Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2009-03-10 13:38:31

marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25
Posty: 72

Re: grzybica pecherza

czesc magda też jestem z poznania i też mam tę bakterię co Ty do jakiego teraz urologa chodzisz ?

Offline

 

#27 2009-03-10 16:34:16

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Ja bym leczyła grzybicę. Tam gdzie grzyby są też bakterie, jak wyleczysz grzyby to może bakterie również znikną. 10^3 to nie jest dużo.

Offline

 

#28 2009-03-10 18:37:04

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

odpowiem moze hurtem, po pierwsze serdeczne dzikei ze sie odezwaliscie, ja juz jestem tak podlamana jak dzisiaj odebraralm wyniki  caly dzien rycze. Nie chodze jescze do zadnego urologa poniewaz mowiac szczerze do tej pory mialam tylko problem z zapalenie pecherza od czasu do czasu ale urosept wystarczal. Zaczelam miec ponowen problemy przy grzybicy ale wyczytam ze to jest powiazne. Zaczelam brac zurawine i jest nawet ok. a ten posiew to zrobilam dlatego ze na te grzyby. I zastananwima sie jak to jest ze grzyby nie wyszly a wyszlo co innego. Grzyb wychodzi mi z cewki, a w moczu tego nie ma. Ze mna leczenie jest utrudnione musze lapac kontakt z warszawa od porfirri na ktora choruje. A z tym tez jest problem lekarz jes tniedostepny.  Troche pocieszyÅ‚aÅ› mnie wroclawianka ze to nie duzo
a czy sa jakies normy bo nigdzie nie zanalazlam. . i tak sie zastanawiam ze skoro moj pecherz nie reaguje jakos to moze zostawic tego enterococusa w spokoju a zajac sie grzybem. Jutro ide do rodzinnego ale tylko chyba na pogadanke, bo jak ona mnie zacznie leczyc to zle sie to skonczy. Jescze sie zastawnaim czy tego paciorkowca w pochwie nie mam. Marta a jakie ty masz dolegliwosci ze strony pecherza.

Offline

 

#29 2009-03-10 18:53:00

marta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25
Posty: 72

Re: grzybica pecherza

ucis parcie na pęcherz ból pęcherza na maxa częstomocz ogólnie straszny ból i zero innych dolegliwości typu pochwa cewka no może czsami pieczenie w cewce po oddaniu moczu ale do wytrzymania najgorszy jest ten ucisk i wrażenie że ciągle chec mi się siusiu zresztą co tu dużo mówić walczę z tym już 6 lat z małymi rocznymi dwoma przerwami
i nie podłamuj się bo najważniejsze w tym wszuystkim jest optymizm i szukanie lekarza który pomoże pa

Offline

 

#30 2009-03-10 19:04:28

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Marta To dlugo sie leczysz, a powiedz mi jakie ty masz wyniki posiewu. I co lekarz mowi na to

Offline

 

#31 2009-03-10 20:22:39

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Dziewczyny mam jescze pytanie im wiecej czytam tym jestem glupsza, czy badanie posiew moczu wykazuje tez  grzyby czy tylko bakterie wychodzÄ… w posiewie, gdzie wyczytalam ze tylko bakterie czy to prawda.

Offline

 

#32 2009-03-10 20:32:18

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: grzybica pecherza

z tego co wiem to grzyby również wyrastają, tylko musisz w laboratorium zaznaczyc ze chcesz tez na grzyby

Offline

 

#33 2009-03-10 20:36:04

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: grzybica pecherza

Słyszałam, że grzyba są trudne w hodowli i kapryśne. Można chorowac i nie miec ich w badaniach.

Offline

 

#34 2009-03-10 20:42:27

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Ja jak robię posiew moczu w Diagnostyce to na bakterie tylko, mykologiczny jest płatny osobno.

Offline

 

#35 2009-03-10 21:50:41

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Czyli ososbo musze zrobic posiew jescze raz w kieunku bakteri i grzybow  niestety

Offline

 

#36 2009-03-10 21:55:16

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Najlepiej zapytaj dla pewności w laboratorium, w którym robisz czy sieją też na grzyby. smile

Offline

 

#37 2009-03-18 18:18:40

justa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 6

Re: grzybica pecherza

Witam!
PiszÄ™ pod ten wÄ…tek dlatego, że wyczytaÅ‚am o podobnych dolegliwoÅ›ciach. Ja leczÄ™ siÄ™ już parÄ™ miesiÄ™cy z grzybicy- candida specjes  pochwy, a w badaniu ogólnym moczy również drożdże dość liczne i bakterie dość liczne, bakterie które zostaÅ‚y wykryte w posiewie to escherichia coli, na co dostaÅ‚am antybiotyk augmentin, jakby trochÄ™ lepiej z pÄ™cherzem ale grzybica jest nadal i mam już Å›wira bo mam lekkie kÅ‚ucie w cewce moczowej i pieczenie i raz z oddawaniem moczu jest wszystko ok a za drugim razem ledwo co i mam wrażenie jakby mnie piekÅ‚y nerki, czy plecy? i nie wiem od czego , do tego czujÄ™ siÄ™ ogólnie nie najlepiej, a na tÄ… candide specjes pochwy to u ginekologa już dostaÅ‚am caÅ‚y arsenaÅ‚ leków i nie mam już siÅ‚y i wydaje mi siÄ™, że te grzyby sÄ… w caÅ‚ym moim organizmie , zaczynam już Å›wirować, jutro idÄ™ jeszcze powtórzyć badanie ogólne moczu i posiew i zobaczÄ™ ale mam wrażenie , że dalej jest źle, chciaÅ‚abym sobie jeszcze zrobić badania z krwi na te grzyby i czy ktoÅ› z Was  może mi polecić jakiegoÅ› dobrego lekarza z WrocÅ‚awia, bo w sumie to ja leczÄ™ siÄ™ caÅ‚y czas u ginekologa i ciÄ…gnie ode mnie  mnie kasÄ™. Pozdrawiam

Offline

 

#38 2009-03-19 13:51:13

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Do
Justa
Tez mecze sie z grzybica pochwy ale candidia albicans. Powiem ci tak, ja akurat nie moge brac zadenj chemi lekow na to dziadostwo, z pecherzem tez mialam troche problemow podejrzewam ze grzyba tez tam moge miec, z cewki mi wylazi. Mnie po augemtinie na krtan to dopiero grzytbica sie rowinela na maksa. Ja myslamam ze mam tlyko pochwy, ale i okolice odbytu tez mnie swedza, takze mam juz raczej ogolnoustrojowa. Ja zrobilam badanie ige i w tym badaniu mi to wyszlo. Na pecherz biore żurawine, czytalalm ze pomaga na escherischa coli, napewno nie zaszkodzi biore juz 2 miesaice urinal , to tez zakwsza organizm co dobrze dziala na grzyba. Ja aktulanie to przeszlam na diete grzybiczna , bo nie moglam uciagnac. Niestety przy grzybicy trzeba organizm potraktowac calosciowo. Bez diety i wzmocnienia organizmu nie dasz rady. Poczytaj forum na kafeterii grzybica pochwy, grzybica ukaldu pokarmowego. Ja juz dalam spokoj z ginem bo i tak mi nie zapisze nic co moge brac, biore tlyko jedne globulki i dieta. Jestem z poznania takze nie polece ci lekarza

Offline

 

#39 2009-03-20 13:11:14

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Justa, jak widać grzyby w badaniu ogólnym moczu to jest ich sporo, a także zapewne zostały zgarnięte z pochwy. Wszystko Cię boli, bo to normalne kiedy obumierają, a nawet bytują, bo to bardzo toksyczne drobnoustroje. Stosujesz ścisłą dietę? Jakie leki dokładnie przyjmujesz? Jak długo?
Jest tu taki dział Lekarze. Tam jest wątek Ginekolog Wrocław - polecam.
Pozdrawiam!

Offline

 

#40 2009-03-20 16:18:23

justa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 6

Re: grzybica pecherza

Cześć, diety nie stosujÄ™ lekarz powiedziaÅ‚ mi, że mam unikać cukrów prostych i mam Å‚ykać witaminy z grupy B, a jak mu powiedziaÅ‚am, że manie wszystko boli,i że te grzyby to mam chyba wszÄ™dzie to na mnie patrzyÅ‚ jak na wariata , braÅ‚am też  flukonazole, nystatyne ale już teraz nie, a o tych Coli to powiedziaÅ‚, że to wina higieny!!! , a ja bardzo dbam o siebie i trochÄ™ mi byÅ‚o gÅ‚upio, że tak powiedziaÅ‚, mi siÄ™ wydaje, że te coli przypaÅ‚Ä™taÅ‚y mi siÄ™ jak miaÅ‚am ( sorry że to pisze ) biegunki, a one skÄ…d??? czy też przez te grzyby??? A z grzybicÄ… mÄ™czÄ™ siÄ™ od października zeszÅ‚ego roku , jest dużo lepiej ale nie do koÅ„ca dobrze, mam jakieÅ› bulgoty w brzuchu??? a wczeÅ›niej jak zjadÅ‚am coÅ› niestrawnego to obowiÄ…zkowo byÅ‚o WC, nigdy nie miaÅ‚am wczeÅ›niej takich problemów i przez to wszystko jestem strasznie zdoÅ‚owana.

Offline

 

#41 2009-03-20 19:10:46

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Bo grzybica ogólnoustrojowa to nie jest takie łatwe do wychodowania jak się nam wydaje, tłumaczył mi to i lekarz i kobieta w laboratorium. Ale jak masz dolegliwości ze strony wielu organów, np. pochwa, afty na języku, problemy jelitowe itp. to warto się tym zainteresować. Wiem, że na Kafeterii dziewczyna sprawdzała możliwość grzybicy ogólnoustrojowej u siebie, za pomocą badania mykoserologicznego krwi.
Oprócz unikania cukrów przy kandydozie trzeba stosować ściślejszą dietę (np. zero makaronu, ryżu, białego chleba, słodkich owoców itp.).
Jeśli chodzi o lekarza, to zobacz sobie w dziale lekarze w wątku o ginekologu z Wrocławia, jak będziesz miałą pytania na ten temat, to pisz tam.
Pozdrawiam!

Offline

 

#42 2009-03-21 11:32:31

magda1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 14

Re: grzybica pecherza

Justa
wiem co masz na mysli ze jestes zdolowana, ja walcze od listopada takze tak jak ty. Grzyb moze czlowieka wykonczyc psychicznie. ale musisz sie trzymac. Wiem to z wlasnego doÅ›wiadczenie.  Stresy nasilaja jescze objawy. Z tego co piszesz co masz dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego, takze to juz nie tylko grzybica pochwy. Zrob sobie badania z krwi to co pisze wroclawianka. Ja zrobilam ige i mi wyszlo . a lekarza gina to nie sluchaj ze coli to z braku higieny. prawda jest taka ze my za bardzo dbamy o higiene. I stad potem te badziewia. A bakterie to maja to do siebie ze przenosza sie z jedanego miesjca w drugie, i tak jak piszesz wystarczy miec biegunke. Po drugie u kobiet wszystko jest blisko siebie umiejscowione . Te biegunki to mozesz miec od grzybicy. Poczytaj watke grzybica ukaldu pokarmowego kafeteria. No i musisz diete stosowac i to rygorystyczna tak jak pisze wroclawianka. Ja nie jem owocow tlyko grejfruty, cytyny, kasze, ryz ciemny, chleb na zakwasie. Jak chcesz cos wiecej wiedizec to napisz.

Offline

 

#43 2009-03-22 11:46:04

justa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 6

Re: grzybica pecherza

Witam!
Dziękuje za odpowiedź, najgorsze jest to, że nie wiem gdzie mam się udać do którego lekarza, jak rozmawiam z moim gino to pisałam, że patrzy na mnie jak na wariata, a mnie do tego wszystkiego strasznie boli gardło i mam bardzo czerwone i już nie wiem czy to od grzybicy , czy od tych coli, bo gdzieś czytałam , że w gardle też mogą siedzieć .
Pozdrawiam.

Offline

 

#44 2009-03-22 14:52:20

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

A badania? Wymaz z gardła? Badanie kału w kierunku Candida? Jak masz go w jelitach i to w takich ilościach, że jak mówisz aż z Ciebie wyłazi to w badaniu kału wyjdzie. Jeśli chodzi o grzyby i pasożyty polecam we Wrocławiu laboratorium, które prowadzo dr Ryszard Adamski na ul. Staffa, prywatne, ale Pan zna się na rzeczy. A jeśli chodzi o ginekologa, to jedyny z jakim miałam styczność i jest wg mnie godny polecenia we Wrocławiu, to dr Bielicki opisany w dziale lekarze.

Offline

 

#45 2009-03-22 15:24:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: grzybica pecherza

Popieram obu panów. Dr Adamski, słysząc o moich problemach, tak szczegółowo zajął się poszukiwaniem patogenów, że niemal je zaklinał, sprawdzał pole po polu (widzenia; choć podobno w normalnym badaniu sprawdza się tylko wyrywkowo kilka) - i nic nie znalazł. Wierzę mu, budzi takie zaufanie jak pani Dorota.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#46 2009-03-24 16:30:12

justa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 6

Re: grzybica pecherza

Witam!
OdebraÅ‚am dzisiaj wyniki moczu, odczyn 6,5 - nie wiem czy to dobrze , przejrzystość lekko mÄ™tna , nabÅ‚onki wielokÄ…tne po kilka wp, leukocyty 2-5 wp, , bakterie nieliczne czyli jest poprawa , drożdży nie ma, ostatnio bakterie i drożdże byÅ‚y bardzo liczne , a posiew moczu ujemny, tylko dziwi mnie to, że mocz oddaÅ‚am 19-stego  a wynik posiewu jest z 20-stego - jeden dzieÅ„ na posiew ??? A ja dalej mam dolegliwoÅ›ci ze strony pÄ™cherza chociaż już prawie nie piecze ale czujÄ™ jakby gorÄ…co w pÄ™cherzu??? GardÅ‚o mie boli dalej i chyba udam siÄ™ na wymazy do wspomnianego przez Was laboratorium DziÄ™kujÄ™ za informacjÄ™smile
Pozdrawiam

Offline

 

#47 2009-03-24 17:01:31

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: grzybica pecherza

Hmmm, jeden dzieÅ„ na posiew? Chyba pomyÅ‚ka, bo to raczej niewykonalne (tak mi siÄ™ zdaje). Ph w porzÄ…dku, leukocytów trochÄ™ jest, a o tych nabÅ‚onkach to wyczytaÅ‚am tylko tyle, że jak jest ich maÅ‚o to nie ma siÄ™ czym martwić, bo one wyÅ›cielajÄ… dolne drogi wyprowadzajÄ…ce mocz, ale zwiÄ™kszona ilość  komórek nabÅ‚onkowych wzrasta w stanach zapalnych miejsc, które pokryte sÄ… tym nabÅ‚onkiem, głównie podczas zapalenia cewki moczowej. Fajnie, że już tych drożdży nie ma, ale o diecie dalej pamiÄ™taj. wink

Offline

 

#48 2009-03-24 18:40:51

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: grzybica pecherza

powinnas obnizyc ph, to i ilosc bakterii sie zmniejszy, leukocyty tez wskazuja na stan zapalny - a posiew u mnie robi sie od 3 dni do tygodnia w zaleznosci od bakterii (chociaz w szpitalu czesto robia w 1 dzien, co jest malo dokladne)

Offline

 

#49 2009-03-24 18:45:51

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: grzybica pecherza

Offline

 

#50 2009-03-24 19:08:11

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: grzybica pecherza

do matopatu jezdzilam tylko do lekarza, bo nie jestem z torunia, a posiewy robilam w roznych przypadkowych laboratoriach

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson