Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-01-16 19:11:09

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

grzybica pecherza

jakie sÄ… objawy grzybicy pÄ™cherza? nie ma na ten temat nigdzie info:-( czy prawidÅ‚owe ph w moczu ogólnym wyklucza grzybka? czy mozna zrobic posiew moczu w kierunku grzybów/ wszedzie z tego co widze robia w kierunku bakterii. Czy z  badania moczu ogólnego można zdiagnozować grzybicÄ™ pecherza??? Czytam co sie da na internecie ale odpowiedzi na te pytania nie mogÄ™ znaleźć, wiem że tu sa weteranii walki z ZUM i może Wy znacie odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam :-)

Offline

 

#2 2009-01-16 19:24:05

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

teraz doszukuje sie wszystkich chorób u siebie. Jest poprawa ale cały czas mnie piecze cos pecherz a teraz od kilku dni mam grzybice pochwy i sie zastanawiam czy w pecherzu tez moze byc grzyb? lecze sie ginekologicznie na ta grzybice ale na pecherz nic nie mam. u mnie to chyba hormonalne ale chcialabym wykluczyc grzybice. stad moje pytanie. i tak musze stwierdzic ze jest u mnie poprawa ale jeszcze piecze i dalej szukam. Badanie ogolne jest o.k., usg o.k, posiewy o.k., wymazy z szyjki na uroplasme i mykoplasme o.k. Internistka na podstawie badania ogolnego zalecila jedynie suplement diety pro-uro. na prywatnych urologów juz nie mam kasy, w pazdzierniku zaplacilam 100 zlotych zeby przez 5 mniut uslyszec ze moj wynik moczu jest dobry, i ze jestem newrowa ( tak swoja droga jak tu nie byc???)

Offline

 

#3 2009-01-16 19:39:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Ja jak miałam grzyby w pęcherzu, to widać je było nawet w badaniu ogólnym moczu. Towarzyszyło to grzybom na szyjce macicy.

Offline

 

#4 2009-01-16 21:49:13

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

a czy mogłabyś mi wyjasnic w jaki sposób bylo to widac na badaniu ogólnym? Co dokładnie bylo w tym moczu ogólnym? leukocyty, erytrocyty? czy coś jeszcze innego? i czy miałaś jeszcze jakies inne badania które pomogły zdiagnozowac grzyby w pęcherzu???

Offline

 

#5 2009-01-16 21:50:18

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

i czym leczyÅ‚aÅ› grzybice pÄ™cherza? ja mam tylko dopochwowo pimafucin na trzy dni i flumucon mam zażyc Å‚Ä…cznie 4 tabletki,  dwie wczoraj a reszte co tzry dni. ale to leczenie na pochwÄ™.

Offline

 

#6 2009-01-16 22:48:49

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Badanie ogólne moczu: żółty, lekko mętny, kwaśny, ciężar 1,018, leukocyty 0-1-2-3, erytrocyty 0-0-1, nabłonki płaskie 0-1, poj. okrągłe, poj. moczany bezpost., bakterie nieliczne (!), bardzo liczne pasma śluzu, obecne poj. komórki drożdży. Taki był mój wynik badania ogólnego moczu, posiew jałowy. Posiew z szyjki - c.albicans. Brałam Flymycon 100mg bez przerwy przez 14 dni - to chyba jakiś nowy, dopuszczalny schemat leczenia.

Offline

 

#7 2009-01-17 12:24:24

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

dzięki za odpowiedz. Czyli glownym wyznacznikiem są komórki drożdży. Czyli u mnie grzybica pęcherza odpada.
Powtórze badanie ogólne moczu bo wychodziły mi bakterie, po Monuralu w ogólnym nic nie było potem za jakis czas nieliczne a potem dość liczne, ale pozostałe 'parametry' sa ok i dlatego nie miałam wdrozonego leczenia tylko pro-uro. Posiewy jałowe. Ponoć bakterie leczy się dopiero jak są 10>5 czy jakos tak, czyli bakterie w moczu moga być?

Offline

 

#8 2009-01-17 19:38:20

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Pamiętaj, że one nie muszą być z moczu, mogą być tak jakby "zgarnięte" z zewnętrznych partii. U kobiet chyba od 10^6, ale jak pokazuje to forum, jest to dość indywidualna sprawa.

Offline

 

#9 2009-01-19 19:37:41

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

po egzaminach zrobię mocz ogólny i skrobne tutaj jaki mam wynik bo ciekawa jestem jaka bedzie wasza opinia wyglada na to ze jestem zdrowa. Grzybica wyleczona. Ale podraznienie pieczenie pecherza i cewki jest caly czas, to znaczy raz gorzej raz lepiej, dopiero dwa miesiace biore leki na regulacje cyklu. Ale ogólnie jest ze mna lepiej. Juz nie mam takiego doła. Nie wiem tylko czemu to tak długo trwa. Tak czy siak chory pęcherz moze byc na tle hormonalnym. Kobiety nie sa chyba o tym dostatecznie informowane przez lekarzy. urolodzy twierdza ze to nie ich działka, ginekolodzy nie chca za bardzo zajmowac się pecherzem a kobieta zostaje z tym sama. Jesli mi nie przejdzie bede usiłowała zdobyc skierowanie do urologa i od niego skierowanie na cystoskopie. nba razie jescze czekam. ehh

Offline

 

#10 2009-01-19 20:13:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: grzybica pecherza

Oczywiście, że pęcherz może być na tle hormonalnym. Może nawet na tle alergicznym - jest taka choroba: alergiczne zapalenie pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2009-01-19 22:23:18

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: grzybica pecherza

alergiczne? i na co mozna mieć alergię, na pokarm? jaka alergia daje zapalenie pęcherza?

Offline

 

#12 2009-01-20 10:13:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: grzybica pecherza

Cokolwiek, co Cię uczula. Masz np. alergię na pierze czy mąkę, nie wiesz o tym, nie jesteś leczona lub leczenie jest dla Ciebie za słabe, a alergia manifestuje się m.in. problemami z pęcherzem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2009-03-04 14:25:04

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Podepnę sie pod ten wątek. Otóż zmagam sie juz piaty miesiac z grzybią najpierw pochwy, teraz juz pęcherza, i podejrzewam ze jelito grube bo niestety tam tez mnie swedzi. Nasililo mi sie po augumentil bralam go na krtan. Mam juz dosc ginekolog rozłożył rece nade mną bo choruje na porfirie. Wszystkie elki na grzybie przy tej chorobie szkodza. Juz nie wiem co mam brac , nystatyna nie pomogla ani w tabletkach ani w globulkach to moglam wziac. Stosuje homeopatie, biore żurawine na zakwaszenie moczu ale to mi grzybicy nie wyleczy . co z tego ze bede brala cos na pochwę jak jeszcze pecherz. PO niedzieli odbieram posiew moczu, i zrbilam jescze badanie krwi ige na grzyby bo mam juz schize ze ten grzyb jest we mnie wszedzie. Teraz lekarz mi zapisal fungizone bo jescze tylko to moge wziac z lekow grzybicznych, ale czy to mi pomoze na pecherz i jelito. Mam pytanie jaki jest zasieg działania tego leku. Rodzinny to powiedzla ze jak bedzie grzybica w pechcerzu to antybiotyk. Ale ja po antybiotyku wlasnie mialam nasilenie tego grzyba. Jeszcze nie zaczęłam brac fungizone bo nie wiem czy brac, czy ten antybiotyk. Prosze o pomoc czym leczy sie grzybice pecherza. Aktualnie to jestem zdana na siebie , mam problem z lekami ktore moge brac, rodzinny leczyl by pecherz, gin pochwe , a ja uwazam ze powinno sie calosciowo potraktowac sprawe. Jestem na diecie bez cukru

Offline

 

#14 2009-03-04 14:30:06

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

zapomniałam dodać że to grzyb c.albicans taka wstepna diagnoza gina

Offline

 

#15 2009-03-04 14:54:42

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Wyszły Ci grzyby w badaniu iogólnym moczu lub posiewie? Czy tylko ginekolog twierdzi "na oko", że to candida albicans? Nie wiem na czym polega Twoja choroba, ale rozumiem, że nie możesz przyjmować Fluconazolu, tak? Najlepszy byłby chyba test PCR w kierunku Candida Albicans, albo z krwi, tylko że ten test nie powie Ci gdzie jest grzyb, powie tylko, że jest infekcja narządowa.

Offline

 

#16 2009-03-04 18:33:33

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

W ogolnym badaniu moczu nie wyszly grzyby , tylko liczne bakterie, ale to swinstwo wylazi mi z cewki i dlatego podejrzewam ze pecherz jest zarazony. Ogolnie to mam dosc juz, fluconazlu nie moge brac, ani pochodnch zadnych bo wyladuje w szpitlau z atakim choroby. Gin na oko stwierdzil candidie, dlatego ja teraz robie sobie badania sama , bo mam juz dosc lekarzy. Ale ogolnie to dobrze ze gni nie chcila mnie leczyc na sile, bo powiedzal po pierwsze nie szkodzic. Ale co z tego sama sie nie wylecze. Lekarz od mojej choroby jeden w warszawie , nawet nie moge sie dodzwonic do niego, a i tak juz mi powiedzala inna a w-wy ze nic nie pomoze. To co ja mam do szamana sie udac. Dzieki ze napisalas bo chociaz ktos sie zainteresowal. A co do badania PCR, to nie wiesz moze jakie musze byc spelnione warunki tzn antybiotyki, i takie tam czy graja role. Jutro zadzwonie i sie wypytam ale im wiecej bede wiedzala to lepiej. A z krwi to jaki. Zrobilam badanie IGE na candide z krwi nie wiem czy to cos da, ale cos musze robic.

Offline

 

#17 2009-03-05 11:25:33

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: grzybica pecherza

Może poczytaj na forum (dział leki) o olejku z oregano... Pomaga przy grzybicy

Offline

 

#18 2009-03-05 19:36:45

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Wiem, że po antybiotykach trzeba trochę odczekać, tak samo po lekach p/grzybiczych. Widziałam możliwość takiego badania w Poznaniu, oni Ci przysyłają wymazówkę z podłożem transportowym, Ty idziesz do lekarza, on pobiera, a Ty odsyłasz kurierem, chyba, że jesteś z Poznania to masz ułatwione zadanie. Tu masz strone laboratorium na której to znalazłam: http://www.cbdna.pl/ z tego co pamiętam jest to koszt 160zł, ale nie wiem dokładnie, więc znajdź sobie cennik na stronie.

Offline

 

#19 2009-03-05 19:39:55

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Aha, można też zrobić jakieś badanie mykoserologiczne z krwi w kierunku grzybów (jedna z dziewczyn na kafeterii je robiła), ale nie wiem nic wiecej.

Offline

 

#20 2009-03-05 20:13:04

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Witam!
Jestem z poznania , takze nie bedzie problemu, poczekam jeszcze na wyniki inne, dzieki za odpowiedz

Offline

 

#21 2009-03-05 20:17:18

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

No to fajnie, przynajmniej masz blisko i mozesz zapytac czy te badania w Twoim przypadku maja jakis sens, a jak tak to jakie wybrac. Ciesze sie, ze pomoglam. Pozdrawiam smile

Offline

 

#22 2009-03-05 20:35:25

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Jescze mam pytanie czy grzybice pecherza leczy sie antybiotykami, czy przeciwgrzybicznymi. Na lekarza nie licze wiec wole wiedziec.

Offline

 

#23 2009-03-05 20:43:01

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Te leki przeciwgrzybicze to sÄ… tak jakby antybiotyki na grzyby.

Offline

 

#24 2009-03-05 23:36:34

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Dzieki za info, ale moj rodzinny to mi bedzie chciala leczyc antybiotykami normalnymi, nie wiem czy to jest sens, bo te na grzybice za wyjątkiem flumconu to nie moge. Teraz biore citrosept, wiec wyczytalam ze nie mozna tego laczyć z olejkiem z oreagano. Ale czy mozna to stosowac zamiennie.

Offline

 

#25 2009-03-10 13:12:56

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Odebralalm wyniki posiew moczu wyszal bakteria enterococcus faecalis ilosc 10^3 ml, nie wiem czy to duzo ale jestem zalamana, do tego z krwi ige wyszla candida albicans klasa 3,4 a to oznacza wysokie stezenie, masakra nie mam juz slow bo nie dosyc ze grzybica ogolnoustrojowa to jescze paciorkowiec , mam juz dosc i nie wiem czym sie leczyc

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson