Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-06 18:39:06

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Gdzie toksyna botulinowa?

Witam wszystkich,
interesuja mnie informacje w jakich szpitalach w Polsce prowadzi sie leczenie endoskopowe toksyna botulinowa (osob doroslych cierpiacych na pecherz neurogenny).
Nic konkretnego nie moge znalezc w necie ne ten temat. Najbardziej zalezy mi na placowkach w obrebie woj. pomorskiego - skad pochodze.
Za wszystkie informacje na ten temat bede wdzieczna smile
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-01-06 20:41:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Zdaje się, że w Warszawie dr Radziszewski to przeprowadza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-01-06 23:00:46

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

całkiem niedługo będą to też robić we wrocławiu, w euromedicare
teraz zaczynają test kliniczny botuliny w pęcherz dla neurogennych dorosłych (urazy rdzenia i sm, jeśli się nie mylę)

asia - pogadaj z lekarzami od dzieci w twoim rejonie, jak dobrze zbajerujesz któregoś wink to ci to gdzieś zrobi (na jakimś zaprzyjaźnionym oddziale dorosłym)
radzÄ™ z autopsji

Offline

 

#4 2008-01-14 21:12:15

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Czekam na ten Wroclaw jak na zbawienie. Ten lekarz ktorego mi  poradzilas jest OK, czekam na kontakt od Niego w tej sprawie.

Offline

 

#5 2008-01-30 16:16:52

anna_k
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 10

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

witam!!
jestem z pomorza lecze od lat nietrzymanie moczu z parcia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu -poradnia 07.02.08r.mam planowy zabieg w tym szpitalu ostrzyknięcia pęcherza TOKSYNĄ BOTULINOWĄ lecze się u urolog dr.Grochala.Zabieg jest refundowany przez NFZ.

Offline

 

#6 2008-01-30 19:15:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Nie może być! To lokalna inicjatywa Waszego NFZ czy jaskółka zmian w terapiach urologicznych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2008-01-31 08:30:40

anna_k
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 10

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Redakcjo!!
Nie wiem czy zmiany w terapiach czy NFZ pisze prawdę mam skierowanie na zabieg w książeczce rum i termin wpisany i za tydzień o tej porze będe po zabiegu...

Offline

 

#8 2008-01-31 10:49:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Jestem pod wrażeniem smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2008-02-12 13:02:31

anna_k
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 10

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

witam!
Jestem już po ostrzyknięciu toksyną botulinową w Elblągu na NFZ leżałam w szpitalu 4 dni ,zabieg miałam w znieczuleniu w kręgosłup po ostrzyknięciu przez 24 godziny nie mogłam wstawac i miałam założony cewnik,ból słaby ale efekty super jestem 5 dzień po zabiegu przesypiam całe noce i w-ce odwiedzam do 6 razy na dobe,a wczesniej ponad 20.Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2008-02-24 16:14:58

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Witam ANNA_K!
Piszesz SUPER wiadomości smile Właśnie o to mi chodzi, szybko i blisko domu, a nie 8-10 godz. jazdy do W-wy
Jak możesz to napisz wiÄ™cej o tym zabiegu:  jak to wyglÄ…daÅ‚o proceduralnie (skierowanie od lekarza rodzinnego czy urologa prowadzÄ…cego?), ile czekaÅ‚aÅ› na termin i czy robiÅ‚aÅ› jakieÅ› dodatkowe badania, a może jakieÅ› inne szczególne przygotowania?
Szkoda, że nie podalaś swojego maila sad

Jestem BARDZO zainteresowana i chcę dzwonić do tego szpitala, tylko nie wiem czy mam rozmawaić z ordynatorem, czy konkretnie z Twoim lekarzem.
Jak cos to pisz na mojego priva smile Czekam i Pozdrawiam.
Zdrówka życzę!

Offline

 

#11 2008-12-06 12:41:42

life7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 9

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

witam. Tez jestem z pomorskiego i mam zamiar poddac się zabiegowi. No i rowniez zastanawiam się gdzie? Jakoże jestem z trojmiasta Elblag bylby dla mnie poprostu marzeniem ale po poscie Pani Anny troszeczke sie zniechecilem, dlaczego?

http://www.medicus.lublin.pl/2006/12/06_botoks.htm


Poniewaz z tego artykulu wyczytalem iż :

'Zabieg podawania botuliny trwa krótko, góra kilkanaÅ›cie minut. Za pomocÄ… cystoskopii w 30 miejscach lekarz dokonuje nakÅ‚uć wybranych miejsc Å›ciany pÄ™cherza. Dla pacjentki zabieg jest bezbolesny, wczeÅ›niej otrzymuje do pÄ™cherza Å›rodek znieczulajÄ…cy. – Już po 2-3 godzinach pacjentka może iść do domu! Warunkiem jest, aby jeszcze w klinice oddaÅ‚a mocz – podkreÅ›la prof. Rechberger. – '

Wiec lezenie 4 dni w szpitalu troche siÄ™ z tym mija, wiec jak jest naprawde?

co do miejsc z tego forum:

http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=31832

Wyczytalem iz zabieg mozna wykonac oprocz podanych wczesniej Warszawa, Wroclaw i Elblag - Poznaniu.

Zastanawiam sie rowiez czy terapia ta jest bezpieczna..

Offline

 

#12 2009-02-12 11:54:15

anna_k
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 10

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

witam!
Jestem rok po zabiegu hydrodystensja pęcherza -poszerzenie i ostrzyknięcie botoksem i niestety wszystko po roku wróciło do stanu poprzedniego przed zabiegiem jestem od 3 dnich na wkładkach i zaczęły się wędrówki nocne ,ale warto było- czekam na wizyte u urologa i urodynamikę i znowu decyduje sie na zabieg.Moim zdaniem metoda w 100% bezpieczna nie miałam żadnych powikłań i przyzwyczajiłam się do rzadkich wizyt w w-ce teraz mnie denerwuje te częste chodzenie do w-ce.
Pozdrawiam.Anna.

Offline

 

#13 2009-04-06 14:16:19

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

BTX jest też bezpłatnie podawany w Poznaniu, w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej

Offline

 

#14 2009-04-08 11:53:25

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Witam,
jestem już po dwóch zabiegach ostrzyknięcia pęcherza BTX w Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Zabieg jest całkowicie refundowany z NFZ. Mój pęcherz ma normalnie 150 ml pojemności sad Dla mnie zabieg ten wystarcza na pół roku i czuję po nim wielką różnicę na +. Teraz cewnikuję się co 2-3 godz. to i tak dla mnie jest zbawienne.
W szpitalu byÅ‚am 2 dni na 3 dzieÅ„ wypis do domu, znieczulenie w krÄ™gosÅ‚up. Nie widzÄ™ możliwoÅ›ci wyjÅ›cia w ten sam dzieÅ„ po zabiegu, gdyż po znieczuleniu jest siÄ™ "sparaliżowanym" od pasa w dół. Ja mialam zabieg o godz 12 i nogi zaczęły mi odchodzić dopiero do 19. Poza tym ukłócie i podanie znieczulenia w krÄ™gosÅ‚up to też jest poważna sprawa i lepiej wiÄ™cej uważać, niż później cierpieć z powodu powikÅ‚aÅ„. MiaÅ‚am zabieg 2 tyg temu i do tej pory czujÄ™ lekki ból w krzyżu, pierwsze 2 dni po zabiegu bolaÅ‚a mnie gÅ‚owa. Ale to drobnostki, a zysk na komforcie życia bardzo duży.   
Pozdrawiam i życzę zdrowych Świąt smile

Offline

 

#15 2009-04-08 19:32:03

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Asia: czy podawano ci botox czy dysport? ile jednostek toksyny botulinowej?
wiesz też może, w jakie miejsca wewnątrz pęcherza kłuto? czy po całości /włącznie z trójkątem/ czy tylko w kopułę?

mi zabieg wykonywano po "naćpaniu" czymś dożylnie - mi się wydawało, że zasnęłam - ale podobno nie spałam i zabawiałam lekarzy rozmową wink
jestem po uszkodzeniu rdzenia kręgowego w wysokim odcinku piersiowym, ale mam zachowane czucie - podczas urazu miałam uszkodzoną oponę i nie pozwoliłabym sobie nic w nią wkłuwać
pierwsze podanie /niestety placebo, podczas testu klinicznego/ było bez znieczulenia i poza dyskomfortem i bólem, miałam także reakcje autonomiczne podczas zabiegu /dysrefleksja/

facet /tetraplegik/, który miał podawany btx razem ze mną w poznaniu w październiku, jechał po zabiegu od razu do domu - jego żona za kierownicą
ja przyjechałam sama samochodem /jako kierowca/ z wrocławia - i pozwolili mi zostać na noc
tylko dlatego, że nie byłam w stanie prowadzić samochodu po tym co mi dali dożylnie - normalnie po podaniu btx w poznaniu wypisują w ten sam dzień po paru godzinach obserwacji
z tego co zrozumiałam, żadnych pacjentów - także tych nie po urazie rdzenia - nie znieczulają zewnątrzoponowo
wiadomo, poznań - redukcja kosztów wink sama jestem poznanianką i wiem co mówię.. żydki do kwadratu wink

napisz mi proszę, czy czekałaś aż btx zupełnie przestanie działać? czy kolejne podanie było w momencie, kiedy działanie poprzedniego było już znikome, mało satysfakcjonujące?

odnoszę wrażenie, że mnie też już by można dostrzyknąć - ale lekarz mówi, że jeszcze za mało czasu minęło i że pół roku to jest minimum
jak było u ciebie?

Offline

 

#16 2009-06-28 21:19:03

Asia
Użytkownik
SkÄ…d: Pomorskie
Zarejestrowany: 2006-09-04
Posty: 16

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam na Twoje pytania. Ostatnio nie zaglądam tu często.

Już odpowiadam:
- dokładnie podawano mi dysport. Z tego co pamietam to były 4 ampułki
- nie jestem pewna, ale chyba ostrzykiwano mi cały pęcherz w kilkudziesięciu miejscach
- umawiaÅ‚am siÄ™ na zabieg po 5 m-cach i czekaÅ‚am miesiÄ…c. Ale już żeby normalnie funkcjonować po 4,5 m-cach po zabiegu czuÅ‚am dyskomfort i braÅ‚am Ditropan sad CZasem też milam takie stany, że pÄ™cherz w jednym dniu mi siÄ™ kurczyÅ‚, a na drugi dzieÅ„ wracal do wielkoÅ›ci, czuÅ‚am to po czÄ™stotliwoÅ›ci biegania do WC. Moja Pani dr mówiÅ‚a mi, że kiedy bÄ™dÄ™ czuć zmniejszenie to mam dzwonić. UprzedzaÅ‚a mnie że przeważnie botox dziaÅ‚a do 6 m-cy. Ale każdy reaguje inaczej, dlatego mam sie nie przejmować tylko dać znać.   
Jeżeli chodzi o mnie to Botulina działa super. Nie jestem otumaniona przez leki, które musiałam brać na powiększenie pęcherza. No i możemy starać się o dziecko, co do tej pory było wykluczone.
Mam nadzieję, że rozwiałam wszytskie Twoje wątpliwości. Pozdrawiam

Offline

 

#17 2010-09-08 16:56:30

czarnabiedronka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 8

Re: Gdzie toksyna botulinowa?

Kochani ,mam pytanko do osób ,którym wykonano ten zabieg na nfz w Poznaniu. Powiedzcie jak to załatwialiście? Ja co prawda jestem z Wałbrzycha (woj.dolnośląskie) ,ale dojzd do Poznania to dla mnie żaden problem. Czy skierowanie na taki zabieg dał lekarz z poradni przyszpitalnej w Poznaniu ? Czy może to być skierowanie od lekarza z jakiejkolwiek poradni ,nawet z innego miasta? Jak to załatwić?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson