Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-08-18 10:49:00

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

pozdrowienia z sanatorium

pozdrowienia z krynicy zdroju . dziewczyny od tygodniu jestem w sanatorium w Krynicy Zdroju . Buziaki dla wszystkich. pa

Offline

 

#2 2009-08-18 11:37:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pozdrowienia z sanatorium

Hej, a jak u Ciebie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-08-18 11:38:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pozdrowienia z sanatorium

Ocho to my tez pozdrawiamy, napisz jak Twoja sytuacja?

Offline

 

#4 2009-08-20 14:39:13

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: pozdrowienia z sanatorium

dziewczyny bardzo sie za wami steskiłam ale dopiero od wczoraj udalo mi sie dojsc do internetu i dlatego napisałam . Ale zrobiłam cos wiecej , zaczełam pisac swoja historie od poczatku jak macie czas i ochote to mozecie poczytac . Moja sprawa trafila do sadu i czekam w kolejce na proces , jak wroce do domu poprosze cie karolinko o pomoc , ale to potem .
poki co bardzo bardzo cieplo was wszystkich pozdrawiam i do nastepnego razu . pa
okaleczonecialo.blog.onet.pl

Offline

 

#5 2009-08-21 14:48:37

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: pozdrowienia z sanatorium

Szamanko, napisz proszę, jak sie sprawuje Twój pęcherz jelitowy, masz jakieś problemy pooperacyjne?

Offline

 

#6 2009-09-02 12:15:41

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: pozdrowienia z sanatorium

buziaki dla wszystkich ! Dzisiaj już od rana jestem na nogach , choc z Krynicy wrociłam dopiero dzis o 01.00
Jestem troche zmeczona , napewno smutna też bo to co przezyłam tam nie da opisac w normalnym jezyku , chyba że tylko jednym słowem MAGIA ! .
Wiecie co tak do konca nie przyzwyczaiłam sie do tego że nie mam normalnego pecherza , tylko worek dwujelitowy . Technicznie po operacji czuje sie rewelacyjnie , nie mam najmniejszych dolegliwosci z układem moczowym , ale druga strona tego medalu jest taka ze nie wiem kiedy tak naprawde mam napełniony pecherz , poniewaz nie ma odbioru do muzgu . Dlatego czy wypije jedna , dwie kawy i do tego dorzuce piwo i sama nie pojde sie wysikac poprzez tłocznie miesniami brzucha , to nie odczuwam zadnej potrzeby . Majac juz duze doswiadczenie w tym kierunku kiedy czuje ze zaczyna mnie nawet leciutko pobolewac "pecherz " od razu biore leki zilowe typu urinal i po dwuch dniach wszystko mija . Niestety jak powiedzialam wszystko ma swoje dobre i zle strony . Ta zła polega na tym że ze musze jeszcze bardziej uwazac na to co jem bo jak tylko cos nie tak to odrazu reaguje biegunką albo wymiotmi , co ma poprostu zwiazek z jelitami , no ale cos za cos . To co mnie aktualnie przeraza to to ze jutro musze dzwonic do Bialegostoku do AM i potwierdzic termin operacji na przepukline czyli 23 wrzesnia . , sama nie wiem co mam zrobic , porostu mam pietra . Ale tego bólu ktory dotyczy zapalenia pecherza i takich komplikacji zycze tylko tym ktorzy do tego doposcili .
Pytajcie o wszystko . papatki

Offline

 

#7 2009-09-02 15:03:11

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: pozdrowienia z sanatorium

Czy miałaś sprawdzane elektrolity? Skrócenie jelit może powodować zaburzenia elektrolitowe, może stąd te biegunki. Spytaj lekarza.
A jak jest w nocy, wstajesz, żeby się wysikać? Ile razy? Co to jest pęcherz dwujelitowy? Czy to jakiś oryginalny pomysł prof. Borówki? Nigdzie się z czymś takimś nie spotkałam?

Offline

 

#8 2009-09-02 21:12:39

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: pozdrowienia z sanatorium

Witaj Gretel , to prawda okreÅ›lenie "pecherz jelitowy ortotopowy " jest stosunkowo nowym terminem i w polsce przerowadza sie to od 6 lat , wÅ‚asnie u prof. Borówki w klinice . Aczkolwiek  zgodze sie z tym i nie jestes pierwsza osoba ktora jest rowniez zaskoczona to termin ktory jest u mnie " ortotopowy pÄ™cherz dwujelitowy" .
W historii urologii na całym swiecie jestem chyba tylko jedna z czyms takim . Zeby zobrazowac jego wyglad mozna to porownac do klesydry , ktora zapewne kazdy zna . Dlaczego prof. Borówka zrobił akurat to z dwuch jelit ? tego za Chiny nie wiem i tu wam nie odpowiem , no ale fakt faktem była to pionierska operacja w klinice . Ztego co mi wiadomo to niekoniecznie pała do mnie miłoscia zwłaszcza że był juz przesłuchiwany w mojej sprawie . Dlatego tym bardziej boje sie z pozoru prostej operacji jaka jest usuniecie przepukliny pepkowej pooperacyjnej . Nie zapomne miny pana docenta Dadana Jacka kiedy zobaczył moj przypadek , poprostu zamurowało go i sam sie uczciwie przyznał że choc przepukliny zdarzaja sie bardzo rozne i sporo ich jest to jeszcze nie soptkal sie z przypadkiem wystapienia jej po cystektomii całkowitej i rownież pecherzem dwujelitowym . Jest to operacja cholernie ryzykowna , obciazona niestety ryzykiem masywnego krwotoku lub prforacja jelit , ale jestem mu wdzieczna bo powiedzial mi ze choc jest to bardzo skomplikowana opoeracja to przeciez nie takie operacje sie przeprowadza z pelnym sukcesem a wlasnie dlatego ze tyle juz przeszlam podejmuje sie tego wyzwania i zrobi wszystko by tak sie wlasnie stalo . Rzucalam sobie karty i wyszlo mi ze tym razem wszystko zakonczy sie pelnym sucesem i obejdzie sie bez komplikacji , z numerologicznego punktu widzenia rowniez 23 to piatka a nia wlasnie jestem czyli ta najlepsza liczba dla mnie . Wiec do licha nie moze sie nie udac , bo spotkalam sie jednak z prawdziwymi lekarzami dlatego czuje ze moge mu zaufac .
Co do moich jelit to podobnie jak caly zespol hormonow jest odwrocony do gory nogami , ale i to moze jakis pozytywny znak ze jest to rowniez nie tylko klinika chirurgii ale i endokrynologii wiec.....
słuchajcie powiem wam pewna anegdote ktora kilka dni temu uslyszalam zarowno od swojej sanatoryjnej lekarz jak i od Jurka ( robie sie czerwona na to wspomnienie ) ona przy pierwszej wizycie , po zwyczajowym w moim wypadku szoku , patrzac na karty informacyjnei td .. zapytała
- a co ja mam Pani dac co by pani nie zaszkodzilo , jakim pani cudem jeszcze tak pieknie wyglada ....to przypomina horror .
Jurek z kolei
- Kasiu pzeraszam , ale czy jest u ciebie cos zdrowego? Hehehe dobre pytanie , sama sie nad nimi zastanwiam i poprostu sie smieje boo jakie mam inne wyjscie . Jak to inny moj przyjaciel lekarz stwierdził " gdzie czlowiekk ma zyc tam medycyna jest bezsilna " .
jezeli chodzi o wstawanie w nocy to wogóle nie wstaje jezeli klade sie spac np. o 22 to ide siku 0 7 rano
w ciagu dnia zas jak sobie przypomne . Itak to własnie wyglada ...

Offline

 

#9 2009-09-03 18:06:40

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: pozdrowienia z sanatorium

Na niemieckim forum internetowym, poświęconym chorym z pęcherze jelitowym, znalazłam informację, że częstym pooperzyjnym problemem są własnie biegunki. Bierze się to stąd, że po wycięciu kawałka jelita może dojść do pogorszenia się wchłaniania kwasów żółciowych, które dostają się do jelita grubego i powodują jego podrażnienie oraz biegunki. Są na to leki, jakieś żywice (nie potrafię Ci przetłumaczyć nazwy tego leku po niemiecku, bo nie mam słownika medycznego). Ale musisz za tym pochodzić.
A sikać to powinnaś raczej chodzić w stałych odstępach czasu. Ale to powinien był Ci powiedzieć lekarz w szpitalu. Chodzi o to, żeby nie rozciągać za bardzo tego pęcherza jelitowego, żeby mógł Ci długo posłużyć.
Ja się trochę tymi pęcherzami jelitowymi interesuję, bo jest prawdopodobne, że sama będę się musiała na taki zabieg zdecydować.
A nie miałaś problemów z nietrzymaniem moczu?
A tę przepuklinę pępkową też Ci będą usuwać w Szpitalu Międzyleskim?

Offline

 

#10 2009-09-03 19:09:12

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: pozdrowienia z sanatorium

Szamanko, właśnie przeczytałam na tym niemieckim forum, że powinnaś dużo pić i często chodzić do toalety. chodzi o to, że bakterie mieszkające w jelicie nie są doobre dla nerek i trzeba ten pęcherz często "płukać".

Offline

 

#11 2009-09-03 20:55:47

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: pozdrowienia z sanatorium

Witaj Gretel , jak widze masz sporą wiedze na temat pecherza jelitowego wszystko co piszesz jest jak najbardziej prawdziwe zarówno w kwestii funkcjonowania jelit jak i samego picia po tak skomplikowanej operacji . Na samym poczatku patrzyłam na zegarek i regularnie chodzilam robic siku co 4 godziny , ale po jakims miesiacu juz o tym zapomnialam , szczerze mowiac w tamtym czasie nawet nie mialam zbytniej ochoty na mysli o zyciu . Dobrze że mam to już za sobą rzuciłam sie w wir pracy by ogolnie rzecz mowiac nie zwariowac , rowniez dzieki temu ze mam niecodzienna prace i poparciu Was oraz mnustwa innych ludzi udalo mi sie podniesc z tej traumy . Choc nie powiem ze calkiem to minelo , ale teraz nauczylam sie juz wyrzucac z siebie ten bol , poprtostu pisze na wslanym blogu swoja smutna historie zycia .
Co do nietrzymania moczu to nie wiem o ktory okres pytasz , ten przed operacja czy po niej . Jesli chodzi o to co jest teraz to nie mam najmniejszych klopotow z nietrzymaniem moczu i mam nadzieje ze bedzie tak samo i po usunieciu przepukliny . Tylko że ją bedę usuwac w Białymstoku w AM w klinice chirurgii i endokrynologii pod kierunkiem doc. Jacka Dadana .
A lubie tu czasem zajrzec bo zrzyłam sie z Wami mam nadzieje ze przynajmniej jakas wiedza z tej dziedziny bede mogla cos pomoc .
pozdrawiam wszystkich bardzo cieplo.pa

Offline

 

#12 2009-09-27 13:01:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pozdrowienia z sanatorium

Witaj Szamanka !
MOże niepotrzebnie to piszę i może nie w porę.......ale ja mam takie zdanie o szpitalach na wschodzie kraju:::::
ABSOLUTNIE nie oddawać im się w ręce !!!!!!!!!!!!!!!
Akurat od dziecka bywałem w Augustowie, gdzie powstał szpital w latach 1950--tych. Znam jego całą historię, w rodzinie miałem tam pielęgniarkę. Szpital ten ZAWSZE był tak zły (pomimo wyposażenia) że ludzkie pojęcie przechodzi. W końcu lat 1980- tych działy sie tam takie rzeczy ,że przysłano komisję z Warszawy dla postawienia go z powrotem ""w cywilizacji"".
BiaÅ‚ystok natomiast --niby co innego----ale TO SAMO. Wiele razy siÄ™ zastanawiaÅ‚em DLACZEGO tak jest. Moi znajomi z Augustowa do dzisiaj jeżdżą siÄ™ leczyć do Warszawy i omijajÄ… BiaÅ‚ystok szeroko !!! I niby tam   lekarze leczÄ…, niby piszÄ… prace naukowe-----a nic nie wychodzi. Moim zdaniem to jest wina WSCHODNIEJ DZICZY. Po prostu inna rasa tam żyje, taka genetycznie biaÅ‚oruska. A im bliżej wschodu tym mniej mózgu--tak to jest. CaÅ‚e moje życie na to wskazuje==nigdy przenigdy nie oddawać sie w rÄ™ce ludzi we wschodu. Oni sÄ… mili, grzeczni, wierzÄ…cy,goÅ›cinni......ale to dzikie murzyÅ„stwo jest !!!!!!!! Cywilizacja jest na zachodzie i koniec. Mózgi inne. A na wschodzie nawet ich wyglÄ…d jest taki neandertalski--wyglÄ…dajÄ… jak Chruszczow = typowy przykÅ‚ad wschodniej dziczy. I nic tego nie zmieni, no może jakaÅ› hodowla innej rasy na tych ziemiach.
Jeśłi masz okazje GDZIE INDZIEJ robić operację--to zrób ją gdzie indziej.

Offline

 

#13 2009-10-08 10:18:14

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: pozdrowienia z sanatorium

Szamanko! Jesteś już chyba po operacji. Co u ciebie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson