Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-05-02 15:44:52

Jacek1955
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 3

BCG-powikłania

Witam wszystkich,
otóż szukam osób , które miały powikłania po wlewkach BCG stosowanych po resekcji TURT. Chodzi o zakażenia jatrogenne
prądkami BCG stosowanymi we wlewkach. Intresują mnie dolegliwości, sposób leczenia, gdzie, czas leczenia itd,.
Szukam lekarzy majÄ…cych doÅ›wiadczenie w tym zakresie. Sprawa pilna, od bez maÅ‚a 7 tygodni, po dokonanej 5 wlewce, mÄ™czÄ™ siÄ™ z szalenie nieprzyjemnymi objawami podrażnienia - zapalenia pÄ™cherza. Aktualnie od 7 dni leczony jestem w Rzeszowie kuracjÄ… antygruźliczÄ…  , ale poprawy żadnej , co szalenie mnie stresuje. StÄ…d apel o pomoc w uzyskaniu imformacji.
pozdrawiam
Jacek

Offline

 

#2 2008-05-02 18:46:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BCG-powikłania

Witaj.
W terapii IC BCG jest niezalecana (przynajmniej na Zachodzie). Ciekawe, że podaje się ją w innych schorzeniach. Nie znam się na gruźlicy pęcherza, ale gruźlica płuc leczona jest parę miesięcy, więc być może brak efektu jeszcze nie jest nienormalny. Nie wiem, kto zajmuje się tym u Ciebie, natomiast w Poznaniu w klinice pracuje profesor Zbigniew Kwias, który w ciekawym artykule wykazywał inne niż bakteryjne przyczyny zapalenia pęcherza, podając np. wirusowe zapalenie pęcherza (CMV, herpes s.), alergiczne zapalenie pęcherza (choć o tej jednostce nawet nie wiedzą alergolodzy), podawał też prątki gruźlicy - więc wygląda na osobę, która o Twojej chorobie może coś wiedzieć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-05-02 21:56:29

Jacek1955
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 3

Re: BCG-powikłania

Dziękuję za odpowiedź, choć nie ukrywam ,że zależy mi na kontakcie z ludźmi, którzy przeszli takie powikłania, a wiem, że tacy są. Zdaję sobie sprawę ,że każdy organizm reaguje inaczej , ale czasem taka informacja jest bezcenna.Choć teoria też ma duże znaczenie
Pewno masz rację , że takie leczenie może trwać długo, no właśnie opinia osób które to miały być może wniosła by więcej światła na ten temat. Wiem, że ten portal tak do końca nie traktuje o sprawie która mnie nurtuje (IC), no właśnie a jest gdzieś jakiś , grupujący ludzi borykjących się z problemem brodawczaków pęcherza? Wymiana informacji jak zawsze w przypadku problemów zdrowotnych jest bezcenna.

Offline

 

#4 2008-05-02 22:40:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BCG-powikłania

A zobacz jeszcze na www.zum.org.pl, www.po40.pl, może na forach nt. gruźlicy czegoś się dowiesz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson