Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-09-04 20:23:40

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Co zamiast Driptane?

Planuję zajść w ciążę, biorę Driptane 3 x dziennie po poł tabletki. Bardzo poprawia mi on komfort codziennego życia. Na ulotce są przeciwwskazania dla kobiet planujących zajść w ciążę. Czy istnieje jakiś lek na pęcherz neurogenny o zbliżonym działaniu, jednocześnie bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Offline

 

#2 2006-09-04 20:26:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Asiu, będzie ciężko. Podobno najmniej drastyczny jest Vesicare - nowsza generacja leków na pęcherz neurogenny, zawiera solifenacynę (poczytaj dział Leki na portalu). Wprawdzie tam też jest mowa o ostrożności, ale przy oskybutyninie jest bezwględne przeciwwskazanie. To jednak tylko luźne dywagacje, musisz skonsultować możliwość brania Vesicare'u z urologiem i ginekologiem. O ile wiem, żaden lek nie jest bezpieczny dla dziecka, to raczej kwestia wyboru mniejszego zła. Ale obym się myliła!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-09-04 20:42:54

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

Serdecznie dziękuję za expressową odpowiedź smile Jestem już po konsultacjach ginekologicznych. Trafiłam na dobrego specjalistę, jednak powiedział że w sprawach urologicznych nie jest znawcą. Szukam więc dobrego urologa, który byłby zorientowany w problemie pęcherza neurogennego. Mieszkam w woj. pomorskim i jakoś do tej pory nie trafiłam na lekarza z prawdziwego zdarzenia. Mój pęcherz ma tylko 100 ml przy przyjmowaniu Driptane. Bez tego leku musiałabym chodzić do ubikacji co pół godziny sad do tego dochodzi jeszcze reflux.
Byłabym wdzięczna za podanie kontaktu do dobrego urologa. Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2006-09-04 21:44:57

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: Co zamiast Driptane?

asiu,masz refluks?na podstawie cystografii mikcyjnej stwierdzony?ktorego stopnia i jakie masz objawy jezeli moge zapytac?

Offline

 

#5 2006-09-04 23:30:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Asiu, obawiam się, że na czas ciąży jednak będziesz musiała jeśli nie odstawić, to przynajmniej zmodyfikować leki. Przynajmniej u mnie lekarze byli bezradni przy pytaniu - a co przy ciąży? Między innymi z tego powodu ciążę mam na razie z głowy. Może wtedy zaproponują Ci jakieś metody niefarmakologiczne? Mój urolog próbuje mnie pocieszyć, mówiąc, że matka natura dba o przedłużenie gatunku, więc możliwe, że na sam czas ciąży dolegliwości ustąpią. Ale, niestety, nie ma na to gwarancji.
Mam propozycję: znajdź w necie jakieś forum poświęcone stwardnieniu rozsianemu (SM) i zapytaj, jak sobie radziły z ciążą babki, które ze względu na degenerację nerwów też musiały brać cały czas Driptane/Ditropan.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2006-09-06 16:29:31

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

Cierpiaca,

stwierdzono u mnie reflux w pierwszych miesiacach zycia, poniewaz urodzilam sie z pecherzem neurogennym i praktycznie cale dziecinstwo spedzilam w szpitalach. Juz nie licze ile mialam robionych urografii, cystografii i badan urodynamicznych itp.
Teraz sie cewnikuje co 2-3 godz i mocz mi sie nie cofa, ale jesli tylko nie mam mozliwosci pojscia do ubikacji to jest niedobrze i czuje jak zaczynaj mnie bolec nerki.
Staram sie pilnowac z cewnikowaniem i poki co jest ok.
Oczywiscie, jesli mozna nazwac chodzenie z cewnikiem OK

Offline

 

#7 2006-09-06 19:00:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

A jak na ciążę zapatrują się ginekolodzy? Co proponują itp.? W końcu ucisk macicy przy chorym pecherzu, a już zwłaszcza nerogennym, to nie takie hop siup, sama wiesz najlepiej...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2006-09-07 21:29:41

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

Jeżeli chodzi o ciążę to, kiedy byłam parę ładnych lat temu u ginekologa i zadałam pytanie o ciążę, której jeszcze nie planowałam (zawsze warto wiedzieć więcej) - ten poradził żebym raczej dla własnego zrowia i bezpieczeństwa nie planowała dzieci. To - przyznam bardzo mnie zmartwiło.
3 lata temu przy okazji badań w W-wie zadałam to samo pytanie Pani dr, która uspokoiła mnie, że pod względem urologicznym mogę się starać się o dzieci. Cały okres ciąży będzie kłopotliwy, bo mogą wystąpić wzmożone zakażenia dróg moczowych. Muszę jednak pamiętać, że mam wręcz wymóg cesarskiego cięcia, gdyż poród drogami natury mógłby nadwyrężyć już i tak słabe zakończenia nerwowe.
Dzis coraz poważniej rozważam chęć posiadania dziecka. Byłam ostatnio na konsultacji ginekologicznej. Lekarz stwierdzil, że pomimo jednej wady macicy (również wrodzonej) nie widzi przeciwwskazań do planowania dziecka. Mamy próbować, choć oczywiście ciąża będzie "pod specjalnym nadzorem", oczywiście jak u każdej nawet zdrowej kobiety mogą wystąpić jakieś problemy.
Jeszcze raz ponawiam pytanie o specjalistę urologa na terenie woj. pomorskiego, który by mnie poprowadził przez okres ciąży. A może doradził coś nowego zamiast samocewnikowania.

Offline

 

#9 2007-11-15 10:22:49

mama Mariola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 2

Re: Co zamiast Driptane?

Jestem mama 8 miesiecznej coreczki,ktora ma pecherz neurogenny.Pani doktor przepisala nam Ditropan dla malej.czy jest ktos co moze mi napisac naco jest ten lek .

Offline

 

#10 2007-11-15 10:30:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Szczegółowe informacje są na stronie głównej w dziale Leki. Jakich danych jeszcze potrzebujesz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-11-15 10:51:29

mama Mariola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 2

Re: Co zamiast Driptane?

Interesuje mnie to iz moja corka ma minimalne zalegania moczu ,i teraz pani doktor powiedziala ze trzeba zrobic tak zeby cewa moczowa nie puszczala moczu ,to wkoncu oco tak naprawde chodzi bo ja juz niewiem,mialam nadzieje ze zacznie sikac sama do konca i nie potrzebne bedzie cewnikowanie,a teraz mowi ze musi byc .i przepisala nam tem lek.

Offline

 

#12 2007-11-15 11:15:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Ale ja pytam o informacje o leku, bo tego dotyczy wątek, w którym piszesz. W "Lekach" na głównej masz niezbędne dane, jeśli jednak są one dla Ciebie niewystarczające, pytaj.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2007-11-15 11:27:42

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Co zamiast Driptane?

Ja mam recepte na dwa opakowania Ditropanu jesli kogos ten lek interesuje.

Offline

 

#14 2007-12-27 19:55:05

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

Dlugo czasu to zajelo - najczesciej urolodzy rozkladali rece i odsylali do Warszawy w tej sprawie. Wreszcie znalazlam lekarza, ktory dal mi konkretna odp. i polecil mi zamiennik. Po konsultacjach zamiast Ditropanu moge brac Vesicare. Miesiac przerwy od Ditropanu, zamiast tego Vesicare i mozemy starac sie o dziecko.
Ale ja co do tego leku nie mam 100% pewnosci, na ulotce nie ma konkretnej informacji ze mozna stosowac ten lek przed i w czasie ciazy. Ja czuje sie bardzo dobrze po tym leku - ustapily skutki uboczne ktore mialam po Driptane. Prosze o opinie i informacje. Czy ktoras z Was stosowala ten lek w ciazy. A moze ktos zna opinie innych lekarzy na ten temat ?? Prosze pomozcie!!

Offline

 

#15 2007-12-28 13:08:04

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Co zamiast Driptane?

asia - wyślę do ciebie coś na mail
pozdrawiam

Offline

 

#16 2007-12-28 13:23:56

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Co zamiast Driptane?

poza tym co wysłałam ci na mail:
w poznaniu jest prof. kwias - zajmuje się dorosłymi pacjentami z pęcherzem neurogennym
także w poznaniu - dr paweł kroll - zajmuje się dziećmi, ale dorosłymi gościnnie także

sama obecnie mam pęcherz pojemności około 150-200ml, nadreaktywny, za duże ciśnienie
sposoby na rozluźnienie wypieracza:
- oksybutynina (driptane, ditropan) - ja nie mogę tego szajsu stosować bo czuję się mało komfortowo za kierownicą hmm
- solifenacyna (visicare) działą podobnie jak oksybutynina ale ma zazwyczaj mniej skutków ubocznych 100-200zł za 30 tabletek
- iniekcje z botuliny (botox, dysport) wykonywane przez endoskop, co 6-12 mies. toksyna botulinowa zwiotcza mięśnie pęcherza moczowego, działą tylko na niego - koszt (w przypadku tańszego leku - dysport) 2100zł około
- powiększenie pęcherza jelitem cienkim, operacyjne - skomplikowana sprawa podobno - z ubocznych: śluz w moczu - ale pęcherz raz a dobrze powiększony, nie napina się, nie ma nadciśnienia, tworzy się "worek" na mocz

z moich obserwacji wynika, że bardzo duży wpływ na nadreaktywność pęcherza mają stany zapalne

pozdr

Offline

 

#17 2007-12-28 13:57:01

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

aberade dzieki za odp.
tez slyszalam o powiekszeniu pecherza jelitem, ale po tym sa czeste kamienie no i ten sluz. Ja sie nie kwalifikuje na taka operacje-tak jak mi  powiedzial lekarz to juz ostatecznosc. W moim przypadku dodatkowe operacje nie sa wskazane i tak mialam juz ich blisko 10, takze na razie dam sobie spokoj z kolejnym krojeniem. Skontaktuje sie jeszcze z tymi lekarzami ktorych mi poradzilas i odpisze na czym stanelo smile
Pozdrawiam

Offline

 

#18 2007-12-28 16:12:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Zawsze to jest ostateczność. Mój prof. mówił, że po tym w zasadzie można zapomnieć o dziecku (duże ryzyko uszkodzenia macicy przy operacji). Poza tym to lubi robić problemy - owrzodzenia, bóle (w końcu ścianka jelita przeznaczona jest do wchłaniania, będąc pęcherzem - wchłania toksyny z moczu).
A Vesicare a ciąża - o ile mi wiadomo, nie ma potwierdzenia na 100%, że nie szkodzi dziecku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2007-12-28 19:39:15

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Co zamiast Driptane?

dlatego ja bym była za botuliną - w tym przypadku
ale ja nie dr wink

Offline

 

#20 2009-05-22 09:55:23

agalid
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-24
Posty: 16

Re: Co zamiast Driptane?

Polecam

http://www.przeglad-urologiczny.pl/autor.php?Tomasz%20Rechberger

Tomasz Rechberger jest ginekologiem i zajmuje siÄ™ problemami kobiet z nietryzmaniem moczu

Offline

 

#21 2012-06-12 21:43:49

betti3133
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 5

Re: Co zamiast Driptane?

Witam, jestem tu nowa dlatego w skrócie opisze mój problem. Dziś byłam po raz pierwszy u urologa - nie jestem zadowolona z wizyty i braku zainteresowania lekarza ...
Na wizycie powiedziałam Urologowi, że mam problem z nietrzymaniem moczu (mam 24 lata, jestem mężatka i jeszcze nie byłam w ciąży) - często mam infekcje pęcherza, na które na szczęście działa furagina, którą zawsze mam w zapasie.

Mój problem z nietrzymaniem moczu wygląda następująco: nie mam parcia na pęcherz i np. gdy zacznę myć naczynia to nagle muszę być w ubikacji - krzyżuje nogi przy zlewie i nie mogę dojść do ubikacji aż nie znajdę w "sobie spokoju" i się nie rozluźnie na tą chwilę, aby dobiec lub dojść ze skrzyżowanymi nogami ... Krępująca sprawa szczególnie gdy jestem na wycieczce, podczas zwiedzania, na zakupach itp ...

Dziś podczas wizyty u urologa, na którą czekałam 3 miesiące, dowiedziałam się - bez badań - że mam zażywać Driptane przez jakiś czas (Dr mi nie powiedział przez ile, ale dał receptę na 1 opakowanie i skierowanie na badanie anal. moczu - a przyszłam do niego z wynikami badania moczu od lekarza ogólnego z dnia wczorajszego).

Dodam, że tak jak powyżej Panie pisałyście, również martwi mnie zajście w ciąże przy problemie nietrzymania moczu - przypuszczam iż może to być jeszcze bardziej uciążliwe niż teraz...

Moje pytanie do Pań, jakie najlepiej zrobić badania? O co się upomnieć do lekarza - gdy pójdę następny raz (oczywiście już do innego Dr - bo ten nie był zbyt chętny do pomocy).

Z góry dziękuje.

Offline

 

#22 2012-06-13 01:32:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co zamiast Driptane?

Betti, załóż swój wątek w dziale Co mi jest?, tu rozmawiamy o leku.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2012-06-13 08:07:37

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Co zamiast Driptane?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson