Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#251 2010-04-15 19:46:51

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

www.cpps.szu.pl

tu więcej o tej metodzie, jakby ktos jeszcze nie doczytał, niesamowite rzeczy, żaden lekarz na to nie wpadnie


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#252 2010-04-19 14:46:02

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Redakcjo
oraz wszyscy, którzy maja jakies pomysły

co moze byc przyczynÄ… OAB?
musze sie przygotowac do wizyty, bo jak mam odstawic leki, to urolog mi powie papa, a ja nie jestem wyleczona!!!
mam kilka podejrzen?
-bakterie-cewka, pochwa
-mięsnie dna miednicy
-jelita
-???
jakich badan sie jeszcze domagac?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#253 2010-04-19 15:25:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie myl pojęć. OAB - prawdziwe OAB - to jest idiopatyczna dysfunkcja fizjologiczna - pęcherz kurczy się nadmiernie często, bez przyczyny. We wszystkich innych podanych schorzeniach nadwrażliwość/nadkurczliwość pęcherza to efekt reakcji obronnej organizmu na stan zapalny lub inny powód podrażnienia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#254 2010-04-19 15:58:18

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to ja juz nie rozumiem, jak to sie kurczy bez przyczyny? cos to musi powodowac.
nie wiem juz gdzie iść, co badać, na czym się skupic, stoję w miejscu bezsensu.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#255 2010-04-19 19:00:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Powoduje - nadmierny, niepoprawny (nadmierny do okoliczności) bodziec z mózgu. Nie wiem, czy to właściwe porównanie, ale mnie OAB kojarzy się trochę z np. astmą wysiłkową. Normalnie człowiek po dłuższym biegu jest zmęczony, oskrzela się kurczą, kaszle itd., a jak organizm zafiksuje, to te objawy nasilają się aż do duszności. Natomiast jeśli masz coś, co drażni i powoduje stan zapalny, to nadreaktywność nie jest OAB, tylko ratunkiem organizmu przed tym drażnieniem. To tak jak łzawienie, jak coś Ci wpadnie do oka albo przy zapaleniu spojówek - nikt przecież nie powie Ci, że masz OAE (Overactive Eye wink), jeśli w oku tkwi paproszek albo masz stan zapalny od np. jarzeniówek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#256 2010-04-19 19:45:09

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dziekuuję za wyczerpująca odpowiedź. rozjasniło mi się.tylko teraz gdzie mam szukac, tego co drazni mój pęcherz?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#257 2010-04-19 19:57:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ha! Żeby to było takie proste...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#258 2010-04-19 20:21:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no własnie....
zaczne od ginekologa-wymazy z pochwy i moze z cewki mi zrobi i jeszcze myśle o niedoborze estrogenów, bo ciągle czuje taka suchosć, dyskomfort
a jesli chodzi o dysfunkcje mięsni dna miednicy, bo to mi tez chodzi po głowie-to komu mam o tym mówić ginowi czy urologowi?jak to sie diagnozuje?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#259 2010-04-24 07:22:59

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

muszę sie z Wami podzielic moimi odczuciami, moze mi ulży, choc psychicznie.
mnije więcej tydz.temu odstawiłam Vesicare i OMNIC OCAS.
wczoraj bylam u gina.zrobila mi wymazy z pochwy, poniewaz czuje dyskomfort ,suchosc na zewnÄ…trz  w okolicach cewki-dostaÅ‚am Vagifem-choc czytalam tu na forum, ze to dla starszych paÅ„, wiÄ™c troche mnie to zbilo z tropu.ale poniewaz ja odczuwam pogorszenia pecherza mniej wiecej w srodku cyklu i przed okresem, to gin powiedziala, ze ten lek wyrówna mi poziom hormonow w drogach moczowych-mam brac co 2 dzien ( 10tabl) i potem przyjsc powiedziec, czy zauwazylam jakies zmiany.
na cewke dala mi masc Cutivate-mial ktos?
ale to nic, przyszlam do domu, dobrze sie czulam, popołudnoi zrobilo mi sie nagle zimno, dreszcze, parcie na pecherz, poszłam siku-niewiele bylo, a potem dalej parcie na pecherz, brzuch wzdety,kolka w prawym boku.nie wytrzymałam , wzięłam pół Vesicaru, dzis rano jeszcze omnic i czekam.
czy to juz efekt nie brania leków?bo nie rozumiem, z czego to mogło byc?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#260 2010-04-24 15:04:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Wygląda to trochę jak jakaś nietolerancja... A co wczoraj jeszcze jadłaś/brałaś?

To nie jest dla starszych pań, tylko przy niedoborach estrogenów i zaburzeniach śluzówki. Niestety, my takie zaburzenia mamy mimo wieku premenopauzalnego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#261 2010-04-25 08:56:20

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

z jedzenia to nic nowego, więc o to jestem spokojna.natomiast z leków posmarowałam cewke Cutivate'em ( propionian flutykazonu)=pierwszy raz i po kilku godzinach sie zaczęło. czy to mozliwe, ze to przez ta maść? tam w ogole jest napisane na ulotce, zeby nie stosować na krocze.

wzięłam wtedy pół tabl.vesicaru, na noc Vagifem, wczoraj rano znów pół tabl.vesicaru i omnic i przed południem juz czułam się dobrze.
teraz mam dylemat, czy nadal brac te leki na pęcherz, czy juz nie i zobacze wtedy, jak sie bede czuła.
i moge jeszcze raz użyć Citivate'u na próbę-bo tylko raz go uzyłam


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#262 2010-04-25 11:00:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Skoro nie stosować na krocze, to znaczy, że może powodować reakcję nadwrażliwości. Możesz spróbować, ale nastaw się na powtórkę z rozrywki. A jeśli dobrze Ci po v i om., stosuj je długo, to nie jest tak, że jak nastąpi poprawa, możesz od razu odstawiać, organizm musi się przystosować do normalnej pracy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#263 2010-04-25 21:29:09

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ja bym chetnie stosowała, ale lekarz kazał do konca kwietnia odstawic...v.stosuje od czerwca, a om.od listopada.
czy mam go poprosic, o kolejne recepty?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#264 2010-04-25 21:30:38

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

powiedział, zebym tylko brała w razie nawrotu.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#265 2010-04-25 22:12:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Oceń, jak Ci lepiej. Bo jeśli po odstawieniu dolegliwości wracają, to nie ma co kombinować.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#266 2010-04-26 15:31:29

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

masz rację, narazie próbuję bez leków, ale jakby bylo gorzej to pewnie wróce, juzwidze, ze bezOmnica sikam troche gorzej, tzn nie ma tego ciśnienia, słaby strumień. sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#267 2010-04-26 18:58:15

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A czy urolog powiedział dlaczego Omnic skoro pomaga trzeba odstawić ?? Ciekawi mnie to bo ja biorę już jakieś dwa lata i nie wiem czy sobie jakoś nie szkodzę.

Offline

 

#268 2010-04-27 14:50:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wiesz co powiedział mi ze to sie 2 miesciace bierze, ale juz nie jestem pewna , czy chodziło o omnic czy vesicare.
w kazdym razie mam wizyte 13maja, to sie wypytam, narazie nie biorÄ™ nic i jest tak, jak bylo przy lekach.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#269 2010-04-29 15:48:13

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jestem po gastroskopii, test ureazowy wyszedł dodatni tzn mam chyba Helicobacter Pylori ( wyniki biopsji za 3 tyg). czy ta bakteria, choc jest w żoładku czy dwunastnicy, moze miec jakikolwiek wpływ na mój pęcherz?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#270 2010-04-30 10:30:41

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie ona nie ma wpływu na pęcherz, ale z kolei sprzyja grzybom uważam, ponieważ ona powoduje uszkodzenia żołądka, jelita, robi rany, do tych ran lubią przywierać grzyby, tworząc grzybnie. Antybiotyk przeciwbakteryjny wybija bakterie, na drożdże nie działa wiec koło się zamyka. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam smile

Offline

 

#271 2010-04-30 20:08:07

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dzięki:)
ale problemy z jelitami może powodowac? a moze jelita jakos maja znów wpływ na pęcherz?
chciałabym cos wreszcie znależć...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#272 2010-05-04 18:50:44

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

słuchajcie, miałam odstawić leki ( ves.i omnic), zrobiłam to ok.20.04 , po mniej wiecej tyg. nawrót pęcherza, wzięłam znow po tabl. i przeszło, za jakies 2 dni znów nawrót i znow leki. i tak w kółko, od dwoch dni jestem juz non stop na ves. , i jeszcze furagin biore, bo juz wariacji dostawałam. w tej chwili jest juz lepiej, sikam nawet co 2 godz. i parcia tez prawie nie czuję ( najbardziej cewka mi dokuczała-non stop jakby tam cos siedziało, okropne uczucie, )/ zastanawiam sie , czy to dzieki ves. czy furaginowi.
a w ogole juz tego nie dżwigam, czy ja jestem skazana na leki?
ves. przymuli pecherz , to jakos jest, ale ile tak można?
nie robiłam badania moczu, bo to w wekend mnie złapało, a moze by pasowało...
13.05 mam urologa, co moge mu zasugerowac, jakies leki inne, badania?
juz nie wiem, co robić poprostu.
prosze poradźcie mi coś...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#273 2010-05-04 20:37:13

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

a jeszcze w nawiązaniu do powyższego postu
czy badanie moczu podczas brania furaginu ma sens?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#274 2010-05-04 21:12:20

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie, biorąc cokolwiek bakteriobójczego nie ma.

Offline

 

#275 2010-05-04 23:05:24

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie do końca tak jest...ja brałam furagin i wyszły mi bakterie- lekarz kazał zrobić badania w trakcie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson