Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-09 15:32:42

ninka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 12

Pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne.

Witam , ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat?
Czy nadreaktywność pęcherza jest w jakimś stopniu związana z antykoncepcją hormonalna, Czy tabletki potęgują nadreaktywność lub mogą ja wywołać?
Pytam , bo kiedy zaczęłam brać tabletki anty , ok pół roku potem zaczęły sie moje problemy z pÄ™cherzem. Biore je już ok 5 lat ,zmienialam na inny rodzaj ( który ma najmniejszy wpÅ‚yw na "zatrzymanie wody w organiźmie") ale niestety nic to nie daÅ‚o , i wÅ‚asnie mam zamiar odstawić hormony i zobaczyć czy aby nie majÄ… wpÅ‚ywu na mój pÄ™cherz. ZostaÅ‚am zdiagnozowana tylko  na podstawie wywiadu , wiec czy możliwe że nie jest to typowa nadreaktywność , a wÅ‚asnie spowodowana antykoncepcjÄ…? Niestety od jakiegoÅ› czasu mam też coÅ› w stylu zespoÅ‚u jelita drażliwego , a czytaÅ‚am że jego dokuczliwe objawy mogÄ… być potÄ™gowane hormonami. Czy tak może też być z pÄ™cherzem?

Jak sądzicie Dziewczyny? Może miałyście podobną sytuację? Prosze o radę i pozdrawiam was serdecznie!

Offline

 

#2 2009-06-09 17:45:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne.

Ja rozumiem, brałaś Yasmin/Yasminelle/Yaz? No to one są moczopędne, więc masz odpowiedź.

Inną rzeczą jest fakt hormonalnego podłoża problemów z pęcherzem i zwykle dotyczy to niedoboru estrogenów. Ale u młodych osób jest raczej rzadkie (to częstsza przypadłość pań w okresie menopauzy).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-06-09 18:55:38

ninka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 12

Re: Pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne.

Ja bralam Cilest ok 4 lat i potem ze wzglÄ™du na pÄ™cherz  mój gin przepisaÅ‚ mi Yaz twierdzÄ…c że wÅ‚asnie jego dziaÅ‚anie moczopÄ™dne może usunie tÄ… odlożonÄ… wodÄ™ w moim organizmie i dziÄ™ki temu może skoÅ„czy sie problem z pÄ™cherzem ( a wody troche miaÅ‚am bo nawet nie tyle co przytyÅ‚am a byÅ‚am taka "nadmuchana") i w sumie schudÅ‚am 2 kg , a pÄ™cherz dalej wariuje... wiÄ™c zmiana nic nie daÅ‚a. Nie wiem czy to przypadek , ale naprawde jak tylko mój organizm przyzwyczaiÅ‚ sie do cilestu , to wlasnie wtedy zaczęły sie problemy z "nadreaktywnosciÄ…" , spróbuje pare miesiÄ™cy bez hormonów , tylko w taki sposób mogÄ™ siÄ™ przekonać czy ma to jakikolwiek zwiÄ…zek... mam nadzieje że tak , bo bardzo bym chciaÅ‚a normalnie żyć...

Offline

 

#4 2009-06-09 20:57:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne.

Nie rozumiem. Jak mogą skończyć się problemy z OAB po zastosowaniu leków moczopędnych? To tak jakbyś chciała "wyleczyć" biegunkę środkami przeczyszczającymi...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-06-09 22:15:35

ninka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 12

Re: Pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne.

Ja też nie rozumiem , nie jestem lekarzem. Może mój lekarz miaÅ‚ na myÅ›li że ta "zatrzymana we mnie  woda" rozregulowaÅ‚a sprawy moczowo - pÄ™cherzowe ? I że po jej pozbyciu siÄ™ bÄ™dzie tak jak być powinno ? nie wiem , wiem napewno ze to nie pomogÅ‚o i że spróbuje zrobić sobie przerwe od hormonów i jak już zobacze czy jest choć trochÄ™ lepiej czy nie to napiszÄ™ , może ktorejÅ› z Was siÄ™ przyda taka informacja , tak jak mi przydaÅ‚a siÄ™ wÅ‚aÅ›nie teraz wink Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson