Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-04-02 21:57:25

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Problem z trzymaniem moczu.

Mam problem z trzymaniem moczu.

Jestem osobnikiem około-dwudziestoletnim płci męskiej. Problemy z trzymaniem moczu zaczęły się powiedzmy kilka lat temu, jednak wtedy było to nieutrzymanie kilku kropel zaraz po sikaniu, lub przy jakichś naprawdę fikuśnych ćwiczeniach fizycznych. Teraz, od około roku, może pół roku sprawa się pogorszyła. Nie jest to już kilka kropel ale istotnie większe ilości, które mogą spowodować widoczne plamy na majtkach, a kiedy przyjdzie lato i lżejsze ubrania to zapewne także i na spodniach. Wycieki pojawiają się przede wszystkim po porannym "siku", także w ciągu dnia po sikaniu, podczas zginania się, stresu. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia i ich obfitość zwiększa się też jeśli bezpośrednio przed napiłem się.

Czasem rano czuję pieczenie stóp co jest być może związane z jakimś przeziębieniem czy zapaleniem. Jednakże niedawno miałem zapalenie oskrzeli (problemy z trzymaniem moczu miałem już wcześniej) i po nim robiłem badania moczu i krwi a lekarz powiedział, że wszystko było ok. Nie wiem zresztą czy możliwe jest mieć tak długo stan zapalny i poza nietrzymaniem moczu nie odczuwać innych konsekwencji. Pewien wpływ na moje problemy może mieć też fakt, że mam problemy natury nerwowej i faktycznie często jestem w stanie napięcia, a stres jest jednym z czynników sprzyjających prawdopodobieństwu wystąpienia u mnie wycieku i i jego obfitości.

Mój problem jest dla mnie dolegliwy i mocno kompromitujący. Bardzo prosiłbym o pomoc. Chciałbym dowiedzieć się co przypuszczalnie mi dolega, co powinienem robić żeby zwalczyć kłopoty. Jeśli są jakieś leki bez recepty, które mogą mi pomóc to też bardzo proszę o wymienienie ich.

LiczÄ™ na pomoc i pozdrawiam,

Maciek.

Offline

 

#2 2009-04-02 22:05:29

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z trzymaniem moczu.

czy badales sie w kierunku chlamydii ?

Offline

 

#3 2009-04-02 22:18:53

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Nie badałem się pod kątem nietrzymania moczu w ogóle. Przyznaję się do pewnego zaniedbania problemu. Moje dolegliwości były dla mnie dość krępujące. Chciałem się tutaj ogólnie zorientować w temacie. Rozumiem, że badania w kierunku chlamydii są wskazane?

Offline

 

#4 2009-04-03 08:46:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Maciek zobacz czy cewka jest zaczerwieniona i czy nie ma z niej jakiegoś wycieku. Pewnie, że zrób badanie w kierunku chlamydii (wymaz z cewki). Generalnie z tego co piszesz to wyciek następuje po sikaniu więc zrób może usg pęcherza z mikcją. Niby u mężczyzn może być drobny wyciek po oddaniu moczu ze względu na dłuższą cewkę, ale z tego co piszesz jest tego znacznie więcej. Z tym poszłabym do urologa zapewne przepisze Ci leki i nie krępuj się bo oni mają tego na pęczki

Offline

 

#5 2009-04-03 19:51:04

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z trzymaniem moczu.

musisz zrobic kompleks badan, poczynajac od dobrego badania ogolnego moczu z posiewem, przez usg na pelen i pusty pecherz az po te bardziej skomplikowane, jesli te podstawowe nic nie wykaza

Offline

 

#6 2009-04-22 23:37:17

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Wybieram się do lekarza tak jak żeście mi doradzali i wiem, że rzeczywistego badania i opinii w sprawie lekarza właśnie nie zastąpią konsultacje prowadzone przez internet. Mimo to opiszę jeszcze trochę moje niedomaganie - może ktoś coś podpowie..

Dzisiaj boli mnie podbrzusze i dolna część pleców. Czuję się ogólnie osłabiony, rano miałem znowu kłopot z utrzymaniem moczu i czułem też pieczenie w okolicach odbytu, na stopach (podobnie jak przy zaziębieniu) też przy ujściu cewki trochę. Odkąd zaczęło boleć podbrzusze trudno jest mi się wysikać. Wziąłem urosept i czuję się trochę lepiej ale nadal boli mnie dolna część brzucha. Cewka jest lekko zaczerwiona, jak chodzi o wycieki to owszem przy ściśnięciu wypływa trochę moczu, ale inne substancje nie. Zauważyłem też, że ostatnio poranny mocz ma bardziej intensywny zapach.

JakieÅ› opinie?

Offline

 

#7 2009-04-23 10:22:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Maciek dobrze że idziesz do lekarza i to najlepiej jak najprędzej. To może byc tez coś z nerkami więc nie bagatelizuj sprawy tym bardziej, że jest problem z wysikaniem się. Myślę, że to jest zapalenie idź najpierw wykonać badania moczu a z tym grzej do doktora

Offline

 

#8 2009-04-23 14:49:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

co ciekawe--ja też mam ostatnio takie bóle w plecach -krzyżu i pogorszyły mi sie objawy "moczowe", Aż zacząłem dawkować sobie antybiotyk sam........owszem jest reakcja ==polepszenie. Zauważ, czy gardło nie jest u ciebie troche czerwone..........
Ogólnie myÅ›lÄ™ ,że masz skÅ‚onnosci do nietrzymania moczu (anatomia) ale obecnie doszÅ‚o ci zapalenie i trzyma ciÄ™ już dÅ‚ugo. Oczywiscie--posiew z moczu  (żeby tylko wyszedÅ‚ miarodajnie a z tym to róznie bywa) oraz kreatynina we krwi, mocznik, OB, morfologia. no i ogólne badanie moczu. Dopiero z tym do lekarza---bo on i tak musi mieć takie wyniki zeby cos powiedzieć. No i niech lekarz zrobi USG. Dopiero po tym cos można bÄ™dzie powiedzieć---ale na 95% cudów nie bedzie i skoÅ„czy siÄ™ na dużych dawkach antybiotyku, tak myÅ›lÄ™.
Coś jest w powietrzu zakaźnego takiego..........pisałem tu wiele razy, sporo ludzi teraz ma pogorszenie, a wiele osób ma nagłe ostre zapalenia w układzie.

Offline

 

#9 2009-04-24 20:25:55

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Jestem już po badaniu USG. Nic niepokojącego nie wykazało. Wątroba, drogi i pęcherzyk żółciowy, trzustka, śledziona oraz naczynia krwionośne w obrębie jamy brzusznej są w porządku. A dalej:

"Przestrzeń zaotrzewnowa wolna. Nerki typowo położone o prawidłowym kształcie i wielkości, wskaźnik korowy prawidłowy, str. centralne w normie, UKM nieposzerzony, złogów nie stwierdzono. Pęcherz moczowy dobrze wypełniony, gładkościenny, bez ech wewnętrznych. Gruczoł krokowy i pęcherzyki nasienne niepowiększone.

Wnioski: Status normalis."

Lekarz od USG sugerował, że ból mógł być wynikiem infekcji albo jakimś niewielkim piaskiem. Badanie robiłem po dwóch dniach brania uroseptu. Badania moczu mam zamiar zrobić po wekendzie...

Offline

 

#10 2009-04-24 20:29:50

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

W tej chwili jednak nadal czuję lekki ból - ucisk po prawej stronie podbrzusza, i czuję coś nieteges (lekki ból) w dolnej części pleców. Dziś wieczorem zacznę brać furagin...

Offline

 

#11 2009-05-04 14:52:42

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Mam już wyniki badania moczu:

"Bilirubina - neg. - mg/dl
Urobilinogen - nom. - mg/dl
ketony - neg. - mg/dl
Ciężar właściwy - 1.020
glukoza - neg. - mg/dl
białko - neg. - mg/dl
krew - neg. - ery/ul
pH - 5
nitraty - neg. - mg/dl
leukocyty - neg. - leu/ul

ocena mikroskopowa - osad bez zmian
klarowność - przejrzysty
kolor - brunatny

Posiew moczu:
w moczu wyhodowano - po 48 h drobnoustrojów nie wyhodowano."

Będę wdzięczny za jakieś uwagi odnośnie tych wyników.

Offline

 

#12 2009-05-04 16:21:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Kolor brunatny i takie wyniki moczu? Albo coś zjadłeś (choć nie wiem, co barwi mocz na brunatno), albo te wyniki podejrzane. A po 48 godzinach... cóż, w porządnych laboratoriach hodują tydzień...

EDIT: znalazłam coś takiego, nie wiem, na ile wiarygodne:

http://commed.pl/nowotwor-ukladu-moczowego-vt971.html

http://www.medigo.pl/badania/badanie_moczu.php


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2009-05-04 17:37:44

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z trzymaniem moczu.

powtorz badanie w innym miejscu, zeby ustalic czy kolor byl tylko jednorazowy - jesli bierzesz obecnie jakies leki to sprawdz w ulotce, czy w skutkach ubocznych nie ma barwienia moczu

Offline

 

#14 2009-05-05 12:59:15

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Kiedy oddawałem mocz do badania z leków brałem tylko furagin. Mocz oddawałem rano, zanim cokolwiek zjadłem.

Nie wiem czy powtórzenie badania moczu coś wykaże, bo widzę że teraz mocz jest już bliższy normalnej barwie i nie pachnie tak intensywnie (zwrócę szczególniejszą uwagę na to przy najbliższej wizycie w toalecie). Ogólnie czuję się lepiej, aczkolwiek lekki ból u dołu pleców i w podbrzuszu czasem czuję. Z trzymaniem moczu jest lepiej ale jeszcze nie dobrze. Internistka po obejrzeniu wyników stwierdziła, że to było przeziębienie.

Dziękuję Redakcji za linki, interesujące. Rozumiem, że posiew powinien trwać dłużej niż 48 godzin - jeśli ktoś podałby namiar na dobre labaratorium we Wrocławiu to może zrobiłbym to badanie jeszcze raz.

Offline

 

#15 2009-05-05 14:11:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Jeśli chodzi o Wrocław i badania bakteriologiczne, to ja mogę polecić Laboratorium w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym im. Korczaka i Diagnostykę na Weigla.
Powtórz badanie moczu bez Furaginu - antybiotyki zawsze zaburzają wynik, w szczególności jeśli chodzi o bakterie.
Może to rzeczywiście jakaś infekcja wirusowa, bo ja (pomijając NTM) mam podobne objawy,a wynik moczu bez większych zmian (a też jestem z Wro).
Pozdrawiam!

Offline

 

#16 2009-05-05 14:12:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Problem z trzymaniem moczu.

No i jeszcze zapomniałam o Laboratorium dr Adamskiego na ul. Staffa.
Przepraszam za posta pod postem.

Offline

 

#17 2009-05-05 15:48:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Za posty nie przepraszajcie. W tym skrypcie one się nie łączą (z powodu niesławnej historii pewnej użytkowniczki - wyłączona jest funkcja edytowania), więc musi tak być.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2009-06-07 01:25:51

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Odzywam się po miesięcznej przerwie. Z oddawaniem moczu nie mam teraz problemów, nie odczuwam przy tym szczególnego bólu. Natomiast czasem nadal pobolewa mnie podbrzusze.

Co najbardziej uciążliwe to utrzymujące się problemy z trzymaniem moczu. Zauważyłem, że wokół ujścia cewki mam coś jakby zgrubienie, które jednak nie boli. Ujście cewki właściwie cały czas jest wilgotne.

Czytam właśnie o infekcjach bakteryjnych, chlamydii i zastanawiam się czy to może to. Miewam często problemy z zatokami, kiedy jestem osłabiony pojawiają się pryszcze na twarzy. Z tego co przeczytałem to chlamydię trudno wykryć i długo się leczy, co nie nastraja optymistycznie hmm Nie wiem czy robic jakieś badania przed pójściem do urologa (bo mam zamiar pójść do takiego lekarza), nie wiem ile mogą kosztować te bardziej skomplikowane...

Jeśli ktoś mógłby coś podpowiedzieć to bardzo byłoby mi miło gdyby to zrobił.

Pozdrawiam, Maciek.

Offline

 

#19 2009-06-07 10:25:03

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Chlamydia/Mycoplasma/Ureaplasma - to te trzy, które wart wykluczyć. Zależy jaką metodą robi się te badania, taka jest cena. Najpewniejsza to metoda genetyczna PCR - ale wtedy jedno badanie kosztuje w granicach 100zł.

Offline

 

#20 2009-06-11 01:15:09

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

No i kolejny klient zgłaszający problemy z zatokami przy dominujących sprawach pęcherzowych.
U wylotu cewki zgrubienie --jest to tzw. róża i jest ona powiekszona ,często czerwonawa--zawsze gdy jest zapalenie w obrębie cewki.
A nie pomyślałeś o tym, że może to zatoki są głównym motorem całej sprawy ?
Pisywaliśmy o tym często w różnych postach. Jeśłi zrobisz posiew z tylnej ściany gardła i wyjdie ci np, gronkowiec==to on jest w zatokach i stąd rozsiewa się na skórę i na nerki..

Offline

 

#21 2009-11-28 22:51:47

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Byłem u urologa wreszcie ale po wizycie mam mieszane uczucia. Zalecił tylko robić ćwiczenia typu brzuszki czy przerywanie sikania i jeść jakieś "suplemento-witaminki". Po paru miesięcach ma być poprawa. Bardzo bym chciał żeby tak było. Na wizycie zrobił mi jeszcze usg i obejrzał cewkę - wszystko było w porządku. Żadnych badań dodatkowych nie zlecił.

Z tego wynikałoby, że wyolbrzymiłem problem. Cały czas jednak mam wątpliwości. Na koniec dzisiejszego dnia zostałem zdemotywowany przez popuszczenie w majty przy okazji zginania się. Zaczął mnie też boleć brzuch od spodu i mam już serdecznie dość wszystkiego. Nie wiem czy cierpliwie czekać te pare miesięcy (kolejnych) na efekty ćwiczeń i zażywania witaminek czy robić samemu jakieś badania. Sytuację komplikuje też fakt, że nie mam zbyt dużych możliwości finansowych.

Offline

 

#22 2009-11-28 23:02:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Brzuszki?? Hm, mnie mądry rehabilitant mówił, że ćwiczenia brzucha zmniejszają napięcie mięśni dna miednicy. Czyli możesz mieć nasilenie objawów. A na pps - bo najpewniej to masz - brzuszki: śmiechu warte! Pewnie na raka prostaty dostałbyś przysiady...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2009-11-29 00:25:33

maciekj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 47

Re: Problem z trzymaniem moczu.

No bo faktem jest, że zginanie się to jedna z bezpośrednich przyczyn popuszczania siku. Myślałem, że może te brzuszki jakoś "długofalowo" pomogą ale z tego co piszesz to raczej tak nie będzie. Robić je w ogóle? A to przerywanie podczas robienia siku? Może to jakieś pozytywne relultaty przynieść?

Offline

 

#24 2009-11-29 00:42:09

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z trzymaniem moczu.

Żadnych ćwiczeń nie robić--co za idiotyzmy.......
Tam jakieś zapalenie jest i tyle. Robić badania-posiewy ile się da w różnych miejscach(laboratoriach).Oczywiście urolodzy chcieliby--po jakimś czasie---wpychać kamere--jak to oni, zeby obejrzeć co jest w srodku.
Zamiast tego możesz spróbować zrobić tomografię (najtaniej to jest choć lepszy rezonans ale drozej).
Z badań moczu-----"cytologia moczu" (tak tak-jest takie badanie -koszt od 60 --100 złotych).
Z antybiotyków warto spr. CIPROBAY ale on potrafi zrobić rozwolnienie !!! Więc ostrożnie. prostszy jest UNIDOX--też można by było (kto da receptę ? Internista) I obserwować skutki. Mierz sobie gorączkę--każda kreska jest istotna, obserwuj gardło.......jeśli to wirusy to coś będzie widać.

Offline

 

#25 2009-11-29 10:29:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Problem z trzymaniem moczu.

No, nie - ćwiczenia robić, ale usprawniające mięśnie dna miednicy smile. Zwłaszcza że to zgrubienie około cewki to ani chybi jakiś punkt spustowy. A antybiotyki po co, skoro bakterii nie ma?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson