Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-11-22 20:44:21

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Mortysia2004 - mój wątek

Witam.Wreszcie trafiÅ‚am na wasze forum i po 4 latach przypÅ‚yw nadzieji. Nie wiem czy mam  IC ale dziÄ™ki wam może wreszcie znajdÄ™ jakiegoÅ› urologa,który zainteresuje siÄ™ naprawdÄ™ moimi dlegliwoÅ›ciami.Objawy moje to ból pÄ™cherza,bardzo czÄ™ste oddawanie moczu.Wyniki moczu dobre,wielokrotne posiewy nic nie wykazaÅ‚y.Chlamydie brak.Cystoskopia 2 razy-wszystko w porzÄ…dku wg. lekarzy.Leczenie dÅ‚ugoletnie antybiotykami(chyba profilaktyczne) leki uspokajajÄ…ce -brak rezultatu.Od roku wogóle nie chodzÄ™ do lekarzy bo po co? Srotki przeciwbólowe nie pomagajÄ….Na noc kÅ‚adÄ™ sobie na pÄ™cherz termofor i dziÄ™ki temu mogÄ™ jakoÅ› spać.Zanim przeczytaÅ‚am o diecie jakÄ… zalecacie sama zauważyÅ‚am,że niektóre portawy powodujÄ… pogorszenie. Również brak wypróżnieÅ„ nasilaÅ‚ ból idlatego robiÅ‚am badania pod  kÄ…tem jelit , choć mówiÅ‚am lekarzom,że moje bóle sÄ… zwiÄ…zane z parciem na mocz.yszÅ‚o na to że jestem hipohondryczkÄ….NIestety przeglÄ…dajÄ…c forum nie trafiÅ‚am na polecanego lekarza urologa w Poznaniu.DziÄ™kujÄ™ za waszÄ… stronÄ™ internetowÄ….Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2006-11-22 22:29:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witaj. Zacytuj opis z cystoskopii. Biopsji, oczywiście, nie było? Chlamydie miałaś robione jak? Jak odczuwasz bóle? Opisz. Czy zmieniają się po mikcji/w trakcie gromadzenia moczu? Czy pogarsza Ci się, jak zjesz np. żurawinę, cytrusy? Po czym Ci się pogarsza? Problemy z jelitami, zaparcia itd. to problem polekowy - leki na pęcherz mają rozkurczać mięśnie gładkie, więc i jelita rozkurczają, no i przewlekła antybiotykoterapia też je psuje. Co dokładnie masz w posiewach, badaniach moczu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-11-22 22:37:46

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

i napisz jesli masz zapisane jakie konkretnie antybiotyki bralas i co masz na mysli "dlugoletnie" leczenie antybiotykami? zy chodzi o bardzo dlugi czas bez przerwy branie antybiotyku czy co jakis czas jakis nowy na krotko przerwa i nastepny?

Offline

 

#4 2006-11-23 08:37:49

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Karolino a takim lekiem rozkurczowym jest też omnic?? Bo to by pasowało, bo jak go brałam to miałam straszne rozwolnienie, a teraz znowu częściej mam zaparcia. Brałam go przez dość długi czas.

Offline

 

#5 2006-11-23 10:19:33

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

DziÄ™kujÄ™ za tak szybkÄ… reakcjÄ™ i zainteresowanie.Wyniki jednej cystoskopii to cyt. Cewka drożna dla 17 bez zmian.Pojemność p. m. 250 ml. BÅ‚ona Å›luzowa bez zmian.UjÅ›cia moczowe o prawidÅ‚owej budowie. Wyrzuty moczu czyste.Nieznaczne obniżenie przedniej Å›ciany pochwy.Druga cystoskopia cyt. Zalegania w p.nie stwierdza siÄ™.Pojemność p. 200ml. Sluzówka nieco przekrwiona. UjÅ›cie moczowe prawidÅ‚owe.Leczenie antybiotykami poczÄ…tkowo po dwa tygodnie potem przerwa miesiÄ…c,potem znowu dwa tygodnie ipotem 6 tygodni. Moje zniechÄ™cenie. Przerwa.Po silnym nawrocie inny lekarz i od nowa.Nie pamiÄ™tam wszystkich antybiotyków ale na pewno byÅ‚ Mamiror Ciphin  Do tego Å›rotki przeciwbólowe spasmolina no-spa potem tramal no i wyciÄ…g z żurawiny przez pół roku(chyba urinal).Po tych leczeniach antybiotykami czuÅ‚am siÄ™ chyba jeszcze gorzej wiÄ™c zaprzestaÅ‚am leczenia.MiaÅ‚am wrażenie,że jak nie zażywam lekarstw to mam wrażenie,że jest trochÄ™ lepiej, tzn. że sÄ… spokojniejsze dni.USG -p. sÅ‚abo wypeÅ‚niony bez ech zÅ‚ogów.Clamydie robiÅ‚am w AM w Poznaniu nie wiem jak.Najgorzej siÄ™ czujÄ™ po zielonej herbacie,któreÄ… piÅ‚am w dużych iloÅ›ciach. Cytryny nie jadam,ale po mandarynkach też jest gorzej.Teraz zastosujÄ™ siÄ™ Å›ciÅ›le do diety IC i zobaczÄ™ czy bÄ™dzie lepiej. Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2006-11-23 11:19:52

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam jeszcze raz.Bóle ciągłe , ściskający zmuszające do nieustannej mikcji,chwila ulgi po mikcji(10min.) i od nowa.Przy lekkim naduszeniu p. też boli. Teraz doczytałam się na temat badań, posiewu U mnie były różne bakterie,ale w takich ilościach,że nie robili mi antybiogramu( 100,1000). Po odstawieniu wszystkich leków nie mam problemów z jelitami.Pęcherz boli cały czas,ale przynajmniej nie mam grzybicy i cewka nie piecze. Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2006-11-23 11:46:22

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

poczytaj w dziale labolatorium tema "wariacje na temat bakterii" tam sa opisy jak jest z tymi normami co do posiewu bo szysto zalezy w jaki sposob mocz pobrany i w jakiej sytuacji i ze niezawsze "malo" bakteri oznacza malo.co do pogorszenia przy antybiotykach to polecam temat chyba tez w dziale labolatorium pt "reakcja herx..." bo to jest jakas mozliwosc.Jesli chodzi o antybiotyki to na slepo leczenie bez antybiogramu z regoly nic niedaje, nastepna rzecz to za krotko nawet jakby leczenie bylo trafione(przewlekla choroba szybko nieodpusci) i zle ze z przerwami.jak zwykle wina naszej sluzby zdrowia...

Offline

 

#8 2006-11-23 12:26:45

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

i napisz od czego to wszystko sie zaczelo i w jakich okolicznosciach ewentualnie z czym to wiazesz tj sex,basen,przemarzniecie itp

Offline

 

#9 2006-11-23 15:23:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Mortysia, tak zupełnie wstępnie Twoje objawy mogą wskazywać na IC (ktoś Cię leczył w tym kierunku?), ale nie wiem, na ile ma wpływ na Twoje dolegliwości ma obniżenie ściany pochwy. Przy podrażnieniu śluzówek pęcherza możesz lepiej czuć się bez leków na zp, bo one podrażniają pęcherz. Moim zdaniem na pewno potrzeba Ci jakiejś osłony na śluzówkę. Co do bakterii (10^2, 10^3), jak pisał Sky - u nas nie uznaje się takich wartości za chorobowe, ale z naszych doświadczeń wynika, że te niechorobowe wartości potrafią dać nieźle popalić. Powinnaś też skonsultować się z dobrym ginekologiem, co on sądzi o tym obniżeniu (uciska? czy nie ma żadnego znaczenia?). Ponieważ źle się czujesz po antybiotykach i osoby o niewielkich ilościach bakterii zwykle trudniej nimi wyleczyć - może spróbuj z autoszczepionką. Ale ja bym się najbardziej ukierunkowała na te podrażnienia śluzówki. Skoro nie masz pieczenia cewki, nie masz parć naglących, grzybic, chlamydii - może łatwiej się uda Ciebie wyleczyć, to tak na pocieszenie.

PS. Fala, ja nie znam omnicu (aha! a jednak czegoś na mnie NIE przetestowano ;P), trudno mi się wypowiadać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2006-11-23 15:45:46

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

omnic jest blokerem receptorow alfa 4(jesli dobrze pamietam) dziala rozkurczajaco na szyje pecherza i ne cewke co skutkuje latwiejszym oddawaniem moczu.sa o wiele tansze zamienniki omnicu.substancja czynna to tamsulozyna.

Co do norm bakterii to sie niezgodze ze te 10 do 2 , 10 do 3 niesa uznawane,wyjasnie tongue bo sa uznawane i swiadczace o zakazeniu, wszystko juz jest w temacie "wariacje..." wszystko zalezy do tego jak mocz pobrany,od stanu klinicznego itd, do tego takze zalezne od wychodowanego drobnoustroju bo np  wychodowana jedna jedyna paleczka ropy blekitnej swidczy zakarzeniu i tu zadna nawet najmniejsza norma nieobejmuje jednej bakterii,do tego w przypadku przewleklej infekcji czynnik chorobotworczy moze byc nieuchwytny,ale nie dlatego ze go niema tylko ze jest na tyle trudno wychwycic go tongue te wszystkie normy sa uznawane wedlug literatury,bardziej konkretnej ktora bierze pod uwage indywidualne przypadki, ale te normy niesa uznawane przez niedoksztalconych "lekarzy" i stad tyle klopotu. wiec masz racje Karolino, oficjalnie niesa uznawane choc powinny tzn wedlug praktyki.

Offline

 

#11 2006-11-23 15:50:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

No, tak, mnie chodziło o to, że lekarze, widząc 10^2 z moczu pobranego "normalnie" standardowo zakładają, że to zanieczyszczenia okołocewkowe, a nie infekcja pęcherza. Masz rację, problem w tym, że lekarze ślepo patrzą w normy, które są tylko pewną wypadkową...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2006-11-23 15:54:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

ja wiem ze otym myslalas tongue dlatego napisalem wyzej ze masz racje smile tylko chcialem wyjasnic poprostu bo lekarze pakuja wszystkich do jednego wora i stad problem bo jak zwykle tak naprawde zalezy co, jak, z kad i kiedy pobrane ale skad "lekarz" ma otym wiedziec jak bardziej go interesuje ilu pacjentow dzis przyjdzie a raczej papierkow z napisem jeden i dwa zera tongue

Offline

 

#13 2006-11-23 17:48:03

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Dzięki za wszystkie rady.Nie czuję się juz tak bezradna.Zacznę od porządnego posiewu.Ginekologicznie podobno w porządku a to obniżenie wg. lekarza nie powinno wpływać na kłopoty z pęcherzem.Jakie leki bierze się na osłonę śluzówki? Dalej szukam dobrego urologa w Poznaniu,bo o IC zaden nawet nie wspomniał a wizyty kończyły się stwierdzeniem "no i co tu jeszcze można zrobić? może następny antybiotyk?"I nie był to przypadek jednego urologa. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

Offline

 

#14 2006-11-23 17:53:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Offline

 

#15 2006-11-23 17:56:40

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

tzn chodzilo mi oto zebys takze z "tamtad" zrobila posiew bo ogolnie pochwa moze powodowac klopoty z pecherzem wlasnie w kontekscie bakteryjnym.A skoro samo obnizenie niewplywa to ok smile

Offline

 

#16 2006-11-23 19:13:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Mortysia, zacznij od porządnego posiewu i to szybko. Dlaczego? Bo zanim go zrobisz, nie powinnaś brać niczego na osłonę pęcherza, żeby wyników nie zafałszować, a osłony potrzebujesz. Szkoda, że przy cystoskopii nie zrobiono Ci biopsji - przy IC rzadko ma się do czynienia z takim pięknym obrazem choroby, który wychodzi już we wziernikowaniu, znacznie częściej diagnozuje się ją na podstawie wyników histopatologicznych. Chociaż przekrwiona śluzówka już powinna być wskazaniem do pobrania wycinka (a może tam Ci się komórki "patologizują: smile?, zresztą metody bardziej zbliżone do cywilizacji nakazują ZAWSZE pobrać chociaż jeden wycinek, nawet jak śluzówka jest cud-miód (nigdy nie dowiesz się "na oko", co się w komórkach dzieje). Radziłabym Ci oprócz posiewu zrobić jednocześnie wymaz na chlamydię i ureaplazmy, tak dla kompletu. Ponieważ i tak będziesz pewnie za to płacić - zapłać więcej, ale zrób pcr-em, to jest obecnie jedynie zalecana metoda, ale nfz chyba takich "fanaberii" nie refunduje, przynajmniej nie słyszałam. A jak będziesz miała wyniki, zastanów się nad wlewkami z heparyny - i radzę Ci robić je samodzielnie w domu; raz, że urolodzy są nader niechętni jakiemukolwiek wysiłkowi, dwa, że będziesz miała pewność, że nikt Cię gronkowcem nie zainfekuje hmm. Powinno odrobinę pomóc. W tym czasie możesz podjąć fascynującą i obfitującą w niezapomniane przeżycia próbę sprowadzenia cystistatu. Tylko że do tego musisz mieć urologa, który wystawi Ci wniosek, a to niełatwe zadanie. Jeszcze raz powiedz: nie masz parć naglących, skurczów pęcherza, nietrzymania moczu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2006-11-24 12:10:54

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Dzięki za podpowiedzi co robić.We wtorek wybieram się do Warszawy.Parcia nie są naglące ponieważ mam wrażenie że ciągle mogłabym ochotę chodzić na ubikację.Wrażenie skurczu jest ciągłe ,właśnie ten ból określiłabym jako ściskanie pęcherza.Mocz trzymam dobrze.Pozdrawiam.

Offline

 

#18 2006-11-24 16:30:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Dlatego nie wchodziłabym w leczenie nadreaktywności, moim zdaniem leki typu Driptane, Zoxon, Omnic niewiele Ci dadzą. A, moim zdaniem, potrafią spowodować nietrzymanie moczu. U mnie tak było, jak dostałam takiego nagłego ciągłego skurczu-bólu (bo wcześniej mnie przez półtora roku urolodzy totalnie olewali, mówili, że mam nie histeryzować, bo tam nic nie ma), to zaczęłam mieć lekkie ntm, a po cystoskopii i zapisaniu mi leków powyższego typu, tyle że w większych niż wcześniej dawkach - od 21 miesięcy nie rozstałam się z wkładkami urologicznymi sad


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2006-11-26 10:10:03

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Teraz sobie przypomniałam,że też brałam Zoxon ale krótko bo bardzo spadało mi ciśnienie i musiałam odstawić, może i dobrze. Pozdrawiam.

Offline

 

#20 2006-12-13 20:33:29

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam Mam już wyniki z inżynierskiej. W moczu nic specjalnie nie wychodowano. P. Dorota telefonicznie poinformowaÅ‚a mnie,że jest jakaÅ› bakteria,ale nieszkodliwa- nie pamiÄ™tam nazwy ,a E-mail nie doszedÅ‚. Natomiast w kanale szyjki(za wasza radÄ… daÅ‚am sobie przy okazji bobytu w Warszawie zrobić wymaz) mam Escherichia coli-bardzo obfity wzrost(tak byÅ‚o opisane w E-mailu,który doszedÅ‚.) I teraz mam problem,czy zażywać antybiotyk,czy poczekać na autoszczepionkÄ™.Nie mam żadnych problemów ,ani z cewkÄ…,ani z pochwÄ… a bojÄ™ siÄ™antybiotyków ,że rozregulujÄ…  i osÅ‚abiÄ… mój organizm.tym bardziej,że od kiedy stosujÄ™(na wszelki wypadek) dietÄ™ na IC to jest mi dużo lepiej tzn. mam nawet takie dni ,że pÄ™cherz mi nie dokucza,a w nocy tylko dwa razy wstajÄ™,wiÄ™c nie jest żle.Oby tak dalej.Pozdrawiam.

Offline

 

#21 2006-12-13 21:11:15

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

czasem nie staphylococcus epidermidis(gronkowiec zlocisty) ? jesli nic szczegolnego sie niedzieje to zaczekaj na szczepionke

Offline

 

#22 2006-12-14 12:33:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Mortysia2004 - mój wątek


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2006-12-14 13:44:44

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

heh no dopiero zauwazylem ze nakrecilem tongue musze odpoczac tongue oczywiscie chodzi o skornego zwanego tez bialym,ale po lacinie(jak podejrzewam) nazwa poprawna.co nezmienia faktu ze w warunkach prawidlowych jest nieszkodliwy ale gdy cos niegra to i on zaszkodzi bo ma wiele cznnikow zjadliwosci!!!takze to nietak do konca ze nieszkodliwy bo czasem szkodliwy.Dobrze Karolino ze zauwazylas ze glupoty pisze tongue ide odpoczac

Offline

 

#24 2006-12-22 12:27:30

Mortysia2004
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-22
Posty: 29

Re: Mortysia2004 - mój wątek

Witam. ByÅ‚am u ginekologa i pokazaÅ‚am mu wyniki z inż. Bardzo obfity wzrost Erschericha coli i antybiogram specjalnie go nie zainteresowaÅ‚ Stwierdzil,że"w pochwie sÄ… zawsze jakieÅ› bakterie"Po mojej uwadze,że może jednak coÅ› z tym zrobić zapisaÅ‚ mi Gynalgin (10 tabletek dopochwowo)a na pytanie czy męża nie zarażę bÄ…dż on mnie stwierdziÅ‚ " że to siÄ™ tak trudno zarazić ale jak chcÄ™ tak bardzo to mąż może siÄ™ smarować Clotrimazolum" O autoszczepionce, na którÄ… czekam  nawet nie wspomniaÅ‚am. Pozdrawiam.

Offline

 

#25 2006-12-22 12:45:23

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mortysia2004 - mój wątek

no ladnie.ten lekarz to zwykly ignorant konowal niestety.owszem w pochwie zdarzaja sie bakterie ale w przypadku bardzo obfitego wzrostu ewidentnie swiadczy ze dobrze niejest.gynalgin to raczej jesli pomoze to "przy okazji" na zasadzie takiej ze przy okazji dziala ogolnie antybakteryjnie na te zwykle bakterie bo to lek raczej na beztlenowce.co do clotrimazolum to jest to lek przeciwgrzybiczny wiec to juz calkiem smieszny wybor tego lekarza.przykre to.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson