Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-06-10 09:33:46

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Witam Wszystkich ,
     czy to juz zawsze tak bedzie? Mam 41 lat . W dziecinstwie przechodzilam infekcje ukladu moczowego. Cierpialam tez na anoreksje ,ktorej rezultatem jest krzywy kregoslup . Zastanawiam sie ,czy anoreksja nie przyczynila sie tez do moich pecherzowych klopotow? Fakt jest faktem ,ze ciagle biegam do toalety , w ciagu dnia czasami nawet co pare minut. Od lat nie przespalam normalnie nocy .Zawsze musze wstawac 2 albo 3 razy a czasami i 4. Mialam robione rozne badania ,ktore nic nie wykazaly. Tylko raz mialam wyrazne cofniecie sie objawow :po urodzeniu pierwszego dziecka . Bylo to 11 lat temu .Moja radosc trwala ok . 2 miesiace i znowu wszystko wrocilo . Mam dni ,ze jest zle i takie kiedy jest bardzo zle. Nie pracuje ,ale mam taki zamiar i zupelnie nie wiem ,jak sobie dam rade z powodu tego wiecznego odwiedzania kibelka.
Od 8 lat mieszkam we Francji . Dwa miesiace temu robilam tu znowu USG i po raz pierwszy mialam badanie urodynamiczne. Urodynamika nie wykazala zadnych anomalii . Czasami mysle ,ze szkoda .Tak byloby cos jasnego przynajmniej... Lekarz zalecil mi rehabilitacje .Stwierdzil ,ze nie ma sensu brac zadnych lekarstw ,bo jego zdaniem to nic nie da . Dodam tez ,ze wlasciwie nigdy nie bralam zadnych lekarstw na ten nieszczesny pecherz oprocz furaginu ,kiedy mialam infekcje.
I to chyba tyle w skrocie .Czy ktos ma jakies doswiadczenia z elektrostymulacja ? Czy komus to pomoglo?

Offline

 

#2 2008-06-10 11:06:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Pierwsza rzecz: jakie miałaś badania? Czy miałaś cystoskopię z biopsją?

Czy sprawdzano Ci: hormony (płciowe, tarczycowe), miałaś robione chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy, CMV? Miałaś RM kręgosłupa lędźwiowego? Masz zbadany poziom wapnia (całkowity, zjonizowany, DZM)? Kwas moczowy, też w DZM?
Podobno ból neuropatyczny zmniejsza się, przynajmniej czasem, przy wysokim poziomie prolaktyny, to tłumaczyłoby poprawę po ciąży.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-06-10 12:18:09

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Mialam robiona analize moczu . Lekarka w Polsce podejrzewala ,ze moze to escherichia coli jest sprawczynia problemu. W czasie studiow bylam  przez pare dni w szpitalu na urologii. Robili mi rozne analizy .Teraz juz nawet nie pamietam dokladnie .Wiem ,ze mialam robiona urografie.
Ostatnie USG w marcu  tego roku wykazalo niewielkie zaleganie moczu 44ml ,ale uznano ze nie ma to zadnego znaczenia. Cystoskopii z biopsja nie mialam . Lekarz we Francji nie uwaza tego za konieczne. Nie mialam robionego poziomu wapnia i hormonow. Chlamydie ,ureaplazmy i mykoplazmy ,niewiele mi to mowi...... Nie mialam tez RM kregoslupa ledzwiowego. Mam w odcinku piersiowym boczne  skrzywienie kregoslupa ze skreceniem. Jestem dosyc nerwowa osoba i raczej sugeruja mi ze sa to dolegliwosci na tym tle . Kiedys uslyszalam ,ze nalezy przestawic receptory . Ale jak?!

Offline

 

#4 2008-06-10 12:49:28

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Nigdy nie daj sobie wmówić, że twoje dolegliwości są na tle nerwowym dopóki nie będziesz miała w ręku pliku wyników badań świadczących o tym, że nie dzieje się nic złego. To okropne, że jest coraz więcej lekarzy, którzy nie zalecają szczegółowych badań a zwalają wszystko na psychikę.

Chlamydie ,ureaplazmy i mykoplazmy to drobnoustroje, które  mogÄ… dawać takie objawy, dlatego majÄ…c dÅ‚ugotrwaÅ‚e tego typu dolegliwoÅ›ci należy wykluczyć ewentualnÄ… możliwość bytowania ich w organizmie i zrobić badanie w tym kierunku.  PorzÄ…dne badanie moczu na posiew, wymaz z pochwy, cewki wykluczajÄ…cy ewentualnÄ… infekcjÄ™ bakteryjnÄ… czy grzybiczÄ… oczywiÅ›cie też. Dalej tak jak pisaÅ‚a Redakcja caÅ‚a reszta badaÅ„, których nie miaÅ‚aÅ› robionych.

Offline

 

#5 2008-06-10 14:05:36

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

A to badanie na chlamydie,ureaplazmy i mykoplazmy ,jak jest okreslane? To jest badanie moczu? Czy trzeba miec skierowanie? Zastanawiam sie ,czy moglabym je zrobic w Polsce ,bo bede na poczatku lipca. Jakos nie mam ochoty przekonywac tutaj kogos ,ze powinnam zrobic jeszcze pare badan.Wymazy z pochwy mialam robione. Nie mam grzybicy.Kiedys mialam z tym problemy,ktore juz od wielu lat mi sie nie powtorzyly. W ciazy tez nie bylo z tym problemu.
Poza tym mam tez klopoty jelitowe i zauwazylam faktycznie ,ze jest to u mnie zwiazane z pecherzem . Kiedy mam problemy jelitowe ,siusiam juz bez konca tzn. moge nie wychodzic z toalety ,bo po co i tak za 5 min.znowu wroce. Jednak przy drazliwym jelicie powinnam chyba miec spokoj w nocy ,a tak nie jest. Moja lekarka powiedziala mi ,ze jezeli reedukacja nic nie da ,a szczerze mowiac nie bardzo wierze ,ze to cos zmieni ,wtedy dopiero da mi skierowanie do urologa. Mam wrazenie ,ze patrzy na mnie troche jak na hipochondryczke.

Offline

 

#6 2008-06-10 17:23:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Joanno badanie na te nietypowe bakterie sa platne, bez skierowania. Ja akurat robilam wymazy z cewki metoda pcr, ponoc najbardzoej wiarygodna. dziwi mnie jedno ze u Ciebie nie chcieli zrobic cystoskopii przeciez moga byc zmiany w pecherzu bo dolegliwosci trwaja dlugo. Jeszcze jedno wspominalas o anoreksji, nie wiem ale pomyslalam ze jelita wtedy moze oberwaly i dlatego teraz sie odzywaja. Jelita i pecherz maja wspolne unerwienie wiec jak jedno zle dziala to drugie tez ma prawo, tak mi mowil lekarz.

Offline

 

#7 2008-06-10 18:15:59

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Weszlam na to forum niezbyt dobrze przygotowana .Przepraszam! Przed chwila przegladalam swoje wczesniejsze wyniki i okazalo sie ,ze jednak mialam sprawdzane hormony tarczycowe ,ktore wyszly w normie. Zaden posiew moczu niczego zlego nie wykazal i znalazlam tez wynik wymazu z pochwy na obecnosc Trichomonas vaginalis ,czyli tej nieszczesnej chlamydii, ktory wyszedl ujemny. Badania te byly robione 4 lata temu . Mimo wszystko wyglada na to ,ze moje badania sa niekompletne. Tez mnie dziwi ,ze nie dostalam skierowania na cystoskopie. Czy to jest mozliwe ,zeby rozne badania wyszly prawidlowo ,a zmiany beda tylko widoczne w cystoskopii?

Offline

 

#8 2008-06-10 18:23:26

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Trichomonas vaginalis to rzęsistek pochwowy, a Chlamydia to zupełnie co innego.

Offline

 

#9 2008-06-10 19:06:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Joanna w cysto moga byc widoczne zmiany pozapalne i rozne inne rzeczy. A ze nie wychodzi nic w posiewach? Skad my to znamy tutaj wiekszosc ludzi robi posiewy w swych miastach ktore nic nie wnosza. My tutaj cenimy se inzynierska w warszawie wiec moze jak bedziesz to sprobuj

Offline

 

#10 2008-06-10 19:11:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Poza tym te drobnoustroje trzeba robić z cewki, nie z pochwy. Pobierają Ci wymaz z niej i szukają DNA danego drobnoustroju - to przy metodzie pcr, która jest najlepsza.
Joasiu, istnieje kilkanaście co najmniej chorób, które wykaże widok pęcherza w środku, z czego większość ostatecznie zdiagnozuje dopiero wynik histopatologiczny (wiele w obrazie ma np. obrzęk w pęcherzu, zmiany ścian itp.), dlatego biopsja jest taka ważna.
Za triadę pęcherz-jelita-stawy odpowiada też Yersinia, salmonella, chlamydia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2008-06-10 21:07:37

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Wroclawianko dziekuje za sprostowanie. Trichomonas to rzesistek. Czlowiek sie nawet kiedys tego w szkole uczyl ,ale widocznie pamiec juz mi szwankuje.

Offline

 

#12 2008-06-10 21:19:31

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

W czasie kiedy mialam robiona urodynamike bardzo bolesnie odczulam wprowadzanie cewnika . Lekarz stwierdzil ,ze wlasciwie to powinno sie czuc tylko nieznaczne szczypanie . Stwierdzil ,ze odnotuje to . Czy to wprowadzanie cewnika naprawde nie jest takie bolesne? Ja bardzo zle to przeszlam. W ogole to ciagle czuje parcie na cewke . Nie mam pieczenia przy siusianiu ,ale to wieczne parcie na cewke....

Offline

 

#13 2008-06-10 21:24:48

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Magdalena, a czy na tej inzynierskiej to trzeba sie wczesniej zapisywac?

Offline

 

#14 2008-06-10 21:27:08

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Redakcjo, chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat triady:pecherz-jelita-stawy. Gdzie mozna znalezc jakies informacje na ten temat?

Offline

 

#15 2008-06-10 21:40:12

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Nie ma za co smile Cieszę się, że się na coś przydałam wink
Inżynierska to prywatne laboratorium, najlepiej tam zadzwonić i wcześniej umówić się na konkretny termin. Na miejscu jest też możliwość pobrania wymazu z cewki czy szyjki macicy.

Offline

 

#16 2008-06-11 05:02:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Joanna ale mnie pocieszylas tym cewnkiem, za dwa tyg mam urodynamike a cewnikowania boje sie jak diabel swieconej wody. Tym bardziej ze cewnikowanie bylo bardzo bolesne powinnas mies jednak cystoskopie zrobiona. Badanie to mozna zrobic pod narkoza jakby co wiec przyjemnosc z cewnikiem mozna ominac. Mam nadzieje ze u mnie cewnikowanie pojdzie szybko przynajmniej tym sie pocieszam smile

Offline

 

#17 2008-06-11 05:56:12

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Pan doktor patrzy na wszystko tak jak w ksiazce napisali ,a my sad  przecież każda z nas jest inna i każdy organizm inaczej reaguje na różne bodżce, wiÄ™c dziewczyny nie uogólniajcie .
Jedna czuje , druga nie to wszystko osobnicze ,kwestia śluzówek, unerwienia , nadwrazliwości i diabli wiedzą czego jeszcze.

Offline

 

#18 2008-06-11 13:35:51

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Magdalena , Dana na pewno  ma racje ,ze kazdy reaguje inaczej . Najgorzej to sie nastawiac ,ze bedzie zle.

Offline

 

#19 2008-06-11 15:22:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Macie racje, kazdy reaguje i znosi rozne rzeczy inaczej. Mnie np po cystoskopii nie bolal pecherz a myslalam ze bedzie. Piekla tylko cewka. Wiec moze i tym razem pojdzie ok

Offline

 

#20 2008-06-12 16:03:51

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Od czasu do czasu miewam problemy z kolanami . Przechodzi mi to po jakims czasie i jakos nigdy nie wnikalam ,co jest tego przyczyna.Faktycznie moze to sprawka takich chlamydii np. To ciagle parcie na cewke moczowa ,problemy z jelitami. Czy w badaniu krwi mozna je wykryc?

Offline

 

#21 2008-06-12 16:08:16

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

chlamydia najlepiej wyjdzie Ci metodą PCR(genetyczna) i pobieraną z wycinka pochwy lub cewki, z pochwy mniej bolesne, właściwie wcale jak cytologię pobierają.
z krwi chyba też można ale są to mniej miarodajne metody.

Offline

 

#22 2008-06-12 16:11:01

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

no ale cytologie mialam robiona ostatnio i wszystko jest ok.

Offline

 

#23 2008-06-12 16:14:34

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Evi chyba chodziło o to że pobierają wycinek na chlamydie podobnym sposobem jak cytologie. chlamydia w cyto nie wyjdzie

Offline

 

#24 2008-06-12 16:15:20

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

no tak o to mi chodziło że pobierają ją w taki sposób jak cytologię więc nie jest bolesne tak jak cyto;)

Offline

 

#25 2008-06-12 16:18:59

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Nie wiem zupelnie ,co mam zrobic ? Chyba musze poczekac na skierowanie do urologa ,bo lekarz ogolny raczej chyba niewiele mi pomoze. Ale najpierw mam pojsc na te rehabilitacje,w ktora wcale nie wierze. Juz zastanawialam sie ,zeby wybrac sie na te inzynierska ,ale przeciez to chyba nie jest jedyne laboratorium .....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson