Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-02-15 15:42:47

ajlinka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 3

Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Witam, mam pytanie do specjalisty, ponieważ pediatra zlekceważył moje obawy dotyczące wyniku badania moczu.
Moja córka ma 4 miesiÄ…ce, wynik moczu  - ciężar wÅ‚aÅ›ciwy - 1,000, ph-7, w osadzie nic nie byÅ‚o. Niepokoi mnie ten ciężar, czy sÅ‚usznie?

Offline

 

#2 2009-02-15 16:39:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Moim zdaniem - słusznie. Tak drastycznie niski ciężar moczu, jeżeli nie jest tylko jednorazowym błędem laboratoryjnym, daje duże prawdopodobieństwo moczówki prostej. Ewentualnie jakiegoś schorzenia nerek skutkującego niezagęszczaniem moczu. Powtórz badanie i skontaktuj się z dobrym nefrologiem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-02-20 13:27:00

ajlinka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 3

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Zrobiłam powtórne badanie, ciężar wyszedł znowu 1.000, czy to możliwe? to znaczy że ona nie ma w ogóle w nerkach funkcji zagęszczania moczu? czy to może błędy laboratoryjne?(to samo laboratorium robiło badania). Co teraz?

Offline

 

#4 2009-02-20 16:09:02

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Moim zdaniem powinnaÅ› koniecznie zrobić badanie w innym lab, żeby wykluczyć bÅ‚Ä…d i bezwzglÄ™dnie skontaktować siÄ™ ze specjalistÄ….  To rzadkie by badania wychodziÅ‚y bÅ‚Ä™dnie bez przyczyny.

Offline

 

#5 2009-02-20 17:13:13

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Powinnas pojsc z dzieckiem do nefrologa dzieciecego

Offline

 

#6 2009-02-24 20:18:56

ajlinka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 3

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Zrobiłam kontrolne badanie moczu- i tym razem ciężar właściwy wynosi 1.003 a ph 7, poza tym wszystko dobrze. Jak myślicie, czy powinnam nadal niepokoić się tym ciężarem? Ach, i karmię wyłacznie piersią (córka ma 4 miesiące). Czy ciężar ma coś wspólneego z tym, że ona nie dostaje jeszcze pokarmów innych poza mlekiem?

Offline

 

#7 2009-02-24 20:23:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Ja myślę, że nawet bardzo powinnaś się niepokoić. Naprawdę - nefrolog i endokrynolog, to może być moczówka, ale może być też problem z nerkami, a u tak małego dziecka powikłania mogą być niebezpieczne. Nie, fakt karmienia piersią nie wiąże się z tym wynikiem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2009-02-24 21:35:47

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

ciezar nadal jest zbyt niski

Offline

 

#9 2009-03-20 12:36:58

mirka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 2

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Wg informacji  od endokrynologow w CZD w Wwie, ciężar wlasciwy moczu dzieci  może byc niski. DzieciÄ™, zwÅ‚aszcza takie maÅ‚e,  pije bez przerwy (chyba, ze masz cudowne dziecko robiace przerwe  nocna w karmieniu) i wtedy ciezar wlasciwy jest i bÄ™dzie niski. JeÅ›li dziecko  nie wyglÄ…da na odwodnione (bo  brak zagÄ™szczania moczu tym skutkuje) Å›pi spokojnie, przybiera  na wadze, to zaufaÅ‚abym pediatrze. Jak nasz lekarz mówiÅ‚: leczymy dziecko nie wyniki.  Spróbuj  zrobić przerwÄ™ w karmieniu i  wtedy pobrać  mocz do analizy. Ew  możesz pobawić siÄ™ w ważenie  dziecka (przed karmieniem i po) i pieluch. Bilans pÅ‚ynów podanych i wydalonych powinien być  na plusie ( bo  strat cieczy  zwiÄ…zanych z oddychaniem i poceniem siÄ™ dziecka nie okreÅ›lisz sama). U mojego szkraba 4 letniego  taki bilans wychodzi +200 do + 400 ml.

Offline

 

#10 2009-03-20 19:28:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Ciężar Właściwy Moczu U Niemowlaka

Ale 1000 to całkowity brak zagęszczania, o ile pamiętam. Ja bym jednak się skonsultowała, zwłaszcza że czytałam artykuł o moczówce prostej, głównie u niemowląt, bo artykuł był pisany z perspektywy bodaj nefrologa dziecięcego, i tam ciężar rzędu 1003 był uznany za objaw chorobowy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson