Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-12-16 19:49:36

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Ciągłe pieczenie cewki

Zacznę od tego, że mam 35 lat i zapalenia pecherza w przeszłosci miałam (sprwcą prawie zawsze była e.coli)....ostatnie było jakieś 3 lata temu
Jakieś połtora m-ca temu przeszłam ostre zapalenie zatok (najpierw brałam jakieś leki antywirusowe, potem Summamed, potem Augmentin). Po około tygodniu, półtora zaczęło się pieczenie cewki-delikatne...leczyłam się homeopatycznie, razem z pieczeniem miałam uczucie jakby coś siedziało mi w oskrzelach czego nie mogę odkrztusić (to odczucie trwa od poł roku-moze to przez tarczycę, którą dawała znać już wtedy).....po homeopatii bez rezutatów wziełam Cipronex..pomógł 1 dzień, potem znowu pieczenie cewki...po około 6 dniach od brania Cipronexu zrobiłam posiew : jałowy, ogólne badanie moczu :
barwa ciemno-żółta, przejrzystość zupełna, odczyn kwaśny, ciezar właściwy 1,008 kg/l,nabłonki płaskie 1-3 wpw, krwinki białe 0-2 wpw, krwinki czerwone wyługowane pojedyncze, pojedyncze bakterie.
Badanie krwi ob 9 mm, CRP  niskie.
Pieczenie tak się nasiliło za dnia ( w nocy ok, ale jak wstałam to natychmiast wracało), że wziełam Furaginę 2x2, pomogła znowu jeden dzień....potem wrócił ból, który narastał aż nie do zniesienia. Aż któregoś dnia nagle ból zaczął ustępować aż tylko trochę czułam cewkę.
Poszłam do urologa, który stwierdził odczyn zapalny po lekach, przepisał globulki Macmiror, Vesicare i Diflucan (jako, że język obłożony, trochę białej wydzieliny z pochwy, czasem swędzenie przy odbycie). Powiedział, że to powinno pomóc. Jednak wziełam Macmiror i pieczenie zwiększyło sie (może  wypływajacy lek podrażnił śluzówkę). Mam też stany podgorączkowe (moz eto znowu tarczyca?), które nasiliły się w tej całej historii.
Dodam też , że mam lekką niedokrwistość (ponizej normy HGB, HCT, MCH) I leczę się na niedoczynnosć tarczycy i wiem, że nie jest jeszcze dobrze z moimi hormonami, mam włókniaki w piersiach zakwalifikowane do wyciecia ale nie chcą mnie przyjać na oddział z powodu stanów podgorączkowych,......ale czy to aż taki ma wpływ na CIAGŁE PIECZENIE CEWKI ?...urolog powiedział, że raczej nie- że po prostu jestem wyjałowiona, a endokrynolog, że przejdzie jak hormony się ustabilizują ( tylk to moze potrwać i ze dwa lata!!!!)
Skaczę po forach i szukam punktu zaczepienia...lekarze jakoś specjalnie nie chcą słuchać jak zaczynam gadać-mają swoje teorie i JUŻ!!!

Poradźcie coś bo sie boje, że przeszło to lub za chwilę przejdzie w stan przewlekły i już z tego nie wyjdę ....
Gosia

Offline

 

#2 2008-12-16 20:40:40

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Teraz mam 36,6 a czuję się jakbym miała 39...mocz chodzę oddawać często i jest on prawie przezroczysty.Ciężar moczu był 1,008...co to moze być?

Offline

 

#3 2008-12-16 20:49:10

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Ciągłe pieczenie cewki

skoro cos sie dzialo u Ciebie w oskrzelach to zrob sobie badania na chlamydie, na oba typy
wyniki moczu - niski ciezar wlasciwy (moze za duzo wypilas wieczorem dzien wczesniej), erytrocyty wylugowane (ktore pochodza z nerek)
zrob tez usg i powtorz badanie moczu, zeby sprawdzic czy ciezar wlasciwy troche wzrosnie

Offline

 

#4 2008-12-16 21:15:26

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

do tego doszły dreszcze...okropnie się czuję, a ręce mam zimne jak lód, temp. 36,7 a w środku czuję si ena 40 stopni gorączki.
Dzwoniłam do urologa, ale on powiedział, że to moze orzez picie a ja dzis piłam tylko ze 4 szklanki, wczoraj też nie za dużo, cewka nadal mnie trochę piecze...dziwne jest to wszystko. Mambo-jakie to są oba typy na chlamydię?

Offline

 

#5 2008-12-16 21:41:09

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Ciągłe pieczenie cewki

przez picie ? jakis dziwny ten urolog
dreszcze to nieciekawa sprawa - jak skoczy Ci temperatura i pojawi sie bol w okolicy nerek to wtedy od razu do lekarza
Chlamydia trachomatis (to ta ktora siedzi glownie w dolnych drogach moczowych) i Chlamydia pneumoniae (ona lubi siedziec w plucach i oskrzelach) - czesto jest tak, ze jak ma sie jedna to ma sie tez druga

Offline

 

#6 2008-12-17 07:56:15

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

A macie jeszcze jakieś wskazówki co do badań...za 3 godziny idę do lekarza ....może by coś jeszcze od razu zrobić....mocznik, kreatynina?

Offline

 

#7 2008-12-17 16:32:25

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Ciągłe pieczenie cewki

profil nerkowy zawsze warto zrobic, dla ogolnej oceny pracy nerek

Offline

 

#8 2008-12-18 17:58:01

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Byłam na usg nerek i pecherza...wszystko ok, po świetach zamierzam się położyć do szpitala...ze wzgldu na przewlekły stan podgorączkowy.
Tak sobie myślę, pieczenie cewki zaczęło się u mnie po tym, jak sie leczyłam aspiryną i potem ibuprom zatoki itp.....czy to moz ebyć objaw IC...i np. czy można mieć IC w różnych stadiach i się z tego wyleczyć, czy nie?

Offline

 

#9 2008-12-18 18:07:18

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Przewlekły stan podgorączkowy powiadasz, a chlamydię, mycoplasmę i ureaplasmę z cewki masz wykluczoną?

Offline

 

#10 2008-12-18 18:36:01

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Jutro daję krew na posiew ale będzie to szło do Warszawy, więc pewnie trochę poczekam...a połozyć się muszę bo mam już dość gdybania (jeszcze te włókniaki w piersiach...muszę iść na operację a nie mogę bo ciagle coś)....

Offline

 

#11 2008-12-18 18:38:28

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

powiedzcie mi proszę (wiem, ze gdzieś tu jest napisane).....badania na chlmydię zrobić w dwóch czy trzech klasach?, a myco i urea...z czego się robi i w ilu klasach....wiem-niedouczona jestem ;((((

Offline

 

#12 2008-12-18 19:36:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Ja bym niczego w żadnych klasach nie robiła tylko od razu PCR wymazem z cewki, zaoszczędzisz sobie gdybania raz a porządnie.

Offline

 

#13 2008-12-19 04:55:15

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Całą noc nie śpię...cewka mnie pali jak cholera i całe miejsce przy odbycie (jakby mi ktoś kwasem polewał). Biegam co 20 minut do łazienki siusiu, po oddaniu już niewielkiej ilosći moczu trochę przechodzi ale zaraz wraca. Nie wiem czy to przez Vesicare...może w ciągu dnia gromadzi się ten mocz a wieczorem działanie leku ustaje?....Nie mogę już funkcjonować normalnie w pracy...jestem niewyspana i rozdrażniona.

Offline

 

#14 2008-12-19 07:45:28

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Oprócz pieczenia cewki i odbytu mam jeszce bardzo sucho w nosie, gardle....aż nie mogę przełykać sad((((((((((((

Offline

 

#15 2008-12-19 08:08:52

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Myślę sobie, że mój problem musi (może) wynikać z hormonów-mam niedoczynnosć tarczycy a i pewnie prolaktynę tez za wysoką.TYLKO,ŻE -ustawienie hormonalne trwa bardzo długo a ja już nie mogę wytrzymać z tymi śluzówkami....co mam robić?
Dana-moze znasz jakieś dobrego endo-gina z Warszawy?......poradźcie coś, co robić gdzie iść żeby szybko mi ktoś pomógł!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#16 2008-12-19 10:45:46

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Witam
Bardzo dawno mnie tu nie było. Ale problemy wciąż te same.
Co do nocnego wstawania. Ja stosuje tabletki na sen, w tygodniu jak ide do pracy. W weekendy nie biore, żeby za mocno nie uzależnić się.
Biorę na zmianę Stilnox , albo Melatonine, mi pomaga w spaniu, chociaż i tak muszę wstać 2-3 razy.

Offline

 

#17 2008-12-22 10:14:44

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Od tygodnia biorę witaminy L a+e, calcium, b complex, olej z wiesiołka, 2 tabl 3 razy z  watroby rekina, zyrtex na noc i myję sie w zagęszczonym krochmalu ( maka ziemniaczana)...jest jakby lepiej...nie mam takiego pieczenia, tylko delikatne, parcie wciąż ale mniejsze (zreszta duzo piję). Do tego ginekolog zalecił globulki gyno-flor...na badaniu usg wyszła torbiel endometrialna-jesli nie zejdzie podczas miesiączki to mozliwe że zaliczę laparoskopię sad(((......ale czuję, że sluzówki nadal mam suche : suchośc na dole, w nosie, ustach...

Offline

 

#18 2008-12-22 13:14:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Gosia na suchosc w nosie polecam Alfarin zel taka malutka tubeczka mi bardzo pomaga a na suchosc w gardle Isla mint tez daje efekty. W zasadzie bierzesz caly zestaw natluszczajacy sluzowki. A na dol lubie stosowac krem Cicatridina z kw hialuronowym, jest lagodny i bardzo nawilza.  Ginekolog chce aby torbiel pekla podczas miesiaczki, ile ma cm? Generalnie daja hormony na wysuszenie torbieli, ja jestem po usunieciu torbieli endometrialnych, pilnuj tego jak oka w glowie bo to lubi odrastac mi 1,5 roku po laparo odrosly ale malutkie okolo 1cm i dostaje hormony z blokada miesiaczek. Pzdr

Offline

 

#19 2008-12-22 14:23:54

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

wiesz magdaleno....pierwszy raz mam takie problemy z cewką i wysuszeniem...skąd to sie bierze...czytam to forum ciagle i nie mogę wydedukować : czy przez ewentualne bakterie, grzyby, czy przez jakieś chlamydie, czy hormony i jak temu zaradzić tak żeby bylo ok a nie tylko i wyłacznie doraźne działania.....

Offline

 

#20 2008-12-22 18:51:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Nie znam przyczyny mnie taki stan dopada okresowo, znajac zycie jak cos sie dzieje czy to bakterie czy grzyby i jest jakis stan zapalny to sluzowka nie ma sie za dobrze. Dobrze ze masz globulki zlecone bo probiotyki to podstawa. Choc powiem Ci szczerze ze pije probiotyki z przerwami oczywiscie, przez pare lat a lactobacillusow zawsze mam marnie albo wogole. Sama juz nie wiem co dziala a co nie. Na dole ratuje mnie Cicatrindina wspomniana wyzej.

Offline

 

#21 2008-12-22 22:07:52

dana2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 29

Re: Ciągłe pieczenie cewki

wyglada to według mnie na kłopoty śluzówki przez hormony , nieistotne ,ze to długo się ustawia, jak to zostawisz moze być coraz gorzej , koniecznie musisz wuregulować hormony one wszystkie są ze sobą powiązane, jedno wpływa na drugie , sprężenie zwrotne dlatego pomału się ustawia.
Gynoflor to już coś tam chyba jest estriol z tego co pamiętam ale w Twoim wypadku moze to być za mało.
Skąd jesteś ?
Do takiej podrażnionej śluzówki jak dojdzie infekcja to już w ogóle przechlapane , mogą być potem dreszcze ,a jeszcze jak masz anemię kurcze to i osłabienie.
Jedna porażka.
A nie znasz jakiegoś dobrego dermatologa , ja w takiej kryzysowej sytuacji dostawałm tony zastrzyków z witaminy E, miałam robiony laser przeciwzapalny ale podstawą były rozwalone hormony sad
Cicatridina jest też w gałakach dopochwowych nawilża cały dół , niestety potrzebny Ci jest dobry urolog , dermatolog i endokrynolog i kupa szczęścia żeby ich znaleść.

Offline

 

#22 2008-12-22 22:15:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Gosiu, skąd jesteś?

Nie masz kłopotów ze stawami, z oczami?

Sama niedoczynność tarczycy już może być przyczyną kłopotów z pęcherzem, a tu jeszcze może hormony płciowe,

Popieram - zrób sobie też chlamydię pneumoniae, IgA, IgG.

Z dreszczami - ciekawe, ja też odkąd choruję - mam dreszcze, ciągłe pragnienie, senność, rozbicie, niski ciężar moczu, przy czym idealne hormony wszystkie, parametry "zapalne" takoż, cukier etc. Teraz przerabiamy rozdział "a może to jednak moczówka" tongue


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2008-12-23 07:35:01

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Jestem z Płocka...ale do Warszawy mam niedaleko...tylko nie wiem gdzie szukać, kogo?...czy chodzić po lekarzach z mojego miasta czy uderzyć w Warszawę....sma nie wiem od czego zacząc....niedługo okres więc porobię hormony płciowe.....

Offline

 

#24 2008-12-23 07:36:05

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Ze stawami i oczami nie mam na razie problemów...

Offline

 

#25 2009-01-07 20:32:49

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Ciągłe pieczenie cewki

Witam ponownie.....jestem po 10 dniach pobytu w szpitalu.....badania różne-w posiewach z moczu i krwi nic nie znaleziono-nawet jak miałam znowu dreszcze, bol z tyłu pleców i w podbrzuszu i 38 st. gorączki.....jedyne co to te krwinki świeże i wyługowane...CRP, OB w normie, kreatynina też...jak będę miała wypis to podam dokładniej.....ale ja za bardzo im nie wierzę i jutro powtórzę badania z krwi i moczu i idę na usg nerek, bo mnie trochę pobolewają. Cewka piecze ale da się wytrzymać-nie tak jak wcześniej, jednak boję się, że mimo wszystko mogłam przejść jakieś utajone zapalenie odmiedniczkowe albo kłębuszkowe nerek...sama juz nie wiem. Wysłali też do Wawy próbki na choroby autoregresji. W piątek jadę do endokrynologa z tarczycą (zapytam się czy z chorobami tarczycy-autoregresji można brać te robone autoszczepionki) a także do pani Doroty i zrobię posiewy (szyjka, mocz i cewka). Chcę też zrobić na te chlamydię, myko i ureo ale nie wiem za bardzo gdzie i czy sami to pobierają?i z czego (czy tylko z szyjii czy tez z cewki?)...z krwi zrobiłam i czekam na wyniki.
Psyche mi siada...wiem tylko że coś niefajnego się u mnie dzieje i nie wiem co będzie dalej. Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson