Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-07-19 19:56:39

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

d-mannose

Pora na podsumowanie eksperymentow z tym specyfikiem, ktory tak rewelacyjne opinie zbiera na wszelakich zagranicznych forach.
U mamy mojej niestety nie przynioslo rezultatu. Problem chyba polega na tym, ze dziala on tylko na e-coli, a mam dosc powazna podstawe podejrzewac, ze mame moja cos jeszcze innego zjada od srodka. Na wszelkie gronkowce i inne to nie dziala. Jesli ktos ma wiec tylko infekcje coli niech sprobuje - inni ludzie sie zarzekaja, ze im pomoglo(przynajmniej w necie).
U mamy problem byl taki, ze zaszkodzil jej na zoladek - skonczylo sie na uporczywych wymiotach i odwodnieniu, dzis rano byla w szpitalu. Wczoraj wziela zas  spora dawke tego srodka(po dwudniowej przerwie spowodowanej niemoznoscia patrzenia na ten specyfik, a co tu spozywania go) i tak to sie skonczylo.
Nie zniechecam, bo komus moze pomoc, ale my juz nie kupimy.

Offline

 

#2 2010-02-28 20:52:27

agnieszka55
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 4

Re: d-mannose

Dzień dobry,
na początek chciałabym podziękować za to forum - przede wszystkim Karolinie, za ogrom pracy i wiedzy tu włożony.

Piszę z informacją, że mi D-mannose o którym dowiedziałam się tu z postów naty79 bardzo pomógł, kiedy już nic nie działało.

Od 3 lat borykam się z nawracającymi infekcjami pęcherza. Na początku rzadziej, później coraz częściej (co kilka tygodni). Wynik badań moczu zawsze ten sam - e.coli 10/6, choć zmieniała się wrażliwość na anybiotyki. Wyjątkowo dziwne było to, że mimo antybiogramu działał od początku tylko jeden anybiotyk - Monural. Przy wszystkich innych lekach infekcja po 2-3 dniach brania wracała z całą siłą (mimo dalszego brania antybiotyku). Więc za każdym razem kończyło się na Monuralu.

Przez te 3 lata próbowałam już wielu rzeczy: anybiotyków zgodnie z antybiogramami (Monural, Zinnat, Augmentin, Nolicin, Cipronex itd), furaginy przez 3 miesiące (dostawałam okropnych skurczy nóg, a potem na wiele miesięcy mrowień stóp i dłoni), żurawiny przez rok, Urowaxomu przez 3 miesiące, ziół, akupunktury itd. Byłam kilka razy u polecanego tu dr. Malczyńskiego (bez poprawy) i dr. Ocza Batyna (również, a przy tym mam silne poczucie, że interesują go głównie wysokie opłaty, jakie pacjent u niego uiszcza).

Aż teraz Monural nie zadziałał. Tak samo jak Biseptol i Augmentin. W desperacji zamówiłam z Anglii D-mannose, o którym pisała tu nata79 - doszedł do mnie po 4 dniach, a po 48 godziach.. nie miałam już żadnych objawów infekcji, co potwierdziły badania moczu. Teraz od tygodnia biorę dawkę "zapobiegawczą" i jeśli będzie dalej tak niesamowicie na mnie działało to mam zamiar to robić przez następny długi czas.

Więc jeśli ktoś boryka się z zapaleniami dróg moczowych (zwłaszcza e.coli) to warto o tym poczytać. Zamówiłam to w firmie, o której pisała nata79, ale wiele innych też to sprzedaje, choć nie wiem, jakie są ich produkty. W Polsce jest uroval, ale tam są żurawiny, a na stronach anglojęzycznych zastrzegają, żeby nie używać tego z żurawinami ani niczym innym, co obniża ph moczu.
Faktem jest, że w dużych iloÅ›ciach dziaÅ‚a przeczyszczajÄ…co, ale przy "normalnych" dawkach nie odczuwam żadnych efektów ubocznych. I nie jest to antybiotyk, tylko cukier!!   

Gdyby ktoś chciał poczytać, to znalazłam taki artykuł lekarza, który to chyba wymyślił:
http://www.tahoma-clinic.com/mannose.shtml

Tu jest strona,  z której ja to zamawiam:
http://www.waterfall-d-mannose.com/
(jeśli ktoś czyta po hiszpańsku, włosku, francusku czy chińsku:) to są tam też takie wersje językowe)


I ich strona o tym, jak to stosować (np. kiedy są to zapalenia cewki albo zapalenia są następstwem seksu):
http://www.usingdmannose.co.uk/

Na swoich stronach piszą, że to pomaga też na bakterie "Klebsiella" (nie znam polskiej nazwy) i że przynosi też ulgę niektórym osobom z IC. Ponadto twierdzą, że ich inny produkt (Xylotyne) działa na bakterie "Stereptococcus". Ale w tych kwestiach nie mogę się wypowiadać, bo mój problem dotyczy e.coli.

Pozdrawiam, Agnieszka

Offline

 

#3 2010-02-28 21:28:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose

Ponieważ post dotyczy w części d-mannozy, nie usuwam go, ale załóż swój wątek - w tym nikt nie odpowie Ci na temat Twoich dolegliwości.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-02-28 21:37:40

agnieszka55
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 4

Re: d-mannose

Tak, zdajÄ™ sobie  z tego sprawÄ™ - naumyÅ›lnie napisaÅ‚am to tutaj, bo chodziÅ‚o mi o informacjÄ™ o D-mannosie. PomyÅ›laÅ‚am, że warto by inni o podobnych dolegliwoÅ›ciach o tym wiedzieli - swojÄ… historiÄ™ opisaÅ‚am tylko po to, a nie, żeby otrzymać jakieÅ› odpowiedzi. JeÅ›li bÄ™dÄ™ miaÅ‚a jakieÅ› pytania na swój temat to zaÅ‚ożę wÅ‚asny wÄ…tek. Pozdrawiam, Agnieszka

Offline

 

#5 2010-02-28 21:45:02

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: d-mannose

ciekawe to co piszesz,szkoda tylko że to takie drogie hmm nie wiem czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto sad

Offline

 

#6 2010-02-28 21:53:59

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: d-mannose

Po drugie z tego co wiem żurawina wcale nie zakwasza moczu tylko go alkalizuje mimo tego że jest kwaśna.Napisz mi proszę jeżeli możesz ile ten Twój preparat ma mannozy?

Offline

 

#7 2010-03-01 00:41:03

agnieszka55
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 4

Re: d-mannose

Po pierwsze: ja nie chcę nikogo usilnie namawiać, żeby to kupował, bo wiem jedynie, że ja jestem z tego produktu bardzo zadowolna, nie wiem, czy Wam pomoże. Uważam, że w sytuacji, kiedy bakterie zwalcza się w kółko anybiotykami warto podawać każdą informację, która daje szanse na inne sposoby leczenia.
Cena nie jest niska (ponad 100 zł miesięcznie, przy zwalczaniu ostrych infekcji więcej), choć przy ogólnych kosztach lekarstw, badań itd nie nie jest też jakaś wygórowana.

Po drugie: na opakowaniu jest napisane, że skład to "bio-aktywna d-Mannose i nic poza tym".

Po trzecie: dużo jest na podanych przeze mnie powyżej stronach o tym, dlaczego nie stosować żurawin, soku pomarańczowego czy witaminy C z tym równocześnie, więc poszukajcie odp tam.

Offline

 

#8 2010-03-01 15:55:04

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: d-mannose

Napisz mi proszę Agnieszko czy tą mannozę zakupiłaś w proszku czy tabletkach? w jaki sposób to brałaś,jaką dawkę.Czy to razem wynosi 50 g?jeżeli chodzi o proszek.Z moim angielskim nie jest za dobrze a staram się to tłumaczyć,troszkę nie łapię się w tej stronce,czy zamawiałaś dokładnie z tej?http://www.waterfall-d-mannose.com/productorderpage.htm

Offline

 

#9 2010-03-01 21:01:11

wektor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 13

Re: d-mannose

podajcie linki do tych sklepow gdzie to jest dostepne i jaki jest tego koszt, jaka platnoscia itd. rozumiem, z ten lek jakby przyciaga fimbrie bakteryjne dzielacej sie e.coli, przez co nie przyklejaja sie do tkanek . tak prosto piszac. na pewno proszek jest bardziej tutaj pozadany, niz tabletki. zurawina moze tutaj komplikować sprawe, bardziej to dzialanie marketingowe niestety ''2 w 1"

Offline

 

#10 2010-03-15 22:45:52

agnieszka55
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-28
Posty: 4

Re: d-mannose

Tak, zamawiałam na tej stronie, którą podałaś.
Ja kupuję proszek, bo na różnych forach pisali, że działa lepiej niż tabletki, nie wiem, czy to prawda. Jedno opakowanie to 50 g.
Ja brałam przez pierwsze dni co 2 godziny w ciągu dnia i raz w nocy, ale miałam naprawdę ostrą infekcję na którą nic już nie działało. Teraz biorę profilaktycznie trzy razy dziennie i jeśli będzie dalej tak świetnie działać to pewnie za kilka miesięcy zacznę brać dwa, a potem raz dziennie.
Jeśli jest Ci trudno czytać po angielsku to jest strona polska, z której sprzedają ten produkt i tam jest trochę informacji po polsku (w więkoszości pokrywają się z tymi ze strony angielskiej): http://www.goldkraft.at/polska/index.php
Ale najwięcej informacji o tym jak używać jest na stronie http://www.usingdmannose.co.uk/HealthArticles/index.htm więc jesli masz kogo to warto poprosić o pomoc w tłumaczeniu.

Offline

 

#11 2010-11-25 14:55:25

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: d-mannose

czy to jest to samo, co uroval manosa?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#12 2010-12-15 15:19:46

agatab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 2

Re: d-mannose

Nie Monka to nie jest to samo. Z tego co wiem to sklepy ktore sprzedaja ten proszek, mowia zeby nigdy nie laczy d-manossy z zurawina. Dlatego dziwne jest to dla mnie ze w Polsce tylko jest cos takiego dostepne z zurawina. Ja probowalam produkty Polskie i nic mi nie pomoglo. Proszek uzuwam od 8 misiecy i praktycznie zapalenia prawie w ogole juz sie nie pojawiaja. Polecam ale tylko dziala na e-coli

Offline

 

#13 2010-12-15 16:18:28

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: d-mannose

no własnie ja mam e.coli, jak ten proszek sie nazywa i gdzie go kupić? i jaka cena?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#14 2010-12-15 18:51:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose

Dobrze, że wyciągnęłyście ten temat, bo ja zupełnie zapomniałam, a dołączyłam przecież do grona szczęśliwych posiadaczek tego bydlątka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-12-29 22:33:12

domisia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-29
Posty: 2

Re: d-mannose

Redakcjo, czy mozna prosic o wiecej szczegolow w temacie d-mannose? Mam zamiar wyprobowac, ale mam pewne obawy...

Offline

 

#16 2010-12-29 23:14:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose

Prawdę mówiąc, ja nie brałam, chociaż się przymierzam, więc raczej inne osoby muszą się wypowiedzieć sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2011-01-03 19:26:11

daritek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 3

Re: d-mannose

Mannoza w połączeniu z żurawiną nie działa - przynajmniej tak wypowiedział się urząd Komisji Europejskiej który po przebadaniu Urovalu stwierdził
cytat: "Po zÅ‚ożeniu wniosku przez Valosun A.S., zgodnie z art. 14 ust. 1 lit. a) rozporzÄ…dzenia (WE) nr 1924/2006, UrzÄ…d miaÅ‚ obowiÄ…zek wydania opinii dotyczÄ…cej oÅ›wiadczenia zdrowotnego zwiÄ…zanego z wpÅ‚ywem preparatu Uroval® na zakażenia ukÅ‚adu moczowego (pytanie nr EFSA-Q-2009-00600) ( 2 ). OÅ›wiadczenie zaproponowane przez wnioskodawcÄ™ byÅ‚o sformuÅ‚owane w nastÄ™pujÄ…cy sposób: „WyciÄ…g z żurawiny i D-mannoza, główne skÅ‚adniki czynne suplementu diety Uroval®, eliminujÄ… przywieranie szkodliwych bakterii do Å›ciany pÄ™cherza moczowego. Przywieranie szkodliwych bakterii do Å›ciany pÄ™cherza moczowego jest głównym czynnikiem ryzyka w rozwoju zakażeÅ„ ukÅ‚adu moczowego”.
(15) Na podstawie przedstawionych danych UrzÄ…d stwierdziÅ‚, w opinii otrzymanej przez KomisjÄ™ i paÅ„stwa czÅ‚onkowskie w dniu 22 grudnia 2009 r., że nie wykazano zwiÄ…zku przyczynowo-skutkowego pomiÄ™dzy spożywaniem preparatu Uroval® a deklarowanym efektem.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2010:279:0013:0017:PL:PDF

Dlatego osobiście sądzę że czysta mannoza w postaci proszku jest bardziej skuteczna.

Offline

 

#18 2011-01-03 22:58:06

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: d-mannose

" OÅ›wiadczenie zaproponowane przez wnioskodawcÄ™ byÅ‚o sformuÅ‚owane w nastÄ™pujÄ…cy sposób: „WyciÄ…g z żurawiny i D-mannoza, główne skÅ‚adniki czynne suplementu diety Uroval®, eliminujÄ… przywieranie szkodliwych bakterii do Å›ciany pÄ™cherza moczowego. Przywieranie szkodliwych bakterii do Å›ciany pÄ™cherza moczowego jest głównym czynnikiem ryzyka w rozwoju zakażeÅ„ ukÅ‚adu moczowego”."

Dopuszczane/odrzucane sÄ… skÅ‚adane oÅ›wiadczenia.  D-mannoza i żurawina dziaÅ‚a na Escherichia coli, a z powyższego wniosku zÅ‚ożonego przez Valosun A.S. wynika, że oba skÅ‚adniki ów produktu dziaÅ‚ajÄ… na "szkodliwe bakterie", co nie jest zgodne z prawdÄ…. Pewnie dlatego oÅ›wiadczenie zÅ‚ożone zostaÅ‚o odrzucone.

Offline

 

#19 2011-01-03 23:03:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2011-01-04 12:08:26

daritek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 3

Re: d-mannose

Wektor -  czasem  d-mannoze można "dorwać" po prostu  na Allegro.

Offline

 

#21 2011-01-04 13:37:48

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: d-mannose

W takim momencie pewnie przydałby mi się kurs pedagogiczny, którego nie chciało mi się robić na studiach, a który był bezpłatny:P.

Urząd Komisji Europejskiej zajmuje się oświadczeniami zdrowotnymi - pewne, konkretne zdanie lub zdania. Oświadczenia te mają być zgodne z rozporządzeniem (WE) nr 1924/2006 (odsyłąm do dokumentu).
Z pdfa dariteka odnośnie do Urovalu:
"W związku z tym, ponieważ OŚWIADCZENIE nie spełnia wymogów rozporządzenia (WE) nr 1924/2006, zezwolenie na jego stosowanie nie powinno zostać udzielone."
Dalejk z pdfa dariteka:
"Jednym z celów rozporządzenia (WE) nr 1924/2006 jest zapewnienie zgodności oświadczeń zdrowotnych z prawdą, ich zrozumiałości, rzetelności i przydatności dla konsumenta, a także odpowiednie uwzględnienie sposobu sformułowania i przedstawiania oświadczeń."

Więc jednym z powodów odrzucenia (na pewno było ich więcej) oświadczenia w sprawie Urovalu było nieprecyzyjne, zbyt ogólne wyrażenie "szkodliwe bakterie" wprowadzające konsumenta w błąd, gdyż działanie d-mannozy i żurawiny zostało potwierdzone tylko w stosunku do E. coli. "Szkodliwe bakterie" mogą oznaczać E. coli, ale także mogą to być dwoinki rzeżączki, chlamydie itp., itd..
Mam nadzieję, że teraz napisałem zrozumiale:)

Offline

 

#22 2011-01-04 16:16:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose

Aha. A co do kursu - popatrz, ja zrobiłam, a i tak mi to nie pomogło tongue.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2011-01-05 18:07:20

domisia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-29
Posty: 2

Re: d-mannose

Offline

 

#24 2011-07-09 23:10:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: d-mannose

Czy ktoś wie na 100%, co z tym łączeniem d-mannozy z żurawiną?

PS. Widzieliście to?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mannan

Produktem "przemiany" mannozy jest substancja bakteriobójcza yikes?


Pytam, bo od 2 dni biorę uroval mannoza jako dodatek to autoszczepionki i zdycham z bólu stawów i kości - chwilowo ciągnę na kombinacji: fentanyl + paracetamol + ibuprofen + z racji potwornego bólu zęba kodeina, której nie powinnam, ale cóż. Mam 37 stopni gorączki. I teraz nie wiem, czy to reakcja na dawkę auto (do 3 kropli szło, 4 - no, czułam, że biorę, 5-6 - coraz trudniej, chyba wrócę do 3-ki), czy ta kombinacja żurawiny z d-mannozą tak na mnie działa?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2011-07-09 23:48:47

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: d-mannose

brałam kilka opakowań d-mannozy i nic nie pomogła szkoda pieniędzy i czasu.
Chyba w tym coÅ› jest że nie powinno siÄ™ Å‚Ä…czyć z zurawinÄ….  Teraz jestem też na autoszczepionce, doszÅ‚am do 8 kropli i też siÄ™ źle czujÄ™ i myÅ›lÄ™ że winna jest trochÄ™ pogoda /ciÄ…gle leje i jest duża wilgotność/.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson