Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-04 22:05:49

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

czesc ;(
wiec mój horror tra juz od pazdziernika czyli 4 miesiac teraz sikam i sikam mam juz tego dostyc iwec tak w pazdzieniku i w listowadzie nie brałam zandych lekarstw meczyłam sie tak na poczatku poszłam do lekarza rodzinnego oczywiscie antybiotyk pigół jescze ale juz nie natybiotyk czy pomogło ? sma nie wiem moze na chwile skierowła mie po antybiotykach na badanie :
WYNIKI
PH 5,5
białko nieobecne
glukoza nieobecna
urobilinogen w normie
ciała ketonowe nieobence

Nabłonki płaskie liczne wpw
Leukocyty 3-4wpw
ertocyty pojedyncze wpw
bakterie ++ <- i co to znaczy ?

mam 17 lat i chodze jescze do szkoły strasznie sie wstydze tak cigle sikac wychodze 2 3 razy w cigu lekcji to jest poprostu koszmar starsznie sie wstydze facetki mówia do mie to nie mozesz załorzyc panpersa ale mie to wg nie smieszy ;( nie chce mi sie zyc ,wstydze sie tak ciegle wychodzic umówie sie na dwór ten robie na dworzu tylko tyle ze jest ciemno i nikt nie widzi sad
taki niby głupi powód ale odpiera mi chce zycia ;( chce mi sie płakac caigle chce mi sie siku w domu jka siedze to tak tego nie odczówa maoja mama twierdzi ze to na punkcie nerwowym ze o tym mysle itp ale jka wychodze na dwór to sie przeciesz nie denerwóje hmm to dlaczego robie .. jescze moja mama twierdzi ze musze isc do psychologa ale jak mie prze to co mam zrobidz?? strasznie sie stresuje a naj bardziej to szkoła na kazdej przewie chodze no i na lekcjach asz klasa sie ze mnie smieje ze yle czasu tak sikam sad boje sie ze kieys nie wytrzyma albo facetka mie nie pusci i sie zskikam przy wszytkich sad pomocy sad((

Offline

 

#2 2008-01-04 22:10:29

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

niestety ja też mam problem z częstomoczem;(. I najgorsze jest to, że boję się wogóle z domu wyjść ;(

Offline

 

#3 2008-01-04 22:12:23

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no własnie ja mam to samo ale w szkole to juz przezywam horror sad ja sie wstydze ludzi ludzi np kolezanek ciegle sikam i chce mi sie ja sie tego wstydze wiełam bym wszytko zeby mi tylko przeszło dosłowie wszytko sad(

Offline

 

#4 2008-01-04 22:14:00

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ja też, ale niestety nic;( Ja mam z tym problem od 2 lat chyba i byłam u lekarzy, ale oczywiście urolog powiedział, że mam coś z psychiką bo pęcherz jest piękny;(

Offline

 

#5 2008-01-04 22:15:03

nomisss
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-30
Posty: 9

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Skontaktuj sie z urologiem, porozmawiaj, powiedz ze chcesz to zbadac, niech zleci Ci jakies badania, spytaj o przyczyne, jak nie odpowie konkretnie to spytaj jak zmniejszyc objawy, tak jak mowie leki to nie wszystko niech Ci zleci jakies badania, glowa do gory, pamietaj ze masz siebie bardzo szanowac, pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-01-04 22:16:16

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

to samo powiedizła mi mama ale wiesz chyba powinnysmy isc do tego psycholga hmm

Offline

 

#7 2008-01-04 22:18:42

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ojeju łatwo mówic ic do urologa ale do niego trudno sie dostac sama nie wiem czy mi sie chce siku czy to moja psychika tak na mie działa sad((

Offline

 

#8 2008-01-04 22:32:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulinka, zlituj siÄ™, sprawdzaj pisowniÄ™ sad

Ad rem:
Wyniki mogą świadczyć o stanie zapalnym (pewna liczba bakterii, dla niektórych lekarzy i laboratoriów nieistotna, niewielka, ale prawie graniczna liczba leukocytów). Jeśli to badanie jest po antybiotyku, to to jest kicha, nie leczenie: po abx powinnaś być jałowa jak gazik w ogólnym badaniu ogólnym.
Odczekaj i dobry posiew. Inżynierska się kłania.
Na jakiej podstawie masz stwierdzoną psychogenność pęcherza, skoro zrobiono Ci JEDNO NAJMARNIEJSZE badanie moczu, które wcale nie jest idealne??
Na podwórku nie sikaj, bo przy obecnej porze roku tylko pogłębiasz dolegliwości.
Próbowałaś Urinal plus dużo wody niegazowanej niskozmineralizowanej plus cokolwiek na zp oprócz antybiotyku totalnie w ciemno?
Ciepło się ubieraj - chroń pęcherz. Zapomnij o stringach, krótkich kurtkach i biodrówkach. Dolna część pleców i pupa mają być wygrzane!
Zacznij od tego, co wyżej napisałam, potem będziemy kierować Cię na bardziej specjalistyczne badania. Oby nie było potrzeby.

A w ogóle - ile tak naprawdę sikasz?
Ile razy w dzień, w nocy, mierzyłaś objętość moczu?

I jedna rzecz:
piszesz w temacie, że cierpisz kwartał, nic nie zrobiłaś w kierunku diagnostyki i leczenia - i już się poddajesz?
Dziewczyno, to co powiesz, jak wykorzystasz wszystkie leki, łącznie ze sprowadzanymi z zagranicy, i przejdziesz multum inwazyjnych badań?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2008-01-05 00:38:31

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Oczywiście, że Paulina ma jakieś zapalenie bakteryjne (najprawdopodobniej).
Główna sprawa-----wybij sobie z głowy psychologa i innego np. psychiatrę. Co to jest, mamy wiek 21, a jak ktoś zachoruje na cokolwiek to go podejrzewają o nerwicę itp>!!!!
Pewnie dlatego, że nie robi sie nerwicowcom badań--tak jest taniej.
Jeśli pójście do urologa jest trudne, to idź do zwykłego internisty. Proste przypadki nawet internista załatwi.
Niech ci przepisze Furagin (antybiotyk taki) a ty go bierz po pół tabletki dziennie, a na noc pij sobie troche fitolizyny (taka pasta do picia z wodą ciepłą--bez recepty).
Warto też pobrać ćwiartkę aspiryny Bayera oraz ćwiartkę pyralginy przed szkołą każdego dnia.
Ale podstawą będzie ten antybiotyk----jest dość popularny i dość tani--może zdobędziesz od kogoś receptę (a może jak sie uśmiechniesz to ci dadzą bez recepty ?).
Wszystkie te zalecenia piszę na wypadek gdyby rozpoczęcie porządnego leczenia było niemożliwe (brak forsy na badania posiewowe prywatnie, brak forsy na dobrego urologa szybko itp.).Jeśli bedzie to trwało nadal przez np. 1,5 miesiąca to (jak pisze Redakcja) dobre posiewy są konieczne do zrobienia a potem dobry urolog.

Offline

 

#10 2008-01-05 08:18:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulina i zlituj sie i olej te wszystkie kolezanki co sie z Ciebie smieja, miej je gleboko w powazaniu, jestes mlodziutka i dlatego jeszcze sie takimi sprawami przejmujesz. Ale uwierz mi ze ludzie w tym wieku zazwyczaj zyja imprezami i nie widza zadnych problemow bo takie sa prawa tego wieku. Trzymaj sie i zrob posiew w warszawie(mozesz wyslac mocz pocztexem) bedziesz wiedziala co siedzi w moczu. Wg mnie nie ma to nic wspolnego z nerwami ale jesli ma to i tak na tle bakteryjnym sie zaczelo. Masz leukocytow za duzo swiadczy to o stanie zapalnym a laboratoria nie zawsze wykrywaja bakterie. Nie denerwuj sie, nie jestes sama, a mamie powiedz ze chcesz zrobic posiew w warszawie  a potem do urologa. Trzymaj sie dziewczyno, bedzie dobrze

Offline

 

#11 2008-01-05 10:13:55

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

dzieki wy mie chociasz rozumiecie bo starsza twierdzi ze to na tyle psychicznym ze o tym mysle mozliwe ? sama nie wiem a sikam co 20 minu to jest na lekcji albo co 15 co 10 zalezy hmm w nocy nie sikam nie wstaje ..a co do furaginu jest do 4 liter nie pomóg mi hmm ;( skoro twierdzicie ze badani sa złe to ide do tego lekarza ale moge isc dopiero w czwartek wiec 5 dni jescze musze sie przemeczyc ps sory za błedy ale jestem dyzlektykiem

Offline

 

#12 2008-01-05 10:54:47

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

paulino przede wszystkim poproÅ› o badanie na posiew i jeszcze raz ogolne bad moczu. Nie przejmuj sie jakas nauczycielka, bo skoro nie rozumie problemu to jest zwyczajnie ograniczona. Nie daj sobie wmawiac ze to jakies tlo psychogenne. Rozumiem ze jestes bardzo mlodziutka i zapewne uzalezniona finansowo od rodzicow, ktorzy jak zrozumialam nie rozumieja twego problemu. Z tego powodu podejrzewam, ze jestes zmuszona liczyc na NFZ??? Nawet jesli tak jest to przeciez w szpitalach klinicznych mozna dobrze leczyc zakazenia ukl moczowego trzba tylko trafic na dobrego lekarza. GÅ‚owa do gory... Zalecenia   w stylu zurawina(urinal) i duzo wody sa jak najbardziej na miejscu. Skad pochodzisz???

Offline

 

#13 2008-01-05 11:00:24

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

jestem z warszawy ale to nie tylko jedna nuaczycielka nie chce mie puszczac tylko kilka mówia ojezu znów sie zaczyna albo nadal masz problem z pecheczrem sad dzieki poprawiliscie mi chcoiasz humor :]

Offline

 

#14 2008-01-05 13:22:42

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

czesc paulinko , mam na imie kasia i na tym forum jestem juz chyba weteranka ( nie tyle z czasu jaki tu jestem , ale z okresu trwania mojej gehenny ) . z tego co opisujesz przyczyn twoich problemow nalezaloby szukac w kilku zrodlach . po 1) przeanalizowac okres od kiedy zachorowalas , pierwsze objawy i udanie sie do odpowiedniego lekarza urologsa , ktory po szczegolowych badaniach okresli przyczyne dolegliwosci . 2) nie bez znaczenia jest tu rowniez kwestia podloza psychicznego , z przykroscia musze stwierdzic ze nasz szkoly nie obfituja w prawdziwych pedagogow ktorzy odpowiednio podchodza do dzieci czy mlodziezy z problemem pecherza moczowego . Wspomnialam tu o podlozu psychicznym poniewaz , wstyd przed opinia innych osob powoduje ze zamykasz sie sama w sobie i napinasz mimowolnie miesnie ktore powoduja skurcze jelit , macicy , pecherza. aby temu zapobiec powinnas w aptece zapytac sie o lagodne srodki depresyjne np. DEPRIM i w odpoweidniej dawce zarzywac przed pojsciem do szkoly . W PRZECIWNYM WYPADKU MOZESZ FAKTYCZNE wyladowac w poradni PZP badz w oddziale psychiatrycznym . Mozesz tez skontaktowac sie z hipnoterapeuta ktory podczas hipnozy jest w stanie za pomoca wlasciwych slow zablokowac , twoj wewnetrzny lek . Najwazniejsza rzecza jest jednak to abys zaakceptowala sama siebie , taka jaka jestes , skoro tu trafilas to znaczy ze nie dokonca nieufasz innym i boisz sie ich . Wtym miejscu znajduja sie osoby ktore zawsze beda cie wspierac w walce o zdrowie . WIERZ MI ale wszystko jest mozliwe .

Offline

 

#15 2008-01-05 13:26:12

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Kwestia pampersow tez nie jest tu glupim rozwiazaniem , ja nosze je juz 6 miesiecy i miomo potwornego zazenowania pozwalaja mi one "jakos funkcjonowac ;Zas bedac u urologa popros o zaswiadczenie ze ze wzgledu na swoja chorobe musisz czesto chodxzic do ubikacji , wtedy nie bedziesz musiala za kazdym razem tlumaczyc sie po co wychodzisz .

Offline

 

#16 2008-01-05 13:41:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Jedno uściślenie: to nie muszą być pampersy, tylko takie wkłady urologiczne, które wyglądają jak podpaska typu normal.
A Furagin to nie antybiotyk, tylko chemioterapeutyk.

Paulina, skoro jesteÅ› z Warszawy, to masz bardzo prostÄ… sytuacjÄ™:
- posiew zrób na Inżynierskiej - ale to kosztuje, niestety,
- poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do Poradni Leczenia Bólu, pojedź na Czerniakowską (przy szpitalu) i zarejestruj się do dr Sękowskiej - ona ostatnio hurtem leczy bóle pęcherzowe, więc na pewno Cię nie zignoruje,
- wiem, że w Warszawie dziewczyny polecają z urologów dra Malczyńskiego, ale nie wiem, czy on na NFZ przyjmuje (warszawianki, jak to jest?).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2008-01-05 13:54:17

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

nie no nie da rady na pampersy hmm ja poprostu sie boje ze w szkole kieyds nie wytrzyma i sie zsikam i co w tedy ja zrobie wstyd przed cała klasa i wg nie umiałam bym sikac do pampersów ale dracze sie bo w poniedizłak znowu do szkoły i to mie dobija hmm ciagle te wychodzeni i za nim dobiegnie do toalety wg wtydze sie mojego problemu to to juz tyle czasu trwa no ale badania zrobie jescze raz sad

Offline

 

#18 2008-01-05 18:39:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paula mowie Ci olej tych wszystkich belfrow a zlaszcza tego co to wtyka nos w nie swoje sprawy i interesuje sie po co chodzisz czesto do toalety. Nie tu oczerniac zawodu ktory wykonuje ale naprawde nauczyciel nie ma prawa ustalac czasu kiedy masz sie wysikac, powiedz mu ze masz przewlekle schorzenie pecherza i niestety na razie tak byc musi. Na pewno masz jakis przyjaciolki pogadaj z nimi bedzie Ci lzej przetrwac pobyt w szkole. Wiekszosc osob na tym forum ma stres zw z tym co bedzie kiedy nagle sie zsikam. Uwierz mi ja kiedys bieglam zaplakana zasikana po kolana przez hipermarket do samochodu na parkingu i w myslach modlilam sie aby nikt mnie nie spotkal ze znajomych. Teraz po dwoch latach choroby bvardzo zmienilo sie moje podejscie, owszem mam dni gdy nie wyjde z domu i tak mi najlepiej ale mam dni kiedy mysle ze mam to gdzies nie moge psuc se nerwow z powodu pecherza bo sa o wiele gorsze choroby z kt ludzie se radza. Kup sobie wklady urologiczne, rzeczywiscie jak pisze Karolina sa jak podpaski a mocz wchlaniaja. Ja podtrzymuje zdanie ze najpierw nalezy spr bakterie a potem szukac dalej. Trzymaj sie

Offline

 

#19 2008-01-05 21:00:28

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ale ja naprawde nie umiem sie chyab zsikac w majtki ja poprostui mam parcie co 10 minu i to stszne hmm jestem załana bo to trwa tyle czasu . Odbiera mi to chce do zycia naprwde nie chce mi sie koro ciagle tylko siki i siku hmm raz sie zsikała w majtki jka miła 13 lat poszłam z kolezaka na piwo i wypiłam 3 i trzymałam tak b długa asz nie wytrzmała i pusciłam i to był ten jedyny raz moja kolezaka nawet nie zauwarzyła bo jka wrcałysmy to było ciemno . ale na lekcji to nie jest to samo i co zsikam sie przed klasa przeciesz oni zauwrza ze ja sie zeszczałam co ja wtedy zrobie przeciesz pod ławka bedzie mokro a kolezaka z ławki co nie zauwarzy /? zauwarzy i sie tak stresuje juz 4 miesice wg to watbie zby co kolwiek mi pomogło sad

Offline

 

#20 2008-01-06 07:14:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulina nie zsikasz sie na lekacji jesli poczujesz ze nie wytrzymujesz poprostu wychodz z lekcji a po lekcji porozmawiasz z nauczycielem. Posluchaj niektorzy mecza sie wiele lat z pecherzem zaufaj mi pare miesiecy to nie jest duzo. Wiesz ja kiedys przy piwie zawsze czekalam az mocno mi sie zechce bo jak szlam od razu to lazilam co 10 minut a jak przetrzymalam to mialam rzadziej. Piwo jest bardzo specyficzne bo generalnie wsz maja po nim czestomocz. Na razie zrezygnuj z takich trunkow, wogole staraj sie unikac moczopeednych plynow, przyjrzyj sie co powoduje ze czesciej chodzisz, u mnie np powoduja to soki sa dla mnie tragiczne oraz woda z cytryna. Kazdy jest jednak inny, sprobuj pic rumianek. Uwierz mi ze czestomocz w koncu minie tylko trzeba zajac sie posiewem w pierwszym rzedzie

Offline

 

#21 2008-01-06 10:13:36

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

ale jka ja ide do szkoły wstaje rano to raz sie wysima z nocy i nic nie jem nic nie pije i ide do szkoły na 7 godzin i na kazdej wychodze hmm i na kazdej przerwie tez. Wg to jestem juz tym zmeczona psychicznie i fizycznie sad

Offline

 

#22 2008-01-06 10:30:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paulina nie ma sie co dziwic a moze zrob odwrotnie w ciagu weekendu przeplucz ten pecherz pij duzo bedac w domu i przez dwa dni zobaczysz w poniedzialek czy nie jest lepiej. Jest tak ze jak malo pijesz to bakterie nie sa wyplukane i siedza w pecherzu a jak pijesz duzo sa usuwane szybciej. Sprobuj. Tez robilam tak ze nie pilam prawie nic w najwiekszym czestomoczu bo to nawet ma sens i tak wskazuje logika ale zawsze pamietalam ze bakterie wtedy nie sa wyplukiwane. Jestes z warszawy masz pod bokiem inzynierska dzwon jak najszybciej czyli jutro

Offline

 

#23 2008-01-06 10:31:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

Paula i z tego co rozumiem nie wstajesz w nocy zwroc uwage na swoje jelita jak one sie maja?

Offline

 

#24 2008-01-06 12:01:06

Paulina929
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-03
Posty: 61

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

no nie wstaje w nocy tylko przed spaniem robie a wogole to jka wstaje nawet dzis to robie siki a za 10 15 minut mam parcie i tak ciagle sad i duzo poije wody herbat mleka wszytkiego sad

Offline

 

#25 2008-01-06 12:49:39

szamanka4-1975
Użytkownik
Skąd: łomża
Zarejestrowany: 2007-01-23
Posty: 266
Serwis

Re: koszmar który trwa już od października i chyba już tak zostanie ;(((((

posluchaj Paulino , bardzoo dobrze rozumiem twoje rozgoryczenie ze za kazdym razem kiedy jest przerwa w szkole musisz isc do toalety , rozumiem ze cie boli kiedy oddajesz mocz, ale na Milosc Boska dziewczyno , ja takze kiedys chodzilam do szkoly i wychodzilam do ubikacji kilka razy w ciagu lekcji , a mimo to udalo mi sie skonczyc nie tylko podstawowke , liceuum ale i pare innych szkol i nie zamierzam na tym poprzestac . nie mozesz sie nad soba bezkonca uzalac tylko wez sie w garsc , zrob porzadne badania moczu , z tymi wynikami przejdz sie do dobrego urologa a jestem bardziej niz pewna ze po wstawieniu odpowiedniego antybiotyku sytuacja sie ustabilizuje . Czestomocz jest uciazliwy , ale w porownaniu z bolem ktory towarzyszy  IC , to tylko male piwo . Nie zycze ci tego przechodzic co ja teraz i wiele innych osob z problemem pecherza . Wiec glowa do gory !

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson