Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-11-15 16:02:42

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

DokÅ‚adnie tak mi wÅ‚aÅ›nie powiedziaÅ‚, czyli wniosek z tego, że jest to niedouczony lekarz, jak niestety wiÄ™kszość  i dlatego przez wiele lat siÄ™ z tym paskudztwem mÄ™czymy sad

Offline

 

#27 2007-11-15 16:14:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Dzieki Karolina, ja bym uciekala jak najszybciej. Wiesz co mysle ze te ich warunki to nie sa az takie sterylne.  Przeciez sa te szczepy szpitalne ktorych niczym sie nie usunie. Zreszta ja w szpitalu nie spie, po zabiegu nie zmruzylam oka w nocy tylko ogladalam tv. Jestem taka pokrecona ze szpital stresuje mnie do tego stopnia i wspolczuje wszystkim ktorzy leza tygodniami. Gosia moze faktycznie zmien urologa, choc ja nie sadze zeby on o tym nie wiedzial bardziej sklanialabym sie do niecheci

Offline

 

#28 2008-09-12 12:57:53

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Witam ponownie po dÅ‚ugim okresie przerwy, u mnie oczywiÅ›cie bez zmian - jeÅ›li chodzi oczywiśćie o pÄ™cherz wink, jedynie na poczÄ…tku tego roku miaÅ‚am odrobinÄ™ ulgi, podczas brania szczepionki urowaxon, ale niestety nie trwaÅ‚o to zbyt dÅ‚ugo, szukaÅ‚am nowego lekarza i mam nadziejÄ™, że w  koÅ„cu znalazÅ‚a, przynajmniej "gada" w miare mÄ…drze, ale okaze siÄ™, w każdym razie on na podstawiw wywiadu podejrzewa, że może to być nadreaktywnośći przepisaÅ‚ mi Vesicare (5mg i kazaÅ‚ braÅ‚ 2x0,5 tabl),  zaproponowaÅ‚ że zrobi mi badanie urodynamiczne, ale chwiliwo jest maszyna zapsuta wiÄ™c musimy poczekać i jeÅ›li lek nie zadziaÅ‚a, a twierdzi, że po tygodniu powinnam poczuć ulgÄ™, to prawdopodbnie trzeba bÄ™dzie pobrać wycinki w pÄ™cherza, ale twierdzi, że az 6 tych wycinków - bo  z każdej Å›cianki?? Dzisiaj mam wykupić lek, wiÄ™c napiszÄ™ Wam jak i czy wogóle to na mnie dziaÅ‚a, pozdrawiam,
Jeszcze jedno przez ten caÅ‚y czas przy życiu trzyma mnie lek homeopatyczny UVA URSI -  bez tego bym z domu chyba nie mogÅ‚a wyjść, przepisaÅ‚a mi go homeopatka - bo tego też próbowaÅ‚am, ale niestety, problem ciÄ…gle powraca

Offline

 

#29 2008-09-12 19:25:56

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

ja się nie koniecznie znam na nadreaktywności pęcherza, ale moim zdaniem nie powinien był Ci przepisać Vesicare bez potwierdzenia tego, to jest chyba silny lek.

Offline

 

#30 2008-09-14 20:09:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Dobrze mówi, z każdej ściany. Ale pamiętaj, że przed badaniem powinnaś ze dwa tygodnie albo jeszcze więcej nie brać leku.
Przypominam Ci, że mnie metaplazję wyleczył Cystistat, więc, jak będziesz miała już wyniki, pomyśl o zainwestowaniu w ten lek.
Masz zrobione badania na chlamydie obie, ureaplazmÄ™, mykoplazmÄ™?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2008-09-15 09:14:12

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Oczywiście żadnego z wyżej wymienionych badań nie miałam robionego, ale muszę wam powiedzieć, że od piątku biorę vesicare 10 (2x0,5 tabl.) i czuję się odrobinkę lepiej, byś może to jakaś autosugestia smile, ale mniej chodzę do toalety, w nocy max 2 razy i mniej boli mnie pęcherz i przestałam brać te swoje kropelki homeopatyczne, a bez nich zanim wzięłam Vesicare to bym nie wyszła z domu, tylko przeraził mnie post evi, że zbyt silny lek sad

Offline

 

#32 2008-09-15 12:03:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Gosiu, gwarantuję Ci, że nałykałaś się w życiu niejednego silnego leku wink


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2008-09-15 12:20:55

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Dziękuję za pocieszenie droga redakcji wink, czyli spokojnie sobie brać???, a chciałam sie jescze podpytać o te badania - chlamydie obie, ureaplazma, mykoplazma - czy one mogły by też powdować tak długotrwałe dolegliwości pęcherza?

Offline

 

#34 2008-09-15 12:35:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Mówią, że chlamydia pneumoniae nie, ale mądre serwisy na Zachodzie podają, że cpn lubi śródmiąższ (?) narządów, więc ja bym tego a priori nie odrzucała.
Chodzi o to, że Cystistat w czasie, gdy masz infekcję, to zmarnowane wlewki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2009-02-11 12:22:42

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Witam po długiej przerwie
Na wstępie chciałam bardzo podziękować redaktorowi tego portalu za to, że wogóle on powstał i że można tutaj się tak wiele dowiedzieć.
Mimo dÅ‚ugiej drogi jakÄ… przeszÅ‚am, aby zdiagnozować mój problem z pÄ™cherzem, zawdziÄ™czam to wÅ‚aÅ›nie temu portalowi - dziÄ™ki niemu miaÅ‚am Å›wiadomość jakie mogÄ… być przyczyny moich dolegliwoÅ›ci, jakie powinnam zrobić badania, o których oczywiÅ›cie żaden lekarz mi nie mówiÅ‚ - znalazÅ‚am w koÅ„cu lekarza, który byÅ‚ otwarty również na moje sugestie i w koÅ„cu doczekaÅ‚am siÄ™ konkretnych badaÅ„. Cystoskopia  z biopsjÄ… wyszÅ‚a dobrze, tzn. Å›ródmiąższowe zapalenie pÄ™cherza - wykulczone, ale niestety badanie urodynamiczne wykazaÅ‚o nadreaktywność mojego pÄ™cherza, pozowlÄ™ sobie zacytować diagnozÄ™:
"Cystometria= pojemność, podatność ścian i czucie zachowane, obserwowano krótkotrwałe niestabilne skurcze wypieracza o niskiej amplitudzie, zwieracze kompetentne,
Mikcja= krzywa mikcyjna "z iglicami", wysokie ciśnienie wypieracza w fazie mikcji z tendencją do zalegania
Wnioski= dysfunkcja wypieraczowo-zwieraczowa, nadreaktywność wypieracza
zaledcenia= komicnacja a-blokera i antycholinergika"
Chciałam dodać, że w/w leki typu vesicare i a-blokera brałam około miesiąca (zanim pojechałam na badanie i od około 1,5 miesiąca nie biorę - więc badanie nie powinny być zakłamane) ale one pomagały mi tylko na początku, a później problem powracał. Dochodziło do tego, że miałam problem z wysiusianiem.
Obecnie biorę urovaxon - szczepionkę i jest trochę lepiej, ponieważ zawsze w pęcherzu mam jakieś minimalne ilości bakterii, które oczywiście nie wymagają leczenia, ale wydaje mi się, że dlatego, że mój pęcherz jest nadreaktywny, to ta minimalna ilość doprowadza jego do "szału".
Sama nie wiem jak to wszystko tłumaczyć, lekarz też mi mówił, że jest to bardzo trudne leczenie, na razie nie kazał brać mi innych leków, tzn. oprócz urovaxon dopóki pęcherz tak strasznie nie dokucza.
Czytałam oczywiście o tej chorobie na tym portalu i jestem trochę podłamana, czy z tego nie da się wyleczyć????
Jeśli komuś się udało proszę o wskazówki i pomoc.
Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#36 2009-02-11 13:35:53

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

myślę, że się da, tylko bardziej skomplikowanego leczenia wymaga. A dlaczego bierzesz urovaxum, czy wychodzi Ci E-coli?? czy coś innego z tych bakterii? jakie wrażenia masz po urodynamice?

Offline

 

#37 2009-02-11 13:49:47

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Rózne bakterie mi wychodziÅ‚y w posiewie w bardzo maÅ‚ych iloÅ›ciach m.in. e-coli  - ale nie zawsze.  Po urodynamice mam dobre wrażenie, myÅ›laÅ‚am, że jest to bolesne, a w efekcie nie byÅ‚o bolesne tylko nie przyjemne. A czy coÅ› wiesz na temat tego skomplikowanego leczenia????

Offline

 

#38 2009-02-11 15:09:09

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Gosia ja mam w urodynamice ta sama diagnoze. Sama nie wiem czy tego mozna sie pozbyc kiedykolwiek, mowie o tej dysfunkcji bo w zasadzie ja bralam kiedys i cardure i omnic i vesicare. Jedno co wiem to to, ze vesicare poszerzylo mi pecherz i ponoc wyglada juz prawie jak u kazdego, ono zmniejsza te cisnienia bo go relaksuje. Co do dysfunkcji zwieracz-wypieracz nie mam pojecia. Nie potrafie teraz stwierdzic czy leki pomagaja bo doszly mi inne dolegliwosci.

Offline

 

#39 2009-02-11 15:46:18

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Madziu napisz jakie ci dolegliwości doszły, czy one mają związek z pęcherzem?

Offline

 

#40 2009-02-11 15:50:32

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

niestety nie wiem nic konkretnego na temat skomplikowanego leczenia, bo ja się na to nie leczę chodziło mi o to, co poniżej napisała Magda. Ja nie miałam robionej urodynamiki, ale się zastanawiam czy aby nie powinnam.. Gosia a nie czułaś się źle po niej, dokładnie po cewnikowaniu, koleżanka ma bardzo złe wspomnienia cewnika, mówi że od tego jej się zaczęły problemy z zakażeniem pęcherza i tego się najbardziej obawiam....

Offline

 

#41 2009-02-11 16:18:04

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Po urodynamice wogóle się źle nie czułam i w dodatku dostałam od razu receptę na antybiotyk, żeby zapobiec zapaleniu. Miałam przeprowadzoną ją w Kutnie, województwo łódzkie w naprawdę bardzo czystym, sterylnym, nowoczesnym szpitalu. Jestem w trakcie brania jeszcze leku, bo miałam ją w ostatnią sobotę, więc mam nadzieję, że nie będe miała problemów takich jak Twoja koleżanka, ale gdyby coś to na pewno napiszę.

Offline

 

#42 2009-02-11 19:43:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Gosiu wiesz co doszlo mi ntm moczu po zabiegu, jakby co zajrzyj w moj watek bo nie chce sie powielac i zasmiecac Ci watku a troche tego jest. A swoja droga ja tez bralam antybiotyk po urodynamice na wszelki wypadek tak zapobiegawczo i bylo ok pozniej. Evi jesli chodzi o cewnik to ja bardzo zle znosze cewnikowanie a jak mi kazali byc zacewnikowanej przez tydzien po zalozeniu tasm to doslownie dostawalam psychozy. Natomiast pozniej jak go wyjeli nie bylo problemow ale zawsze bylam obstawiona antybiotykami. Jezu jak mi wyjeto ten cewnik po tygodniu to poczulam sie 10kg lzejsza smile
Aha i jeszcze Evi z ta kolezanka Twoja przypomnialas mi jak operowano mi torbiele i tez pod narkoza zacewnikowali mnie to mialam ostre zakazenie pozniej, no ale nie mialam obstawy w postaci antybiotykow a najwyrazniej trzeba bylo.

Offline

 

#43 2009-02-12 10:56:58

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

jakoś nie mogę się zmusić do tego;/// może dlatego że nie mam na razie wielkich dolegliwości.

Offline

 

#44 2009-02-12 15:14:32

Gosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01
Posty: 23

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Magdaleno poczytałam sobie Twój wątek i jestem chyba jeszcze bardziej dobita. Mam nadzieję, że w końcu kiedy ktoś nam pomoże tyle, że ta nadzieja jest coraz mniejsza, bo to już bardzo długotrwa. Ja w dodatku mam problem z kręgosłupem, przepuklina, ucisk na worek oponowy i takie tam. Więc dokucza mi i jedno i drugie, możemy sobie tylko nawzajem wszystkie poużalać się i współczuć. Już naprawdę nie mam pomysłu jak sobie radzić z tym wszystkim i zaczynam się powli poddawać. W kwietniu kładę się do szpitala na rehabilitację, miałam nadzieję, że będzie lepiej, ale jest coraz gorzej, więc nie będe już dłużej czekać, tylko jak ja wytrzymam z tym pęcherzem tam sad, gdzie można jeszcze szukać pomocy, diagnoza postawiona, ale jak się z tego wyleczyć?? sad

Offline

 

#45 2009-02-12 17:31:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

Gosia nie wiem czy ktoś nam pomoże sama się zastanawiam nad tym niemalże codziennie. I chociaż lekarz mnie zapewniał, ze nie zostanę ze swoim problemem do końca życia to ja pokrętna dusza myślę, że może ja jako dziwny przypadek...różnie może być.
Gosiu poradzisz se w szpitalu z pęcherzem, bo musisz sobie poradzić, po prostu uprzedzasz pielęgniarki i lekarzy o wszystkim i już a reszta to ich problem (wiem łatwo powiedzieć).
Ja zawsze jak leże na urologii zmagam się z kobietami z sali, które utyskują wiecznie, że ja taka młoda a już chora na pęcherz, co to będzie w ich wieku. Zawsze mnie wydołują tylko. Chrapią wszystkie w nocy na zmianę a cierpią na bezsenność. Tam średnia wieku to jakieś 60-70 lat, raz trafiłam na młodszą osobę to i przesiedziałam na tarasie 3 dni gadając z nią.

Offline

 

#46 2009-02-12 20:28:08

marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25
Posty: 72

Re: Historia Gosi z metaplasia planoepitheliali

cześć dziewczyny mam tylko jednÄ™ zapytanie odnoÅ›nie cystoskopii miaÅ‚am jÄ… robionÄ… z 2 lata temu wraz z biopsjÄ… wynik cistis chronica czy to to samo co IC czy to tylko przewlwkÅ‚e zapalenie pÄ™cherza lekarz mówiÅ‚ mi że mam zmiany zapalne  w szyi i trójkÄ…cie pÄ™cherza -
dzięki za odpowiedź

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson