrobić koniecznie badanie na chlamydię, bo mi lekarz mówił, że to ona również może być przyczyną parć i wogóle.

Offline

 

#8 2008-08-28 15:17:16

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Dziewczyny, postaram się o skierowanie na usg. Co do uczciwych badań (znaczy na Inżynierskiej) zrobię po powrocie (wyjeżdżam na 3 tyg, 12 września), wtedy nie będę już na trimesanie, ani na yasminie.
Chlamydii jakoÅ› nie  podejrzewam.

Offline

 

#9 2008-08-28 15:29:47

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

No wiesz ja tam bym wolała zrobić każde możliwe badanie niż się męczyć, a pozatym ja też nie podejrzewałam, że ją będę mieć... Na twoim miejscu bym zrobiła badanie, lepiej się upewnić.

Offline

 

#10 2008-08-28 16:58:58

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

W takim razie zrobię ale jak będę musiała za nie zapłacić to nie w pierwszej kolejności.
Z dzisiejszej wizyty nici, mąż musi dÅ‚użej zostać w pracy przez co jestem uziemiona z maluchami (żeby siÄ™ leczyć trzeba mieć czas, pieniÄ…dze i zdrowie  hmm ).
Przepisałam się na jutro, tel. dowiedziałam się że mój wynik posiewu już jest.

Offline

 

#11 2008-08-28 20:54:58

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

No za to badanie trzeba płacić 60 złotych więc jednak trochęhmm, ja jestem w trakcie brania antybiotyku na tą chlamydię. Narazie nie widzę żadnej poprawy:(. Nienawidzę najbardziej w tym wszystkim tych okropnych parćsad.

Offline

 

#12 2008-08-29 22:26:48

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Jestem po wizycie u urologa, z której wyniosłam pewne korzyści. Zrozumiałam że przypadkowi lekarze mi nie pomogą, sama muszę o siebie zadbać. W posiewie wyszły mi bakterie ale nie określono jakie gdyż ilość była nie infekcyjna (Gram +). Na pytanie czy są leki na odbudowę śluzówki pęcherza usłyszałam, że nie w Polsce. Lekarz uznał, że powinnam jednak brać vesicare albo iść na urodynamikę. Plecy mnie przestały boleć więc pewnie mnie przewiało.
Wnioski moje takie: dzwoniłam do labo p. Doroty, odstawiam już teraz trimesan, za 10 dni oddaje mocz na posiew, leczę się wg antybiogramu, jak uda mi się pozbyć bakterii a nadal będę miała parcie idę prywatnie na urodynamikę.
Tak jak radziła Mamba biorę teraz tylko żurawinę w tabletkach, do tego lakcidofil, wit E i czekam te 10 dni (mam wytrzymać min 5 ).

Offline

 

#13 2008-08-30 17:03:09

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

W moim przypadku jest podobnie. Teraz leczę bakterię( chlamydię) antybiotykami, a jeżeli mi przejdzie , a parcia będą ciągle to będę musiała zrobić urodynamikę.

Offline

 

#14 2008-08-30 23:21:57

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

smutna, a odczuwasz jakąś ulgę z każdą kolejną dawką antybiotyku?

Offline

 

#15 2008-08-31 15:26:28

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

niestety zabardzo nie odczuwam ulgi....

Offline

 

#16 2008-08-31 15:28:25

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

czasami się tylko zdarzy, że jest odrobinę lepiej, ale to czasami.

Offline

 

#17 2008-09-20 11:44:47

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Tak jak sobie zaplanowaÅ‚am, odstawiÅ‚am leki i yasmin, Å‚ykam żurawinÄ™ i wit E, chodzÄ™ na okÅ‚ady z borowiny na pÄ™cherz. CzÄ™stomocz siÄ™ skoÅ„czyÅ‚, nagrzewanie tyÅ‚ka dziaÅ‚a na mnie idealnie (sauna), ciÄ…gle czekam na wynik posiewu z Lelka. A że teraz jetem z dziećmi w sanatorium mam pod nosem wszelkie zabiegi, odważyÅ‚am siÄ™ też i zaczęłam chodzić na basen, boje siÄ™ zapeszyć tym chwaleniem , ale dawno siÄ™ tak  nie czuÅ‚am.
Co do yasminu po odstawieniu przez tydzień bolała mnie głowa, przestała i czuje się całkiem dobrze.

Offline

 

#18 2008-09-21 14:28:06

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

uwazaj z tym basenem, bo to siedlisko bakterii

Offline

 

#19 2008-10-04 09:22:23

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Mam wyniku posiewu: E.coli, gronkowiec złocisty, paciorkowiec..., wielkość koloni 10 do 2.
Krótko się cieszyłam brakiem dolegliwości sad

Offline

 

#20 2008-10-04 23:12:49

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

A czujesz siÄ™ dobrze czy nie? 10 do 2 to znowu nie tak wiele chyba (czy siÄ™ mylÄ™?)

Offline

 

#21 2008-10-05 19:25:26

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Co jakiÅ› czas dopada mnie czÄ™stomocz ,a  jak tylko siÄ™ przeziÄ™biÄ™ bakterie dadzÄ… o sobie znać. PoÅ‚ykanie żurawiny Å‚agodzi czÄ™stomocz, znaczy siusiam dużo ale nie piecze.

Dziewczyny czy któraś słyszała o pozytywnym wpływie wit E na pęcherz?

Offline

 

#22 2008-10-05 22:02:48

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Ja słyszałam tylko raport, że długotrwałe przyjmowanie witaminy E w postaci tabletek bardzo niszczy wątrobę, o pozytywnym wpływie nie mam informacji, ale pewnie i taki występuje.

Offline

 

#23 2008-11-12 16:16:50

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Dawno tu nie zaglądałam.
Faszeruje się teraz końską dawką antybiotyku, wg antybiogramu (Augmentin 875mg+125mg), dwa razy na dobę, przez dwa tygodnie. Jestem pełna optymizmu, nawet przestałam wstawać w nocy na siusiu, nie kapie, nie piecze. Zero problemów ze strony pęcherza. Dla mnie to znaczy że nawet 10 do 2 bakterii daje objawy i trzeba leczyć.
(żeby nie było za różowo, porastam grzybami, ale to norma przy antybiotykach).
pozdrawiam, Amber

Offline

 

#24 2009-10-30 21:49:04

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Prawie minął rok od mojej ostatniej wiadomości. Przeleczyłam się wtedy wg antybiogramu p. Doroty, mąż także dostał swoją końską dawkę (wg posiewu spod napletka-wyszło mało bakterii ale urolog ze względu na mnie przepisał max dawki).
I było dobrze, och jak dobrze. Nie piłam litrami, nie wcinałam tabletek...
Do teraz. Zaczęło się od infekcji gardła, dołączył się pęcherz. Dostałam Forcid 1000, clotrimazol w globulkach. Ból zniknął ale jak jestem w sytuacji, że chce mi się siusiu (mam pełny pęcherz), a nie mam gdzie zrobić to wtedy boli, piecze i mam dreszcze (przeżyłam to dzisiaj stojąc w korku na Puławskiej).
Odczekam te dwa tygodnie i wybiorÄ™ siÄ™ na badania (posiewy).

Tak jak pisałam wcześniej odstawiłam yasmin, czułam się jak narkoman na głodzie (bolała mnie głowa, wypadały włosy, pojawiły się krosty na twarzy), wpływu na kondycję pęcherza nie było.
Teraz łykam yasminellę, też podobno moczopędna.
Jak tylko dostanÄ™ OptimÄ™ to siÄ™ nafaszerujÄ™ probiotykami.
pzdr, Amber

Offline

 

#25 2009-11-08 13:33:12

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: pęcherz Amber- rady, sugestie, ploty...

Miałam dwa tygodnie spokoju (w tym tydzień na antybiotyku), wyleczyłam gardło i pęcherz (mam nadzieję). A od dwóch dni mam super wielkie zapalenie pochwy. Byłam na Lelka zrobić posiew, p. Dorota obejrzała preparat na szybko, widziała bakterie i dosłownie dwie komórki grzyba. Drżę o pęcherz.
ZewnÄ™trzne narzÄ…dy piekÄ…  mnie  okrutnie :-(
W ciemno lekarz przepisaÅ‚ mi Macmirror (na moje życzenie)  i Pimafucin,  walczyÅ‚am  żeby nie dostać Metronidazolu po którym źle siÄ™ czujÄ™.
Piecze dalej, smarowanie clotrimazolem nie przyniosło ulgi, mam jeszcze trovagen- chyba też wypróbuje.
PÄ™cherz póki co  ok.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson