Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-07-13 11:48:17

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Nie moge się wyleczyć...

Moja historia zaczęła siÄ™ 3 lata temu... Zaczęło siÄ™ od zapalenia pÄ™cherza - bakteria proteus mirabilis - po przeleczeniu augumentinem byÅ‚o ok na okoÅ‚o pół roku. Wszystko powróciÅ‚o a w kiepskim labolatorium nic nie wychodziÅ‚o, a ja po Å›cianach z bólu chodziÅ‚am. Leczona byÅ‚am w ciemno antybiotykami - zinnat, augumentin, summamed, furaginum - które mi nie pomagaÅ‚y. Zaczęły siÄ™ też wtedy problemy z pochwÄ… - pieczenie i ból. Po udaniu siÄ™ do lekarza ginekologa na pierwszej wizycie bez badaÅ„ laserowo usuniÄ™ta nadżerka. "Lekarka" mnie wtedy zastraszyÅ‚a a ja nie wiedziaÅ‚am co i jak wiÄ™c sie zgodziÅ‚am. OczywiÅ›cie pogorszyÅ‚o to sprawÄ™. NastÄ™pnie po zmianie już lekarza inny lekarz ginekolog przepisywaÅ‚ mi masÄ™ globulek - bez badaÅ„ trwaÅ‚o to okoÅ‚o pół roku. Z pÄ™cherzem też byÅ‚o źle przede wszystkim przez zÅ‚e labolatorium gdzie nic nie wychodziÅ‚o a na mnie patrzono z wielkim zdziwieniem. Leczono mnie wtedy lekami typu ominc albo vesicare które nie pomagaÅ‚y. Po dÅ‚ugim czasie znowu wyszÅ‚a nieszczÄ™sna proteus mirabilis w labolatorium - braÅ‚am 3 tyg nolicin. ByÅ‚o lepiej ale z pochwÄ… caÅ‚y czas źle. ZmieniÅ‚am labolatorium w pochwie wyszedÅ‚ paciorkowiec str. agalaciate. Lekarz ginekolog siÄ™ tym nie przejÄ…Å‚. Krótko po tym paciorkowcu , który byÅ‚ pewnie w moczu dostaÅ‚am zapalenia stawów na tle paciorkowcowym. LeżaÅ‚am w szpitalu, podwyższone OB, chlamydia z krwi wykluczona zostaÅ‚a. BraÅ‚am encorton przez 2 miesiÄ…ce. Jazda zaczęła siÄ™ jak odstawiÅ‚am encorton straszny ból pÄ™cherza i pochwy - wtedy trafiÅ‚am do Dr. MAlczyÅ„skiego (najwspaniajlszy lekarz jakiego znam) dr. daÅ‚ mi serie leków i ziół. KazaÅ‚ też zrobić auto-szczepionkÄ™ ze sÅ‚ynnej inżynierskiej z tego co wyjdzie bo wyszedÅ‚ gronkowiec w moczu. PAmiÄ™tam, że wtedy po tym wszystkim byÅ‚o lepiej. Niestety miaÅ‚am w tamtym okresie bóle gÅ‚owy straszne które trwaÅ‚y pół roku - po dÅ‚ugiej walce z lekarzami okazaÅ‚o siÄ™, że to zatoki. Lekarze wtedy wymyÅ›lali mi 1000 chorób nie zrobiÄ…c żadnych badaÅ„. W zatokach wyszedÅ‚ nieszczÄ™sny proteus mirabilis znowu! BraÅ‚am na niego okoÅ‚o 2 miesiÄ™cy cipronol (nie pamiÄ™tam jak siÄ™ to pisze). ByÅ‚o lepiej ale zimÄ… tego roku w moczu pojawiÅ‚a siÄ™ E.Coli (chyba zosÅ‚abienia), Dr. MalczyÅ„ski daÅ‚ mi na niÄ… augumentin. MiaÅ‚am też wtedy biaÅ‚ko w moczu. Ale po powtórnym badaniu juz nie wyszÅ‚o. Mam skoÅ‚nność do tworzenia siÄ™ w moczu moczanów i szczawianów. ByÅ‚o lepiej. Ale jak biore antybiotyki szczególnie tak dÅ‚ugo to wszystko w organizmie mi sie rozwala. Zaczęły siÄ™ problemy z pochwÄ…, które od kwietnia trwajÄ… do dziÅ›..  Przede wszystkim kucie i duże gÄ™ste, biaÅ‚e lub przezroczyste przypominajÄ…ce Å›luz upÅ‚awy. Seria globulek - albothyl, sterovag itd. maÅ‚o pomogÅ‚a. Cytologia 1.  OkoÅ‚o2 tygodnie temu wykonaÅ‚am posiew z pochwy wyszedÅ‚ mi wzrost obfity PAÅ‚ECZKI Z GRUPY BACTEROIDES FRAGILIS. Wrażliwa na Metronidazol, Doxycyklina, amx+kw. klawulanowy.
W posiewie z pochwy flora fizjologiczna obecna.
Flory bakteryjnej patogennej i grzybów w warunkach tlenowych nie wyhodowano
Rzęsistek nie wyhodowano.
Czystość:
ph 4,4
nabłonki liczne
leukocyty 10-15 wpw
pał.kwasu mlekowego liczne
ziarniaki gram+ nieobecne
ziarniaki gram - nieliczne
grzyby nieobecne
dwoinki gram - nieobecne
rzęsistek nie wykryto
Zaczęłam przyjmować 500 mg. materonidazol ale mam straszne pieczenie pochwy, ból cewki i parcie na mocz. Wzięłam 3 globulki. Mam w domu 20 tab. metronidazolu 250 mg. któy się przyjmuje doustnie. Nie wiem czy tego nie zamienić. Nie wiem kompletnie co robić, co dalej z pochwą, czemu znowu dostałam bólu cewki. Te globulki są taki żrące...............................
PROSZE O DARY I POMOC.

Offline

 

#2 2007-07-13 12:41:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Nie moge się wyleczyć...

Witaj na tym forum smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2007-07-13 12:47:09

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie moge się wyleczyć...

Witaj ja niewiele Ci moge pomoc ale w ulotce metronidazolu z tego co ja pamietam jest napisane ze nie stosowac w drozdzycy wiec moze jakies drozdze sie przypetaly i nie daja Ci zyc tym pieczeniem, ja bym tego nie brala, skoro tak bardzo Cie podraznia. Chyba ze zamienisz na doustne jak dobrze zrozumialam.  Bardzo duzo przeszlas i sporo antybitykow zjadlas moze trzeba sprobowac autoszczepionki? A pan doktor nie wspomnial o szczepionce bo wiem ze jest otwarty na leczenie tego typu. Pozdrawiam

Offline

 

#4 2007-07-13 12:48:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie moge się wyleczyć...

Wybacz dopiero zajarzylam ze bralas auto i bylo lepiej wiec moze ...

Offline

 

#5 2007-07-13 13:04:39

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Witam , witam smile
Kolejna auto-szczepionka czeka w lodówce ze względu na zawiły sposób leczenia i złe samopoczucie nie zaczęłam jej jeszcze brać...
Zastanawiam sie z tą grzybicą czy to może być to... Ale nie wyszła w posiewie ani w czystości...

Offline

 

#6 2007-07-13 13:05:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie moge się wyleczyć...

Ale to tez z inzynierskiej tak?

Offline

 

#7 2007-07-13 13:13:39

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Auto-szczepiona z inżynierskiej.

Offline

 

#8 2007-07-13 13:32:41

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Nie moge się wyleczyć...

Może po prostu jesteś uczulona na któryś ze składników tych dowcipnych tabletek.
Ja bym zmienila na doustny przecież efekt będzie taki sam a po paru dniach sama się zorientujesz czy o to chodzi.
A gdzie robiłas posiew , czy na Inżynierskiej ?
Bo jak gdzie indziej to może znowu  mamy kolejny przykÅ‚ad sufitologi sad

Offline

 

#9 2007-07-20 19:12:37

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Przerwałam kuracje metronidazolem - chyba jestem na niego uczulona.
Nie wiem co dalej robić? Czy brać inny lek z antybiogramu ? Czy zrobić nowy posiew?
Może ktoÅ› ma jakiegoÅ› zaufanego i  dobrego lekarza w Warszawie - ginekologa?

Offline

 

#10 2007-07-22 10:50:02

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Dzis zaczęły mnie boleć stawy - nie wiem  czy to pogodowe czy jakaÅ› franca jest w pÄ™cherzu.
Boli mnie wejście do pochwy. I jak siusiam to mam palenie. Nie wiem czy to przeczekać czy robic już posiew moczu.
Może ktoś coś doradzi?
Redakcjo...?

Offline

 

#11 2007-11-21 20:11:43

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Witam. Znowu powracam na forum. Jakieś 1,5 miesiąca temu miałam grypę brzuszną. Od tego zaczęłam mieć kłopoty z jelitami (ból) oraz bóle pęcherza. Myślałam, że to podrażnienie od grypy brzusznej. Jednak to nie przechodziło. Ból pęcherza budził mnie codziennie rano i dopiero pod oddaniu moczu za jakąś godzinę lub dwie czułam jak obolały pęcherz, całe mięśnie mi puszczają i ból sie rozchodził. W czasie oddawania moczu szczypała mnie cewka moczowa. I tak jest codziennie. Zrobiłam posiew na Inżynierskiej wyszedł staphylococcus epidermidis 10 do potęgi 3. A mocz ogólny wyszedł następująco
barwa- słomkowa
odczyn pH- 5,5
ciężar właściwy- 1,014
białko- brak
cukier- brak
ciała ketonowe- nb.
urobilinogen- w normie
bilurbina- nb.

osad: nabłonki wiel. bardzo liczne w p.w., krwinki białe 2,5 w p.w., krwinki czerwone 0,2 w p.w. św.
Doktor Malczyński wg. antybiogramu przepisał mi na 10 dni Tarivid 200 mg (Ofloxacinum). Lek skończyłam brać w sobotę (17.11.2007) a dolegliwości wróciły... W czasie brania Tarividu jednak dolegliwości minęły. Miałam robione USG które nic nie wykazało.


PROSZE o rady Redakcję i innych. Co dalej robić? Co to może być?

Offline

 

#12 2007-11-21 20:34:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Nie moge się wyleczyć...

Badanie ogólne w normie. Jakie bakterie Ci wyszły? Skoro dolegliwości ustąpiły na czas leczenia, idź do dra i powiedz mu - może potrzebne Ci dłuższe leczenie Tarividem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2007-11-21 20:39:16

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Na  Inżynierskiej u Pani Doroty wyszedÅ‚ staphylococcus epidermidis 10 do potÄ™gi 3.
Tylko jest mały problem w czasie brania Tarividu miałam straszne zawroty głowy.

Offline

 

#14 2007-11-21 20:57:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Nie moge się wyleczyć...

A może inny lek z tej grupy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2007-11-21 21:04:39

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Poczekam jeszcze pare dni i wykonam ponownie posiew zobaczymy co tam jest...
A czy te bóle co mam mogą być od tej bakterii? Przecież tej bakterii nie ma dużo sad

Offline

 

#16 2007-11-21 21:06:17

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Redakcjo dziękuje za zainteresowanie...

Offline

 

#17 2007-11-21 21:26:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Nie moge się wyleczyć...

Czesc Zalamana. Mysle ze bole w okolicy pecherza moga byc jak najbardziej od bakterii. Zwlaszcza ze pisalas o szczypaniu cewki. Nawet jak bakterii wyszlo malo moga dawac silne objawy. Szkoda ze tak zle znosisz ten lek bo zawsze nadzieja w nim na lepsze samopoczucie. 10 dni to chyba malo ale wiem ze tak wypisuja.

Offline

 

#18 2007-11-21 21:50:56

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Dostałam jeszcze do picia zioła od urologa oraz żurawinke.
Kurcze ale ten ból jest taki silny i mnie tak boli sad

Offline

 

#19 2007-11-22 00:35:28

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nie moge się wyleczyć...

Witaj, a przez okres kiedy nie odzywalas sie na forum wszystko bylo w porzadku i nagle takie dolegliwosci?

Offline

 

#20 2007-11-22 08:01:25

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Tak. Nie wiem czemu tak nagle. Przez okres kiedy nie pisałam było super. Nawet nic nie brałam. W wakacje sprawdzałam mocz na inżynierskiej jałowy.

Offline

 

#21 2007-11-22 11:47:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Nie moge się wyleczyć...

Ot, niewdzięcznice smile. Jak jest dobrze, to żadna nie zajrzy, nie skrobnie nic, by pocieszyć bliźnich w nieszczęściu!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2007-11-22 15:52:13

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Nie moge się wyleczyć...

Niestety Karolina smile smutne to , ale prawdziwe , przede wszystkim każdy szuka tutaj pomocy i odpowiedzi na drÄ™czÄ…ce go pytania ,natomiast  czas dla  bliżnich  i cierpliwość majÄ… bardzo nieliczni sad o pocieszeniu nawet nie wspomnÄ™ sad

Offline

 

#23 2007-11-22 23:42:49

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Nie moge się wyleczyć...

Nie myslalam zalamana_wawa, ze napisze to kiedys w Twoim watku, ale faktycznie troche egoistyczne podejscie. Jak sa problemy to sie odezwiesz, ale jak jest ok to juz forum nie jest Ci potrzebne. Szkoda, wielka szkoda.

Offline

 

#24 2007-11-23 11:01:20

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Nie zaglÄ…daÅ‚am na forum pÄ™cherz. pl    odkÄ…d nikt nie odpisaÅ‚ mi post 2007-07-22 10:50:02,  2007-07-20 19:12:37. A na kafeteriÄ™ czÄ™sto zaglÄ…dam ale tam już maÅ‚o kto pisze...

Offline

 

#25 2007-11-23 11:04:57

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Nie moge się wyleczyć...

Ifea7  ----------------- > Jesli chodzi o mój stan to dla mnie byÅ‚o super bo nie braÅ‚am antybiotyków. Ostatni braÅ‚am na E.Coli w lutym 2007. MiaÅ‚am rózne samopoczucia przez ten czas. Czasami miaÅ‚am jakieÅ› szczypania, pieczenia ale to ustawaÅ‚o i nie byÅ‚o potrzeby brania antybiotyków. W wakacje przez jakieÅ› pare dni miaÅ‚am czÄ™stomocz  i też ustaÅ‚ sam i wszystko wróciÅ‚o do normy. OdbyÅ‚am natomiast dÅ‚ugÄ… rehabilitacje zwiÄ…zanÄ… z krÄ™gosÅ‚upem ale to inna bajka. JA bóli pÄ™cherza nigdy nie miaÅ‚am wczeÅ›niej dopiero teraz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson