Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#226 2010-03-30 18:02:26

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

przyszedł mi do głowy jeszcze jeden powód mojego zapalenia pęcherza-o ile to jest to.tzn nie wiem, czy to może byc faktycznie powód, może ktos kompetentny stwierdzi.
a mianowicie brałam na jelita Sulpiryd-lek na depresje, schizofrenie itp. zrobił tyle, że dostałam po nim mlekotoku i spóźnia mi sie okres-możliwe, ze wcale nie dostanę.tzn podnióśł sie poziom prolaktyny. czy przez to mogę miec teraz ten problem z pecherzem?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#227 2010-03-30 18:27:09

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

oczywiście, ze tak. u mnie się zaczęło po leczeniu prolaktyny.

Offline

 

#228 2010-03-30 18:30:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Popieram.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#229 2010-03-30 19:31:48

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to co ja mam teraz robic? do jakiego lekarza isc-ginekologa czy endokrynologa?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#230 2010-03-30 20:34:41

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

najlepiej ginekologa-endokrynologa

Offline

 

#231 2010-03-30 20:47:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ale ponieważ o to trudno, lepiej wybieraj samego endokrynologa (ale dobrego) niż samego ginekologa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#232 2010-03-30 21:48:10

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#233 2010-03-30 22:21:12

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

za wysoka prolaktyna objawiała się u mnie nabrzmiałymi piersiami i problemami ze snem oraz niepłodnością. zbijałam ją rok bromergonem, wydaje mi sie ze za długo. bo jak mi za bardzo spadła to nabawiłam się ostrego epizodu pęcherza. wyleczyłam zinnatem i było ok przez pół roku. potem miałam starania o ciążę (hormony) i ponowny epizod zapalenia, z którego nie wyszłam do dziś

Offline

 

#234 2010-03-31 15:33:02

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jejku to straszne, jak moze lek narobić szkody w organizmie. i jak to wszystko ze sobą powiązane...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#235 2010-04-08 08:50:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

znowu piszę, potrzebuję rady, bo nie wiem, co robić....
tak mi namieszaÅ‚ ten sulpiryd, ze szok. nie mam juz mlekotoku, ale za to nie mam tez okresu sad na dodatek po tym niby zapaleniu pÄ™cherza, do tej pory nie mogÄ™ dojÅ›c do siebie.ciÄ…gle czujÄ™ taki dyskomfort, jakby cewka moczowa albo coÅ› koÅ‚o tego, na zewnÄ…trz, najgorzej po wysikaniu.ginekolog mi powiedziaÅ‚a, ze to prolaktyna blokuje wydzielanie estrogenu i  takie objawy, musze czekać z miesiÄ…c na poprawÄ™, narazie daÅ‚a mi triderm , estrogenów nie chciaÅ‚a narazie dawac. oprócz tego sikam częściej i znów czuje to okropne parcie, zamiast odstawiać leki, to musiaÅ‚am zwiÄ™kszyć dawkÄ™-vesicare z ćwiartki na połówkÄ™ i omnic zamiast co 3ci dzien to codziennie.byÅ‚o lepiej.no i co mam robic? odstawic, tak, jak mi kazaÅ‚ urolog, czy nie? szczerze mówiÄ…c, nie wyobrazam sobie w tej chwili odstawienia, bo czujÄ™, ze bedzie to, co na poczÄ…tku choroby.byÅ‚a na forum taka dziewczyna, która braÅ‚a vesicare 18 mcy z tego co pamietam, to mnie sie tez chyba nic nie stanie.
prosze o rady, urologa mam 12 maja, mial mi zrobic badanie -1sza częśc urodynamiki, nie wiem, jak sie to nazywa, ale bez leków, to ja nie dam rady sie normalnie wysikac, sikam kropelkami:(


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#236 2010-04-08 09:29:44

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ja Omnic biorę każdego dnia i to tak od dwóch lat i nawet nie wiedziałam, że jeśli choć trochę pomaga to trzeba po jakimś czasie odstawić

Offline

 

#237 2010-04-08 12:02:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Tyle że przed badaniami powinno się być co najmniej 2 tygodnie bez leków, bo inaczej się zafałszują.

A ginekolog ma rację, ten dyskomfort może być od niedoboru estrogenów. A czemu nie chce na razie ich dawać?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#238 2010-04-08 15:29:18

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

powiedziała, ze poczekamy, az samo sie unormuje, czyli wg niej ok.mc, chyba, zeby mi to bardzo dokuczało, to wtedy mi przepisze. narazie smaruje sie tridermem, rewelacji nie widzę.w nocy 3x wstawałam, rano az kolki mam w brzuchu,i siku co godzinę, no nie moge poprostu odstawić vesicaru i juz! sad sad sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#239 2010-04-10 17:56:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

witam ponownie,
od wtorku smaruje sie Tridermem, niestety nic nie pomaga, a nawet jest gorzej, juz nie moge tego znieśc, cewka cały czas daje mi popalic, czuję pieczenie i taka suchośc, drażnienie w jej okolicach.brzuch mam wzdęty i czuły pęcherz.czy to jest z powodu niedoboru estrogenów? okresu nadal nie mam.pewnie pojde do ginekologa, bo juz nie wytrzymam tego. ja moge sobie ulżyc domowymi sposobami? rumianek? vagosan?czy jakies maści na cewkę?dziekuje z góry za rady.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#240 2010-04-10 23:12:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jeszcze raz prosze o rady


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#241 2010-04-11 10:22:49

kasikk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 86

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

monka,chyba masz naprawdę podobne objawy i ten cholerny ból,opuchnięty jakby brzuch-pęcherz...ja kilka miesiecy temu dostałam sulpiryd na depresję(pisałam o tym u siebie trochę),brałam go od listopada a od stycznia zaczeły się problemy z pęcherzem-bakterii nie ma,chlamydii,ureoplazm tez,po tym cholernym sulpirydzie mialam to co ty...mlekotok.Chore i tyle..na jedno miało pomóc a chyba zaszkodziło i to powaznie.Bo teraz męczę się od ponad 3mies i nie wiem co dalej...byłam na cystoskopii(bez biopsji) i lekarz stwierdził nadreaktywnosc...miałam kilka badan USG,wszystko w normie(prócz nerek ale o tym tez mam na swoim wątku) i powiem Ci,że teraz od 4 dni jestem na vesicare..chyba wen dzien czułam się lepiej,ale wczoraj dostałam okres,o kilka dni znowu za wczesnie,tak mi ten chyba sulpiryd namieszał w organizmie(bo tabl.anty nie biorę od pół roku)że teraz i okres mam w cały świat i pęcherz nawala tak,że czasem ledwo z łóżka wstaję...kochana,Ty mi powiedz czy vesicare cos pomoze?nie bardzo widzę efekt..a leki przeciwbólowe nic nie pomagały więc dałam sobie spokój.. sad ja piję rumianek i siemię lniane na zmianę,uważam na dietę,cewki nie smaruję niczym a triderm powiem Ci stosuj ale wiem że 5 dni maks 2x dziennie bo to jest silnejesli nie czujesz ulgi-odłóż.Idz do ginekologa.Pozdrawiam..odezwij się na moim wątku jesli chcesz..

Offline

 

#242 2010-04-11 15:46:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dziekuje Ci bardzo za odzew
to mnie pocieszyłaś...
a jak z okresem? mialas cały czas biorąc sulpiryd? bo ja juz 3 tyg czekam i nic. a ta cewka tak dokucza, ze czasem szału dostaję.mnie vesicare pomógł po 4 tabl, objawy pęcherzowe zaczęły ustępowac i było wszystko pięknie ładnie, ale zaczęłam brac tabl.anty i wszystko wróciło.parcia nie do wytrzymania, moze nie tyle pęcherz dokucza, choc jest wrazliwy, ile cewka, szok, takie wkurzające uczucie. a teraz wlasnie po tym sulpirydzie mam wrazenie, jakby cewka jakas podrażniona była, taka tkliwa, czuję parcie i taki dyskomfort, jakos tak sucho, bleee sad tez pije rumianek i robię nasiadówki z vagosanu-tyle mam w domu, postaram sie dostac w tym tyg. do gina, bo juz wariuję.nie wiedziałam, ze triderm tylko 5 dni mozna stosowac, ja od wtorku stosuję, i to 3 x dziennie,czyli dzis powinnam zakończyć?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#243 2010-04-11 16:40:11

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka812 ja też czuję cewkę non stop takie straszne uczucie nie do wytrzymania. Ty tez masz tak, że przed okresem strasznie piecze i swędzi, nie tylko przed okresem cały czas cały miesiąc a w czasie okresu lepiej o sto razy. A po okresie znów to samo:(

Offline

 

#244 2010-04-11 17:54:36

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wiesz co ta cewka to dokucza mi niezależnie chyba od okresu, raz jest ok, a raz źle, samo przychodzi i samo odchodzi, nie wiem, z czym to związane. a teraz to myślę, ze po tym leku tak sei urządziłam. natomiast przed okresem to częściej sikam i mialam cystoskopie, bo lekarz podejrzewał endmetrioze pecherza, ale nic nie wyszło i przeniosłam sie do innego urologa.
a u Ciebie to moze cos z hormonami zwiÄ…zane?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#245 2010-04-11 18:12:28

kasikk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 86

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

monka,juz po drugim miesiącu stosowania sulpirydu okres zaczął fiksowac..nie dosc że się spozniał to jeszcze był skąpy no 1 góra 2 dni i koniec..i ten mlekotok..i od stycznia doszły ni stąd dolegliwosci pęcherza...naprawdę nie wiem juz jak to połączyc,może ja juz schizuję nie wiem??Może za wczesnie oczekiwac cudu od vesicare??a może to,że mam okres teraz sprawia,że taki mam tkliwy brzuch-pęcherz i ten ból znowu tak dokucza??ojj za dużo tych MOŻE... sad

Offline

 

#246 2010-04-11 18:15:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

okres na pewno tez ma wpływ, bo masz tam wszystko rozpulchnione. weź coś rozkurczowego, pij rumianek. jakos musisz przetwać , głowa do góry.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#247 2010-04-11 18:18:30

kasikk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 86

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dzięki kochana,jestem z Tobą i dziękuję wszystkim w ogóle za każde słowo i każdą radę...bez Was beczałabym 24h .

Offline

 

#248 2010-04-11 20:41:56

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka nie badałam hormonów, myślę że to nie ma żadnego wpływu na moje dolegliwości:(

Offline

 

#249 2010-04-12 18:03:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

kurcze, myśłałam, ze jutro pojdę do ginki, a ona wyjechała sad dopiero na następny tydzien mamy sie umawiac.jak pech, to pech.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#250 2010-04-15 19:43:39

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dopiero przeczytaÅ‚am wÄ…tek Ajpinusa, i nawet jestem skÅ‚onnna spróbowac tej metody, która mu pomagÅ‚a, kupiÅ‚abym ta książkÄ™, ale ona jest po angielsku sad , wiÄ™c nie wiem, czy sie zda w ogole. a jestem pewna ze mam coÅ› nie tam z miÄ™sniami i nerwami, bo moja cewka uspokaja sie po leku uspokajajÄ…cym, poza tym ja nie raz czujÄ™ taki skurcz w tamtych okolicach, sama napinanm bezwiednie miÄ™snie. no i to, ze zawsze po wypróżnieniu tez czuje taki skurcz, i sikanie co 15 minut, albo parcie pojawiajÄ…ce sie podczas ruchu, np.jazda samochodeem to murowane, ze musze potem siku  zrobic.
czy ktos mial moze ta książkę? nie pamiętam tytułu...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson