Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-26 13:35:12

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Witam
Mam problem, pewnie jak każda z nas, co tu zajrzała;(
Problemy z pęcherzem rozpoczęły się u mnie w szkole średniej, tak na prawdę po pierwszym stosunku. Zapalenie, jeżeli dobrze to klasyfikuje, miałam kilka razy do roku. Objawy jakie się u mnie pojawiały to: nieustanne parcie na pęcherz, kłucie przy oddawaniu moczu, szczególnie w końcowej fazie, czasem występował pieczenie i szczypanie cały czas nawet jak nie załatwiałam się. Problem się ciągle powtarzał, wielokrotnie robiłam badanie ogólne moczu i zawsze w takim przypadku wychodził mi podwyższony ciężar moczu, białe i czerwone krwinki, dostawałam antybiotyk, nie wiem czy dobrze pamiętam że byłą to Doxycyclinum, choć słyszałam, że na pęcherz się to nie nadaje, dlatego nie potrafię stwierdzić jednoznacznie, że to było to. Po kilku dawkach przechodziło, ale po jakimś czasie powracało. Robiłam dwukrotnie posiew moczu nic nie wyszło.
Jak byłam ok. 1,5 roku temu u ginekologa usunął mi nadżerkę, nie miałam już tak częstych problemów z pęcherzem, aż do teraz:(( Jest tragedia, robiłam badanie moczu ogólne, co prawda po dwóch dawkach antybiotyku, ale nie mogło być inaczej nie wyszło mi nic w tym badaniu,ale ciągle mam te objawy tak jak te opisane powyższej: pieczenie, szczypanie przy oddawaniu moczu, szczypanie nawet jak nie oddaje mocz, i ciągłe parcie na pęcherz, nie da się normalnie funkcjonowaćsad. Dostałam Cipronex, jednak nie dawał żadnego efektu i po 4 dawkach nie wiem czy nie za szybko, lekarz zmienił na Palin nie pomaga, biorę już tydzień, dostałam u ginekologa, który robił mi USG również nerek Augmentin, ale też nić zażyłam już 4 dawki, nie wiem co robićsad(( boję się aż poniedziałku kiedy muszę iść do pracy i funkcjonować normalnie w tym tyg miałam zwolnienie.sad(((
Jeżeli możecie jakoś pomóc to bardzo proszę
mój mail: evi.wl@wp.pl
Dziękuję i pozdrawiam
Evi

Offline

 

#2 2008-01-26 13:44:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Czesc Evi jak nic potrzebujesz dobrego posiewu i leczenia albo zgodnego z antybiogramem albo autoszczepionki. Posiewy robimy na inzynierskiej w warszawie prywatnie bo jakos to laboratorium zyskalo u nas zaufanie. Wedlug mnie to bakterie na bank, powinnas wykonac posiew moczu z osadem i posiew z kanalu szyjki. Przy okazji partner posiew moczu i nasienia. To wszystko mozna wyslac pocztexem na miejsce do warszawy. Podczas stosunku bakterie chodza w te i z powrotem wiec mozliwe jest wzajemne zakazanie sie i ciagle nawroty. Facet moze miec bakterie bezobjawowo wiec  czesto sie go pomija w badaniach.  Jesli zaden antybiotyk naprawde do konca Cie nie wyleczyl pomysl moze o autoszczepionce.

Offline

 

#3 2008-01-26 13:51:27

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Dziękuję bardzo za odpowiedź, a czy posiew mogę wykonać w momencie, kiedy jeszcze jestem na antybiotyku? czy w takim wypadku nie okaże się zfałszowany? Boję się, że jak odstawię kurację antybiotykową to pogorszą się moje objawy. A w przypadku autoszczepionki czy też nie muszę być poza antybiotykami i zdrowa, tak jak w przypadku większości szczepionek? Czy taką szczepionkę, ponieważ czytałam, że jest ona doustna mogę sobie sama zaaplikować?
Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!

Offline

 

#4 2008-01-26 15:22:45

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

aha i czy na Inżynieryjskiej pobiorą sami posiew z szyjki??

Offline

 

#5 2008-01-26 15:30:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Wymaz z szyjki na posiew pobiera pani Dorota, w czasie antybiotykoterapii i tydzień po niej nie rób badań, szkoda pieniędzy, wynik i tak nie będzie miarodajny. Auto możesz brać razem z abx, ale nie możesz mieć infekcji w tym czasie. Aplikujesz sobie sama, zastrzyki też możesz, choć czasem ma się opory smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2008-01-26 15:33:17

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

no chyba też wolę doustnąwink aha czyli tak jak myślałam muszę odstawić antybiotyk...hmm// najgorsze jest to że bez żadnych leków czuję się jeszcze gorzej, a nic mi nie pomaga do końca ;(
mam pytanie do wszystkich dziewczyn czy którakolwiek wyleczyła się z tego do końca???

Offline

 

#7 2008-01-26 15:34:33

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

aha i Pani Dorota to jest osoba pracujÄ…ca w tym laboratorium bo nie wiem?

Offline

 

#8 2008-01-26 16:50:56

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

mam jeszcze jedno pytanie czytałam gdzieś na forum, że na pęcherz nie powinno się z antybiotykiem brać Vit C?? lekarze mi kazali zarówno internista u którego byłam wpierw i ginekolog. Urologa zapomniałam zapytaćhmm

Offline

 

#9 2008-01-26 17:25:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Cześć evi. Pani Dorota pracuje w tym laboratorium. Najlepiej będzie jak tam zadzwonisz i przed wyjazdem bądź wysłaniem materiału zapytasz o przygotowanie się. Ja mam bakterie w szyjce, ale czasem pęchęrz leciutko też mi przez nie szwankuje. Poczekaj z tym antybiotykiem, ja brałam ostatnio Augmentin (oczywiście z antybiogramu wyszło, że moje bakterie są na niego wrażliwe) i Cipropol i oba zaczęły działać dopiero na 2-3 dni przed zakończeniem całej kuracji. Pamiętaj też aby brać coś osłonowo. Zainwestuj w dobry posiew dla siebie i partnera również warto przebadać. Z posiewami poczekaj minimum tydzień po antybiotykach, bo wcześniej tylko zmarnujesz pieniądze. Ja jak wykończę przeziębienie zaczynam brać autoszczepionkę, w moim przypadku jest doustna, ale akurat takie mam bakterie. Podaję ją sobie sama w domu. Co do witaminy C niestety ja nie potrafię Ci odpowiedzieć.
Trzymaj się ciepło!

Offline

 

#10 2008-01-26 17:34:26

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

dzięki bardzo za odpowiedź, czyli wychodzi na to, że tak czy siak muszę zakończyć antybiotyk, przeczekać w bólu i zrobić badania? tragedia:(( Jak byłam u ginekologa to powiedział mi, że mogę mieć jeszcze Chlamydia trachomatis i chce mnie na to przeleczyć jakby Augmentin nie pomógł, na wynik badania czeka się jakiś czas, ale też trzeba robić na "czysto" więc chce zacząć wcześniej i sama już nie wiem czy łykać tabletki, czy wytrwać w bólu tydzień bez niczego, czy coś można brać np. Furagin?? i na badania iść, tylko jak tu wytrwać siedząc po 8 godzin w pracy:(( ale jak czytam niektóre posty to jestem pełna podziwu, że kobiety tyle znoście!!!!
Pozdrawiam wszystkie ciepło!!

Offline

 

#11 2008-01-26 17:35:34

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

a powiedz mi jeszcze Wrocławianka ten Agumentin i Ciprinol brałaś jednocześnie?

Offline

 

#12 2008-01-26 18:27:14

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Nie, no co Ty. Najpierw brałam Cipropol, bo dopadły mnie dolegliwości związane z pochwą. A miesiąc później miałam anginę i poprosiłam internistę, żeby przepisał mi coś na co moje dolne bakterie też są wrażliwe jeśli może, no i okazało się, że Augmentin może być jak najbardziej, więc go brałam.

Offline

 

#13 2008-01-26 18:28:54

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Aha, jeśli chodzi o Chlamydię to po Augmentinie musisz poczekać z testem około 1 miesiąc, aby wynik był miarodajny - tak przynajmniej radzi mi mój ginekolog. No i ważne, żebyś zrobiła ten test najskuteczniejszą metodą.

Offline

 

#14 2008-01-26 18:53:04

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

dzięki, tak to wiem tą metodą genetyczną trzeba, czyli i tak muszę wszystko odstawić hmm// nie wiem jak to wytrzymam:///

Offline

 

#15 2008-01-26 19:44:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Chyba inaczej nie da rady, jeśli chcesz mieć miarodajne badania. Inaczej to naprawdę szkoda pieniędzy, a badania nie są tanie.
Jakie masz inne objawy? Może spróbujesz zmodyfikować dietę pod kątem choroby? Czasami troszkę pomaga.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2008-01-26 20:46:39

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

objawy: cały czas mam wrażenie, że chce mi się siku, piecze i szczypie mnie przy oddawaniu moczu, pomiędzy oddawaniem moczu też mnie szczypie, tragedia nie mogę funkcjonowaćsad( w pierwszym poście tego wątku opisałam przebieg mojej choroby, że nie jest to pierwszy raz ale zawsze mijało mi po antybiotyku a teraz nic! wiem tyle, że nie mogę jeść ostrych i słonych rzeczy.
Poza tym stosujÄ™ Yasminelle nie wiem czy ma to znaczenie, bo podzielone sÄ… zdania.
A powiedz mi jeszcze proszę ile na Inżynierskiej kosztuje to badanie moczu i z osadu, posiew moczu oraz badanie partnera jeżeli możesz??
dziękuję i pozdrawiam!

Offline

 

#17 2008-01-26 20:51:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Yasminelle zawiera środek moczopędny, może nasilać dolegliwości. Czy Tobie robi różnicę, musiałabyś sprawdzić, zmieniając na inne tabletki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2008-01-26 21:24:56

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Posiew z szyjki 130zł, badanie moczu 100zł (chyba, nie wiem dokładnie, bo sama nie robiłam), posiew z nasienia 100zł. Tak ja płaciłam pod koniec października, może się coś zmieniło, ale wątpię.
Pozdrawiam!

Offline

 

#19 2008-01-26 22:18:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

To widzę, że ceny są niezmienne od 2006 r.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2008-01-26 22:39:16

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Offline

 

#21 2008-01-26 22:44:28

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

ja nie wiem jak można przez tyle czasu czuć się tak samo tragedia:((
u mnie najgorsze jest to, że kiedyÅ› jak miaÅ‚am takie problemu to antybiotyk i mijaÅ‚o a teraz nic:((nie pamiÄ™tam co braÅ‚am wydaje mi siÄ™, że byÅ‚a to  Doxycyclinum, ale nie jestem pewna lekarz mi powiedziaÅ‚, że na pÄ™cherz siÄ™ nie nadaje. Teraz nie braÅ‚a go.
moje objawy to: pieczenie i szczypanie zarówno podczas oddawania moczu jak i po oraz wrażenie że ciągle mi się chce do toalety.;(( masz takie same?
jeszcze nie wiem czy to ważne, ale jak jestem w cieple, w misce wody albo z termoforem czuję się lepiej, a najbardziej objawy dokuczają mi w pozycji siedzącej.

Offline

 

#22 2008-01-26 23:00:23

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Jak to była Doxycyclina to bardzo możliwe, że to chlamydia, bo m.in. ją właśnie podaje się długotrwale na chlamydię. Ale to jakieś tam tylko moje domysły, nie chcę wkraczać w kompetencje Twojego lekarza.

Offline

 

#23 2008-01-26 23:17:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi, zmykaj na swój wątek smile
A Twoje uczucie może być spowodowane:
- przewlekłym podrażnieniem/zmianami zapalnymi śluzówek,
- zaburzeniami w przewodnictwie nerwowym (zakończeń nerwowych odpowiadających za pęcherz).
Co w sumie prawie na jedno wychodzi wink


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2008-01-26 23:19:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Drospirenon.
Z dietą musisz poeksperymentować, bo to rzecz dość indywidualna. Ogólne wskazówki masz na Dieta w IC. Jak kwaśne i żurawina Ci pomagają, stawiaj na bakterie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2008-01-27 09:37:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi napisalas o misce z woda i termoforem w innym watku- na bank bakterie jesli w cieple jest lzej

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson