Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-21 23:44:29

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Cystoskopia:znieczulenie

Orientujecie się może jakie rodzaje znieczulenia podaje się podczas tego badania?

Offline

 

#2 2009-10-22 17:05:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Zazwyczaj miejscowe - ligniokainę. Ja w Cieszynie miałam narkozę, bo mam kłopoty ze znieczulaniem, w co Wrocław nie wierzył.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#3 2009-10-27 14:12:26

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Cystoskopia:znieczulenie

A możesz opisać jak należało się przygotować do tej narkozy?Ja mam mieć właśnie cystoskopię w krótkim znieczuleniu ogólnym (szpital w Kielcach)i szczerze mówiąz bardziej niż tego badania to boję się tej narkozy...nigdy nie miałam wcześniej...

Offline

 

#4 2009-10-27 14:36:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Musisz być na czczo (również nie pić). Powiedz lekarzowi o wszelkich problemach, zwłaszcza krążeniowych, oddechowych (astma), alergiach. Chyba nie przypominam sobie większych przygotowań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#5 2009-10-27 18:56:54

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ok,dzięki...a jak się czulaś po? czy to,że na urodynamice mi się zrobiło słabo(od żołądka) i ciśnienie mi spadło na 60/40 to może być poważną przeszkodą? Sorki,że tak truje,ale nigdy wcześniej nie byłam poddawana narkozie i dlatego chcę wszystko wiedzieć wink

Offline

 

#6 2009-10-27 19:13:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Trudno powiedzieć, ale wspomnij o tym lekarzowi. A ja? Mnie nie można znieczulić, po mnie narkoza spływa jak po kaczce, więc ja nie jestem miarodajna smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#7 2009-10-27 20:07:17

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ja miałam takie znieczulenie dwa razy...ciesz się że nie będą Ci robić nic "na żywca". bo taką cystoskopię też miałam i wole w znieczuleniu. też się bałam...ale nie ma czego. nie będzie tak źle. ja się boje igieł i w ogóle tych wszystkich przyrządów...ale przeżyłam i nie było to takie straszne:) głowa do góry.

Offline

 

#8 2009-10-28 22:12:20

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Cystoskopia:znieczulenie

dziÄ™ki wiktoria smile ja igieÅ‚ siÄ™ nie boje,tylko tego momentu podawania  i że stracÄ™ Å›wiadomość i tego co bÄ™dzie po hmm

Offline

 

#9 2009-10-29 06:57:40

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Cystoskopia:znieczulenie

heh jak mnie podali dożylnie znieczulenie to pamiętam już tylko jak mnie budzili:)))

Offline

 

#10 2009-10-29 09:32:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Samo podawanie to maska z tlenem - ja jej nie lubię, bo mam astmę i po podaniu takiej dużej dawki tlenu zaczynam się dusić. Po chwili sobie stabilizuję oddech, ale te kilka sekund jest bardzo nieprzyjemnych dla mnie. A reszty już nie zauważasz smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#11 2009-11-14 20:25:11

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ale dlaczego nie piszecie, że przy cystoskopii zwykle daje się znieczulenie w kręgosłup ???!?!?!?
A wogóle--jeśli dają zastrzyk dożylny, to czy jest to głupi jasio i jest człowiek przytomny, czy jest to zupełne --do uśpienia....? jak to jest ?

Offline

 

#12 2009-11-14 20:53:03

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ja nie miałam w kręgosłup. i znieczulenie nie był to głupi jaś tylko normalne znieczulenie ogólne. wbili mi welfron i podawali coś dożylnie. po pół minuty już "zasnęłam" i obudziłam się po...

Offline

 

#13 2009-11-15 11:16:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Ja też nie miałam w kręgosłup, tylko dożylnie (mówię o narkozie, bo znieczulenia miejscowego, które na mnie nie działa, bom uczulona, w ogóle nie liczę). Ja nie pamiętam, żebym dostawała coś przed (ale mogę mieć po prostu luki w pamięci, zresztą na mnie od kilku lat głupie jasie i inne cuda w ogóle nie działają, więc ich nie zauważam), potem maska i już. Wenflonu też nie pamiętam, bo ze względu na żyły zawsze protestuję przeciwko, ale chyba przy narkozie musi być? Kurcżę, ale mam wyparcie smile - połowy rzeczy nie pamiętam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#14 2009-11-15 19:23:17

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ja mialam tylko miejscowe, posmarowali mi czyms krocze, zrobiło sie zimno i nie bolało, ale badanie bardzo nieprzyjemne. urodynamika bardziej krępująca ale lepiej wspominam


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#15 2009-11-16 06:10:04

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ja też miałam raz w znieczuleniu miejscowym...tzn polewali mi krocze takim zimnym właśnie płynem jak wężem ogrodowym że po chwili nic nie czułam...ale wszystko słyszałam co mówił lekarz, np: "poproszę rozwieracz cewki" i już mi było słabo...więc zdecydowanie wolę w znieczuleniu ogólnym...chociaż nigdy nie wiadomo co oni(lekarze) tam wyprawiają jak sie jest nieprzytomnym:) ja miałam takie dziwne uczucie. raz przy pobieraniu wycinków ze sromu miałam znieczulenie miejscowe w postaci 2 zastrzyków takich jak u dentysty...to było okropne...strasznie bolało wkłucie i miałam wrażenie że ta igła ma pół metra i pół metra we mnie w środek mi ją lekarz wciska:) sorki jeżeli kogoś teraz nastraszyłam!

Offline

 

#16 2009-12-03 22:36:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Dzisiaj dowiedziaÅ‚em siÄ™ od lekarza, że w warszawie  (na onkologii) robiÄ… cystoskopiÄ™ ambulatoryjnie BEZ Å»ADNEGO ZNIECZULENIA --po prostu rurka z kamerÄ… jest już tak cienka (pokazaÅ‚ mi Å›rednicÄ™ ołówka) że nic a nic sie nie podaje--w zasadzie jest to tak jakby cewnik......
Dziwna informacja--do tej pory nic takiego mi nie mówiono, zawsze była mowa o znieczuleniach opisanych w postach tutaj powyzej. Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie (pozytywne) ale chce się zapytać czy ktoś z was miał już tak robione, tzn. cienką kamerą ambulatoryjnie, albo może ktoś też o tym słyszał.
Uprościłoby to problem całego badania bardzo. A więc proszę o każdą informację..........

Offline

 

#17 2009-12-04 09:06:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Pulkos, cewkę masz średnicy cienkiej słomki, a Ty chcesz ołówek sobie wpychać bez znieczulenia? A mięśnie, które rozciągasz?
Ja miałam chyba czymś takim, bo wpychali mi to przez cewnik rozmiar chyba 14, a to właśnie ma średnicę cienkiego ołówka. Niech sobie pan doktor sam wpycha ten ołówek bez znieczulenia!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#18 2009-12-04 17:01:58

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Cystoskopia:znieczulenie

NO nie wiem, pytałem lekarza o tę sprawę na ile czas pozwalał...zrozumiałem z tego że robi się to ambulatoryjnie a więc na pewno bez znieczuleń(spytałem o to konkretnie). Szerokośc cewki.......jest około 4 mm właśnie, tak mi się wydaje. Chyba jest to kamera o średnicy mniej więcej takiej jak cewnik, a cewniki wkładamy tylko posmarowane lignokainą.
Ciekawe co na to inni userzy------czy mamy do czynienia z nowÄ… generacjÄ… kamer, czy mi siÄ™ zdaje.......
Oczywiście pozostaje problem zakażenia--po cystoskopii nawet najcieńszą kamerą nabłonek jest na pewno uszkodzony.........kwestia dobrego antybiotyku potem....

Offline

 

#19 2009-12-04 18:49:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

OK,ale lignokaina to też znieczulenie. Chyba się nie zrozumieliśmy smile.

Dla mnie większym problemem jest HIT i to, że mnie lignokaina uczula, a po cięciu jest rzut histaminy, więc ja muszę być znieczulana ogólnie (chociaż to i tak trudne).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#20 2009-12-08 05:46:39

blonddiablica
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-08
Posty: 1

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Ja dostałam właśnie skierowanie do szpitala na badanie metodą cystoskopi. Mam pytanie ile czasu się spedza w szpitalu? Czy w tym samym dniu wraca sie do domu? Mam mała coreczke i nie chciałabym sie z nia rozstawać na dłużej niż pare godzin. I jeszcze jedno czy macie orjętacje w kórych szpitalach w Szczecinie wykonuja to badanie i jaki mogli byście mi polecić.

Offline

 

#21 2009-12-08 07:47:28

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Cystoskopia:znieczulenie

ja byłam 3 razy na cysto...jeden raz wypuścili mnie tego samego dnia, za drugim razem też a za trzecim byłam 2 dni-bo miałam wypalaną zmianę i musiałam się w szpitalu przespać co by zobaczyli czy nic sie nie dzieje.

Offline

 

#22 2009-12-08 09:50:06

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Ja jestem ze szczecina, polecam w Zdrojach zrobić, badanie trwa parę minut(lekarze mili i robią bardzo delikatnie) i zaraz wychodzisz do domu.Najpierw musisz zadzwonić do szpitala w zdrojach na urologię i umówić się,nie wiem ile będziesz czekać,ja czekałam miesiąc.Tylko spędzisz tam z 1-2 h dlatego że trzeba trochę czekać bo to nie jest na godzinę tylko na dzień.

Offline

 

#23 2009-12-09 20:50:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Cystoskopia:znieczulenie

Czyli stąd wniosek że nie dawali wam żadnego znieczulenia ??

Offline

 

#24 2009-12-10 13:02:11

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Cystoskopia:znieczulenie

smarują czymś cystoskop,bólu żadnego nie ma, na pewno w jakiś sposób jest znieczulenie.

Offline

 

#25 2009-12-10 20:28:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Cystoskopia:znieczulenie

To jest lignokaina urologiczna. Tyle że nie na każdego działa sad (u kogo nie ma bólu, u tego nie ma).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson