Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-11-17 13:02:01

monika
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-17
Posty: 2

pęcherz nadreaktywny

Witam wszystkich. Z moim problemem borykam się od pięciu lat. Zaczęło się nagle od zapalenia pęcherza, koszmar zaczął się szybko. Mimo iż się wyleczyłam furaginą dalej sikałam i tak jest do dziś. Dziennie odwiedzam toaletę ok. 20 razy i mam naprawdę już serdecznie dość, nie mogę normalnie funkcjonować. Latałam od lekarza do lekarza i nikt nie był w stanie mi pomóć. Dopiero teraz postawiono mi diagnozę ''nadreaktywny pęcherz. Napiszcie proszę jak mogę to wyleczyć bo naprawdę boję się że wysiądę przez tą chorobę psychicznie. Od dwóch miesięcy biorę vesicare w połączeniu z aminotryptyliną(lek psychotropowy)
Czy ktoś już w ten sposób się leczył? I czy pomogło?

Offline

 

#2 2007-11-17 13:47:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz nadreaktywny

Czesc Monika. Napisz prosze na wstepie czy to badanie urodynamiczne przesadzilo o diagnozie? Czy czujesz ulge po tych lekach? Jeszcze jedno: pecherz nadreaktywny ma swe przyczyny moga to byc bakterie nalezy koniecznie zadbac o dobry posiew na inzynierskiej wg mnie to jest Ci najbardziej potrzebne. Napisz cos wiecej bo pewnie przez tak dlugi okres czasu zdazylas zauwazyc np czy dieta ma znaczenie w czestomoczu, moze masz jakies inne objawy, nietrzymanie, problem z oproznieniem pecherza i jakie badania masz zrobione? Nie martw sie wszyscy z pecherzem maja wrazenie ze niedlugo zwariuja, trzeba spokojnie podejsc do sprawy i wykluczac wsz krok po kroku, nie wiem skad jestes ale inzynierska to podstawa zwlaszcza ze piszesz iz problem zaczal sie od zapalenia pecherza, w zw z tym moglo przejsc w przewlekle. To pierwsze o czym pomyslalam. Mi tez mowiono ze mam nadreaktywny a tu sie okazaly bakterie od kilku lat noszone

Offline

 

#3 2007-11-17 17:40:45

monika
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-17
Posty: 2

Re: pęcherz nadreaktywny

Dziękuję bardzo za podpowiedż. Posiew miałam robiony chyba z kilkanaście razy odkąd pojawił się problem, a ogólne badania moczu robię niemalże non stop i ciągle jest ok. Badania urodynamiczne nic nie wykazały, a w czwartek czeka mnie kolejna wizyta u podobno świetnego urologa(jestem z mazur)i zobaczymy co powie i czy mi pomoże. Teraz żałuję, że tak póżno za tą chorobę się zabrałam, i tyle czasu zwlekałam. Co do leku vesicare to efekt był taki, że faktycznie nie czułam aż tak częstej potrzeby korzystania z toalety i na chwilę mi w miarę przeszło, zwłaszcza w nocy bo nie wstawałam. problem pojawił się gdy leki mi się skończyły i z powrotem wszystkie objawy powróciły. chyba poprostu za krótki był okres leczenia. Mam jeszcze zalecenia żeby wykonać cystoskopię z pobraniem wycinka,ale okropnie się boję. Czy może miałaś takie badanie, napisz coś szeżej o swoim problemie.

Offline

 

#4 2007-11-17 20:49:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: pęcherz nadreaktywny

A co to znaczy - nic nie wykazały? Zacytuj wynik. Jeśli nic nie wykazały, to jakim cudem stwierdzono pęcherz nadreaktywny? O cystoskopii poczytaj na głównej w dziale "Badania". Miłe to nie jest, ale warto, bo tylko biopsja potrafi zdiagnozować parę chorób pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-11-18 07:04:58

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz nadreaktywny

Monika z tymi posiewami to mimo wsz naklaniam na wyslanie do wawy, ja mialam 6 jalowych u mnie. Tutaj ludzie znaja dobrze temat jalowych posiewow. Bo jesli masz bakterie to leki pomagaja tylko objawowo. Tez na poczatku tak robilam, vesicare tez bralam tylko na mnie nie dzialalo. Jesli masz nadreaktywny to trzeba szukac przyczyny. Cystoskopii nie robilam choc tez mi kazano. Monika problem pojawil sie po zapaleniu pecherza u Ciebie, czy Ty dostalas na te zapalenie wtedy antybiotyk czy tylko furagin?. Nie piszesz nic o sprawach ginekologicznych sa ok?

Offline

 

#6 2007-11-26 09:14:50

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz nadreaktywny

Monika możesz mi napisać przez jaki czas brałaś Vesicare? Ile razy wstajesz w nocy?

Offline

 

#7 2007-12-03 19:18:38

kaja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 26

Re: pęcherz nadreaktywny

Monika,ja miałam pobierany wycinek z pęcherza. Podczas pobierania nic mnie nie bolało, jednak ból zaczął sie kiedy wróciłam do domu. Wziełam wtedy lek przciwbólowy i jakiś czs leżałam w łóżku. Po czasie ból przeszedł. Myślę , że boisz się wyniku. Jednak, żeby postawić diagnozę ten wynik jest potrzebny. Jeżeli okaże się, że Twój pęcherz jest nadreaktywny leki musisz brać do końca życia. To nic takiego ja już biorę leki 7 lat. Pomyśl sobie, że ludzie biorą do końca życia insulinę, leki na zmniejszenie ciśnienia, hormony i na inne ciężkie choroby. Wiem, że to dla Ciebie cos strasznego, jednak powoli musisz przyzwyczaić się do tej choroby. Oczywiście nie życze Ci tego, było by cudownie gdyby to był stan zapalny do wyleczenia.

Offline

 

#8 2007-12-03 21:53:37

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: pęcherz nadreaktywny

Kaja a jakie leki bierzesz?

Offline

 

#9 2007-12-04 19:14:04

kaja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 26

Re: pęcherz nadreaktywny

Aktualnie biorÄ™ lek psychotropowy - Anafranil. Ten lek przepisaÅ‚ mi psychiatra i biorÄ™ go prawie rok. Wszystko napisaÅ‚am na stronie leczenie pÄ™cherza lekami psychotropowymi, (nie bÄ™dÄ™ wiÄ™c powtarzać).   Monika napisz o tym Å›wietnym urologu, czy byÅ‚aÅ› i co on powiedziaÅ‚.

Offline

 

#10 2009-04-19 17:01:17

dorka.wer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 8

Re: pęcherz nadreaktywny

Biorę vesicare od niedawna. Ale moja kuzynka ma na nim świetne efekty. Jest bardzo zadowolona i dlatego zapytałam mojego lekarza o to. Mam nadzieję, że w moim przypadku tez będzie lepiej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson