Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-11-24 17:46:37

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Witam wszystkich,z moim problemem borykam się ponad rok,tylko tyle,że w między czasie dolegliwości same przeszły.Od ponad 2 miesięcy znów to samo,czyli ciągłe parcie na pęcherz,bardziej w okolicy cewki.Objawów innych jakotako nie mam, jedynie to zauważyłam a raczej poczułam,że jak się schylam to czasem czuję jakby kłucie właśnie w okolicy cewki,ale nie samej cewki.Rok temu kiedy mnie to dopadło miałam ciągły częstomocz w wyniku drażniącej mnie cewki,a od 2 miesięcy jakby stan chorobowy się przesunał i bardziej czuję podrażnienie pęcherza powyżej niej. Wyniki moczu dobre, nic nie wykryto,w tamtym roku jak mi się to przytrafiło,robiłam parę razy ogólnie moczi posiewy-wszystko jałowe,robiłam także wymaz z pochwy,również jałowy,brałam wiele leków od Nolicinu,macmiror,po Unidox.Może wspomnę również o tym że stało mi się to po stosunku z pełnym pęcherzem.Objawy zaczęly się od tego że przy końcu siusiania odczuwałam dość silny skurcz, teraz prócz ciągłego oddawania moczu,czuję czasem lekkie zakłucie w cewce.lub skurcze przy oddawaniu moczu:(((Byłam u urologa po usg stwierdził że po wysiusianiu zostaje jeszcze mocz w pęcherzu,bralam 3 tygodnie Doxar(1 mg.na noc,później 1 mg na dzień) ale bez zmian.Objawy raz się nasilają,raz troszkę ustepują, obecnie non stop czuję drażliwy pęcherz.Nie mam potrzeby wstawania w środku nocy,chodź przyznam że zasypianie sprawia mi wiele przykrości:(najlepiej jak zasnę z poduszką między nogami,ale zanim to nastanie to jeszcze parę razy polecę do toalety,chyba że nad ranem zbudzi mnie znów parcie to wstaję...Ktoś może napisać że może mam pęcherz nadreaktywny,ale wątpię...nie mam nagłego parcia na pęcherz,parcie na pęcherz jest ciągłe,czasem na parę minut ustaje!też zależy od pozycji w jakiej się znajduję,kiedy leżę jest najgorzej,kiedy chodzę jest najlepiej...Mam nadzieję że opisałam swoją przypadłość dość wyczerpująco,bardzo proszę o poradę, co powinnam jeszcze zrobić.Może posiewy są źle wykonywane że wychodzą jałowo:(skąd te skurcze na początku choroby(jakby pieczenie w środku pęcherza),dodam jeszcze że rok temu pod koniec tamtej pierwszej choroby zaczęłam odczuwać bóle w okolicach lędźwi,poza tym miałam spore wzdęcia i gazy:(a po chorobie tamtej zaczęły się zaparcia, których już nie mam(ale czy to może mieć jakiś związek??
Bardzo proszę o odpowiedź,pomoc,cokolwiek.Z góry ślicznie dziękuję.

Offline

 

#2 2008-11-24 18:22:37

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Dziwne, że przy zalegającym moczu mialaś dobre wyniki badania ogólnego. Brałaś sporo leków, więc może rozwinęła się u Ciebie grzybica ? Czy wykluczono u Ciebie zapalenie przydatków ?

Offline

 

#3 2008-11-24 18:37:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Są dwie opcje: albo masz niemiarodajne wyniki, albo masz zmiany w śluzówce i zespół bolesnej miednicy. Czy miałaś robione badania obrazowe? Urodynamika, cystoskopia, rezonans? Zwłaszcza ten ostatni, bo podobno objaw pogorszenia przy leżeniu to często problem neurologiczny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2008-11-24 18:47:50

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

miałam robione usg dopochwowe,ze strony ginekologicznej wykluczona przyczyna, te leki brałam bardzo długi czas temu,przez pare miesięcy miałam spokój,nie odczuwam ze strony ginekologicznej żadnych przykrych dolegliwości.Czy to możliwe że po tak długim okresie,mogła się odezwać grzybica??i czy to możliwe że skoro nie mam dolegliwości ze strony ginekologicznej mogę mieć jakieś grzyby w pęcherzu,następne pytanie jak wykryć takie grzyby????dodam jeszcze że zawsze przy antybiotykach biorę osłonę,przed nawrtoem(tym drugim)byłam mocno przeziębiona,brałam Duomox,również brałam osłonę, powikłania po tym antybiotyku to pleśniawki w jamie gębowej(wyleczyłam),wiem jak to jest mieć grzybicę pochwy,bo kiedyś mi się przydażyła ale zawsze pomagał mi clotrimazolum(w globulkach i maści)więc wiem również jak wyglądają dolegliwości z tym związane:((((i sama już nie wiem,jutro pójdę po skierowanie na badanie ogólne moczu i posiew,znów się upewnię że nic nie jest,chociaż czasem wolałabym coś już tam mieć, robiłam także niedawno badanie na chlamydie(wymaz z cewki)oczywiście ujemny,ale ja jakoś czuję że mam jakieś bakterie tylko posiew tego nie wykazuje,czy to możliwe?sad

Offline

 

#5 2008-11-24 18:59:22

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

może źle napisałam co do pogorszenia się objawów podczas leżenia,a mianowicie gdy leżę i zasypiam to już o niczym innym nie myśle jak tylko o tym jak mi pęcherz dokucza,gdy chodzę to nie myślę tak o tym,i o to chodzi,nie o fakt tego że pogarsza się jak leżę,to też napewno leży w stronie psychicznej,gdy się na czymś innym skupiam to trochę lepiej to znoszę,niestety przed snem nie potrafię myśleć o niczym innym.
Zapalenie przydatków również wykluczone.Może podam wyniki sprzed roku:
Marzec:
białko 0,040g/l
reszta w normie
Badanie drobnowidowe:osad po odwirowaniu:nabłonki płaskie2-3,krwinki białe 8-10,krwinki czerwone 2-3, śluz liczne pasma
uwagi.met.czy mel.bakterie(nie wiem dokładnie) sad
KWIECIEŃ:
białka nie wykryto,
nabłonki-pł.b liczne plus zlepy w c p w
nabłonki okrągłe 4-6 w p w
krwinki białe 8-10-12
krwinki czerwone św.4-6, wył.3-4
MAJ:
białka nie wykryto,reszta dobrze.
nabłonki pł.poj w p w
krwinki białe 4-6 w p w

teraz obecne wyniki są ok.robiłam akurat gdzie indziej i nie ma tak szczegółowego opisu:(

Offline

 

#6 2008-11-24 19:56:21

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

w poprzednich wynikach mialas sporo krwinek bialych i czerwonych, co swiadczylo o stanie zapalnym - do tego nablonki okragle, ktore pojawiaja sie jak proces zapalny obejmuje nerki - skoro obecne wyniki masz dobre, to stan zapalny w nerkach byl jednorazowy, ale warto powtorzyc badania
a jesli chodzi o grzybice to ona moze zaczac dawac objawy dopiero po pewnym czasie
warto zrobic bardziej szczegolowe badania, o ktorych pisala redakcja

Offline

 

#7 2008-11-26 15:02:28

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Dziś odebrałam wyniki moczu:ph:5.0
nabłonki płaskie:3-6, krwinki białe 1-2, śluz nieliczne pasma.
Mam pytanie czy ph 5 to dobre czy nie lepsze byłoby 5,5??
Zauważyłam też od wczoraj że jak wypiję jogurt jest mi trochę lepiej,czy to jest spowodowane zawartością żywych kultur bakterii, zaznaczę że biorę Biotyk a po nim wcale nie jest mi lepiej.

Offline

 

#8 2008-11-26 15:08:49

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

aha i jeszcze jedno pytanie rok temu jak pierwszy raz miałam tą chorobę, to miałam częste wzdęcia brzucha,i gazy hmm później pojawiły się silne zaparcia i trwały ok 2 miesięcy.Teraz jest różnie,ale mogę powiedzieć że wypróżniam się ok. Czy te objawy mogą mieć związek coś z moim pęcherzem i moimi dolegliwościami??

Offline

 

#9 2008-11-26 16:47:31

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

ph 5 to odczyn kwasny, jest ok ale musisz uwazac zeby sie juz nie zakwaszac bo zbyt kwasny mocz tez nie jest dobry
a badalas sie kiedys pod katem nadwrazliwego jelita ? bo to czesto tez jest zwiazane z problemami z pecherzem

Offline

 

#10 2008-11-26 21:30:48

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

mamba a wiesz może jakie to badanie się robi żeby stwierdzić czy występuje u mnie nadwrażliwe jelito?

Offline

 

#11 2008-11-26 22:51:30

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

glownie kolonoskopia i rtg jamy brzusznej - do tego oczywiscie morfologia i ob z badaniem biochemicznym krwi i badanie kalu

Offline

 

#12 2008-11-26 23:04:29

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

kolonoskopia z wycinkiem najlepiej

Offline

 

#13 2008-11-27 11:42:54

trusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 63

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

hej nadia mam to samo co Ty, ciagle wzdecia i gazy. Strasznie to krepujace i meczace. Chyba kupie sobie Espumisan. Hmm tylko czy to cos da? i jaki to ma zwiazek z pecherzem?

Offline

 

#14 2008-11-27 15:05:26

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

do Trusi: no właśnie widocznie może mieć związek:(((w poniedziałek pójdę do lekarza rodzinnego i się wszystko zapytam i oczywiście wezmę skierowanie do gastrologa.Ja już myślałam że tamte wzdęcia i gazy to od jakiejś bakterii Do Mamby:czy to możlwie że któraś bakteria znajdująca się w jelicie,może powodować takie objawy ze strony również układu moczowego,pomijając E.coli.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline

 

#15 2008-11-27 18:57:23

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

przy zespole nadwrazliwego jelita zdarza sie, ze bakterie ktore znajduja sie w jelicie grubym wedruja do jelita cienkiego - nie wiem jednak, czy wedruja tez do pecherza
w kazdym badz razie osoby chorujace na to bardzo czesto uskarzaja sie wlasnie na dolegliwosci ze strony pecherza - niestety nie wiem w jaki to dokladnie sposob jest ze soba powiazane

Offline

 

#16 2008-12-15 14:09:03

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

hej to znowu ja. Byłam u lekarza, powiedział że mogę mieć bakterie które nie wychodzą w posiewie, w środe ide po skierowanie do urologa,lekarz rodzinny powiedział że bedzie potrzebna cystoskopia(żeby stwierdzić czy nie ma w pęcherzu czegoś co powoduje nawracanie się infekcji). Im dłużej trwa moja choroba tym bardziej umiem ją opisać.Nie mogę tego nazwać parciem na pęcherz, a raczej drażnieniem go w okolicy od cewki do spojenia łonowego,gdzie właśnie w okolicach spojenia łonowego drażnienie jest najsilniejsze,wcale nie czuję ulgi po wysiusianiu,chodź czasami tak bywa...im pełniejszy pęcherz tym gorsze drażnienie,czasem ukłucie w pęcherzu,nie wspomnę o tym że wykańczam się już psychicznie. Jak myślicie nie rozsądnym było by teraz starać się o dziecko??My już z mężem tak bardzo chcemy:(((Dodam że zaraz po wysiusianiu czuję dyskomfort w pęcherzu,jakby takie skurcze,brak u mnie pieczenia czy też jakiegoś wyraźnego bólu.Czasem na parę chwil przechodzi...wtedy czuję straszną ulgę.

Offline

 

#17 2009-02-19 12:32:42

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

hej to znowu ja,właśnie dziś miałam cystoskopię,wykazało że w trójkącie pęcherza mam jakąś narośl gąbczastą czy coś takiego, lekarz powiedział że to może być przyczyną parcia na cewkę,za miesiąc mam się położyć w szpitalu bo będę miała to usuwane(elektrokoagulacja).Tylko mnie zastanawia jedno skąd ja to mam? to jest objaw a gdzie przyczyna?????jeśłi mi to usuną,i znów się pojawi...a jeśli to nie to powoduje drażnienie cewki.Pomóżcie:(

Offline

 

#18 2009-02-19 15:22:11

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Mi sie wydaje ze to wlasnie moze przyczyna, a lekarz nie tlumaczyl skad to sie bierze taka narosl i czego jest wynikiem? Moze poprostu ja mialas zawsze

Offline

 

#19 2009-02-19 17:02:32

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

lekarz powiedział że to od zapalenia pęcherza, z resztą tak jest na rozpoznaniu napisane.a zapalenie też musiało się skądś wziąć...

Offline

 

#20 2009-02-19 18:32:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

A spróbuj z kwasem hialuronowym. Ja elektro nie miałam, ale na Kafe dziewczyny miały (tylko nie wiem, czy dokładnie taką samą zmianę) i im "odrastało". A mnie po HA - fakt, że pół roku brałam - wszystkie patologie komórkowe zniknęły i obrzęk groniasty też (to mój jedyny sukces w walce z chorobą). Też w obrębie trójkąta to było.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2009-02-20 10:50:50

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

a powiedz mi droga redakcjo pod jaką postacią mam brać ten kwas,gdzie można go nabyć i czy to bez recepty?

Offline

 

#22 2009-02-23 19:40:13

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

już wiem co to jest ten kwas, nie powiem jak zobaczyłam cenę to prawie spadłam z krzesła...kosmos:(((zobaczymy jak się potoczy moje leczenie.Czuję się naprawdę fatalnie:(((((((

Offline

 

#23 2009-02-25 11:42:51

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Dziś byłam u lekarza, podejrzewa u mnie zapalenie jelit,od dwóch tygodni mam sillne wzdęcia,mdłości i ból żolądka,od tygodnia bardzo boli mnie pęcherz, a na wieczór mam w nim silne kłucia i rwanie.Przepisał mi :Orsalit,no-spe forte,espumisan,nifuroksazyd,i acidolac.Jutro znów mam do niego przyjść z wyniki z badania moczu(dziś zrobiłam).Powiedział że od infekcji pęcherza zrobiła się infekcja jelit,czy to może być prawda??

Offline

 

#24 2009-02-25 12:27:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Niby wszystko lezy obok siebie wiec powinno byc mozliwe. No bo na zdrowy rozum jak dlugo trwa zapalenie w jakims narzadzie to te obok tez moga miec stan zapalny. Ale to tylko moje przemyslenia.

Offline

 

#25 2009-02-25 18:11:50

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

zrob sobie badania z krwi w kierunku helicobacter pylori

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson